iwona i oliwka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 98
Rejestracja: 14 wrz 2007, 01:20

01 paź 2007, 20:21

MONIKAB fr, no to czekamy na fotki
a jesli chodzi o halte jeux, to na internecie sprawdzalismy i mozna tam dziecko zostawiac na max 6 godzin i to dla dzieci ktore skonczyly 15 niesiecy wiec na nasza oliwke to nie pasuje troszke za mloda jest
a ty pracujesz??

MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

01 paź 2007, 20:39

nie, nie pracuje... teraz bedzie druga dzidzia :ico_ciezarowka: ... wiec nie ma szans na prace...a wiktorka mysle dawac do halte jeux po to aby mial kontakt z dzieciaczkami
i po to abym mogla w tym czasie odwiedzic lekarza czy zrobic badania

iwona i oliwka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 98
Rejestracja: 14 wrz 2007, 01:20

02 paź 2007, 13:15

masz racje wiktorek powinien miec kontakt z dziecmi
a ty jak sie czujesz??
a wiecie juz co to bedzie pewnie chcecie teraz dziewczynke??
parka bylaby. a tak wogole to do jakiego ginekologa chodzisz??

a gdzie reszta francuzek?? czemu nikt sie nie odzywa?? tak malo nas tu :ico_noniewiem:

mais75
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 29
Rejestracja: 09 mar 2007, 15:31

02 paź 2007, 16:14

Wirajcie kochane emigrantki!
U nas jak zwykle mlyn praca,szkola cwiczenia poza szkolne no i teraz doszedl logopeda tutejszy ortophonista bo moje dziecie ma klopoty w szkole.Nie chodzil do przedszkola i troche mu teraz trudno no ale nic my sie nie poddajemy i wierze ze bedzie dobrze!!! :-)
Moze znacie jakiegos polskiego dermatologa normalnie chodze do francuskich lekarzy ale tym razem chce isc do polskiego poniewaz 3 francuskich u ktorych bylam przez ostatnie 1,5 roku nie potrafi wyleczyc mojej cholernej alergii :ico_zly: .
rece mi juz opadaja!
buziaczki kochane lece odebrac moje dziecie ze szkoly a pozniej do logopedy!
jak to mowi przyslowie "male dzieci male klopoty duze dzieci duze klopoty"!

iwona i oliwka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 98
Rejestracja: 14 wrz 2007, 01:20

02 paź 2007, 19:49

mais75, A W JAKIMWIEKU MASZ SYNKA?? A JESLI CHODZIO LEKARZY POLSKICH TO W WYSZUKIWARCW GOOGLE W PISZ POLSCY LEKARZE W PARYZU I ZNAJDZIESZ JA KOEDYS SZUKALM PEDITRY I UDALO SIE . A JESLI BEDE MIEC CHWILKE TO CI POSZUKAM I WYSLE LINKA
A GDZIE SIE PODZIEWA RESZTA NASZYCH EMIGRANTEK??

MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

03 paź 2007, 10:48

witam witam , jestem dzisiaj :-D
iwona i oliwka jak sie czuje... hmm... jak kobieta w pierwszych miesiacach ciazy :-D ... raz jest lepiej raz gorzej...ale ogolnie to nie mam czasu na zastanawianie sie nad tym ze mam w brzuchu malutka istotke bo przy wiktorku mam sporo roboty :ico_oczko:
co do lekarza, to chodze teraz do swietnej lekarki ( zawsze mialam ginekologow... a teraz dla odmiany kobieta). nie wiem czy ci cos powie jej nazwisko- Florence Bolot, przyjmuje w takiej przychodni " matki i dziecka" w Sevran, tj tu gdzie mieszkam
z wiktorkiem jak bylam w ciazy to pierwszy raz poszlam do dr Tomikowskiego, on przyjmuje w paryzu... prawde powiedziawszy to nie bardzo bylam zadowolona :ico_noniewiem:
pozniej zapisalam sie do szpitala w Bondy i tam bylam caly czas prowadzona... ale... :ico_szoking: nigdy nie trafil mi sie ten sam lekarz ! po prostu mialam pecha!
szpital w bondy jest rewelacyjny! slyszalam wiele dobrych opinii o tym szpitalu od francuzow i polek rodzacych wlasnie tam...sama sie przekonalam ze dobrze wybralam...
teraz dr Bolot bedzie minie prowadzic powiedzmy do.. 3 - 4 miesiaca a potem znowu rezerwuje lozko w Bondy :-D
mais, synus na pewno da sobie rade! przeciez nie jest jedynym obcokrajowcem we francuskiej szkole... a wiesz... moze zostawiaj go po poludniu na dluzej w szkole...slyszalam ze po zajeciach dzieci moga zostac dluzej ... wtedy nauczyciele pomagaja im odrabiac lekcje... tlumacza jesli czegos dziecko nie zrozumialo...
a z czym dokladnie ma problem twoj synek?

mais75
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 29
Rejestracja: 09 mar 2007, 15:31

03 paź 2007, 19:27

Witajcie!
Moj Aleksander ma 8 lat,a co do jego problemow to juz nad tym pracujemy zostaje popoludniu i odrabja lekcje w szkole no i teraz ma ortophoniste.napewno bedzie dobrze tylko potrzeba czasu. :ico_haha_01:
Dzisiaj jestem zmeczona nie dawno weszlam do domu ,rano zawiozlam Olka do kosciola na religie pozniej pojechalam do pracy po pracy z powrotem na Concorde pozniej Mc'donald zakupki i tak sie zeszlo!dzieki za info jesli chodzi o lekarzy pozniej zajrze!
buziaczki!

iwona i oliwka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 98
Rejestracja: 14 wrz 2007, 01:20

03 paź 2007, 20:06

MONIKAB fr, tez chodzilam kiedys do tomikowskiego ale jakos nie przypadl mi jakos do gustu dziwny czlowiek, wiec zmienilam szybko na konopke ten akurat jest swietny do dzis chodze tylko do niego. a ze szpitala nie bylam zadowolona pani anastazjolog nie byla mila wogle nie bylo dobrego personelu
.mais75, a od kiedy dzieci mogo tu chodzic na religire?? wiem ze moja oliwka jeszcze mala ale juz pytam na przyszlosc hehe

MONIKAB fr
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3620
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:50

04 paź 2007, 10:28

mais a nie wygodniej by ci bylo zawozic Olka na religie na Aulnay sous bois? tutaj tez mamy polska szkole... chodzi twoj Olus do polskiej szkoly?
Iwona i oliwka, a w jakiej miejscowosci rodzilas?
co do ginekologa to slyszalam ze konopka jest dobry... ale do paryza nie chce mi sie specjalnie fatygowac... wole jakiegos lekarza na miejscu... teraz mi odpowiada, bo dr Bolot przyjmuje na tygodniu do 19.00 a w soboty do 13.00... wiec jak maz wraca z pracy o 17.00 to albo mnie zawozi albo zostaje z wiktorkiem a ja biore samochod :-)

Awatar użytkownika
justysia30
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1338
Rejestracja: 08 mar 2007, 09:09

04 paź 2007, 10:52

Witam dziewczyny wybieracie sie na wybory ?

Wróć do „Pozostałe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość