szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

Re: Lato i Jesień 2011

11 sty 2013, 19:41

a tak wogole, to ja nawet wole w tygodniu wszystko porobic, nawet jak wroce z pracy, to na kazdy dzien sobie cos odloze, a przynajmiej w weekend mozemy cieszyc sie soba, cala rodzina :-D
Dokładnie .
Ja to zgapiłam od znajomej ,ona co prawda jest mamą pracującą a ja nie . I tez nie lubiła gdy sobotę szorowała dom a nie miała czasu dla siebie i dzieci .
Ja zawsze sprzątam w piątki a na sobotę czasem zostawiam zrobienie prania jednego .
Wolę z małą gdzieś wyjść,jechać z mężem razem czy po prostu patrzeć jak inni zasuwają hehe by na niedziele było idealnie .

Dobra inhalacja mi sie kończy muszę lecieć małej właczyć.

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

Re: Lato i Jesień 2011

11 sty 2013, 22:15

Cześć

U nas chorobowo- Zuzia gorączkuje. Nurofen w użyciu, bo temp. max. 40,3.
Jakieś dziadostwo w powietrzu, Zu koleżanka te same objawy, od północy obie.

Maćka wczoraj szczepiliśmy, w obie nózki był kłuty i dziś niestety, zaczerwienienie i spuchnięte.
A wczoraj go bardzo bolało, chodzić nie mógł :ico_noniewiem:
Tyle było szczepień, a teaz przy ostatnim takie skutki.

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

Re: Lato i Jesień 2011

11 sty 2013, 22:21

Hehe, Maciek też lubi kredeczki, długopisy, ale niestety, maluje gdzie popadnie... często poza kartką.
Zuzia po ścianach nie malowała, Maciek już pomazał :ico_olaboga:

Znikopis bardzo lubi, przynajmniej szkód nie robi :ico_oczko:

A zestaw z Ikei kupiliśmy Zu, ale teraz rozmontowaliśmy krzesełka, bo Maćkowi służyły do włażenia na nie :ico_olaboga:
Rysuje przy stole, siedzi na kanapie, albo przy stoliku do karmienia.

Awatar użytkownika
jula81
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 306
Rejestracja: 21 lut 2011, 19:47

Re: Lato i Jesień 2011

11 sty 2013, 22:46

jula my mamy stoliczek z krzesełkami, seria Mamut Ikea, to wiekszosc pewnie z nas ma, bo jest bardzo popularne, ma oble kształty, jest lekkie, łatwe do rozłozenia i złozenia, my w pełni wykorzystujemy, nie tylko do rysowania np czytania gazetek, z jednej strony siada Mila, z drugiej Kala, kazda bierze swoja "literature" i mam spokoj przynajmniej pol godz z Kala :-D
Własnie przejrzałam na allegro i rzeczywiście najfajniejsze z dostępnych. Chyba zamówie bo u nas IKEI nie ma :ico_zly: .

Elibell no garnie się Eryczek do pisania, ale najbardziej boję się popisanych ścian :ico_noniewiem: .

Eryk ma od jakiego s czasu takie kupy żrące ze mu zaraz tyłek czerwony się robi. Ma pieluchę zakładaną pupa ładna za 10 minut przewijany bo kupa i już tyłek czerwony z krostami. Nie wiem co w tych kupach jest takiego, że Go tak podrażnia. Nie zauważyłam też żeby po jakimś konkretnym jedzeniu to było. Od wczoraj płacze z bólu przy zmianę pieluchy tak Go boli ten tyłek, a Ja nie wiem jak mu pomóc oprócz kremu :ico_placzek: .

Kocura to biedny Maciuś, że tak ciężko znosi tą szczepionkę :ico_noniewiem: . oby jutro było lepiej.
Zdrówka dla chorowitków.

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

Re: Lato i Jesień 2011

11 sty 2013, 22:56

kocura to mnie teraz przeraziłaś z tą szczepionką. A to była ta ostatnia, a kolejna dopiero w wieku 6lat, tak? Bo my właśnie czekamy teraz na tą ostatnią :/

jula te kupy raczej nie są od konkretnego jedzenia. Takie kupki to są raczej chorobowe lub przez zęby. Mojemu dziecku towarzyszą przy każdym kolejnym zębie niestety

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

Re: Lato i Jesień 2011

11 sty 2013, 22:59

jula, wietrzenie, fiolet, bo odkaza i sudokrem bo odkaza, wysucha i leczy, jak Kali sie ost pupka odparzyla, to tylko sudokrem wyleczyl :ico_noniewiem:
a wierze, ze go moze bolec, bo Kala tez, jak ja wycieralam chusteczkami to tylko bylo " ała, ała"
a moze nie wycieraj go chusteczkami, tylko pod letnia woda..

kocura teraz mieliscie to ost szczepienie?hmm, a czemu dwie szczepionki..my mamy isc w lutym na jedna - ta skojarzona :ico_noniewiem:

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

Re: Lato i Jesień 2011

12 sty 2013, 13:07

Zuzia gorączkuje
Uuuu no to konkretnie gorączkuje. Zdrówka dla niej .
Mojej już mały kaszel został i mały katar a teraz wstała z drzemki z stanem podgorączkowym nie wiem czemu. Co prawda wychodzi jej czwórka ale nie jestem teraz pewna czy to ząb czy ta choroba nadal.
Maćka wczoraj szczepiliśmy, w obie nózki był kłuty i dziś niestety, zaczerwienienie i spuchnięte.
No ja nie miałam nigdy tego po szczepieniu więc nie wiem co należałoby robić.
Eryk ma od jakiego s czasu takie kupy żrące ze mu zaraz tyłek czerwony się robi.
Hmm a może coś zjadł albo faktycznie na zęby.Moja bardzo długo miała odparzona pupę i wtedy pomagały tylko maści robione ale z czasem minęło .Teraz sudocrem jest wystarczający .
moze nie wycieraj go chusteczkami, tylko pod letnia woda..
Mnie lekarka jak Lili była mała i miała bardzo odparzona pupę powiedziała że te chusteczki nie są takie dobre a szczególnie gdy dziecko ma już podrażniona skórę to powinno się wodą tylko myć.U nas wtedy faktycznie było lepiej .

Wczoraj miałam taki nieplanowany w ciągu 5 min wypad do znajomej na babski wieczór.No poszło trochę alkoholu teraz niewyspana jestem jak diabli .

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

Re: Lato i Jesień 2011

12 sty 2013, 13:20

Hej!

Tak, Maciek miał ostatnie szczepienie, następne po 5 roku.
A dwie szczepionki dlatego,że jedna była tym obowiązkowym szczepieniem- mieliśmy skojarzoną.
A druga nóżka ostatnia dawka na pneumo (czwarta przypominająca).
Smarujemy żelem z lodówki, dziś jest lepiej.

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

Re: Lato i Jesień 2011

12 sty 2013, 14:18

A ja ostatnio naczytałam się dużo o szczepionkach, o ich nikłych zaletach a za to ogromnych wadach. Koleżanka była bardzo przeciwna wszelkim szczepionkom i chciałam poczytać coś na ten temat. I szczerze mówiąc żałuję, że tego wcześniej nie wiedziałam. Jestem zła na lekarzy i na służbę zdrowia, że nie uświadamia rodziców co właściwie robią dziecku. Szczerze mówiąc to zgłupiałam po tych artykułach i teraz nie wiem czy szczepić Alana

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

Re: Lato i Jesień 2011

13 sty 2013, 13:45

hej laski

jula a czym go smarujesz? ja polecam już któryś raz z kolei krem F18 z witaminami dla niemowląt czyni cuda i skórę natłuszcza, nadaje sie do skóry atopowej również i kosztuje 8zł hehe sudokrem mocno wysusza skórę i jak są ranki to szczypie

co do szczepień- warto jest poczytać, popytać, dowiedzieć sie o skutkach poszczepiennych itd zanim sie zrobi jakiekolwiek szczepienie, jakie skutki uboczne są itp
my szczepimy obydwoje nasze kluchy tymi skojarzonymi i ani Maja ani Konrad nie mieli powikłań poszczepiennych
Maja po pierwszym szczepieniu miała aż 37 stopni i spała 5 godzin heh ot taki jedyny "skutek"
a wole nie myśleć o powikłaniach po zwykłych szczepieniach, choć po szczepieniu odra-świnka-różyczka tez Kondziowi nic nie było to szczepienia na krztusiec nie podałabym z NFZ, po tym zwykłym i tak duza czesc gimnazjalistów choruje, my naszej Natalii robiliśmy sami dawkę przypominjącą bo w jej szkole 3 osoby na krztusiec zachorowały, ale to było w I klasie gimnazjum chyba

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość