Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

27 mar 2008, 14:26

zirafka pisze:ale on chwilke go possie i wypluwa.
moja tez chwilę pośsie i wypluwa. Ale pomaga jej w uspokojeniu sie
zirafka pisze:A i chcialam was zapytac czy jak wasze dzieci sobie juz pojedza to czy jak usypiaja to robią dziwne miny i zeza? Bo u nas to normalnie tak sie zachowuje jakby był na jakimś haju, przewraca oczkami to do góry to na dół to w boki.
moja jak zasypia to czasami tylko przewraca oczkami tak że widac jej tylko to białe. Tak jakby jej te oczka uciekały ale nie zezuje i min nie robi

Awatar użytkownika
lalunia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3198
Rejestracja: 16 mar 2007, 13:10

27 mar 2008, 15:44

zezowanie i minki to normalna rzecz u noworodków :-D

właśnie wróciłam od lekarza, ale nam napędziła strachu ulala :ico_olaboga: dała skierowanie do szpitala na konsultacje bo troche żółta sie wydawałą pani doktor i że wysypka na główce , pojechałam do innej pani doktor od noworodków na tą konsultacje a ona mówi że to normalne, że to sie już goi, rumień toksyczny i że może dostać trądziku niemowlęcego ale nie mam panikować bo to nic strasznego i tyle, najwidoczniej ma taką wrażliwą skóre i tyle, przepisała kropelki na oczy, maść na zaczerwienione partie ciałka i kazałą kąpać w kali i tyle :-)

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

27 mar 2008, 15:55

Widzisz lalunia. Co lekarz to inaczej gadają. Ja ni elubię takich lekarzy co tak nastrasza człowieka. Moja mała tez ma wrażliwą skórę. Żadnych oliwek ani kremów nie możemy stosować. Tylko oilatum i maść cholesterolowa albo dermobaza czy cutibaza.

[ Dodano: 2008-03-27, 14:56 ]
lalunia a jaką maść dostaliście i jakie kropelki??

Awatar użytkownika
lalunia
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3198
Rejestracja: 16 mar 2007, 13:10

27 mar 2008, 16:14

pani doktor z przychodnie zapisała maść antybiotykową na pępek bo jej sie nie podobał , z kolei pani doktor od noworodków powiedziała że pępek jest śliczny i że tylko spirytusem przemywać a tą maść mam te czerwone miejsca smarować, maść nazywa się neomycinum i jest w aerozolu a krople do oczu tobrex bo jej ropieją troche, do tego kupiłam dziś witamine d3 i witamine K i zostawiłam w aptece 88 zl :ico_zly:

[ Dodano: 2008-03-27, 15:16 ]
a herbate malinowa moge pić czy nie? :ico_puknij:

Awatar użytkownika
Anuszka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8743
Rejestracja: 14 sty 2008, 13:30

28 mar 2008, 11:11

Czesc Dziewczyny, dopiero wczoraj odkrylam, ze watek az tak kwitnie, jeszcze wczoraj pytalam na lutówkach, gdzie sie podziewaja zirafka, lalunia i reszta marcoweczek! Dolaczam do Was, zwlaszcza, ze widze, ze bardzo ciekawe rzeczy piszecie.

lalunia, moj babelek mial ten sam problem, lekarze nazwali to rumieniem, ale ciul wie, co to bylo. Wiem tylko, ze lekarz przepisal Alantan Plus i w ciagu jedenj nocy wszystko zniknelo, jak za dotknieciem czarodziejskiej rozdzki.

Ja herbate malinowa pije, nieslodzona.

Zirafka, moj tez takie miny robi, ze nigdy nie widzialam czegos podobnego, wywraca oczami, usmiac sie idzie, ale prawda jest, ze na poczatku mnie to przerazalo.

[ Dodano: 2008-03-28, 10:14 ]
Kamila Torun, kupilam smoka jakis czas temu, z Nuka, maly niechetnie ssie, choc czasem udaje mi sie go nim zajac, zeby na cycku mi nie wisial, bo czasem wariuje z tego powodu. MOj wiec nie daje sie zbytnio nabierac, wie co dobre i widzi roznice miedzy cycem a smoczkiem. Wydaje mi sie, ze ten smoczke mu nie pasuje, bo est troche za twardy i za duzy, nie wiem, czy nie skocze do apteki nie kupie cos innego.

[ Dodano: 2008-03-28, 10:15 ]
lalunia, z tymi lekarzami faktycznie urwanie jaj.

basia24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2897
Rejestracja: 21 lis 2007, 11:42

28 mar 2008, 14:19

witam. ,pja zuzia ma odruch wymiotny jak jej wkladam smoczka do buzki hmmm :ico_olaboga: i bardzo lubi przytulac sie do cyca, juz 3 dni tak ladnie pila i znow jej sie nie udaje, przeciez powinno byc lepiej i juz powinna umiec pic :ico_placzek: zuzi juz wszystkie chrosti zeszly czasmi pojawi jej sie jeden dwa ale szybko znikaja.

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

28 mar 2008, 14:23

Marcelek też ma odruch wymiotny, ale rzadko

a nasze maleństwo ma od urodzenia takie żółtawe pryszczaczki, kilka juz usło i odpadło, mam nadzieję, że i reszta niedlługo odpadnie

[ Dodano: 2008-03-28, 13:23 ]
basiu a czymś smarujesz buzieńkę malutkiej?

basia24
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2897
Rejestracja: 21 lis 2007, 11:42

28 mar 2008, 14:28

mleczkiem intesnsywnie nawilżającym , hipolalergicznym z "nivea baby" wszyskie kosmetyki mam z z nivea i jestem badzo zadowolona :-)

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

28 mar 2008, 15:35

Anuszka pisze:moj tez takie miny robi, ze nigdy nie widzialam czegos podobnego, wywraca oczami, usmiac sie idzie, ale prawda jest, ze na poczatku mnie to przerazalo.

no własnie my z mężem tez bylismy przerażeni ale widac jest to naturalne .
A co do krostek to u Kubusia tez wyskakują ale pojedyńcze na buzi takie żółte. A dzisiaj dał nam popalic w nocy bo nie spał od 24 do 4 co usnął to za 10,15 min już nie spał i stękał. Robił się czerwony naprężał i puszczał gazy. Może to po zupie jarzynowej, która zjadałam???

Awatar użytkownika
Sylwia.O.
4000 - letni staruszek
Posty: 4534
Rejestracja: 07 mar 2007, 21:17

28 mar 2008, 16:00

basia24 pisze:mleczkiem intesnsywnie nawilżającym , hipolalergicznym z "nivea baby" wszyskie kosmetyki mam z z nivea i jestem badzo zadowolona
a my nie mozemy używać zadnych kosmetyów bo mala ma AZS :ico_placzek: i smarujemy ją maścią cholesterolową - cutibazą lub dermobazą

[ Dodano: 2008-03-28, 15:03 ]
Anuszka pisze:Wydaje mi sie, ze ten smoczke mu nie pasuje, bo est troche za twardy i za duzy, nie wiem, czy nie skocze do apteki nie kupie cos innego.
Pewnie, że spróbuj mu kupić inny. gumowe sa miękczejsze niż sylikonowe no i są też smoki co mają do ssania taką kuleczę - własnei mojej zajmomej córa tylko taką kuleczkę chciała ssać zaden inny nie wchodził w rachubę

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość