paulina83
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2398
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:13

22 mar 2007, 14:28

u nas lekarz bagatelizował sprawe....do czasu kiedy małemu porobiły sie wysieki na nozkach z ropa i woda....wygladało to strasznie i dopiero wtedy okazało sie ze młody ma AZS :ico_wstydzioch: :ico_wstydzioch:

Awatar użytkownika
zubelek
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5747
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:32

22 mar 2007, 15:16

Tu nikt na nikogo nie naskakuje tylko radzi jak może żeby pomóc .

Awatar użytkownika
Aginka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2636
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:50

26 mar 2007, 13:22

o jejku ... ale się naczytałam ....
Malwinka ma AZS - ale raczej przyczyny AZS-u u niej nie sa spowodawane alergia pokarmowa a wziewną ....
Kacper jest Astmatykiem - alewgia wziewna siersc kota roztocza trawy i zboża - ale gdy był maleńki - zaczynały sie tez u niego pojawiac zmiany skórne , ale szczerze mówiąc zwalałam to na to ze odziedziczył po mnie wrażliwą skórę ... teraz wiem ze były to zmiany typowo alergiczne ... nadmienię ze acper przechorował CAŁE wczesne dzieciństwo - non stop na zapalenie oskrzeli lub górne grogo oddechowe... ale gdy trafiłam wkońcu do dobrego alergologa - przestał chorować , jak ręką odjąć ... skończyło sie ... ale bierze leki wziewne ...
Zapewne AZS Malwiny to tez powiązanie z alergia wziewna - Malwinka dostaje ketotifen (nie choruje) - żadna z was nie pisała nic o ketotifenie ... nie dostaja Wasze bable nic przeciwalergicznego ???

maua
Nakręcona katarynka
Nakręcona katarynka
Posty: 162
Rejestracja: 07 mar 2007, 23:11

26 mar 2007, 19:39

Sylwia.O. pisze:Maua nie chodzi o to że naskoczyłyśmy na Ciebie tylko żebyś potem nie miała większych problemów niż tylko szorstka skóra.

Dlatego jesteśmy pod stałą kontrolą lekarza i Sabcia bierze leki przeciwastmatyczne :-)

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

27 mar 2007, 14:48

maua pisze:Dlatego jesteśmy pod stałą kontrolą lekarza i Sabcia bierze leki przeciwastmatyczne :-)

Maua skoro Twój lekarz wie najlepiej to ja nie będę tego negować ale troche dziwne, że przy zmianach skórnych daje dziecku leki przeciwastmatyczne.
Zreszta Ania jest tu specjalistą w tej dziedzine to może się wypowie.

Awatar użytkownika
Aginka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2636
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:50

27 mar 2007, 16:00

Rozumiem że Ania to Zubelek - zubelek, poradź mi proszę .... jak to jest z tymi lekami typu ketotifen czy zyrtec - bo z tego co zauważyłam nasze pociechy maja dość podobne problemy ... dawałaś / dajesz im coć przeciwalergicznego ??

Awatar użytkownika
marboro
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 567
Rejestracja: 09 mar 2007, 10:52

27 mar 2007, 16:35

Zyrtec to stary lek. Teraz sie go już nie daje.

Awatar użytkownika
Aginka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2636
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:50

27 mar 2007, 16:57

marboro, no to co mam zrobic ... zmienić kolejnego lekarza ?? Nadmieniam że zyrtec działa.. ale skutki uboczne widać (senność i wzmorzony apetyt). Powiem szczerze , kie daję zyretcu Kacprowi na codzień (co jest niezgodne z zaleceniem lekarza) - daję go tylko wtedy gdy wiem że będzie Kacper miał kontakt z osobą która na codzień przebywa z kotem ... No a ketotifen 8 miesięcznemu dziecku (podejrzenie AZS ) się daje ???
Acha - czy to że lekarz sugeruje tym że starsze dziecko ma alergię wziewną to i młodsze też MOŻE z duzym prawdopodobieństwem je mieć - Czy to dobr postawa lekarza ???

Awatar użytkownika
Lady
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1697
Rejestracja: 06 mar 2007, 14:05

27 mar 2007, 17:16

Aginka, muj syn wlasnie jak mial osiem miesiecy zaczol przyjmowanie lekow i wlasnie pierwszym jego lekiem byl cetotifen (juz gdzies o tym pisalam ) wypil jedna butelke i potem przeszlismy za zaleceniem lekarza na zyrtec , ktory mial podawany przez pul roku ciagle .

Aginka pisze:Acha - czy to że lekarz sugeruje tym że starsze dziecko ma alergię wziewną to i młodsze też MOŻE z duzym prawdopodobieństwem je mieć - Czy to dobr postawa lekarza ???


zdarza sie , alergia jest dziedziczna i czasto jak juz starsze dziecko jest chore lekarze podchodza rownierz do mlodszego z mysla ze rownierz moze miec to samo , ale to nie regula , moja Ola nie chorowala jako niemowle , teraz zaczela czasto na zapalenie oskrzeli , lekarz pierwszego kontaktu zaraz dal nam skierowanie do alergologa , poszlismy dla upewnienia sie , ale Ola nie jest alergikiem co mnie bardzo cieszy , ma wrazliwa skure na co kupuje jej kosmetyki "delikatne " kompie ja w ojlatum i nie podaje zadnych lekow .

Awatar użytkownika
Gosia A
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2477
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:01

28 mar 2007, 00:14

marboro, - tak ku woli wyjaśnienia - Zyrtec ( cetyryzyna) l Clarytyna ( czyli loratadyna) - to leki drugiej generacji - czyli te nowsze . Ketotifen - to lek 1 generacji - czyli ten starszy. I teraz leki 1 generacji - mogą sie wydawać silniejsze w działaniu - ale maja znacznie więcej dfziałań nieporzadanych - duzo wiecej, leki 2 generacji - sa dobre! i maja znacznie mniej działan nieporzadanych. Obecnie - jakies 2 -3 lata temu weszły na rynek polski najnowsze leki - czyli XYZAL ( lewocetyryzyna - ulepszony Zyrtec) i Aerius ( desloratadyna - taka ulepszona loratadyna) -lekarze nie nazwywaja ich lekami 3 generacji - bo i te jeszcze posiadaj a pewne dzialania niepożadane - ale juz znacznie mniej. - działanie silniejsze od 2 generacji. - natomiast te leki są dostepne na razie Xyzal 0 od 6 roku, Aeurius - od 12 roku.

To jezeli chodzi o leki antyalergiczne - podawane w alergiach skórnych i wziewnych, równeiż przy AZS .

Mama nadzieje,że troche wam nakresliłam sprawe - jak cos to pytajcie.

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość