Awatar użytkownika
Ania_R
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3237
Rejestracja: 10 mar 2007, 16:58

21 maja 2010, 21:48

Monia M, fotka superaśna!!!! :ico_brawa_01:

Ja sie boje horrorów :ico_wstydzioch: :ico_chory:
u mnie coś splaszczal
może malutka tak sie ułożyła :ico_noniewiem: U mnie nie widać jeszcze ciąży wogóle - chyba że po jedzeniu :-D ale ciążą to to wtedy nazwac nie można :ico_oczko: Maja cycuje dalej i na ostatniej wizycie u położnej okazało sie że schudłam 2 kg... - ciekawe jak teraz będzie... :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2010-05-21, 21:55 ]
A swoją drogą to zastanawiam sie czy nie przejść sie do fizykoterapełty (w ciąży mam za darmo, ale w sumie to dolegliwość nie dotyczy ciąży więc sama nie wiem :ico_noniewiem: ). Mój kręgosłup szyjny wygląda następjąco: "tyłozgięcie patologiczne wraz ze zmianami zwyrodnieniowymi, wieloma dyskopatycznymi i wrodzony blok kostny kręgów c2 i c3." Z tego co mi lekarz powiedział to mam ucisk na rdzen kręgowy i z czasem moge mieć silne bóle głowy, drętwienia kończyn itp. Wiem to od lutego 2007 i jeszcze kompletnie nic z tym nie robiłam - no bo w sumie co??? Ale dziś w nocy sie troche przeraziłam, bo obódził mnie w nocy silny ból tyłu głowy i szyji (fakt że źle lezałam na poduszce) i kompletnie nie mogłam sie ruszyć :ico_olaboga: a dokładniej głową, szyją, ramionami...wkońcu jakoś nogami zjechałam zupełnie z poduszki by leżeć na płasko i po jakiś 20 minutach przeszło i mogłam sie ruszać (choć nadal byłam obolała i odrętwiała). Nie chce mi sie iść do fizykoterapełty a zwłasza że badania mam z PL i RTG a terazm mi nie zrobią i musiałabym tłmaczyć u tłumacza przysięgłęgo badania itd....troche nie chce mi sie zachodu a i tak chyba nic mi z tym nie zrobią??? Przeciez tego sie nie leczy tylko ćwiczy ew. :ico_noniewiem: Co o tym myślisz ejustysia, ??? Wiem że sie troszke na tym znasz :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Monia M
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1319
Rejestracja: 16 gru 2008, 14:47

21 maja 2010, 22:02

Dzięki dziewczyny :ico_sorki:
Aniu ja po wypadku samochodowym miałam, cos nie tak z kręgami, jakby sie powysuwały, musiałabym znalezc opis rtg.
Najpierw nosiłam kolnierz ortopedyczny prawie 2 miesiace i lezalam, a potem chodzilam na tzw zabiegi, ktore za przeproszeniem gucio daly.
I wlasnie mnie jak boli glowa to z tylu ciagnie cala od szyji, i skrecic jej nie moge szyji znaczy :ico_oczko: Lekarz ortopeda stwierdzil, ze moze dac skierowanie na dalsze cwiczenia, masaze zabiegi, ale to gucio da. Potem jak zaszlam z Matim w ciaze to sobie dalam spokoj. a teraz czasem ta glowa mnie tak boli od kregoslupa szyjnego, ze az mi sie wymiotowac chce.

Awatar użytkownika
Ania_R
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3237
Rejestracja: 10 mar 2007, 16:58

22 maja 2010, 10:07

Monia M, jednym słowem przekichane, ale nie ma co z tym zrobić :ico_noniewiem: :/

Ja nie wiem kiedy mi sie uda posprzątać :ico_placzek: Jak już prawie jest skończone to potem znów sajgon sie robi a jak dziewczyny pójdą spać to ja padam razem z nimi jak cały dzień na powietrzu siedze. Dziś miałam (pomimo znów ładnej pogody) posprzątać wkońcu (komisja już we wtorek :/)to mi wypadła wizyta znajomej z dziećmi o strzyżenie (ciesze sie choć nie mam pojęcia kiedy to ogarne :ico_noniewiem: ). Uciekam sprzątać...

A jeszcze apropo jedzenie/ nie jedzenia w ciaży i przy dzieciach. Zaczełam szykować dziewczynką śnaidanko i sobie. Maja już piszczała że chce natychmiast więc szybko jej dałam, potem szykuje Madzi, to Maja w międzyczasie zjadła i chce deserek, dałam jej to potem Madzia chce deser. Jak skończyłam im szykować to już Maja chce wyjść z krzesełka i tak wkółko coś :ico_olaboga: no to sobie "zjadłam" :ico_noniewiem: Ide sprzątać - może obiad uda mi sie w locie zjeść chociaż :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
ejustysia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5388
Rejestracja: 08 wrz 2008, 15:52

22 maja 2010, 10:11

okazało sie że schudłam 2 kg... - ciekawe jak teraz będzie..
no ja caly czas 4 kg na minusie, zaczynam sie martwic bo wiem ze malutko jem, kurcze musze cos z tym zrobic

Ania_R, ten ból karku - to mysle ze tym razem nie od tego -sama mam tak czasem jak zle spie . no i masz racje - nic ci z tym nie zrobia - owszem nie tylko cwiczenia moga ci polecic - ale w ciazy sie fizykoterapi nie stosuje - jedynie fizjoterapie i kineze ale to w tylko koniecznych sytuacjach, jednak po porodzie powinnas sie tym zajac, to ze do tej pory nie bylo oznak, nie znaczy ze sie nie pojawia a z nerwami nie ma zartów - lepiej leczyc profilaktycznie bo jak juz sie pojawi bol to bedzie bardzo silny , sama mialam ucisk w odcinku 7 kregu - boze swiety co ja przezylam - ja wstac nie moglam , z bólu wylam i sie zastrzykami skonczylo i przeciwbólowo ketonalem
masaze zabiegi, ale to gucio da.
duzo zalezy od fizjoterapeuty, duzo jest osob po kursach rocznych uwazajacych sie za specjalistow - nie sadze by w rok posiedli wiedze co osoba po 5 latakch studiów - wtedy takie zabiegi nic nie daja albo i jeszcze szkodza - na szczescie od 2012 beda mieli zakaz wykonywania tego zawodu bez dyplomu mgr

rano sie tak ladnie zapowiadalo a teraz sloneczko zaszlo :ico_placzek:

Awatar użytkownika
karolina-ch
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 899
Rejestracja: 09 mar 2007, 19:27

22 maja 2010, 10:53

witajcie
u nas pogoda od trzech dni byla piekna, wrecz letnia, dzisiaj juz troche gorzej, w sumie to wczoraj wieczorem juz podeszlo mgla :ico_noniewiem:
z moja amelka chodzilismy na plaze, ona jest dosc leniwa i staram sie ja troche odzwyczaic od wozka, w sumie to moja wina ale pierwszy dzien trgedia, musielismy sie wracac do domu bo ona chciala piciu i lizaka i nerwy i placz, wiec sie wrocilismy, troche na barana u taty, troche na rekach a duzo chodzila, na drugi dzien znowu popoludniu spacer na plaze i tylko raz na barana a tak sobie robila odpoczynki na laweczce, a jeszcze na anstepny dzien wzielam ja na spacer do sklepu i wytlumaczylam, sama sie zgodzila zeby bez wozka i sukces, ani razu nie wolala zeby na rece :ico_oczko: pieknie szla, zalozylam jej takie super szorty bo pogoda byla super, w drodze ze sklepu jeszcze zaliczylysmy nasz ulubiony mlutki plac zabaw dwa kroki od domu i jak juz szlysmy do domu, wywalila sie i kolanko zzdarte, chwila placzu, trochje krwi ale juz dobrze, nakleilysmy plasterek z rybka i ok :ico_oczko: ale potem taka bi :ico_oczko: dna caly czas pokazywala ze ja boli. ale i tak jestem z nie :ico_oczko: taka dumna :ico_oczko:
moj maz sie spiekl na ogrodku w pierwszy dzien i jest tata rak, amelka mowi tata lak, a wczoraj jak sie kladla mowie jaki tata a ona tata byk :-D :-D :-D juz jej sie pomyslilo wszystko, :-D wprawdzie pogoda juz troche sie popsula ale i tak dosc cieplo :ico_oczko:
w wolnej chwili wkleje troche fotek :ico_oczko:

[ Dodano: 2010-05-22, 14:01 ]
kilka fotek z wyprawy dzien drugi :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

bardzo prosze nie patrzec na moje wlosy bo akurat na tych fotkach wyszly dosc fatalnie :ico_noniewiem: klania mi sie fryzjer :ico_oczko:

Obrazek

Awatar użytkownika
Ania_R
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3237
Rejestracja: 10 mar 2007, 16:58

22 maja 2010, 14:57

zaczynam sie martwic bo wiem ze malutko jem, kurcze musze cos z tym zrobic
jeść!!!!! :ico_sorki:
ale w ciazy sie fizykoterapi nie stosuje - jedynie fizjoterapie
mi to sie myli jedno z drugim :ico_wstydzioch: :-D
Dzieki za rady - po ciąży już może sie tym zajme bo nie chciałabym kiedyś nie muc wstać z łóżka :ico_noniewiem:

karolina-ch, brawa dla córci że tak dzielnie sobie radzi bez wózka :ico_brawa_01: Jaki już brzuszek masz duży :ico_szoking: :ico_brawa_01:

U nas dziś cieplutko i słonecznie :ico_brawa_01: ale dziś mniej siedze na dworzu bo jakaś nieprzytomna jestem i sprzątałam od rana. Jeszcze tylko ciuchy poskładac powinnam :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
karolina-ch
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 899
Rejestracja: 09 mar 2007, 19:27

22 maja 2010, 15:03

dzieki, ale z tym brzuchem to tak akurat wyszlo na tym zdjeciu, poza tym tam troche tlusczyku tez, musze sobie zrobic taka porzadne fotke samego brzucha :ico_oczko:
nie wiem jak wy ale ja to chodze juz od dluzszego czasu w ciazowkach a w nich brzuch tez sie wydaje wiekszy ale po co mam sie cisnac w zwyklych dzinsach :ico_noniewiem: te mam jeszcze po amelce :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Monia M
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1319
Rejestracja: 16 gru 2008, 14:47

22 maja 2010, 20:52

witam sie i ja :ico_brawa_01:
ja tez juz chodze w spodniach ciazowych a w zasadzie to ponad 3 tygodnie juz chodze :-D

karolina-ch, super fotki. A Twoja cora jaka duza na tych zdjęciach :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Ania_R
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3237
Rejestracja: 10 mar 2007, 16:58

22 maja 2010, 21:05

Ja chodze w dzińsowych legińsach kupionych o numer większy niż normalne i mnie nie cisną :ico_oczko: a generalnie wole spódnice i sukienki a one są luźne :-)

Awatar użytkownika
ejustysia
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5388
Rejestracja: 08 wrz 2008, 15:52

22 maja 2010, 21:59

ja niestety na ciazowe ciuchy chyba poczekam - na mnie spodnie które nosilam przed ciążą to teraz są luźne, tak mi waga spadla kurcze :ico_wstydzioch:

karolina
ale urocza ta Twoja c órcia :ico_brawa_01:
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:


i dalej zapomnialam co mialam napisac :ico_noniewiem: :ico_noniewiem: :ico_noniewiem:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot], Google [Bot] i 1 gość