Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

06 cze 2011, 22:21

hej

my byliśmy dziś z Michaelem na bilansie dwulatka, więc wszytko jest ok, mówi dobrze, rozwija się dobrze, ze zdrowiem też wszyto ok ,( no oprócz tego azs oczywiście ), ale tak poza tym to zdrowy ,rozgadany, energiczny chłopak :-D
pytali się czy potrafi wypowiedzieć 50 slow a na ich teście wypowiedział wszystkie 200 więc rewelacja :ico_brawa_01:
pytali się czy umie ułożyć zdanie z 3 wyrazów, on im ułożył z 6 potem z 7 więc też pani powiedziała , że super :ico_brawa_01:
i mówiła nam , że widzi, ze on się szybko uczy i wszytko powtarza, więc jeżeli chcemy by rozmawiał z nami po polsku i znał ten język to właśnie tylko po polsku mamy z nim rozmawiać w domu, bo w przedszkolu nauczy się norweskiego i jak podłapie , że to jest prostszy język to nie będzie chciał z nami rozmawiać po polsku, wiec ważne byśmy z nim dużo rozmawiali w języku polskim :-)

dziękuję wam dziewczyny za mile słowa :ico_sorki:
powiem wam , że ja też się ciesze z włosków Nell i spineczki przyczepiam już od dawna :-)
Michael urodził się taki łysawy , więc jak teraz Nell urodziła się z włoskami to był szok dla mnie i wielki banan się na buzi mojej pojawił :ico_haha_01:

co do kolczyków to chciałam jej teraz przekuć, bardzo ładnie jej się goi, na podwórku jest ciepło wiec nie muszę jej uszów zakrywać , za kolczyki sie nie ciągnie, więc jest super :ico_brawa_01:
ale płaczu przy przekuciu to było :ico_olaboga: pani malowała jej mazakiem dziurkę na uchu to już płakała jakby coś czuła, mniej problemu było z przestrzeleniem uszu niż z namalowaniem kropeczek
nie chciałam dłużej czekać z kolczykami bo wiem jak miała robiona moja młodsza sistra dokładnie tak jak córcia pinko jedne ucho dała przekuć drugie już nie, potem za pół roku dala drugie przekuć, ale jej się paskudziła i wyjęła kolczyki , no więc dziurki jej zarosły, to po roku znowu robiła i znowu jej się paskudziły i znowu wyjęła kolczyki, w sumie miała z 3-4 podejścia :ico_oczko:
więc planuję na urlopie w Pl jak będziemy iść na przekłuwanie - zobaczymy czy plany wypalą
ja nie wiem kiedy będę teraz jechać do Pl więc tu przekuwałam, fakt cena rożni się sporo bo w pl 40zł przekucie a tu 170zł
Wczoraj przyjechaliśmy do teścia, droga ciężka, trzeba było zrobić przerwę w podrózy, bo młody był głodny.
na ile pojechaliście?/
w sumie z jedzeniem nie jest źle co?? zawsze ciepłe i gotowe do podania mleczko w cysiach :ico_brawa_01:

dobra je się biorę za czytanie co tam u was się dzialo przez ten tydzień

[ Dodano: 06-06-2011, 22:43 ]
basia ja mam spotkanie z przeszkolenia jak masować dziecko za 2 tygodnie , ale tylko jedno , szkoda wolałabym więcej, ale to już wtedy płacić trzeba
piękne zdjęcia w podpisie :ico_brawa_01:

Tynusz
co do @ to ja myślałam , że już 6tyg po porodzie dostałam a to było lekkie plamienie bo nie widać jej do tej pory :ico_brawa_01:
po 1 porodzie dostałam @ po 6mc , więc mam nadzieję, że teraz też nie wcześniej :ico_sorki:

ja też pierwsze słyszę by wywoływać @ po porodzie, normalnie coś nie tak z tą gin :ico_puknij:

Julka super się śmieje :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Pinko dawałaś dla Stasia czopki by go ucho nie bolało? czy jak coś innego robiłaś?

Blanka zimne mokre stópki Nell też ma często :-)

Ania żaba ja nie jem wszystkiego bo wiedzę, że jeszcze po wzdymających jedzonku ją boli brzuszek, więc groch, fasola, kapusta , cebula odpadają, no i wszytko z grilla chyba ze sobie w folię aluminiową zawinę :-)

Agniecha co do pracy , to ja z Nell, chciałabym posiedzieć w domku 1,5 lub2,5 roku zależy jeszcze sama nie wiem, a potem ukończyć kurs norweskiego i iść do pracy :-) której muszę poszukać :ico_haha_01: a może po kursie jakiś staż sobie wezmę lub praktykę hmm jeszcze sama nie wiem, ale wiem , że minimum 1,5 roku zn nell chce w domku być :-)

co do alergii to i mi nos pękał przez ten weekend , teraz mam strasznie suchy nos , ale tak to dziennie zużywałam 2 roki papieru na tą wodę z nosa bo już chusteczek mi szkoda było, do tego te łzawienie , kichanie co chwila :ico_olaboga: męczące to , ale minęło dziś jupi , wiec mogę się cieszyć :ico_brawa_01:

[ Dodano: 06-06-2011, 22:43 ]
ale mi post wyszedł dług, hehe :ico_haha_01: miłego czytania

Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

07 cze 2011, 09:06

ale jej się paskudziła i wyjęła kolczyki , no więc dziurki jej zarosły, to po roku znowu robiła i znowu jej się paskudziły i znowu wyjęła kolczyki, w sumie miała z 3-4 podejścia
ojej :ico_olaboga: , bidulka mała, może uczulona? Mnie uczula wszystko co nie jest strebrem lub złotem w uszach, po zwykłym metalu mam krosty, ucho swędzi i ropa się pojawia. Ja nie żałuję że z Ulą poszłam dopiero jak sama chciała, nawet jeśli czekałam na drugiego kolczyka te parę miesięcy. Na szczęście nic jej nie ropiało i uszka się świetnie zagoiły. Teraz już ma zmienione kolczyki, na takie przekładane, nie wkręty, bo te ciągle jej wypadały.
więc wszytko jest ok,
to tylko się cieszyć, ale testy Wam tam fajne robią, u nas bilans 2-latka polegał na zważeniu, zmierzeniu i osłuchaniu przez pediatrę. Zadała mi wtedy jeszcze tylko kilka pytać i uznali, że wszystko jest ok.
na ile pojechaliście?/
na około tydzień, lub półtora :-D
w sumie z jedzeniem nie jest źle co?? zawsze ciepłe i gotowe do podania mleczko w cysiach :ico_brawa_01:
o tak, to jest super sprawa, nic nie trzeba przygotowywać, nakarmię wszędzie i bez problemu ;-D
Pinko dawałaś dla Stasia czopki by go ucho nie bolało? czy jak coś innego robiłaś?
musiałam mu dawać syropek do picia, fenistil w kropelkach do picia i do uszek kropelki, dwa razy dziennie ototalgin, a raz dziennie dicortinef.

Ula moja właśnie wróciła z ogrodu z mężem, rybki wpuszczali do stawu i miała ubaw, oglądała kijanki i trzymała rybkę w rączkach.
Stasiu udał się na drzemkę o 8:30 i mam nadzieję, że trochę sobie pośpi...

Awatar użytkownika
AniaZaba
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1795
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:47

07 cze 2011, 15:31

hej!
Byliśmy dziś na szczepieniu. Wojtuś waży 7450g.

Ja przekłuwałam Zuzi uszy jak miała jakieś 7-8 miesięcy, obyło się bez ceregieli przy samym zabiegu. Niestety po jakimś czasie ucho jej okropnie zaropiało i jak już wyciągłam kolczyka to nie dała sobie wsadzic z powrotem i zarosło. Potem przbiliśmy drugi raz jedno ucho.
Mnie uczula wszystko co nie jest strebrem lub złotem
ja mam to samo. Tylko ja mam alergię na nikiel i nawet nie zalecają srebra nosic więc ja tylko się mogę złotem obwieszac :ico_oczko: mój mężuś "byleczym" mnie nie spławi :-D manenka, ależ tam macie opiekę medyczną :ico_szoking: tylko pozazdrościc.

Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

07 cze 2011, 16:41

Wojtuś waży 7450g.
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: My na szczepienie pójdziemy jak wrócimy z wojaży...
więc ja tylko się mogę złotem obwieszac :ico_oczko:
droga babeczka z Ciebie :ico_haha_01:

Tynusz1
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6261
Rejestracja: 06 paź 2008, 06:26

07 cze 2011, 19:37

manenka, gratuluje madrego synka :ico_brawa_01: poduczy siostrzyczke w przyszlosci :ico_brawa_01:

alez u mnie dzisiaj pogoda paskudna :ico_olaboga:

a u mnie @ jak nie bylo ta nie ma :/

[ Dodano: 07-06-2011, 19:43 ]
My na szczepienie pójdziemy jak wrócimy z wojaży...
my najblizsze mamy 22 czerwca :)

[ Dodano: 07-06-2011, 20:35 ]
a ja w sobote na rowne 4 miesiace Juklki robie jej odlew 3d nozki i raczki ;d juz zestaw do mnie przyszedl wiec tylko teraz na 11sty cierpliwie wyczekac ;d

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

07 cze 2011, 21:32

hej

u nas dziś dzień jak co dzień nawet nie ma za bardzo co opowiadać hehe
ojej :ico_olaboga: , bidulka mała, może uczulona?
już nie taka mała bo ma 22 lata :ico_oczko: , nie ona nie jest uczulona, tylko jakoś tak jej się paskudziło, bo teraz może wszytko nosić :-)
ale testy Wam tam fajne robią,
mi też te testy sie bardzo podobały :-) i jeszcze pytali się jakie części ciała zna i czy wie gdzie są, super taki bilans :-)
a na 4 latka ma kolejny wtedy już będą z nim po norwesku rozmawiać czy wie gdzie jest pod stołem, czy wie gdzie jest na stole, obok, czy umie wykonać nie jestem pewna ale chyba 3 polecenia (ja mu mowie np przynieś buty, ubierz kurtkę i weź parasol) i jeszcze sporo testów w takim stylu bo widzą jak się dziecko rozwija, jak coś jest nie tak to wysyłają na badania takie dziecko , dokładne uszu czy słyszy dobrze i czy nie ma tam wody, dokładne oczu, gardła itp
o tak, to jest super sprawa, nic nie trzeba przygotowywać, nakarmię wszędzie i bez problemu ;-D
no dokładnie to jest taki luksus, ja teraz nie umiałam się odnaleźć z Mikiem tylko cyc więc nie musiałam nic brać ze sobą , a teraz nie dość że trzeba brać butelkę z mlekiem to i na dłuższą podróż laktator i mleko i podgrzewacz , no ale na szczęście już się w tym odnalazłam :-)
Ula moja właśnie wróciła z ogrodu z mężem, rybki wpuszczali do stawu i miała ubaw, oglądała kijanki i trzymała rybkę w rączkach.
a tam teść twój ma staw z rybkami?/
Byliśmy dziś na szczepieniu. Wojtuś waży 7450g.
wow, duży chłopak :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: niech zdrowo rośnie
najmłodszy a największy :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
ślicznie na wadze przybiera :ico_brawa_01:
pinko napisał/a:
Mnie uczula wszystko co nie jest strebrem lub złotem
ja mam to samo. Tylko ja mam alergię na nikiel i nawet nie zalecają srebra nosic więc ja tylko się mogę złotem obwieszac :ico_oczko: mój mężuś "byleczym" mnie nie spławi
no ładnie dziewczyny :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
mnie można obwiesić byle czym :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01:
manenka, ależ tam macie opiekę medyczną :ico_szoking: tylko pozazdrościc.
bardzo fajną :ico_brawa_01:
a ja w sobote na rowne 4 miesiace Juklki robie jej odlew 3d nozki i raczki ;d juz zestaw do mnie przyszedl wiec tylko teraz na 11sty cierpliwie wyczekac ;d
jak to wygląda ?
ile ci teraz je Julka? i wiesz może ile waży?

@gniecha
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 900
Rejestracja: 28 paź 2010, 20:09

08 cze 2011, 08:19

Czytam Was ,ale jakoś mało czasu na pisanie .Od 2 dni walczę z ciemieniuchą i widać ogromną różnicę mało co zostało -ale się uwzięłam -wypowiedziałam jej wojnę hi hi.
Stefan ma się bardzo dobrze choć wczoraj wieczorem nie umiał zasnąć -oczy zamknięte a rzucał się po całym łóżku w końcu gdy go przytuliłam zasnął Dziś jest ok .Po południu idę na kontrolę ważenia to zobaczymy ile mu przybyło .W porównaniu z waszymi dzieciaczkami to nie waży tak dużo no ,ale trzeba wziąć pod uwagę różnicę w tygodniach między nimi.
Uciekam do Stefka bo coś buczy pewnie lulku chce
:-)

Tynusz1
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6261
Rejestracja: 06 paź 2008, 06:26

08 cze 2011, 09:59

manenka, to wyglada jak rzezby- w sobote jak zrobie to wrzuce zdj ;)
co do jedzenia Julki to roznie- z ranna 120 jej starcza i sie dalej ussypia potem wstaje tez 120 znowu spi w poludnie czesto dostaje pol obiadku i mleko 170 (czasem starcza jej mniej mleka ale zadko) potem znowu 2 razy je po 170 i w nocy zaczela sie budzic to jej daje 120 .. Te dawki sa czasem zupelnie inne raz je wiecej a raz mniej
na ostatnim szczepieniu 10tego maja wazyla 7200 i miala 65 cm dlugosci - teraz dopiero 22 czerwca sie dowiem ile podrosla :ico_sorki: ale jest co trzymac i chwilami rece opadaja :ico_olaboga:
.Od 2 dni walczę z ciemieniuchą i widać ogromną różnicę mało co zostało -ale się uwzięłam -wypowiedziałam jej wojnę hi hi.
u mnie Julka ma malutka ciemieniuche ale oliwka sie u Nas nie sprawdza i nie mam pojecia co z nia zrobic- podasz swoj sposob?

Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

08 cze 2011, 09:59

jak coś jest nie tak to wysyłają na badania takie dziecko
super, tam opeika medyczna pod każdym względem jest super, pozazdrościć. Kiedy u nas tak będzie?
a tam teść twój ma staw z rybkami?/
taki mały na ogródku, ale jest :-) i rybki w nim też pływają i ma kurnik i Ula chodzi codziennie jajka wybierać :-)
Stefan ma się bardzo dobrze choć wczoraj wieczorem nie umiał zasnąć -
mój Stasiu ma tak dzisiaj od rana, na drzemkę nie mógł sam zasnąć, wczoraj na wieczór było dokładnie to samo. Wydaje mi sie że u nas to przez gorąc, w pokoju jest strasznie duszno, a wywietrzyć się nie da, bo hałas od ulicy, jakby dom stał przy autostradzie... :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

08 cze 2011, 10:11

oliwka sie u Nas nie sprawdza i nie mam pojecia co z nia zrobic- podasz swoj sposob?
a jak robisz oliwką?
Stasiu nie ma ciemienuichy, ale Ula niedawno znów miała, nasmarowałam jej główkę porządnie parafiną ciekłą, dużo jej nałożyłam, następnie zawinęłam woreczek i ręcznik, tak sobie była z pół godziny w tym czepcu. Potem wzięłam grzebień i delikatnie jej to wyczesałam. Zeszło wszystko po jednym razie, choć ula ma długie ie gęste włoski.

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości