szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

15 cze 2012, 08:31

Dałam Maciusiowi truskawki znowu, i to dwa dni z rzędu i spoko, żadnej wysypki. Chyba tamte musiały być jakieś zmutowane, hehe...
a w jakiej postaci dawałaś truskawki?
Moja mimo że alergik to truskawki próbowała i nic jej nie jest . A ja propos podania to położyłam jej na tacy która jest w krzesełku do karmienia a ona sobie ciumkała/rozgniatała. Fakt brudna po uszy ale niech próbuję smaków i uczy się przecież przez to dziecko wielu rzeczy.
Gdy jest ubrana ładnie np w wyjściowych ubrankach to nie daje jej takich farbujących rzeczy bo szkoda mi ciuszków.
Iza je normalnie wszystko doprawione :ico_wstydzioch:
No to może faktycznie zacznę jej doprawiać . No faktem jest że jak daję jej czasem łyżkę czy 2 zupki mojej nie ważne jakiej to chętnie buzie otwiera ale myslałam że nie powinna takich doprawianych jeść.

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

15 cze 2012, 10:29

Cześć!

Ja gotuję Maćkowi osobno i nie doprawiam dodatkowo- je i nie marudzi :-)
Gotuję mu osobno, bo my wogóle nie jadamy zup, a obiadek przeważnie się nie nadaje dla dzidziula, wczoraj np. pizzę robiłam :ico_oczko:

Elibell nowy pchaczyk- jak już jula napisała :-)
Ale ten jest wyjątkowo drogi, za 100 zł inny nowy spokojnie można kupić.

Maciuś śpi, odsypia, hehe... Wstał gdzieś koło 5 :ico_olaboga:

Ja truskawkę rozpaciałam widelcem, raz zjadł z bananem, raz same.

Awatar użytkownika
kwiatunio
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6675
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:31

15 cze 2012, 10:50

witam z kawusia :ico_kawa: :ico_kawa: :ico_kawa:

no w końcu wychodzi u mnie słoneczko piękne więc później spacerek będzie :ico_sorki: z nowych umiejętności to iza "przybija piątkę" :ico_oczko:
a gotuję Maćkowi osobno
ja jeszcze tez i średnio Izie podchodzą te zupki bo właśnie mniej są doprawione :ico_noniewiem: a wiadomo że nasze jedzenie jest konkretne a nie takie ble :ico_oczko:
Wstał gdzieś koło 5
współczuję moja wstała o 6 i teraz spała raptem 50 minut :ico_olaboga:

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

15 cze 2012, 11:22

Dzień dobry! Chyba u nas ząbki idą, bo mały budzi się popiskuje a po chwili zasypia. Nie jest głodny, bo próbowałam dać mu mleczko ale pluje. Więc to musi być coś innego. Ale i tak jestem wyspana, bo spaliśmy z Alankiem do 9.

Co do jedzenia to jest różnie, czasem gotuję oddzielnie ale zazwyczaj staram się gotować coś co i Alanek będzie mógł zjeść, bo nie mam za bardzo czasu na podwójne obiadki. Zawsze coś tam w lodówce mam na wszelki wypadek dla niego. Ale ostatnio na przykład z nami gulasz jadł, zupkę jak robię to daję mu przyprawioną tak samo jak nam ale bez śmietany, spagetii też jadł, ale po smażeniu ugotowałam je jeszcze w sosie, żeby nie było zbyt ciężkostrawne dla malutkiego żołądka. Jak piekę rybkę to też z nami je. W sumie je wszystko oprócz rzeczy smażonych, ale albo jemu mielę na drobno albo co się da rozgniatam widelcem, bo jeszcze nie radzi sobie z dużymi kawałkami, które same się nie rozpuszczą lub nie są miękkie a ma taki dziwny zwyczaj że wpycha do buzi do pełna i nie ma możliwości tego mielić sam. Muszę go kontrolować. Ostatnio wepchał dwa chrupki na raz i prawie się zadławił :ico_olaboga:

[ Dodano: 15-06-2012, 11:30 ]
współczuję moja wstała o 6 i teraz spała raptem 50 minut
a ile wasze dziaciaki śpią w ciągu dnia?
My z Alankiem pobudkę mamy zazwyczaj godzina 8-9. Po 3-4godzinkach zasypia na pierwszą drzemkę i potrafi spać od 2-4godzin. Ale to jego jedyna drzemka. Czasem się zdarzy, że śpi tylko półtorej godzinki na tej drzemce i potem dopiero na noc idzie spać. Marudzi wieczorem, ale mimo wszystko i tak nie da się położyć na drugą drzemkę. Potem ok.20 kładziemy go już na noc.

[ Dodano: 15-06-2012, 12:04 ]
a przypomniało mi się jeszcze miałam pochwalić Alanka bo od jakiegoś czasu sam stoi niczego się nie trzymając. Jeszcze zostało mu tylko kroka dać i będzie chodzić :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
kwiatunio
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6675
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:31

15 cze 2012, 12:28

iza ma 2 drzemkę i tak śpi :ico_haha_01:

Obrazek

a ile wasze dziaciaki śpią w ciągu dnia?
iza wstaje koło 6 a 7 i miedzy 9.30 a 10 idzie spać i śpi tak koło 2 godzin 9 ale czasem zdarza się jej tak jak dziś ze ma już 2 drzemkę ) i później na spacerku śpi około 40 minut do 1 godziny i na noc idzie spać między 19 a 20

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

15 cze 2012, 14:02

iza ma 2 drzemkę i tak śpi :ico_haha_01:
Moja tak samo śpi.Ostatnio ciągle na brzuchu śpi,W dzień ok ale wieczorem jak tak zasypia to ją przekręcam bo całą noc nie da rady tak wyspać a ma problem jakoś w nocy się przewrócić na plecki.

Moja ma 2 drzemki.Wstaje około 7 czasem wcześniej i między 9:30-10 idzie spać i spi 1,5 -2 godz potem koło 14:30 15 druga i tez taka długa.Ale jak śpi na polu w wózku to bardzo króciutko.

Awatar użytkownika
kwiatunio
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6675
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:31

15 cze 2012, 14:06

moja jeszcze spi, :ico_szoking:

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

15 cze 2012, 14:11

a przypomniało mi się jeszcze miałam pochwalić Alanka bo od jakiegoś czasu sam stoi niczego się nie trzymając. Jeszcze zostało mu tylko kroka dać i będzie chodzić
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: to juz chwila jak zacznie chodzić:) Chłopaki to szybko zaczynają na nogi stawac i kroki robić:):):)

Mój synuś śpi zazwyczaj 2 razy po godzince, czasem jeden raz, a czasem ale to bardzo rzadko i 3 drzemki ale króvciutkie. Elizka jeszcze śpi po południu nawet do 2h, udaje się czasem że w jednym czasie spią, ale to też sporadycznie.

A co do jedzonka, moja córcia po dziś lubi jedzonko ze słoiczków, własnie małemu dziś chciałam dać ale nie chciał i jak Eliza zobaczyła to od razu zjadła całą miskę. Ja zawsze kilka słoiczków w szafce mam w razie jakiegoś zabieganego dnia, wtedy jakaś kasza, makaron czy ryż dogotuję wrzucę taki słoiczek i wiem że Eliza sie naje, a Dorian mało dostaje takich, ja sama mu gotuję i nie przyprawiam za wiele, ale mimo to wiecej jada doprawionych rzeczy niż jadała Elizka w jego wieku.

marcz89
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 718
Rejestracja: 15 mar 2011, 10:52

15 cze 2012, 15:24

Witam:)

Dawno mnie nie było, ale czytam regularnie;))
Coś mnie jakieś choróbsko dorwało :ico_chory: Chyrlam tak że płuca z żołądkiem chyba wypluje zaraz :ico_placzek:
Byle by tylko Oliwki nie zarazic :ico_sorki:

Co do jedzenia to moje dziecko nie jest zbyt wybredne :ico_oczko:
Zje słoik, zje ugotowaną zupkę przeze mnie (doprawiam jej wtedy mniej, ale doprawiam)
Ostatnio też zaczęłam dawa kromeczki z wędlinką (kroję na takie mniejsze kawałeczki i wcina :ico_oczko: )
Owocki rozdrabniam widelcem, żeby się uczyła jeśc coś innego niż same papki.
Ogólnie nie ma żadnego problemu z jedzeniem :ico_oczko:

Stawiam spóźniony :ico_tort: za 9 miesiąc :ico_brawa_01:

nina gratulacje dla Małego :ico_brawa_01:
dla Lilci też brawa za postępy :ico_brawa_01:
I dla wszystkich Maluchów :ico_brawa_01: żebym kogoś nie pominęła :ico_wstydzioch:

Fajne te paróweczki co kwiatunio pokazujesz. Muszę takich poszukac :-)

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

15 cze 2012, 21:02

Witajcie :-)

No i zjadł dziś Maciek parówki. Znalazłam te z szynki i faktycznie dobre, smakowały nam wszystkim. Maciek zjadł prawie całą, z chlebkiem.

Aaaa... i cierpi biduś mój, ale górna jedynka już, już jest, taka gula na dziąsełku.

[ Dodano: 15-06-2012, 21:03 ]
Coś mnie jakieś choróbsko dorwało
zdróweczka dla Ciebie!

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość