Awatar użytkownika
Magdzinka
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1205
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:19

16 kwie 2007, 19:28

hej dziewczyny witam po weekendzie.
My też dosyć fajnie go spędziliśmy, bo całe 2 dni w lesie u teściowej. Mam tylko nadzieję , ze mała się nie przeziębiła bo była lekko ubrana a wiaterek jednak był i w niedzielę leciała jej woda z noska. Ale to bardziej dlatego, ze zmarzła w nocy! Teściowa już przestała grzać z oszczędności i nie włączyła pieca na te 2 noce co byliśmy z małą bo musiałby się od zera nagrzewać!!! A jutro idziemy na szczepienie, mam nadzieję, ze wszystko będzie ok, no i dowiem się ile Joasia waży - ale pewnie nie za dużo może z 5 kilo - bo ona taka dosyć chuda jest choć na taką nie wygląda bo ma duuuuże pucułki na policzkach hihi nie wiem po kim i do tej pory mieściła się z wagą w dolnej granicy. A kupki to ona też robi wodniste od urodzenia, jeszcze nie miała takiej zwartej nigdy. No i cały czas kilka w ciągu dnia - najwięcej rano z3 lub 4 co godzinę hihi ale już w nocy nie robi wcale na szczęście bo nie chciałoby mi się już tak jak na początku wstawać do niej i przewijać. Za to znów zaczęła jeśc w nocy równo co 3 godzinki, jak w zegarku budzi się o 1, 4 i 7, a już było od dłuższego czasu tak, że tylko raz się budziła na karmienie...
A i zaczyna już próbować siadać! :ico_szoking: leżąc płasko co chwilę podnosi głowę i nóżki w górę i denerwuje się, ze wyżej nie może, a w wózku czy foteliku to już w ogóle nie potrafi wyleżeć i tak wysoko podnosi głowę i tułów, że prawie jej się udaje siedzieć, gdyby tylko jeszcze potrafiła korzystać z rączek i chwycić brzeg wózka to by jej się udało, a tak strasznie się wqrza, ze jeszcze jest taka nieporadna i płacze i nie mogę jej uspokoić :ico_szoking: bo ona nic innego nie chce, na rękach też się ciągle pręży i chce być w pozycji siedzącej i ryczy bo jej nie pozwalam, nasza rehabilitantka powiedziała,że to jeszcze za wcześnie i trzeba małej jeszcze kręgosłup odciążać - no i to prawda bo chyba dzieci siedzą jak mają ok 6 m-cy?
Ale dostała huśtawkę od prababci i na kilka sekund ją tam posadziliśmy, żeby zrobić zdjęcie - wieczorem jak zaśnie to wkleję i zobaczycie jak śmiesznie wygląda hihi :-D

Awatar użytkownika
karolas
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2031
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:26

16 kwie 2007, 21:05

KATELAJDKA hahahaha zróbcie chrzciny 17.06 to sa moje urodzini akurat tego dnia hi hi :)
MAGDZINKA no wąłsnie nie weim czy pamiętasz jak kiedys jak jeszcze w ciazy byłysmy opowiadałam wam ze dzieci tak robia i maja to do siebie ze maja stały rytm jedzenia czy czegokolwiek i nagle trach !!!!! no i tak jest np. z tym jedzeniem mi tez Amelka twardo przez 9 tygdni jadla tak samo tj juz nie bede całego dnia opisywac tylko podam na przykładzie wieczoru ze jadła zawsze o 23.00 i dopiero potem ok.5.00 a teraz od 3 dni mimo ze je o 23.00na spiku bo sama sie nie budzi tylko ja ja budzę o tej 23.00 to i tak sie przebudza o 3.00 i chce jesc a wczesniejtego nie było przez całe te 9tyg. kurcze to jest własnie cos czego nie lubię u dzieci tej zmienności :(,mogłoby juz byc cały czas tak samo po co one sobie cos zmieniaja to ja nie wiem.

Awatar użytkownika
Magdzinka
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1205
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:19

16 kwie 2007, 21:33

Karolas, Katelajdka a my mamy 17 czerwca 7 rocznicę ślubu hihihi
Zaraz wkleję nowe fotki.

Awatar użytkownika
MamciaKochana
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2042
Rejestracja: 08 mar 2007, 00:02

16 kwie 2007, 21:52

katelajdka, kurcze szkoda z tymi chrcinami ale ja mysle ze moze czerwiec by tez byl ok, ale masz racje ze on wtedy bardzooo ciezki bedzie jak juz warzy tyle co 9 miesieczne dziecko! :ico_szoking: ladnie wychodzi ci karmienie piersia tak zaluje ze moje piersi to flaczki dzis szukalismy laktatora ale jutro musze znow jechac i poszukac jakiegos dobrego. A wracajac do chrztu to moze rzecywiscie lepiej sie rozejrzec po innych kosciolach, my Julenke tez w innym niz parafialnym bedziemy chrcili i tez cos kolo czerwca a jakbys przeciez chciala szybciej chrciny to nic nie szkodzi ze inny kosciol, co sie bedziesz meczyc z klopsikem na raczkach za dwa miesiace :ico_oczko:
magdzinka Julcia tez sie podciaga do siadu i dziwilam sie ze chce tak bardzo, narazie sie przekreca na boczek i jak lezy plasko i jej trzymam lapki to sama je zaciska i podnosi sie sztywno i sztywno prosto siedzi, jak jestesmy przy stole to tez na siedzaco u mnie jak mam podkurczone nozki to tez siedzi na nich na siedzaco oparta o kolanka ale tez sie boje o jej kregoslupik ale nawet w owzeczku wkurza sie jak ma byc na lezaco bo mysli ze do spania ma isc ( zawsze w dzien spi w gondolce ) i musze ja siadac i sztywno siedzi ale zboczkow zawsze klade poduchy, i pielegniarka mowila ze ona wlasnie moze szybko zacznie siadac ale z kolei cos innego zacznie pozniej robic ( np mowic szczegolnie ze trzech jezykow sie uczy ) rozny jest rozwoj dziciek nie zawsze musi byc ksiazkowy, ona pozno zaczela glowke podnosic do gory za to jak zaczela to na siedzaco nawet tak sztywno sie trzyma i wszyscy mopwia ze wyglada na polroczne dziecko. :ico_szoking:

SANDRUSIA))
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3059
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:51

16 kwie 2007, 22:51

MamciaKochana, wieze wieze bo Kubus tez sie podciaga i tez siedziec lubi a nawet jak sobie go sadzam to staje na nuzki tylko na to mu jeszcze nie pozwalam mowie do niego ze jest jeszcze malutki i lezec musi a on sie smieje chyba ze mnie :ico_haha_01: moja mamka to jest tak zdiwiona postepami malego Kubunka ze nie moze uwiezyc w to co widzi a mi sie wydaje ze te nasze dzieciatka takie zdlniutkie :ico_brawa_01: chyba taki rocznik :ico_oczko:

Awatar użytkownika
katelajdka
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 923
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:13

16 kwie 2007, 23:26

Sandrusia nasze dzieciaczki to naprawde są zdolniachy!!! Dobry ten nasz rocznik!!!
karolas, magdzinka no fajnie byłoby tego 17.06 ze względu na Wasze uroczystości!Ale chyba jednak uda się zrobić te chrzcinki w maju. Jesli w parafii rodzinnej mojego Łukasza sie nie uda tego 6.05 to moja mama gadała z naszym zaprzyjaźnionym księdzem który udzielał mi ślubu i powiedział że nie ma problemu może przeprowadzic chrzest kiedy chcemy, nawet w sobotę tylko sobota to na wieczornej mszy św., ale ja nie chce tak późno. Albo w każdą niedziele tylko po mszy św. czyli po mszy o 12:00. Kazdy z tych kościołów jest w moim miescie tylko różnych osiedlach więc spoko. Wolałabym żeby to było o 14:00 i może się uda w tej ostatniej parafii mojego męża ale jak nie to nic się nie stanie. Ważny jest ten 6.05 bo teściu i dziewczyna szwagra już załatwili sobie wtedy urlop a w ich pracy nie łatwo o dzień wolny.
mamciaKochana no ja też jestem w szoku ze mój pokarm jest taki bogaty i tak ładnie Bartuś na nim przybiera. A co do laktatora to ja bardzo chwalę sobie avent Isis. To jest reczny alktator i bardzo skuteczny. Jak jeźdze do szkoły to musze odciągnąć buteleczkę bo synek nie wytrzymałby bez papu dłużej niż 2,5 godz. I bardzo dobrze ściąga pokarm, bez problemu.

Kostunia
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 64
Rejestracja: 17 kwie 2007, 08:05

17 kwie 2007, 08:11

Czesc dziewczyny :526: pamietacie mnie jeszcze :ico_oczko: ???
Mielismy troche klopotow z maluszkiem a pozniej te zmiany na forum i jakos nie mialam mozliwosci do Was zagladac:(( Do tego moj maly prawie wcale nie spi w ciagu dnia i nawet nie moge nadrobic zaleglosci w czytaniu...

Awatar użytkownika
MamciaKochana
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2042
Rejestracja: 08 mar 2007, 00:02

17 kwie 2007, 08:54

katelajdka, no ja wlasnie ten Avent chcialam ale wczoraj nigdzie go znalezc niemoglam ale to pewnie dlatego ze pozno pojechalismy na zakupy i juz polowa sklepow zamknieta byla. Dzis biore mala do wozeczka i jedziemy szukac, Jedynym minusem jest cena bo reczne laktatorki najtansze to wydatek 150 zl juz nie mowiac o elektrycznym ....ale nie chce stracic mleczka, wiec napewno sie oplaca. Ale Bartus on taki duzy byl juz od poczatku a jest ktos w rodzinie u ciebie tez z taka waga poczatkowa?? Musisz byc dumna z niego ze taki super duzy chlopak jest na pierwszym miejscu pod wzgledem wagi i wzrostu na Lutowkach a i pewnie u styczniowek takze hihihihi :-D ja tez ciagle warze Julcie tydzien w tydzien zeby sprawdzic czy cos moze wiecej urosla bo to taka duma dla matki ze dobrze zywi swoje dziecko ze ono zdrowo rosnie :ico_oczko: wiec bardzo ci gratuluje takiej ladnej pociechy! :-D

[ Dodano: 2007-04-17 ]
Kostunia, postaraj sie wygospodarowac ciut czasu i napisz co u ciebie!! niech maz sie zajmie dzidzia przez piec minutek i wpadaj na TT :ico_oczko: a rzeczywiscie jesli chodzi o pisanie to jest duzo do nadrobienia z czytaniem :ico_oczko:

Awatar użytkownika
karolas
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2031
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:26

17 kwie 2007, 09:04

KOSTUNIA,LUTOWKI no pewnie ze cie pamietamy jak mogłybysmy zapomniec :),oszalałas kobieto !!!!A jakie mieliście problemy z synkiem?jesli moge zapytac oczywiscie? Kurcze szkoda ze nie masz czasu do nas zagladać,ja musze powiedziec ze teraz jak tak cieplutko to robię obiad wieczorem jak dzieciaki spią wczoraj o 23.00 sobie nawet ziemniaki na dziś juz obrałam zeby tylko nie tracic czasu i pieknego dnia hi hi.Wciaz tylko piorę ale nie tylko rzeczy Amelki ale tez Kacpra który po dworze to jest cały brudny hahahah ale nie bede mu bronic i wciaz mowic zeby sie nie brudził bo to chłopiec a i tak jest nauczony raczej czystosci i sam jak ma piasek na rączkach albo cos mu nie pasuje to otrzepie i sie juz. No i ja wciaz albo składam suche pranie i właczam nowe,albo gotuje,sprzatam i tak w kółko kurcze cały czas w biegu,czy kiedysbede miec chwile na zatrzymanie sie dla siebie? :ico_noniewiem: nie mam nawet czasu wypielęgnowac stópek a ciepło sie robi i niedługo klapeczki hmmmm, włosy mi garściami wypadają,wam tez? ach te cieciaczki,mam nadzieje ze kiedys nas nie oleją i bedą kochane :)
MAGDZINKA ale słodka Asiulka pieknie wyglada w tej czapeczce,tez bym taka chciała kupic Amelce ale nie mogę tu kurcze dostac takiej małej :( poszukam jeszcze. A Joasia tez niezły pulpecik juz wcale nie wyglada na taka drobna jak mowisz chyba ze te puliczki takie złudzenie dają hi hi hi

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

17 kwie 2007, 09:26

Hej!

Wpadam tylko na chwile, bo mam tyyle nauki, że hej a znów zjazd mamy w ten weekend ... :ico_placzek:

Mały miał szczepienie wczoraj ... ok było, nie gorączkował!

Zaraz idziemy na spacerek, bo jest u nas cudownie i ciepło.

Termometr przyszedł, jest naprawdę dobry ... i na allegro tani, bo u nas w aptece ten sam kosztował 105 zł a my z przesyłką 79 zł zapłaciliśmy!

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości