Yvone
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1338
Rejestracja: 26 mar 2007, 12:19

22 wrz 2009, 21:53

Śliczne zdjęcia. Amelcia wygląda cudownie. Karolinko bardzo ładnie wyglądasz w tym kolorze włosów i w takim cięciu. Pewnie pisałam o tym, ale najwyżej powtórzę.
A ja jutro zabieram Amisię do dentysty. Pierwsza wizyta. Co prawda ma katar i w nocy kaszle, choć w ciągu dnia ani razu nie kaszlnęła, ale mimo wszystko pójdziemy.
Koleżanka, która postanowiła być wizażystką i stylistką zapytała mnie, czy zgodziłabym się zostać osobą, na której przeprowadzą metamorfozę. Pewnie, że się zgodziłam, bo stylista i wizażysta kosztuje majątek. :ico_brawa_01:
Udało się wynająć garaż. Czyli od października dodatkowe kilka stówek.

Awatar użytkownika
martuunia1
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1151
Rejestracja: 18 mar 2007, 21:14

23 wrz 2009, 13:56

Hej :-D

Yvonedzięki za info, wiadomość przekazałam dalej i nie wiem co będzie bo nie rozmawiałam z kolegą ale będę się z nim widzieć w sobote to spytam jak się zaparuje na lokalizację i dam znać :ico_oczko: . Moja przyjaciółka skończyła szkołe wizażu i stylizacji i tez byłam jej obiektem ćwiczeń oraz "modelką" na egzaminie końcowym, świetna zdjęcia jak byłam marleną dietrich :-D świetnie było więc polecam taka przygodę :ico_brawa_01: Co do angielskiego to także chcę zapisać Nelkę za rok.

Karolinanic się nie dołuj bo wygladasz świetnie, zawsze zadbana i super ubrana i uśmiechnięta :ico_brawa_01: a doła możesz mieć przez @ a jak minie to dół też pójdzie w niepamięć :ico_oczko: Śliczne zdjęcia Ami, zreszta jak zawsze!!

AniaSzkoda że masz tyle stresu przez speckę :ico_placzek: Ale trzymam kciuki i wierze że wszytsko sie ułoży!!!ja za 2 tyg chcę pójść z Nelka do dworku na zajęcia pokazowe, nie sądze że bedziemy tam chodzic ale chce zobaczyć jak Nelka bedzie sie zachowywała na takich zajęciach a jest blisko więc skorzystamy :ico_oczko:

Anitaczekam na relacje :-D

Sylwiafaktycznie meżuś mój kochany, ale czasem jak wkur... to juz na całego aż płakac się chce... :ico_placzek: ale nie nażekam na brak rozmantyzmu bo nie mogę!!!

Widziłam sie na chwilę z Janiołkiem. Lenka słodka jak zawsze, dużo mówi, chodzi do żłobka i dobrze się mim układa. Nie mają neta więc dlatego nie pisze.
ja jestem przed @ i wszytsko mnie złości...

[ Dodano: 2009-09-23, 14:00 ]
Ula7,5 kg to rewelacja :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: podziwiam Cię!!!!A z facetem to jak z kompem nie zainstalujesz czegos dobrze to jest ERROR :ico_oczko:

Kasiaśliczne zdjęcia Zosiaka :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

23 wrz 2009, 16:44

A u mnie bez zmian, listy dalej nie ma, a zostało 5 dni do złożenia (nie licząc weekendu), wczoraj były artykuły na onecie, wp , gazecie prawnej, Pani kopacz udzieliła wywiadu w RMF i zapewniła,że listy są i lada chwila opublikują i co, nonono, jak nie było tak nie ma, a panie w ministerstwie codziennie mówią jutro.
Ja się ostro uczę, teraz na etapie chaotycznego powtarzania wszystkiego co mi sie przypomni,że nie do końca pamiętam.
Wczoraj mnie rozkładało, a dziś nieco lepiej, katar tylko został, w nocy się wypociłam (cała mokra się obudziłam).

Marta- a na jakie zajęcia się wybierasz w dworku?
Ja dzisiaj zapisałam nas na zajęcia w tym domu kultury to zobaczę jak to wygląda:)

Yvone
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1338
Rejestracja: 26 mar 2007, 12:19

23 wrz 2009, 20:55

A my po wizycie u dentysty. Amelce się bardzo spodobało. Pani doktor zapisała ją na początek, tak więc po wejściu od razu do gabinetu. Troszkę mi brakowało w poczekalni zabawek, ale w końcu nie jest to typowo dziecięca przychodnia. A na Bajana mi powiedzieli, że dziecięca, ale od 3 lat, bo niby dziecięca. Okazało się, że znalezienie dentysty, który przyjmie tak małe dziecko nie jest proste. Pani doktor sama ma dziecko w wieku Amelusi, więc podejście ma.
Amelka bała się bardzo fotela i siedziała mi na kolanach, a pani doktor najpierw powoziła nas w górę, w dół i do leżenia. Potem pokazała Amelci narzędzia "tortur". Obejrzała ząbki, bo dziecko bardzo chętnie dało sobie obejrzeć i dalej pokazywała sprzęt i opowiadała i żartowała itd. Na końcu obiecała Amelce, że jeśli kiedyś będzie miała dziurę w ząbku, to będzie mogła wybrać sobie barwę plomby i zapytała, jaki kolor Amisi się podoba i pokazała kolory. Amela stwierdziła, ze chce niebieską. Na koniec pojeździła jeszcze na fotelu i obiecała pani doktor, że jeszcze przyjdzie. Ząbki zdrowe, zgryz książkowy dla dwulatka. Jak tak będziemy dbać o ząbki, jak dbamy, to będą długo zdrowe. Oczywiście wywiad, kiedy pierwszy ząb wyszedł itd. Dziecko było zachwycone.
Może jakby moi rodzice tak ze mną się wybrali do dentysty, to miałabym milsze skojarzenia, a nie od razu na fotel i robimy. A tu sama sobie pooglądałam wszystko z ciekawością. A na pytanie babci przez telefon - co ci słoneczko najbardziej się podobało?
-rurka, bo pije.
Chodzi o odsysacz śliny. Pani doktor nalała wody do kubeczka i pokazywała Amelci, jak ta rurka dużo pije i jak to jej się chce bardzo pić. Przeżywała to i fotel jeżdżący cały dzień.
Pruedence bardzo to nie w porządku z tymi listami. Mam nadzieję, że mimo wszelkich przeciwności jednak będzie pozytywnie. Zresztą inaczej być nie może.
Martuuniu jeśli spotkasz jeszcze Janiołka, to pozdrów ją od nas.
Ja Amelusi nie zapisuję na zajęcia, bo ona chodzi do żłobka, ale gdyby nie chodziła, to na pewno bym chodziła do Urwiska.
Amelcia zakatarzona, ale to chyba przez piątkę, ponieważ wychodzi ostatnia.
Remontu trzymiesiecznego mam powyżej dziurek w nosie, a bycia samotną matką jeszcze bardziej. Dzisiaj powiem mojemu M, że jeszcze do końca września dam radę, ale od 1. października ma wziąć urlop i wieczorami być w domu. W dzień niech sobie robi, ale w domu ma też być. Jak nie, to jadę z dzieckiem do rodziców i nie mam pojęcia kiedy wrócę i czy w ogóle. Jak nie mam pożytku z niego żadnego w domu, to po co w nim siedzieć. Po prostu jestem zmęczona i mam dosyć. Tam przynajmniej będzie miał kto zmienić mnie przy Amelce, a ja nie będę się wygłupiać z fugowanie, malowaniem, gotowaniem, sprzątaniem, praniem i jeszcze samotnym macierzyństwem. Na spokojnie też przygotuję się do obrony. Tu naprawdę nie ma kto mi pomóc, a ja potrzebuję, choć chwili dla siebie.

79anita
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 909
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:55

23 wrz 2009, 21:08

Witajcie:)
strasznie ciezko jest mi ostatnio sie zorganizowac...
Wisienko 7,5 klo wielka jestes podziwiam zawzietość :ico_oczko:
Sylwia tak jest ze ci co maja fach jakikolwiek maja znacznie lepiej u mojej kuzynki na tasme tez szukaja i jest problem nie ma ludzi do pracy fizycznej. Mój mąż tez do romantykow nie nalezy po 9 latach znajomosci i 7 bycia jego zona mam to gdzies...
Martunia widzialam wasze usciski na NK fajnie ze mogliście sie rozerwac i spedzic troche czasu z soba u nas niestety nie ma jak bo nie ma chetnych aby zajac sie Kacrem.
Yvon jestem pod wielkim wrazeniem chyba inteligetni ludzie rodza inteligentne dzieci moj syn mowi znacznie miej jakby byl 1/2 roku mlodszy... dobrze ze garaz siew udalo wynajac zawsze troche grosza. Tort boski podziwiam fantazje :ico_oczko:
Karolina z :ico_ciezarowka: mysle ze za duzo o tym myslisz dzieci sie tak nie robi :ico_nienie: przestan planowac to sie uda ja tak mielalm z Kacprem planowalam sobie zrobic dzidziusia na wczasach zeby urodzil sie na wiosne a tu jak odpuscilam to wyszly dwie kreseczki... Zdjęcia
Preudenc przerabane z tymi listami nie zalamuj sie moze jeszcze sie okaze ze jest dla ciebie pediatria.

Awatar użytkownika
karolina-ch
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 899
Rejestracja: 09 mar 2007, 19:27

23 wrz 2009, 21:40

dzieki wam za slowa otuchy

bardzo wspoczuje wam tych problemow z czelniami i praktykami i wszystkim, ja jestem zdania ze w polsce to ze wszystkim pod gorke

yvone strasznie zazdroszcze takiej wizyty u dentysty, ja moze w polsce zabiore amelke do jakiejs pani doktor, bo bylismy u dentysty raz ale nie dosc ze amelka po angilsku nie rozumie, nie dala sobie zobaczyc nic i wogole wielki niewypal, ale tez dbamy o zabki jak sie tylko da, poza tym pan doktor powiedzial zebym zabierala amelke ze soba to sie oswoi, tylko ten pan nie wiedzial jak ja sie boje dentysty i zawsze robie cyrk wiec wole zeby dziecko tego nie ogladalo :ico_oczko:

ja od wczoraj zaczelam jezdzic na rowerku, ograniczylam cukier i pozne jedzenie no i jutro jade na basen, moze sobie wezme karnet na caly miesiac i postaram sie jezdzic chochiaz dwa, trzy razy w tygodniu, poki co mam okres wiec sie czuje slabo ale mysle o wyjezdzie do polski w grudniu i mnie to motywuje , mam nadzieje ze mi to nie minie :ico_oczko:

my w przyszlym tygodniu planujemy jechac sobie do oceanarium, ciekawe jak amelce sie spodoba, my z mezem tez zadko gdzies chodzimy a to dlatego ze juz wogole nie ma nam kto zostac, mamy jedna kolezanke tylko, i ja tez glownie cale dnie z amelka, postanowilam czesciej z nia wychodzic, juz obralam sobie jeden park wiec zobaczymy, tylko trzeba tam dojechac autem ale w koncu mam swoje wiec zobacze. mi tez jest czasem przykro, amelka nie ma tu swoich cioci, babci i wszystko tak naprawde na mojej glowie i mam czasem tego tez dosc, nie amelki ale milo byloby miec czas dla siebie , coz trudno, dzis sobie pomyslalam ze jakby mi doszlo drugie dziecko to tez by bylo ciezko, w koncu bylibysmy tylko zmezem tutaj, ale oczywiscie jak pojedziemy do polski to pewnie bedzie pelno osob z masa roznych super porad o wychowaniu dzieci ale co tam...

milego wieczorku, moj maz ma dzis wychodne, amelke wykapala, polozylam juz spac, mnie krzyz peka, potem pojade po meza i lulu, :ico_oczko:

79anita
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 909
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:55

23 wrz 2009, 22:04

c.d. :ico_oczko:
mielismy male problemy ze smoczkiem :ico_oczko: wiec pisze na raty...
Karolina chcialam napisac ze zdjecia cudne jak zwykle ale mi zjadło.
Kasia wysłałąm ci zaproszenie na Skeyp ale mam narazie zepsute cos :ico_noniewiem: mikrofon mi nie dziala ale jak cos wyślesz to spokojnie otworze... zdjecia suprer dziwczyny wygladaja jak rodzenstwo ty zreszta spokojnie mogla bys powiedziec ze Kely to twoja cora.
A u nas Kacper smarka co gorsze tez troche pokasluje mysle ze to nie jest wina morskich kapieli skoro wszyscy maja z tym problem taka pogoda w sloncu lato w cieniu juz niestety jesien. Bylismy przed wyjazdem na bilensie Kacper troche uciekal wiec wzrost zmierzony w biegu ok 90 lek. powiedziala ze to sporo ale przy Szymonie to jest malizna waga 12,700 z rzeczy niepokojacych cos z pepkiem robila i stwierdzila ze moze miec mala przepukline nie wiem czy panikowac i do kogoi mam sie udac bo nie doslyszalam przy tym moim nadpobudliwym dziecku do normalnego chirurga i czy potrzebuje skierowanie bo takowego nie dostalam...
Wyjazd nam sie udal bylo super mimo ze to tylko 4 dni pogode mielismy piekna jak lato ja nabralam cieplych rzeczy a tu taka niespodzianka ludzie rewelacyjni Rysiek ma fantastycznego szefa Kacper byl rozpieszczany droga strasznie dluga bo 10 godz. ale Kacper sie spisał na medal w jedna strone spal tylko ok 30 min ale byl bardzo grzeczny moj Rysiek okazal sie najlepszym rybakiem mimo tego ze jego kontakt z rybami to tyle co na patelni :ico_oczko: generalnie juz dawno sie tak nie usmialam i wybawilam... zaraz postaram sie wkleic pare foteczek...

[ Dodano: 2009-09-23, 22:14 ]
[img][img]http://images47.fotosik.pl/204/41deef752a8a52bamed.jpg[/img][/img] [img][img]http://images46.fotosik.pl/203/0e97c1dc0b930544med.jpg[/img][/img] [img][img]http://images50.fotosik.pl/204/6b83610606227908med.jpg[/img][/img]

Awatar użytkownika
karolina-ch
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 899
Rejestracja: 09 mar 2007, 19:27

23 wrz 2009, 22:30

sliczne fotki, laseczka z ciebie pierwsza klasa :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: fajnie ze odpoczelas sobie, kazdemu sie nalezy jakis relaks a kacperek wyglada super,
ja sie nie znam na tej przpuklinie ale tez podejrzewalam u amelki jak byla mlodsza, wtedy mowil mi lekarz ze u malych dzieci bardzo czesto sie to pojawia, od placzu albo taka maja budowe, ale u nas na szczescie nic nie bylo, napewno bedzie dobrze :ico_oczko:
ja amelke od dluzszego czasu juz mierze przy scianie co jakis czas i ostatnio mierzylam 92, ale tez sie wyglupia czasem ze szok :ico_oczko:

Awatar użytkownika
martuunia1
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1151
Rejestracja: 18 mar 2007, 21:14

23 wrz 2009, 23:49

Anitaale masz śliczną talię :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: Kacperek boski, super że wyjazd si e udał :ico_brawa_01:

Karolinaale super że macie takie rodzinne rozrywki, oceanarium świetna sprawa. Fajnie też że jeździsz na rowerku i chcesz pływać, zawsze to poprawi humor i polepszy kondycję bo robienie dzieci to niezły wysiłek :ico_oczko:

Yvone Amelka jest przecudowna, też się zbieram na wizytę u dentysty. Pojedziemy do mojego znajomego i zrobimy rodzinny przegląd :-D . Biedna jesteś że masz tyle na głowie i jeszcze sama siedzisz w domu.Tak to jest z facetami że trzeba czasem wstrząsnąć aby wrócili do ciałem i duchem do domu...

Ania jak tylko będzie lista to daj znac!!!

A my bylismy na zakupach, obiadu nie gotowalam bo dzis zamowilismy sobie :-D Nelka mnie zadziwia, codziennie nowe słowa i komentarze. Zauważyłam że uwielbia różne przedmioty układać w jednym rzedzie od najmniejszego do najwiekszego i do tego równiutko ułożone, a jakie domki buduje z klocków w ogóle jest niesamowita i taka precyzyjna :ico_brawa_01: Dzis wreszcie pomalowalam sobie paznokcie, co zdaża mi sie 4 razy w roku i raz na miesiąc u kosmetyczki, no raz na 2 miesiace :ico_wstydzioch: Wyszło calkiem niezle po takiej przerwie a kiedys frencz był dla mnie bułeczka z masełkiem, ale to bardzo stare czasy :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

24 wrz 2009, 11:36

Hej!

Ela- z ta wizyta u dentysty bardzo mądra decyzja, Amelka widać nie nabawi się traumy. Ja Tosia wzięłam już jakiś czas temu do mojej przyjaciółki która jest stomatologiem, u nich był stolik do rysowania dla dzieci i zabawki, a potem też jeździła na fotelu i oglądała sobie sprzęty :-D Ząbki ma zdrowe i w sumie prawie wszystkie bo została nam tylko jedna piątka do wyjścia

Anita- fotki super, a figurkę masz,że pozazdrościć. Co do tej przepukliny to się nie przejmuj, przyuważ Kacpra czy jak płacze albo się napina czy mu się taka gulka koło pępka robi i czy zaraz potem znika. Jak nic mu nie wystaje a tylko czasami się pojawia to ja bym się nie przejmowała bo może się sama cofnąć. Jak bardzo chcesz to możesz iść do chirurga dziecięcego ale to trzeba mieć skierowanie tylko myślę, że on ci nic innego nie powie.

Co do wyjazdu we dwoje, wczoraj rozmawiałam z moim M ale ponieważ chcemy zdążyć z drugą stroną przed narodzinami młodego to wyszło, że nie pojedziemy głównie z braku czasu ale też i kasy bo nas to będzie ponad 10 tyś kosztować bez mebli bo trzeba dach podnieść, jaskółki zrobić, parkiet położyć na 90m2 i grzejniki i inne pierdoły kupić. No ale cóż w sumie z brzuchem to też średni urlop.

Kupiłam ostatnio Tosi zestaw z ciastoliną do robienia rożnych kanapek, owocków itp (takie foremki) i jest zachwycona, dzisiaj siedziała rano i robią mi kanapki a potem kroiła na kosteczki tak jak ja jej czasem kanapki robię. :-D A z rzeczy śmiesznych to ostatnio do jakiejś dziewczynki na placu zabaw na dowiedzenia mówi "no to trzymaj się dominika" hehe, musiała gdzieś podsłuchać jak ja tak do kogoś mówię :-D

Co do listy to się w końcu pokazała, dla mnie dobrze bo pediatrii jest najwięcej w Małopolsce, ale ogólnie jakaś masakra na większość specek po 1-2 miejsca na województwo, ogólnie o 100 mniej niż w zeszłym roku :ico_olaboga: A miało być niby lepiej, do tego zostawili ludziom tylko 4 dni na decyzje i ewentualne załatwianie etatu, a nie oszukujmy się który dyrektor się w tak krótkim terminie spotka. Ja sobie złożyłam podanie dzisiaj, ale usłyszanym, że skierowanie to najwcześniej po 15 listopada, a ja jeszcze muszę zdążyć podpisać umowę ze szpitalem i chwile popracować. Mam nadzieje, że się nie rozdwoję przed terminem :ico_olaboga:

Wróć do „Mam dwa latka, dwa i pół”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości