Awatar użytkownika
Mama_Ania
4000 - letni staruszek
Posty: 4805
Rejestracja: 03 kwie 2007, 14:18

27 lis 2008, 11:10

mikusia, nam też lekarka poleciła właśnie Oilatum... Kąpiemy w nim Patryka właściwie od urodzenia.
kasiorex, Klusek dostaje Zyrtec. Nie zauważyłam jeszcze zmian w apetycie ani w wypróżnianiu. Ale dostaje go dopiero 5 dni. Może w ulotce jest coś na ten temat?

kasiorex
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1275
Rejestracja: 12 gru 2007, 13:22

27 lis 2008, 11:14

Mama_Ania pisze:Może w ulotce jest coś na ten temat?


No własnie w ulotce nic nie wyczytałam :ico_noniewiem:

Mała bierze Zyrtec od 10 dni i w sumie od tamtej pory takie zmiany :ico_olaboga: :ico_olaboga:

mikusia
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1207
Rejestracja: 07 wrz 2008, 19:27

27 lis 2008, 12:17

kasiorex no to może faktycznie to wina Zyrtecu? :ico_noniewiem:


delicja pisze:
mikusia pisze:nikola jeśli chodzi o Oilatum to uważaj, bo bardzo dużo dzieciaków ma po nim wysuszoną skóre. Na początku ładnie pomaga w "naprawianiu" skóry, ale po pewnym czasie stosowania skóra jest sucha, naciągnięta. Najlepiej atopikom podchodzi seria Emolium dlatego ci ją poleciłam :ico_oczko:


a nie zgadzam się z Tobą :ico_nienie:

hm nie wiem na jakiej podstawie się z tym nie zgadzasz no ale każdy ma swoje zdanie :ico_oczko: ja siedze na 4forumach o AZS i przeczytałam kilka książek napisanych przez matki i dlatego śmiało to napisałam. Pogrzeb po forumach co piszą matki, a sama zauważysz że większość używa kosmetyków serii Emolium :ico_oczko: co nie oznacza że na każde dziecko Oilatum tak działa jak napisałam. Bo nie.. na jedne to właśnie Oilatum super działa, a Emolium nie pomaga.. dlatego każdy kosmetyk trzeba indywidualnie dostosować. My siedzimy w alergii już 2 lata i już sporo wiem :ico_noniewiem: :ico_noniewiem: niestety :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2008-11-27, 11:20 ]
no to tak dla wyjaśnienia :-) nicola i Oilatum i Emolium i Balneum i Pharmaceris i aderma i wszystkie inne kosmetyki są dobre dla dzieci atopowych :ico_oczko: tylko nie każde pasuje do każdego dziecka :-) to tyle dla wyjaśnienia żeby tu dziewczyny na mnie nie krzyczały :ico_oczko: po prostu z własnych doświadczeń i z ilości osób które używają Emolium, napisałam ci że właśnie ta seria bardziej pasuje dzieciakom. U nas np też rewelacyjnie sprawdza się właśnie Pharmaceris -> ale jest drogie bardzo :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

27 lis 2008, 14:30

mikusia pisze:hm nie wiem na jakiej podstawie się z tym nie zgadzasz


a no na bardzo prostej. Testowałam to na moim dziecku i uważam, że seria oilatum jest zbawieniem dla skóry. Używałam wszytskiego. Płyn do kąpieli, cudowny, świetnie nawilża i przyjemnie pachnie, niestety jest drogi :(, szampon do włosków, bezzapachowy, nie szczypie w oczka, ładnie się pieni i włoski są puszyste po nim, nie podrażania skóry. Kostka do mycia, przyjemnie pachnie, ładnie nawilża i jest wydajna, płyn do kąpieli oilatum plus. cudooooo, użyłam raz na krostki i wszystko znikło, niestety kosztuje około 40 zł :( i jest od 6 miesiąca. krem rewelacyjny, niesety najdroższy z tych wszystkich specyfików.Dodatkowo napiszę, że w większości matki używają do kąpieli oilatum, alergolodzy i pediatrzy też polecają oliatum, więc bardzo zdziwiła mnie twoja wypowiedź. Podaj mi tytuły tych książek i linki do tych forów chętnie przeczytam i popatrzę.

mikusia
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1207
Rejestracja: 07 wrz 2008, 19:27

27 lis 2008, 14:36

delicja no to właśnie napisałam że przecież na każde dziecko może co innego dobrze wpływać :ico_noniewiem: :ico_noniewiem: na niektóre np tylko Balneum dobrze działa :ico_noniewiem: :ico_noniewiem: nie wiem czym się tak oburzasz.. przecież nie napisałam że Emolium tylko trzeba używać i niczego więcej :ico_noniewiem: ja tylko napisałam że bardziej polecam Emolium bo... a nie nakazałam jej stosowania tego :ico_noniewiem: :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

27 lis 2008, 14:46

nie oburzam się, po prostu się zdziwiłam :ico_noniewiem: , bo nigdy nie słyszałam złej opinii na ten temat

NICOLA_1985

27 lis 2008, 15:18

delicja, mikusia, już koniec dyskusji :ico_oczko: obie macie racje na pewno i oliatu i emolium jest super tylko kazde dzieco co innego toleruje. ja bede probowac po kolei i zobacze co spasuje karolinie i zostane przy tym kosmetyku ktory bedzie nam odpowiadal najbardziej. nie wątpie w to ze i emolium i oliatum sa jakosciowo bardzo dobre. zreszta mam krem specjalny z emolium i jestem zadowolona. a oliatum mialam probki do kąpieli ale to bylo tak dawno ze nie jestem w stanie na podstawie mojej pamieci stwierdzic co bedzie bardziej odpowiadac mojemu dziecku. dziekuje wam obu za zainteresowanie moim problemem i checia pomocy :ico_sorki: wasze wskazowki sa dla mnie bardzo pomocne :-D

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

27 lis 2008, 17:10

NICOLA_22, proszę bardzo, ale po to jest forum, żeby dzielić się doświadczeniami i wyrażać opinie

NICOLA_1985

27 lis 2008, 23:00

delicja pisze:NICOLA_22, proszę bardzo, ale po to jest forum, żeby dzielić się doświadczeniami i wyrażać opinie
nie denerwuj sie masz racje tylko poczulam sie troche jakby winna no bo ja zaczelam ten temat i jak zaczelyscie mi odpisywac to wyszla taka dziwna sytuacja.. odnioslam wrazenie nawet w pewnym momencie ze jest jakies spiecie i chcialam troche zalagodzic :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

27 lis 2008, 23:53

NICOLA_22,
NICOLA_22 pisze:odnioslam wrazenie nawet w pewnym momencie ze jest jakies spiecie i chcialam troche zalagodzic

:ico_nienie: nie ma spięcia, każda opinia i doświadczenie są ważne.
podzieliłam się opinią na temat tych specyfików.w sumie to chyba stosowałam większość która jest dostępna w aptekach :ico_noniewiem:

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość