Awatar użytkownika
jula81
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 306
Rejestracja: 21 lut 2011, 19:47

22 wrz 2011, 13:45

A od nas :ico_tort: Maciuś stawia za swoje 4 tygodnie!!!
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Kwiatunio Wszystkiego Najlepszego :ico_tort:
Łapki niedrapki ? A w szpitalu chyba i tak dziecko będzie w tym kokonie .
na pewno są potrzebne w szpitalu, inaczej zakładają dziecku skarpetki na rączki jak nie ma niedrapek.

Ja mam 2 torby. Dla małego jest niewielka, ale moja taka, że podnieść jej nie mogę :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

22 wrz 2011, 13:56

Ja mam 2 torby. Dla małego jest niewielka, ale moja taka, że podnieść jej nie mogę :ico_haha_01:
moja też :ico_haha_01:
ja ie zastanawiam czy nie zrobić redukcji jakiejś :ico_haha_01: może z opakowań coś powyciągam :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
jula81
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 306
Rejestracja: 21 lut 2011, 19:47

22 wrz 2011, 13:59

ja ie zastanawiam czy nie zrobić redukcji jakiejś :ico_haha_01: może z opakowań coś powyciągam :ico_haha_01:
ja też już redukcji próbowałam, ale cholercia wszystko potrzebne i nie ma zbytnio co wyciągnąć :ico_sorki: .
Wiele jeszcze zależy od szpitala, no a w moim nic praktycznie nie dają.
Najwięcej miejsca to ręczniki i szlafrok zajmują, no i podpaski.

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

22 wrz 2011, 14:04

Najwięcej miejsca to ręczniki i szlafrok zajmują, no i podpaski.
no właśnie szlafrok mi sie nie mieści w torbie i na razie leży obok torby :ico_haha_01:
kurcze :/ trzeba coś pokombinować :ico_sorki:
jak szłam Majke rodzic to miałam dwie torby właśnie :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
jula81
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 306
Rejestracja: 21 lut 2011, 19:47

22 wrz 2011, 14:14

A jak to jest na porodówce, można mieć te torby ze sobą przy łóżku?
Czy muszę wcześniej wyciągnąć z torby to co mi potrzebne, czyli wodę, pomadkę ochronną, ręcznik itp.
Boję się, że jak zobaczą te moje torby to mnie nie wpuszczą :-D

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

22 wrz 2011, 14:17

maść jest do sutków,poza tym do pupy maluszka,
często przebierasz malucha
Kocura jak to u nas jest ? Bo mnie mówiła że do pielęgnacji piersi dadzą mi w szpitalu , że nie potrzebuje swoich rzeczy .Jak to było w twoim przypadku ?
Aha i czy u nas samemu się dzieci przebiera ? Bo mnie się wydawało jak Ola się urodziła że to pielęgniarki wszystko robiły , i matka nie kąpie ani nie przebiera dziecka.Zresztą przecież ubranka daje szpital , a nie swoje .
A od nas :ico_tort: Maciuś stawia za swoje 4 tygodnie!!!
Przede wszystkim zdrówka dla niego. Kurcze a dopiero co wybierałaś się na cesarkę a on już ma 4 tyg , ale leci czas.
Łapki niedrapki ? A w szpitalu chyba i tak dziecko będzie w tym kokonie .
kokony dość nietrwałe są :ico_oczko: Moje dzieci zawsze jakoś wyciągały te łapki na wierzch.

szkieletorek, no właśnie miałam pytać, czy dużo rzeczy Ci kazała zabrać położna jak dzwoniłaś?
Czyli ty brałaś dla swoich dzieci niedrapki do szpitala ??

A co kazała mi wziąć no to takie dla mnie do hig rzeczy , kosmetyki, mówiła o 3 koszulach na zmianę , jak pytałam o majtki siatkowe to mówiła że można ale nie muszę mieć to tylko zależy od mojej wygody, tak samo z podpaskami i podkładami.Jeśli chce to mogę mieć jak nie będę miała swoich to dostane ligninę.
ja ie zastanawiam czy nie zrobić redukcji jakiejś :ico_haha_01: może z opakowań coś powyciągam :ico_haha_01:
Ja powyciągałam co mogłam z pudełek a takie cos jak szampon , odzywka mydło w płynie czy tego typu rzeczy nie biorę wielkich opakowań tylko w małych buteleczkach .

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

22 wrz 2011, 14:23

A jak to jest na porodówce, można mieć te torby ze sobą przy łóżku?
tak, na sale porodową zabierasz wszystkie rzeczy ze sobą, potem przenoszą cie na sale poporodową wraz z twoimi wszystkimi tobołami :ico_oczko:
Aha i czy u nas samemu się dzieci przebiera ? Bo mnie się wydawało jak Ola się urodziła że to pielęgniarki wszystko robiły , i matka nie kąpie ani nie przebiera dziecka.Zresztą przecież ubranka daje szpital , a nie swoje .
ale w szpitalu dziecko masz przy sobie zazwyczaj 24 godziny na dobe, położne zabierają dziecko na kąpanie tylko i na badania- i wtedy one przebieraja w czyste ciuszki

ale przeciez dziecko robi w pampersa non stop i musisz tego pampersa poprostu przebrać, rozbierasz wiec dziecko i sama zmieniasz pieluche a nie nosisz co godzine do położnych
to samo co rano jak jest wizyta, musisz dziecko rozebrac do badania, wtedy przychodzi położna i lekarz, ogladaja dziecko, badają a po wszytskim ubierasz z powrotem :ico_oczko:

[ Dodano: 22-09-2011, 14:26 ]
a ciuszki nawet szpitalne musisz odpiąć żeby zdjac pieluche hehe, jak sie zabrudzi bo dziecko uleje to idziesz do położnych i one ci dadzą czyste ciuszki do przebrania
Ja powyciągałam co mogłam z pudełek a takie cos jak szampon , odzywka mydło w płynie czy tego typu rzeczy nie biorę wielkich opakowań tylko w małych buteleczkach .
ja też mam małe buteleczki, ale chyba nie cała paczka wkąłdek laktacyjnych bedzie mi potrzebna, moze wezme połowe do woreczka, zawsze to kartonik mniej :ico_oczko:

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

22 wrz 2011, 14:37

ale chyba nie cała paczka wkąłdek laktacyjnych bedzie mi potrzebna, moze wezme połowe do woreczka, zawsze to kartonik mniej :ico_oczko:
Ja wzięłam kilkanaście ich ,a jak braknie to P mi dowiezie .Bo inaczej faktycznie bym musiała zabrać 2 torby.
Czyli że pampersy bierzesz swoje ??
Kurde mnie sie wydawało że szpital daje . Juz teraz zielona jestem .

Awatar użytkownika
jula81
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 306
Rejestracja: 21 lut 2011, 19:47

22 wrz 2011, 14:40

szkieletorek napisał/a:
Ja powyciągałam co mogłam z pudełek a takie cos jak szampon , odzywka mydło w płynie czy tego typu rzeczy nie biorę wielkich opakowań tylko w małych buteleczkach .

ja też mam małe buteleczki, ale chyba nie cała paczka wkąłdek laktacyjnych bedzie mi potrzebna, moze wezme połowe do woreczka, zawsze to kartonik mniej :ico_oczko:
Ja dokładnie też tak mam. Wszystko w małych buteleczkach, a wkładki laktacyjne w woreczku, a torba i tak wielgachna :ico_zly: .

Może wezmę tylko klapki pod prysznic, innych już nie.

[ Dodano: 22-09-2011, 14:42 ]
Czyli że pampersy bierzesz swoje ??
Kurde mnie sie wydawało że szpital daje . Juz teraz zielona jestem .
Szkieletorek, każdy szpital to co innego daje. W jednych prawie nic nie trzeba brać, a w innych wszytko.

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

22 wrz 2011, 14:47

Czyli że pampersy bierzesz swoje ??
tak, swoje, szpital ma pampersy i ubieraja czyste po kapieli czy badaniach
ale jak sie dziecko obsika mi na sali czy kupe walnie to nie bede zostawiała dziecka na łózku i szła do położnych prosić o jednego pampka :ico_noniewiem:
przygotuj sie ze na sali tak jak w domu- musisz mieć wszystko swoje
ja zabieram pampersy i chusteczki mokre i krem do pupy-bephanten masć
biore swoje łapki niedrapki
i kocyk polarkowy bo Majki nie ściskałam rozkiem nons top, poza tym ona bardzo ulewała i non stop wszytsko mokre było :ico_olaboga: dlatego biore tym razem też swoje pieluchy tetrowe, zeby pod buzie podkłądać do odbicia po karmieniu i wycierania buzi :ico_noniewiem:

[ Dodano: 22-09-2011, 14:49 ]
Maja sie budzi chyba, zaraz wiec zmykam, znów długo spała, ale nosek zatkany dalej ma i kreci sie non stop biedna moja kruszynka, jak sie obudzi to fride wyjme :ico_sorki:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość