Awatar użytkownika
Fintifluszka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3623
Rejestracja: 16 mar 2007, 20:39

26 maja 2011, 15:09

A widzisz, to u nas jest fajniej :ico_oczko: bo urzednik siedzi w szpitalu :ico_haha_01: przy wyjsciu ze szpitala po drodze sie zachodzi do gabinetu, wypelnia sie papierek i od reki sie dostaje akt urodzenia, malo tego nie trzeba dziecka meldowac u siebie w ratuszu, bo szpital to robi :-) ale, ze nie mielismy tego aktu przetumaczonego to tylko papierki wypelnilismy i podpisalismy zgode na pocztowe zalatwienie sprawy, bo u kuby z czasem wolnym kiepsko, uznalismy wiec, ze tak bedzie szybciej :ico_noniewiem: a tu guzik... nie wiem czy u nas papiery do elterngeld tez wysylaja, ale ja zawsze wszystko sciagam z internetu :ico_oczko: kindergeld tez internetowo zalatwilam, wiec i ten formularz znalazlam :ico_noniewiem: generalnie eltern zwracaja tylko do 3 miesiecy wstecz, wiec chce to zalatwic jak najszybciej.

zachmurzylo sie i deszcz spadl, ale duchota straszna...
ugotowalam i przecisnelam sobie ziemniaki na pierogi ruskie, podsmazylam cebulke, przygotowalam skladniki na ciasto, wyciagnelam ser i jak go mialam przecisnac to sie okazalo, ze zkwasnial, mimo, ze jeszcze tydzien waznosci :ico_olaboga: a po twarog to trzeba do innego miasta do rosyjskiego sklepu jechac :ico_zly: i nici z pierogow... wlasciwie to obok szpitala w ktorym rodzilam :ico_noniewiem:

sejana
, a macie tam u siebie jakis polski sklep??

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

26 maja 2011, 15:11

generalnie eltern zwracaja tylko do 3 miesiecy wstecz, wiec chce to zalatwic jak najszybciej.
no ja to samo... moze sie uda...
sejana, a macie tam u siebie jakis polski sklep??
niestety nie mamy... :ico_noniewiem: ale w Mannheim jest

Awatar użytkownika
Fintifluszka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3623
Rejestracja: 16 mar 2007, 20:39

26 maja 2011, 16:04

wiem, ze jest w mannheim, ale nie wiem gdzie :ico_haha_01:

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

26 maja 2011, 17:18

Fintifluszka, w antragu do elterngeld na poczatku piszesz dane was obojga, a w 2 czesci, od pytania nr 4 twoje, bo ty opiekujesz sie Pola.. i jak nie pracujesz to zaznaczasz, ze chcesz 300€

Awatar użytkownika
Inuno
Papla
Papla
Posty: 791
Rejestracja: 10 wrz 2010, 22:44

26 maja 2011, 20:42

hej, mam pytanie, jak szczepiłyście dzieciaki, bo ja się zastanawiam nad 6w1 + pneumokoki.. boję się tych powikłań poszczepiennych :/

Awatar użytkownika
patrycjaaa
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 472
Rejestracja: 07 wrz 2010, 13:36

26 maja 2011, 21:58

wczoraj powiem wam że naszły mnie jakieś takie smutki bo pomyślałam o mojej zmarłej córeczce,ze miała by już dwa latka,że nie mogłam jej przytulac echhhhh
bardzo tęsknie za nią,Dobrze że Paulinka i Piotruś wynagradzają mi wszystkie smutki :ico_sorki:
Aga przykro mi nie wiedzialam ze mialas coreczke ja mialabym braciszka ale owinol sie pepowina w 6 miesiacu i zmarl a moj K mialby 2 braci ale tez nie zyja nigdy do konca go sie tak nie wypytalam o to wiem ze ten jeden urodzil sie z jakimis wadami wrodzonymi i po jakims czasie zmarl K miala wtedy 2 latka a ten pierwszy to nawet nie wie mczy sie urodzil czy w lonie zmarl dlatego sie nie dziwie ze K jest taki uwielbiany przez jego rodzicow tylko jednego go maja[/b]

Dobrusia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 529
Rejestracja: 30 sie 2010, 16:41

26 maja 2011, 22:14

dzięki dziewczyny za wyrozumiałość :-) ja też jestem tego zdania że jak ja jestem szczęśliwa to i dziecko będzie zadowolone :)

Narzekacie na swoich facetów :ico_haha_01: ja już trochę zapomniałam o tych problemach bo mojego nie ma od 3 tygodni i puki co jestem strsznieee stęskniona :ico_sorki: jutro wraca
ale co do wychodzenia z kumplami to u nas jest tak że znajomi przychodzą zazwyczaj do nas i mój K pije wtedy dosyć dużo a ja nienawidzę jak jest pijany :ico_zly:
a wędkę mu sama na gwiazdę kupiłam i chyba tego będę żałować :ico_haha_01: bo już się umawia na weekendy z kumlami ehhh, ale ja powiedziałam mu że z nim będę jeździć bo ja łowić też lubie :ico_haha_01:
hej, mam pytanie, jak szczepiłyście dzieciaki, bo ja się zastanawiam nad 6w1 + pneumokoki.
ja szczepiłam tym 6w1, ale pneumokoków nie. I po szczepionce było ok nic nie płakał itp :-) Ale teraz na drugą jest deficyt w hurtowniach... I muszę czekać aż się pokażę :ico_noniewiem:

[ Dodano: 26-05-2011, 22:29 ]
Aga los jest tak często okrutny... Nie zrozumiałe jest to jak mogą się takie rzeczy dziać jak strata dzieciątka takiego małego cudu :ico_placzek:
Ale teraz masz synka i swoją małą kruszynkę którzy kochają Cię i są przy tobie:-) I dla takich właśnie małych bączków warto żyć :-)
Mnie dziecko odmieniło, zawsze byłam wrażliwa ale teraz to mam wrażenie że miłość się ze mnie wylewa jak patrze na mojego malucha, cudowne uczycie.

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

26 maja 2011, 23:36

hej. bardzo dziękuję za komplementy :-) jest mi bardzo miło :-)
mój mały dziś coś wieczorem marudził. postanowiłam zmienić mu mleko, bo po nanie robił zieloną kupę, więc za pozwoleniem pediatry zakupiłam dziś bebilon. I bardzo żałuję, bo mały nie chce tego pić. to smakuje prawie jak nutramigen, tyle, że posłodzony, nan w porównaniu z tym to rarytas, a oba hipoalergiczne. no i darmo wydałam 30 zł :ico_zly:

tabogucka, mnie też by ta koleżanka wkurzyła, gdybym coś takiego usłyszała. mój mąż moja sprawa jak go trzymam. a ona chyba dzieci nie ma co???
co do mamy, no cóż konflikt pokoleń, ale wykorzystaj chwilę na odpoczynek póki jeszcze jest u was. Ja zawsze jak jeżdżę do rodziców to staram się wykorzystać jak najwięcej dnia dla siebie tylko a mamie powierzam dzieci. Ona nie narzeka i ja nie. Ty też z tego skorzystaj, mama nacieszy się wnukiem a ty odpoczynkiem :-)

Inuno, gratuluję zakupu mieszkania i zazdroszczę :-D
szybko wam poszło :ico_brawa_01: ja szczepiłam 5 w 1 na pneumokoki też zamierzam,choć Ola miała silną reakcję poszczepienną po tym, ale nie oznacza, że i Mat będzie miał. ale poczekam aż zmaleje ilość dawek :-)

Dobrusiu, ja Ciebie rozumiem, nic na siłę, jeśli macie oboje się męczyć to pewnie, ze trzeba butlę. A te nowoczesne mleka są bardzo dobre, mają wszystko co dziecku potrzeba. Ja Olę karmiłam tylko 2 tygodnie,mnie mama wychowała na mlek w niebieskiej torbie, którego smak pamiętam do dziś, jak byłam starsza to wyjadałam ten proszek palcami, pyszne to było :-D
Natomiast ja się uwzięłam i walczę nadal o mleko. Zakupiłam nawet nowy laktator. wlewam w siebie mleko i herbatki mlekopędne i walczę. Jeśli mi się nie powiedzie będzie mi bardzo smutno :ico_placzek:

NowaSejana ja też zawsze jak idę na spacer to z dziećmi nigdy sama :ico_noniewiem: A M jeszcze nigdy nie był na spacerze z dziećmi beze mnie

patrycjaaa, A ty mieszkasz w bloku czy domu??teściowa czasem się przydaje :ico_oczko: przyda ci się na pewno jak będziesz mieć dwójkę dzieci :ico_oczko:

aga216 :ico_pocieszyciel:

wszystkiego najlepszego mamusie

Awatar użytkownika
patrycjaaa
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 472
Rejestracja: 07 wrz 2010, 13:36

27 maja 2011, 10:40

patrycjaaa, A ty mieszkasz w bloku czy domu??teściowa czasem się przydaje :ico_oczko: przyda ci się na pewno jak będziesz mieć dwójkę dzieci :ico_oczko:
w blizniaku mieszkam ... juz teraz sie tesciowa przydaje tylko czasem mnie wkurza ale to chyba nieuniknione :ico_sorki:
dzis tez musze zostawic mala z nia bo jade do szkoly dzis jutro i w niedziele musze na troszke jechac ;/

Awatar użytkownika
aga216
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5370
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:39

27 maja 2011, 11:13

ano dziewczyny okrytny ten los,ale wywalczyłam wkońcu swoje szczęscie,mam je przy sobie,a własciwie dwa,bo gdyby nie Piotrunia to byłoby cieżko,a tak po tych ciężkich chwilach potrafił mnie rozbawic i zając mi czas.......oj przeszłam swoje,najgorsze że człowiek nie wie dlaczego,potem po 3 mc znowu zaszłam w ciąże,ale były dwa puste jejeczka płodowe,i znowu szpital,ale wtedy już było łatwiej,miałam chwilę że myslałam że już nigdy nie zadje w ciąze,no ale udało się i jest mój skarb ukochany :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:
patrycjaaa, oj tak tesciowa nieraz zalazła mi za skóre,ale niestety trzeba było zacisnąc zeby ,bo wiedziało się że bedzie sie potrzebowac jej pomocy :ico_zly:
Blanka26, moja szwagierka karmi nan i też mała ma czasem zielone kupy,pediatra powiedziała że ok dopóki nie są śluzowate i wodniste :ico_oczko:
Dobrusia, ja uwielbiam wędkowac,jak dzieci nie było to co wekend jezdiliśmy,a Piotruś jak miał 10 mc to był z nami na wakacjach pod namiotem na rybkach na tydzień.
Inuno, ja bede szczepić 5+1
idę zmyc podłogę
chmurzy się u nas
a ja dziś sama w domu z dzieciakami
oby burzy nie było :ico_olaboga:

[ Dodano: 27-05-2011, 12:21 ]
aaaa i jeszcze chciałam napisac że wczorajsze badanie bioderek malutkiej ok,wszystko dobrze,kontrola za dwa miesiące :ico_sorki:

[ Dodano: 27-05-2011, 13:05 ]
NowaSejana, jak tam nóżki malutkiej?

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości