Awatar użytkownika
M0rD3CzKa
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3335
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:49

06 cze 2007, 10:04

kamelek1, tylko ten krochmal ma byc bardzo rozcieczony z woda :-D

kamelek1
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 913
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:08

06 cze 2007, 10:18

dobra :-) zebym małej nie zalepiła hihii :-D :ico_szoking: i by zesztywniała jak kiedys pościel :ico_olaboga:

caro
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3236
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:11

06 cze 2007, 10:44

Cześć wszystkim, ja na chwilke bo nie mam za bardzo czasu, idziemy dziś na 2 kontrolę bioderek, mam nadzieje że będzie OK!!!!!!!!!!!!!

Kasi.k ta twoja pediatra to jakas nawiedzona baba, żeby wymagać od biedne Vikusi żeby przytyła książkowo, jak ona miał biegunkę porąbana!!!!!!!!!!!!
Z jednej strony to dobrze że tak często będzie odwiedzać w domu, ale z drugiej to troche przerabane bo coróż może wymyślać jakieś głupoty

Katrin brawo dla Antonia że tyle przytył i to tylko na mleczku mamusi :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Mi też gin robił cytologie, no i że mam nadżerkę to musze brać globulki specjalne, a jak nie pomogą to wypalanka :ico_placzek:

Oskarkowi co jakis czas wyskakują na bużce krostki, ale pojedyńczo i zawsze znikają po ok.2 dniach- moja mama śmieje sie że to zachciewajki, że już by chę tnie zjadł jakies inne jedzonko, a nie tylko mleko i mleko Hi hi- nie licząc cherbatek!!!!!!!!

Pozdrowienia dla wszystkich mamusiek i dzieciaczków!
Aha Kasi.k u nas z tym rytmem to trochę dziwnie jest, bo w dzień Oskar nierz wogóle nie śpi mimo że najedzony czy napity, a i tak by chciał sie ciągle "bawić", gadać z nami , albo trzeba mu coś pokazywać śpiewać itd., no i w końcu się zainteresował karuzelą jakiś czas temu!!!!
Najważniejsze że po wieczornym karmieniu usypia ładnie tylko że zawsze na rękach- nie wiem jak go tego oduczyć!!!!!!!!

basik
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 60
Rejestracja: 28 maja 2007, 17:20

06 cze 2007, 12:15

czesc dziewczyny ja na chwile bo moje dziecko dzis zwariowalo - jakby mial bateryjki jakiejs nowej generacji - nie spi od 3 w nocy, tylko cyc albo butla..ja padam na ryjek:(

apropo krostek to ja je tez przerabiam, byly paskudne, ale zaczynaja znikac - to sa podobno wylazace wlasnie jakies hormony, jeszcze po okresie zycia w brzuszku, moze to tez byc czulenie na slonce - najlepiej w ogole dzieciaczkow nie wystawiac na sloneczko, buzke myc woda przegotowana bez mydla i poczekac - powinno samo zejsc

a strupki za uszami - robia sie jak dzidzia je i jej tam mleczko splywa i sie tego nie zauwazy to tworza sie strupki - tak przynajmniej mi powidziala pediatra.

pozdrawiam was i ide do Szymonka..rany moze on choc na chwile zasnie..

[ Dodano: 2007-06-06, 12:47 ]
moja pierwsza proba wstawienia zdjecia: to szymonek niestety wlasnie z krosteczkami:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

06 cze 2007, 16:26

hej mamusie i dzidziusie :ico_haha_02: . U nas z rytmem dnia to jest tak: co 3 godzinki jemy potem zaraz zasypiamy, około 19 mamy kąpiel, karmienie i......koniec spania. Ola tak się rozbudza, że muszę ją nosić 3 godziny na rękach :ico_szoking: . w końcu około 23 zaśnie, by się obudzić o 1 na jedzenie. i tak co 3 godzinki :-). a mnie się tak strasznie nie chce wstawać w nocy :ico_wstydzioch:
jeśli chodzi o krostki to mój najbardziej wrażliwy temat. zwłaszcza, że chodzi o moje dziecko. Odkąd dowiedziałam się, że oleńka ma tę cholerną skazę zaczęłam wertować wszystkie informacje na ten temat. chodziłam do pediatrów ( oczywiście każdy gadał co innego odnośnie leczenia ale wszyscy postawili tę samą diagnozę).
jeśli chodzi o krochmal to jedna pediatra zaleciła mi kąpiel w krochmalu ( łyżka stołowa na 1 litr wody zagotować i dolać do kąpieli). dobrze działa na potówki. Natomiast druga pediatra powiedziała, że lepiej nie kąpać bo krochmal strasznie wysusza delikatną skórkę maluszka. ja kąpię Oleńkę w emulsji do kapieli oilatum i ma nawilżoną skórkę.
kasi.k u nas czerwone krostki na buźce zlewające się w plamy zwiastowały skazę białkową. Powiedz mi czy podajesz małej mleko normalne czy hypoalergiczne??? ja od momentu podania jej mleka normalnego zauważyłam te krosteńki. póxniej chciałam zmienić na hypoalergiczne niestety to nic nie dało i musiałam iść po nutramigen. ale na szczęscie mała wcina go aż jej się uszy trzęsą :ico_brawa_01: A ja jestem spokojna :-)

[ Dodano: 2007-06-06, 16:27 ]
hmmm a gdzie jest moj suwaczek????????? :ico_szoking:

Awatar użytkownika
zborra
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9819
Rejestracja: 19 kwie 2007, 21:41

06 cze 2007, 16:48

Hej!dziewczyny...sorki, ze się znowu wpycham...ale mam problem...Biorę antybiotyk i learz twierdzi, że mogę karmić, ale jakoś nie mam 100%zaufania poza tym moja kuzynka (hehehe, weterynarz :-D )mówi, że to silny lek (zinnat)i lepiej, żebym nie karmiła...No ok, bo mam zapasy swojego, ale nie wiem ile Hania może zjeść na 1karmieniu?pomocy...Wy pewnie mniej więcej wiecie, bo pewnie któraś karmi już butlą...będę wdzięczna za pomoc...bo mam dość naszych cudownych lekarzy!!! :ico_zly:

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

06 cze 2007, 16:56

zborra ja dokarmiam małą butelką. z butli zjada około 100 ml mleka, ale wiesz to zależy od dziecka i od pokarmu wydaje mi się. ale gdzieś około setki dziecko potrzebuje mleka. a długo masz brac ten antybiotyk??? i co napisane jest na ulotce???

Awatar użytkownika
M0rD3CzKa
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3335
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:49

06 cze 2007, 16:58

zborra, spokojnie mozesz karmic maluszka jesli bierzesz zinat ... on prawie w ogole nie dostaje sie do mleczka Hanusia moze wiec miec nadal ukochane cycusie zamiast butli :-D ja bralam ten antybiotyk i kacprowi absolutnie nic nie bylo :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
zborra
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9819
Rejestracja: 19 kwie 2007, 21:41

06 cze 2007, 17:05

No tak...widzisz...to co myśleć, skoro na ulotce też piszą, że przy karmieniu ostrożnie, bo przechodzi do mleka?juz mam mętlik w głowie...A brać go będę 5dni, bo w aptece kazali zmniejszyć dawkę do 2x1, więc wyjdzie 5dni...
Właśnie ściągnęłam z 1cycka i wyszło 75ml...więc chyba tyle zje co?

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

06 cze 2007, 17:07

na pewno zje :-) i nie przejmuj się tym antybiotykiem, bo to będzie źle na ciebie wpływało. Słuchaj Mordeczki Ona wie najlepiej

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości