Tynusz1
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6261
Rejestracja: 06 paź 2008, 06:26

07 mar 2011, 16:07

anijka, nie zapomnialysmy o Tobie kochana - i u Ciebie juz corcia miesiac a zaraz w piatek moja .. alez czas leci :ico_szoking:

@gniecha
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 900
Rejestracja: 28 paź 2010, 20:09

07 mar 2011, 18:24

hejka a propos piersi bolących na początku miałam podobnie położna mi radziła masowanie pod ciepłym prysznicem lub przyłożyć ciepły ręcznik i wtedy podać dziecku i kiedy ssie masować te twarde miejsca by z nich zleciało i nie bolało potem ewentualnie zimne okłady na piersi by pod wpływem zimna zwężyły się kanaliki mlekowe wtedy mniej boli

b@siu masz taki nawał mleka bo odciągasz a to jednak stymuluje i mleczko produkuje się w większej ilości bo "myśli",że tyle dzidzia potrzebuje to takich mądrości w szpitalu się dowiedziałam jeśli musisz już odciągać mleczko to minimum by sobie ulżyć i wtedy zimne okłady rób ja przecierpiałam w taki sposób 3 dni potem już było tyle ile trzeba i już mnie nie boli!!

Oprócz tego ,że mam mało czasu na wszystko to u mnie bez zmian dziś w dzień synek ładnie śpi więc zrobiłam porządki w domu jest milo i pachnąco :-D ciekawe czy mąż doceni he he
A na swego Stefana mówię GŁODOMORRA bo tak się objada ,że czasem mu się ulewa i dostał na buzi takich pączuszków ,że ho ho niedługo wkleję jakieś fotki Mam nadzieję ,że u Was też życie miodem płynie....

Awatar użytkownika
pinko
4000 - letni staruszek
Posty: 4937
Rejestracja: 28 lut 2008, 12:40

07 mar 2011, 22:37

anijka, pamiętamy i czekamy aż będziesz miała więcej czasu ;-) Dobrze, że z małą już lepiej :ico_sorki:
A na swego Stefana mówię GŁODOMORRA
hehee, mój Staś podobnie wciąga...

Ja jestem wykończona, mam potworną biegunkę od jakiegoś tygodnia, ale od wczoraj to jakiś koszmar, cokolwiek zjem zaraz z bólami lecę do kibelka. Mój mąż chce mnie do szpitala, ale ja chcę do jutra poczekać jeszcze, bo myślę, że to od antybiotyku, który mi w szpitalu zaczęli podawać, dopiero wczoraj go odstawilam... może do jutra mi przejdzie :ico_sorki: bo inaczej się wykończę...

Do jutra.

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

08 mar 2011, 00:39

hej

mnie zapalenie piersi próbowało złapać , 2 dni leżałam wykończona (dobrze, że to weekend był bo mąż był w domu , gorączka wieczorem i okropny ból, ale dziś na szczęście przeszło, jakby nie przeszło to od razu do lekarza bym poszła

ja trochę pracowałam nad 1 stronka, ale jeszcze nie skończyłam jej

Tynusz ja uważam , ze dobrze, że ci zdobili tą cesarkę bo jednak jak za wąska miednica to tylko byś się namęczyła i tak by się cesarką skończyło

Z Julci silna dziewczynka :ico_brawa_01:
ale normalnie klon męża :ico_szoking: :-D

co do spania Nell to hmm napisze ci jak wygląda dzień
wstajemy o 9.30 ona zje i się rozgląda , pojęczy, beknie , ponoszę ja by jeszcze się trochę odpowietrzyła i nim się obejrzę jest 12 znowu zje i zaśnie o 12.30-13 pośpi do 15 i znowu wstaje by zjeść , potem się rozgląda i albo zaśnie i śpi do 18 albo nie, potem jak wstanie o 18 to zje i nie śpi praktycznie do 22-23, no może czasem przy kima 30min bo brzuszek ja boli,o 21 je , i o 24 jak już zje to na bank zasypia i potem budzi się na jedzenie o 3 , o 6 i już o 9.30 , więc aż tak dużo to nie śpi w dzień , a jak Julka ??


Ania żaba, Blanka
ale super szybkie i malo bolesne porody miałyście :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
jak to zrobiłyście, że nie bolało ?? :ico_szoking: ja jakoś nie mogę sobie wyobrazić tego, że poród może nie boleć :ico_haha_01:

Pinko
powiem ci , że Staś ci bardzo, bardzo ładnie śpi :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
tylko pozazdrościć :ico_sorki: :ico_sorki:

:ico_olaboga: strasznie długo masz tą biegunkę, to strasznie meczące jest, oby przeszło tak jak mówisz jak skończysz brać antybiotyk :ico_sorki:

Basia fajna metoda odbijania :ico_brawa_01:
też będę stosować ,a nie znałam jej, bo ja mam inne , rożne przy tym rozszczepie Nell muszę się gimnastykować by się ciągle odpowietrzała , to raz przez ramię, to ran na kolankach na brzuszku, to kucanie , to masowanie plecków i klepanie pupci, wiec fajnie jest znać i kolejny sposób, na pewno wykorzystam :-D
:ico_brawa_01:
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: za pępuszek
Zdrówka dla Oliwki :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Pati
nawet nie wiedziałam, że takie piwko karmi wzmacnia laktacje, super :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: muszę się tutaj rozejrzeć :-)
bo ja wcześniej narobiłam 2l zapasów i starczało dl Nell mleczka to teraz ona je tyle, że nie wyrabiam z produkcją, ona zje 110-120ml co 3h a ja co 3h ściągnę 60-80 ml więc jeszcze z zapasami starcza mi jej dawać w dzień, ale w nocy niestety już muszę 2 razy podać sztuczne, więc mam nadzieję, że karmelkowe piwo mi pomorze :ico_sorki: :ico_sorki:

Ania Żaba wow :ico_szoking: to fajne masz cycki XYZ :ico_haha_01:
ja jak nie jestem w ciąży i nie karmię to mam A , a jak karmię lub jestem w ciąży to B , więc takie tam nie za duże, no ale 1 dziecko wykarmiłam do roku czasu więc mleka miałam wystarczająco :-D

Agniecha u was takie same metody leczenia jak i u nas :-D
jak boli to gorący prysznic, cieple okłady, herbatki gorące do picia :-D

a by mniej pokarmu było tzn by się tyle nie produkowało to odciągać tylko do ulgi :-D więc ja się zgadzam w 100% z tym co piszesz :-D

[ Dodano: 2011-03-08, 00:03 ]
ok, skonczyłam 1 stronke, jak sa jakies złe dane to piszcie to poprawię lub jak coś mam zmienic :ico_sorki: :ico_sorki:

@gniecha
Obywatel Tik-taka
Obywatel Tik-taka
Posty: 900
Rejestracja: 28 paź 2010, 20:09

08 mar 2011, 11:11

pinko, współczuję ,ale z biegunką nie ma żartów idż do lekarza mam jednak nadzieję ,że już Ci lepiej.
manenka, u mnie mała poprawka co do pierwszej strony Stefan urodził się o 17h55 dzięki za poprawienie.
nie wiedziałam, że takie piwko karmi wzmacnia laktacje, super :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
hmmm ja też nie wiedziałam a w lodówce stoi sobie jedno bo mąż mi kupił tylko nie wiedziałam po co bo nie lubię ....a teraz się przyda może haha

U nas dzień jak co dzień Stefan śpi nieżle bo ostatnio brzuszek go bolał i było różnie ,ale nie nieznośnie
Powiedzcie gdzie śpią Wasze pociechy bo tak jak z Luckiem nie miałam problemu i od 3 dnia spał w łóżeczku swoim tak Stefan nie daje się położyć nawet jak już zaśnie na rękach przekładam go do łóżeczka to za 15 min budzi się i maudzi hmmm pstanowiłam ,że spróbuję jak już będę wstawała w nocy tylko raz na karmienie bo teraz zjada około 21h potem o 24h potem około 3h30 no i o 7h30 więc leń mi nie pozwala wstawać z wyrka do łóżeczka no ,ale mimo wszystko próbuję go w dzień tam kłaść by się oswoił z zapachem i całą resztą

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

08 mar 2011, 11:51

manenka, u mnie mała poprawka co do pierwszej strony Stefan urodził się o 17h55 dzięki za poprawienie.
już poprawione :-)
hmmm ja też nie wiedziałam a w lodówce stoi sobie jedno bo mąż mi kupił tylko nie wiedziałam po co bo nie lubię ....a teraz się przyda może haha
ale miał nosa :ico_brawa_01:
Powiedzcie gdzie śpią Wasze pociechy
w dzień Nell śpi w wózku co stoi w dużym pokoju, naje się i jak juz widzę, że jest zmęczona to ja odkładam daje smoczka i przytrzymuję pieluszka i zasypia sama, a w nocy przy mnie w łóżku
ale ja tak ją muszę mieć przy sobie przez to, ze często się dusi, jak uleje nosem to nie ma jak oddychać i jak leżałaby w łóżeczku to mogłabym tego nie usłyszeć, więc śpię tak na czuja bo jak słyszę duszenie się to muszę ja szybko podnieść lub gruszką nos wyczyścić

[ Dodano: 2011-03-08, 10:52 ]
zjada około 21h potem o 24h potem około 3h30 no i o 7h30
moja praktycznie w takich samych godzinach je tylko zamiast 7.30 to 6

Tynusz1
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6261
Rejestracja: 06 paź 2008, 06:26

08 mar 2011, 12:01

a jak Julka ??
JUlcia w dzien spi 3 razy reszte sobie lezy i sie rozglada :-)
w nocy wstaje 3 czasami 4 razy - zasypia ok 21, potem sie budzi tak o 1 w nocy i standardowo o 4 zje i spi a wstaje tak cos po 9 czasem ja budze na jedzenie :-)
a wiec nocka nie jest zla ;-) dzien tez nie

a wiec nie mam co narzekac
teraz tylko marudna jest przez ten katar- ale juz jest co raz lepiej
Powiedzcie gdzie śpią Wasze pociechy
u mnie w lozeczku czasem bierzemy do siebie z czystej checi :-)

podobna sytuacje tez z lozeczkiem miala znajoma- gdy tylko coreczke wlozyla w lozeczko byl okropny placz i marudzenie- i zaczela ja usypiac w kolysce takiej malej i zupelna zmiana mala spala z niej z checia- poprostu niektore dzieci wola bardziej klaustrofobiczne pomieszczenia ;p

[ Dodano: 2011-03-08, 11:02 ]
my juz po bioderkach i jest wszystko ok :-) za 2 miesiace na kontrol :ico_sorki:

[ Dodano: 2011-03-08, 11:07 ]
manenka,
pierwsza strona jest piekna :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
manenka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5404
Rejestracja: 13 cze 2007, 16:57

08 mar 2011, 12:31

Tynusz1, no to bardzo łądnie ci śpi :ico_brawa_01:
a wiec nie mam co narzekac
teraz tylko marudna jest przez ten katar- ale juz jest co raz lepiej
:ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01: no za pewne tak
bo masz tylko ją i nie musisz rozkładać czasu na 2 :-)
u mnie w lozeczku czasem bierzemy do siebie z czystej checi :-)
a nie czujesz tej silnej potrzeby by była z tobą 24h/ dobe
bo wiem , że się długą o Julcie staraliście , ja jak o Mikiego się tyle starałam to właśnie miałam taka potrzebę by zawsze był przy mnie :ico_oczko:
my juz po bioderkach i jest wszystko ok :-) za 2 miesiace na kontrol :ico_sorki:
super :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
pierwsza strona jest piekna :ico_brawa_01:
dziękuję :-D :ico_sorki:

Tynusz1
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6261
Rejestracja: 06 paź 2008, 06:26

08 mar 2011, 13:11

bo masz tylko ją i nie musisz rozkładać czasu na 2 :-)
to fakt u Was juz jest z tym czasem gorzej co? a synek nie jest troche zazdrosny o siostrzyczke ?
a nie czujesz tej silnej potrzeby by była z tobą 24h/ dobe
oj czuje czuje- jak M sie mnie pyta czy chce gdzies wyjsc ze On z nia posiedzi to mi sie nawet nie chce z domu ruszac :p

Awatar użytkownika
Pati85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5910
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:05

08 mar 2011, 16:48

Pati nawet nie wiedziałam, że takie piwko karmi wzmacnia laktacje, super :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
ja tez nie wiedzialam, dopoki mi polozna nie powiedziala, ale ciesze sie, ze moglam WAm dziewczyny podpowiedziec :-)

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość