dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

19 maja 2007, 07:53

mk22 pisze:np mnie lekrz powedział że przy cc dzecko mniej się męczy i taki poród dla dziecka jest bezpieczniiejszy
:ico_szoking: ze jak??mniej sie meczy??ale w czasie tego 'meczenia' dziecku natlenia sie mozg,i jest to bardzo wazny etap!!poza tym nie wiem w czym bezpieczniejszy? :ico_noniewiem: przeciez porod naturalny nie jest grozny dla dziecka...chyba ze sa jakies trudnosci,zagrozenie zycia,zdrowia-wtedy cc rozumiem.ale tak?to jest operacja!nie zabieg!a natura tak to stworzyla ze daje duzo dobrego i dla matki i dla dziecka!
takie jest moje zdanie

Awatar użytkownika
mk22
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 392
Rejestracja: 10 mar 2007, 11:48

19 maja 2007, 16:09

Dr powiedział, że podczas sn jest wiele sytuacji których nie da się przewidzieć natomist przy cc tak nie jest..
Napisz mi o natlenianiu mózgu proszę bo o tym akurat nei słyszałam...? Tan na czym ten etap polega?

Lalka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2955
Rejestracja: 12 maja 2007, 17:25

19 maja 2007, 21:29

mk22 pisze: Medycyna idzie do przdu i to nie są te same cesarki jakie były kiedyś. Uważam że każda kobieta powinna rodzić tsk jak chce i nikt nie ma prawa decydować za nią.żwłaszcza jakaś banda facetów a ich argumenty są żenujące....

Zgadzam się z Tobą.Ja akurat chcę rodzić siłami natury,ale nie miałabym żadnego problemu jeśli chciałabym rodzić przez cc,i nie musiałabym płacić za to.Każdy ma prawo decydować o sobie,i to nie jest kwestia łatwizy bo podobno po cc kobieta bardziej cierpi...

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

20 maja 2007, 14:06

Lalka pisze:podobno po cc kobieta bardziej cierpi...
wiec po co sie na to decydowac?nie rozumiem...
Jakie są zalety porodu naturalnego?

Poród naturalny, jak sama nazwa wskazuje, zaplanowała matka natura. Jeśli zdecydujesz się na poród siłami natury, będziesz aktywnie i świadomie uczestniczyć w jednym z najważniejszych wydarzeń życiu. Do większości kobiet, za porodem naturalnym, najbardziej przemawia to, że od razu po porodzie dostają swoje dziecko w ramiona, dzięki czemu nawiązują z nim jedyną i niepowtarzalną więź. Po porodzie naturalnym bardzo szybko „dojdziesz do siebie” i po obowiązkowej 2 godzinnej obserwacji poporodowej, będziesz mogła zajmować i cieszyć się swoim dzieckiem. Twojego brzucha nie będzie „zdobić” blizna, a co się z tym wiąże – nie zostanie przerwana ciągłość twojej macicy. Jeśli chodzi o bliznę po ewentualnym nacięciu krocza, jeśli zastosujesz się do wskazówek położnej i odpowiednio zadbasz o krocze, blizna będzie prawie niewyczuwalna.
Ta droga przyjścia na świat ma również pozytywne znaczenie dla rodzącego się dziecka. Dziecko rodzi się wtedy, kiedy jest na to gotowe – wysyła dla organizmu matki sygnały o swojej gotowości przyjścia na świat. W trakcie porodu naturalnego, w chwili w której rodzi się główka, klatka piersiowa dziecka znajduje się w obrębie miednicy mamy i jest uciskana przez mięśnie krocza. Dlatego w momencie urodzenia się główki dochodzi do wypchnięcia na zewnątrz z płuc wód płodowych, a dziecko ma sposobność zaczerpnięcia pierwszego oddechu.

Magdalena_82
Wodzu
Wodzu
Posty: 11437
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:16

20 maja 2007, 19:04

dorotaczekolada pisze:Do większości kobiet, za porodem naturalnym, najbardziej przemawia to, że od razu po porodzie dostają swoje dziecko w ramiona, dzięki czemu nawiązują z nim jedyną i niepowtarzalną więź. Po porodzie naturalnym bardzo szybko „dojdziesz do siebie” i po obowiązkowej 2 godzinnej obserwacji poporodowej, będziesz mogła zajmować i cieszyć się swoim dzieckiem

Od razu po cc ...jeszcze przed "zaszyciem" dostałam mojego Tosiaczka, mąz był cały czas przy mnie równiez podczas porodu (CC to poród)
Na sali poporodowej byłam cały czas z dzieckiem i nie miałam problemu w tym zeby się NIM "zajmować"
CC miałam ok godz. 5 rano a ok 13 już chodziłam.

Nie mogłam urodzić siłammi natury....dlatego pozostało mi urodzić przez cesarskie cięcie, ale gdyby było mi pisane urodzić naturalnie to bardzo bym tego chciała...i nie wyobrażam sobie zebym zdecydowała się na cc.............ale nie potępiam matek które się na to decydują....
Chociaz powiem szczerze że ja nawet gdybym chciała, to nie dałoby rady bo w UK nie ma cesarskich cięć na życzenie!

Dziewczyny cc to nic strasznego...i jest to również poród...nie lubie i nie akceptuje jak któś mówi ... " ...o ta to nie urodziła i nawet nie wiem co to poród bo miała cc" :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly:

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

20 maja 2007, 19:12

Maggie, ja to skopiowalam z innej strony
poza tym w uk sa inne zasady.w polsce sie po cc plackiem lezy przez 24h :ico_puknij:
teoretycznie w polsce tez nie ma cc na zyczenie ale... :ico_noniewiem:
ja uwazam to za rzecz ostateczna.tak jak pisalas ze nie moglas urodzic 'naturalnie', jak sa jakies komplikacje czy przeciwskazania.ale tak 'BO CHCE'?? :ico_puknij:

Magdalena_82
Wodzu
Wodzu
Posty: 11437
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:16

20 maja 2007, 19:30

dorotaczekolada pisze:Maggie, ja to skopiowalam z innej strony
poza tym w uk sa inne zasady.w polsce sie po cc plackiem lezy przez 24h :ico_puknij:
teoretycznie w polsce tez nie ma cc na zyczenie ale... :ico_noniewiem:
ja uwazam to za rzecz ostateczna.tak jak pisalas ze nie moglas urodzic 'naturalnie', jak sa jakies komplikacje czy przeciwskazania.ale tak 'BO CHCE'?? :ico_puknij:

Dorotko , zgadzam się z Tobą cakowicie, też nie jestem zwolenniczką cc na zyczenie....
Ja bardzo bym chciała urodzić naturalnie(niestety nie było mi pisane) , mam ogromna nadzieje ze przy następnym dzidziusiu uda mi się....mam tak ą nadzieje bo chcemy mieć więcej niż dwoje dzieci...a max liczn\ba cc w przypadku jednej kobiety...to chyba 2 :ico_noniewiem:

Chciałam jedynie zdać niektórym mamą sprawę, że poród przez cc...to równiez ogromne ...cudowne przezycie dla matki , mój poród był piekny...długiiiiiiiiii ale piękny i jak to wspominam to kreci mi się łezka w oku ...a bólu czy długich oczekiwań już wogóle nie pamiętam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

dorotaczekolada
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6769
Rejestracja: 11 mar 2007, 10:39

21 maja 2007, 20:18

to a propos tego natleniania przy porodzie:
Czy poród naturalny z punktu widzenia dziecka ma jakieś zalety? Mówi się czasem, że przeciskanie się przez kanał rodny uruchamia u dziecka procesy adaptacyjne.

To prawda. Dziecko przechodzi przez zakręty kanału rodnego, przeciska się między kośćmi miednicy i mięśniami krocza. (Jego główka dostosowuje swój kształt do tej krętej drogi poprzez "dachówkowate" zachodzenie na siebie kości czaszki, co chroni mózg przed ewentualnymi urazami). Ponieważ w macicy dziecko połykało wody płodowe, więc teraz, przeciskając się przez drogi rodne, opróżnia przewód pokarmowy. Wody zostają również wyciśnięte z płuc, co umożliwia zaczerpnięcie pierwszego oddechu. Podczas naturalnego porodu dziecko w przerwie między skurczami dostaje od matki porcję tlenu i substancji odżywczych, a oddaje dwutlenek węgla. Dzięki temu ma siłę do pokonania kolejnego skurczu. Rytm skurczów macicy pozwala na to, żeby dziecko się przesunęło, odetchnęło, odpoczęło, przesunęło itd. Wszystko to dzieje się powoli, gdy tymczasem dziecko wyciągnięte szybkim ruchem z łona matki w czasie cesarskiego cięcia narażone jest na gwałtowną zmianę ciśnienia, co nie jest dla niego obojętne.

http://216.239.59.104/search?q=cache:Nj ... d=17&gl=pl

Awatar użytkownika
mk22
maniakogadacz
maniakogadacz
Posty: 392
Rejestracja: 10 mar 2007, 11:48

21 maja 2007, 22:33

Widzisz mnie o tym lekarz nie powiedział....
Ale i tak jestem za cesarkami na zyczenie. Każda kobieta musi mieć prawo wyboru...

Lalka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2955
Rejestracja: 12 maja 2007, 17:25

21 maja 2007, 22:48

to co pisze dorotaczekolada to prawda,kobiety organizm jest tak stworzony żeby mógł "wydalić"dziecko na świat,tak było od zawsze a jak kobiety nie mogły urodzić siłami natury to robiono cc,ale teraz gdy jest tyle kobiet które nie mogą mieć dzieci i to młodych kobiet a jak już zajdą w ciążę to w wielu przypadkach przechodzą ją ciężko,dlatego nie dziwię się i popieram w 100% cc na życzenie.każdy ma prawo decydować o swoim zdrowiu i życiu. Ja chcę rodzić naturalnie i mam nadzieję że straczy mi odwagi i siły,ale tak kocham to moje maleństwo że jestem w stanie znieść każdy ból fizyczny chyba, żeby tylko było zdrowe. :ico_ciezarowka:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość