elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

21 maja 2012, 09:47

Doberek
elibell a jak oduczasz tego karmienia w nocy, tylko podajesz smoka?
podaję smoka, ale szczerze nie idzie mi to najlepiej. Bo jak nie dostanie o danej porze mleka to za cholerke nie zaśnie, będzie krzyk i rozpacz i w sumie myslę jak Ty, że skoro się budzi to potrzebuje.Ale planuję kilka nocek zarwać i go po prostu przetrzymać, z tym, ze na ten czas zamieszkam u niego w pokoju, bo nie będzie sensu biegać z mojej sypialni do doriana co minutę, bo ja się wnerwię niepotrzebnie.

nina0226, no to powodzenia z pokoikiem, ale wiesz wtedy i tak będziesz musaiała do małego wstawać i nakarmić, choć może już zacznie noce przesypiać, czego życze każdej z nas:)

Ja już marzę o nockach przespanych, chociaż by przerw było aż jedna i to najlepiej ta kiedy ja jeszcze nie spi ehahaha. Oj zupełnie inaczej z 2 dzieckiem jest, zupełnie. Dorian jest mamusiny strasznie, wisi mi przy nodze np teraz, Elizka od razu zajmowała sie sobą, swoimi zabawkami, jak upadła czy coś yło nie po jej mysli, popłakała i przestała, a ten mój mały drań, wyje i wyje i wyje póki ktos nie podejdzie, mnie to drażni mocno, bo nie chcęuczyć, ze na kazdy płacz biegnę i tak muszę słuchać płaczu wymuszonego, bo nawet łez nie widać.

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

21 maja 2012, 09:48

hej
Co o tym myślicie? Jeśli miałabym to realizować, to najlepiej od dziś, za chwilę się przeprowadzamy na nowe mieszkanie (nad nami będzie mieszkała właścicielka), więc trochę głupio by było, gdybyśmy im już na początku tak w kość dali w nocy :ico_oczko:
u nas trwało 4 dni oduczanie Majki wstawania w nocy :ico_sorki:
4 noce wstawałam co 15 minut, na zmainę smok i woda w butelce i sie udało :ico_sorki:
A właśnie mam pytanie ile wasze dzieci jedzą w nocy z butli? Bo mój strasznie mało mi się wydaje, bo tylko 120ml czasami 150 ale rzadko :/ tak około godziny 2 w nocy, a potem robi pobudkę ok 7 i już zazwyczaj na dobre wstaje.

A no i jeszcze jedno pytanie czy wasze dzieci w ciągu dnia piją mleczko? Bo u nas rzadko, czasami na pierwszą drzemkę mu robię żeby szybciej zasnął, ale zazwyczaj tylko na wieczór no i w nocy jeśli wstanie to pije mleczko i tak się zastanawiałam czy to nie za mało dla niego ? :ico_noniewiem:
u nas identycznie, 150ml mleka na noc i raz w tygodniu sie w nocy obudzi to też dostanie mleko i śpi
w dzień w ogóle mleka nie pije, jak już to kakao
U mnie też niektórzy uważają że jestem złą matką wynosząc niemowlę mające 5 miesięcy do swojego pokoju na noc.Albo że pozwalam dziecku płakać .
moje dzieci obydwoje spali w swoich łóżeczkach i w swoich pokojach, przez pierwsze 2 miesiace dla wygody sama poszłam spac do nich bo lepiej mi było karmic, wygodniej :ico_sorki:
ale skończyło sie karmienie co godzine to i do swojego łózka wróciłam szybko :ico_oczko: a przynajmniej problemu z zasypianiem samodzielnym nie mam z zadnym brzdącem :-D
ludzie zawsze bedą gadac i pokazywać palcem co robisz źle, ważne ze amsz swój rozum :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: i wolną wolę :ico_oczko:



no i ja sie pochwale ze Kondziu już do perfekcji opanował raczkowanie a raczej "chodzenie na czworakach" bo on nie raczkuje na kolanach :ico_noniewiem: tylko chodzi z puuupką uniesioną do góry, na wyprostowanych nogach jak pająk :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01:

siedzi i sida samodzielnie od jakiegoś czasu, umie sie już w kazdą strone obrócić i usiaść z tej pozycji :ico_brawa_01: no i próbuje wstawać przy szczebelkach, meblach, wersalce :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

21 maja 2012, 10:08

izuś_85, super, ze mały już takie postępy robi, no i co do nauki spania, włąśnie mam zamiar zrobić tak samo kilka nocek zarwać, smok i woda.

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

21 maja 2012, 11:29

Robiłam dziś test ciążowy i na szczęście negatywny :ico_sorki: . Coś okresu długo nie mam więc już się bałam. To by dopiero było zrządzenie losu :ico_olaboga: .
Ooo to nie wiedziałam że ci się spóźniał okres.No to fajnie że jest tak jak chcesz.
Ja bym się nie obraziła ;)
pochwale ze Kondziu już do perfekcji opanował raczkowanie
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: dla niego
mam zamiar zrobić tak samo kilka nocek zarwać, smok i woda.
Tylko moja smoka nie toleruje więc lipa.

[ Dodano: 21-05-2012, 11:34 ]
Wczoraj po obiedzie poszliśmy na długi spacer na taki nowy kanał .Od mojego domu to jest prawie 3 km więc zrobiliśmy w sumie 6 bo jeszcze poszliśmy do teścia.Nogi mnie bolały bardzo ale fajny taki spacer bo to laskiem się szło prawie cała drogę.Mała spała prawie cały czas. Potem znów siatkówka u nas .Przyjechali inni znajomi hehe
Wieczorem P poszedł zbierać truskawki a ja mała położyłam.Zasnęła ładnie o 20 a o 21 ona oczy jak 5 zł i zabawy jej w głowie ,gaworzenie i tak to trwało do 24.Myślałam że wyjdę z siebie . P poszedł wcześnie spać więc go nie nudziłam bo teraz z truskawką jeździ.Dziś pojechał o 3 rano na giełdę ,i musi się spieszyć by na 6 rano do pracy zdążyć.
Rano pojechałam z znajomą i kilkoma innymi do gminy walczyć o nasze przedszkole bo chcą nam zamknąć.
Teraz idę na pole z Lili bo marudzi mi w domu,

Awatar użytkownika
kwiatunio
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6675
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:31

21 maja 2012, 14:51

witam,

ja żyję ale dziś jestem nieżywa bo w nocy byliśmy z Izą na pogotowiu bo dostała gorączki 39,6 :ico_placzek: :ico_placzek: dostała czopka i na szczęście spadło, osłuchowo jest czysto i zastawiam się czy to nie 3 dniówka choć młoda ma delikatne smarka, ja byłam w pracy ale tylko na 4 godziny i przyjechałam do domku :ico_sorki:

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

21 maja 2012, 23:19

nina0226, no to powodzenia z pokoikiem, ale wiesz wtedy i tak będziesz musaiała do małego wstawać i nakarmić, choć może już zacznie noce przesypiać, czego życze każdej z nas:)
Alanek w sumie już teraz zazwyczaj przesypia całe nocki. Ale zdarzają się czasem jeszcze takie, że wstaje raz, a od czasu do czasu ma taką fazę, że potrafi wstać nawet 3razy w nocy i taki strasznie głodny niby. Rzadko, bo rzadko ale się zdarzają. Na jesień jak już będziemy mieli cały dom wyremontowany, to Alanek będzie miał ponad roczek, więc mam nadzieję, że już zawsze będzie spał całe nocki i wtedy pójdzie do swojego pokoiku. Jeśli się tak nie stanie, to nadal będzie spał z nami. Mamy duże łózko i bez problemu się mieścimy :ico_oczko:. Dla jednych wygodne jest jak dziecko śpi oddzielnie a dla innych jak przy mamusi. Wedle upodobania. Ja to się cieszę, że moje dziecko jest takie bezproblemowe i nie ważne gdzie śpi, czy sam czy z kimś to śpi ładnie. Nie jest tak, że jest uzależniony ode mnie i beze mnie to już nie pośpi. Ostatnio na przykład spał całą noc z moją mamą, a tydzień później do 2rano spał z teściową bo byliśmy na imprezie i też mu to nie przeszkadzało. Ja po prostu kładę go koło siebie bo dla mnie tak wygodniej :ico_wstydzioch:
ja żyję ale dziś jestem nieżywa bo w nocy byliśmy z Izą na pogotowiu bo dostała gorączki 39,6 dostała czopka i na szczęście spadło, osłuchowo jest czysto i zastawiam się czy to nie 3 dniówka choć młoda ma delikatne smarka, ja byłam w pracy ale tylko na 4 godziny i przyjechałam do domku
współczucia, nie zazdroszczę przeżycia, a może to ząbki?

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

22 maja 2012, 07:41

witam
doczytalam posty, ktore wczoraj minelam..i tak
co do spania ze mna..Kala nie ma takiej opcji, od urodzenia spi w swoim lozeczku, kolo mojego lozka, ale na swoim, przenosic bede jak znajde miejsce w pokoju Mili, a na razie nie mam zadnej koncepcji jak je tam razem pomiescic :ico_wstydzioch: poza tym A jest wygodniej jak Kala sie obudzi wczesniej, bo zalacza jej bajki i ta spokojnie da mu pospac z godz dluzej :-)

elibell no wlasnie u nas jest tak samo, jak nie dostanie mleka to nie spi, jak kiedys probowalam ja herbatka przetrzymac choc jedno karmienie to umiala miec do dwoch godz przerwe w spaniu, to ja to smole, wole wstac, dac mleko i dalej spac, bo jednak do roboty musze przed 6 wstawac :ico_noniewiem:

kwiatunio MIla jak miala 3 dniowke to miala 3 dni bite wysoka goraczke, a potem wyszla jej wysypka :ico_noniewiem: wiec jak nie ma zadnych innych objawow to obserwuj..lekki katarek moze byc wynikiem oslabienia organizmu :ico_noniewiem:

[ Dodano: 22-05-2012, 07:41 ]
agus moja tez nadal bezzebna :-)

[ Dodano: 22-05-2012, 07:43 ]
a i jeszcze odnosnie picia mleczka, to Kala tylko na dobranoc i te dwa mleka w nocy, na dobranoc wypija do 210 ml a w nocy od 150-180 max

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

22 maja 2012, 08:46

hej hej

mi sie nie udąło dziś wprowadzić nie jedzenia, chciłam ale mój maż nie chce ze mna sie zgrać, i niestety dzieci obudziły sie w jednym czasie, wiec ja poszłam elizę położyć a mąż nakarmił małego. Jeśli on mi w tym nie pomoże to ja nic sama nie zrobie:(
Dla jednych wygodne jest jak dziecko śpi oddzielnie a dla innych jak przy mamusi. Wedle upodobania
i to prawda, jak komu wygodnie, ja tylko uważam, ze to jest bład i już ale jak ktoś tak robi to juz jego sprawa i on będize sie meczył z oduczaniem nie ja:):):) To tylko dyskusja kto co uważa za słuszne.

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

22 maja 2012, 10:45

i to prawda, jak komu wygodnie, ja tylko uważam, ze to jest bład i już ale jak ktoś tak robi to juz jego sprawa i on będize sie meczył z oduczaniem nie ja:):):) To tylko dyskusja kto co uważa za słuszne.
tak naprawdę to o każdej rzeczy można tak dyskutować co uczyć dziecko a co nie bo większość rzeczy trzeba potem oduczać. No ale to temat rzeka ja nie chce się kłócić. Może błędem by było gdyby dziecko przyzwyczaiło się do spania z mamą i z nikim więcej - wtedy współczuję bo ani gdzieś wyjść na imprezę ani ruszyć się bo zawsze dziecko przy mamusi. A w moim przypadku to tak jak mówię Alankowi obojętne gdzie śpi i z kim więc na pewno nie będę miała kłopotu żeby w przyszłości spał sam w swoim pokoiku.

[ Dodano: 22-05-2012, 10:46 ]
U mnie taki gorąc że chyba poopoalać się nad wodę pójdziemy. Tylko muszę skombinować jakiś duży parasol Alankowi, żeby mi udaru nie dostał :ico_nienie:

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

22 maja 2012, 14:04

hej dziewczyny :ico_oczko:

własnie wróciłam z piaskownicy, troszku bardziej opalona :ico_oczko:
dziecka oba wysmarowałam kremikiem, Kondziu na kocu w cieniu polował na mrówki :ico_haha_01: Maja bawiła sie z kolegą "w plażę" :ico_haha_01: a teraz zjadły zupkę i śpią jak susełki :ico_sorki:

ja żyję ale dziś jestem nieżywa bo w nocy byliśmy z Izą na pogotowiu bo dostała gorączki 39,6 :ico_placzek: :ico_placzek: dostała czopka i na szczęście spadło, osłuchowo jest czysto i zastawiam się czy to nie 3 dniówka choć młoda ma delikatne smarka, ja byłam w pracy ale tylko na 4 godziny i przyjechałam do domku :ico_sorki:
ojej :ico_olaboga: życzę zdrówka :ico_sorki:
izuś_85, super, ze mały już takie postępy robi, no i co do nauki spania, włąśnie mam zamiar zrobić tak samo kilka nocek zarwać, smok i woda.
racja czasem wystarczy chwila konsekwencji i po sprawie :ico_oczko:
zależy od dziecka :ico_oczko:
znam dziewczynkę która piła mleko do 3 urodzin w nocy po 3-4 butelki :ico_szoking:
teraz do dentysty chodzi regularnie a ma dopiero 4 lata i 3 miesiace :ico_noniewiem:
wiec jak kto woli tak daje :ico_sorki:

trzeba przyjać na klate ze kazde nasze postępowanie odniesie jakiś skutek, zamierzony badź nie, trzeba starać sie przewidywać co bedzie w przyszłosci i zachować zdrowy rozsądek :ico_sorki: to chyba najlepsza metoda :ico_oczko: na wszystko :ico_oczko:
tak naprawdę to o każdej rzeczy można tak dyskutować co uczyć dziecko a co nie bo większość rzeczy trzeba potem oduczać. No ale to temat rzeka
no i tu też racja, bo w sumie wielu rzeczy uczymy dziecko dla wygody a potem narzekamy
dajemy smoczek- trzeba oduczać,
zakładamy pampers- trzeba oduczać
dajemy butelkę -trzeba oduczać
nauczymy spać z nami-trzeba oduczać
wszytsko niesie jakies konsekwencje ale każdy z nas ma prawo wybrać na co sie godzi a czego kategorycznie nie chce :ico_oczko:

znam dziewczyne która uczyła synka wszystkiego wg "mody"
kaszke tylko łyżeczką, nigdy nie dawała melka w butelce, stosowała "zdrowy" schemat żywienia i dziecku nie dawała słodyczy, uczyła na nocnik szybko a jednak gdzieś sie pogubiła w tym wszytskim bo jej syn do dziś ma problem z sikaniem poza domem, dłuuuuugo nosiła nocnik pod wózkiem, teraz jak idzie na miasto to musi wejsć z nim do marketu sikać bo na trawe sie nie załatwi
a z jedzeniem katastrofa :ico_olaboga: ten chłopczyk je tylko chleb z masłem i suche ziemniaki bez sosu :ico_olaboga:
zero mięsa, zero surówek i warzyw, nic na kanapce ani szynki ani sera, a o pomidorze moze zapomniec, jak mu dałam winogrona to zdziwiony co to jest :ico_puknij:
a ona takie oczy :ico_szoking: jak zjadł u mnie brokuły smażone w cieście :ico_haha_01: i pierwszy raz u mnie jadł gołąbki :ico_haha_01:

wiec każdy moze przewidzieć czy przeginając w jedna albo w drugą strone nie robi krzywdy swojemu dziecku, ale to sprawa indywidualna,
to nasze dzieci uczą nas jak być rodzicami :ico_oczko:

[ Dodano: 22-05-2012, 14:07 ]
błędem by było gdyby dziecko przyzwyczaiło się do spania z mamą i z nikim więcej
ale to ze nie przyzwyczaił sie teraz nie oznacza ze nie przyzwyczai sie choćby w tym czy w przyszłym tygodniu, dzieli was cienka linia

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość