Awatar użytkownika
Myszka_
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3255
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:25

01 lip 2008, 16:28

asika82, wiesz co, nie chcę obrażac Twojego lekarza, ale ile ona m lat?? Karmienie piersią zabezpiecza tylko na ok. 6 tyg. a potem mimo to, że możesz nie miec okresu nawet ponad rok to owulacja i tak występuje, u jednych wcześniej u innych później ale jednak, chyba wolałabyś nie zajśc w ciążę od razu, chyba że nie robi to dla Ciebie różnicy to olej to.
Znam sporo takich przypadków, jeśli nie bezpośrednio z mojego otoczenia to to wśród osób do niego zbliżonych, kiedy dziewczyny myślały "nie ma okresu - nie ma obaw" a potem wielki szok, przerażenie i pretensje...
Co do zastrzyku, nie polecam chyba że nie chcesz miec już dzieci, oglądałam niedawno program o antykoncepcji po porodzie i bardzo znany i ceniony ginekolog mówił, że zastrzyki są dobre, ale mogą spowodowac, zahamowanie owulacji na długi czas mimo iż już nie będziesz ich przyjmować a nawet całkowitą bezpłodnośc... niestety, dlatego nie jest zalecane osobą które chcą miec następne dziecko.
Ja biorę tabletki i jest ok, przynajmniej nie muszę się o nic martwic i stresowac , bo a może....

Antoś śliczny i rośnie jak na drożdżach :ico_brawa_01:

edit53 pisze:wiecie co wczoraj mi spadła na kacperka ta karuzela i chyba go w nosek uderzyła bo ma małego siniaczka :ico_placzek: juz jej nie zakładam :ico_zly:

biedaczek, pocałuj go w czółko o nas na osłodę :588:

Awatar użytkownika
mamamonia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 532
Rejestracja: 13 sie 2007, 12:55

01 lip 2008, 20:18

Myszka_ pisze:asika82, wiesz co, nie chcę obrażac Twojego lekarza, ale ile ona m lat??


Ja się zastanawiałam czy to oby na pewno ginekolog :-D :ico_szoking: :-D Asika błagam, nie wierz w takie brednie. He he, może koleś pacjentki sobie nagania :-D :-D :-D Antoś piękny!!! :ico_brawa_01:

Faktycznie pusto tu ostatnio...

Awatar użytkownika
edit53
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2034
Rejestracja: 10 mar 2007, 18:46

01 lip 2008, 21:29

ja sie podpisuje pod tym co piszecie ze karmienie piersia nie zabezpiecza przed zajsciem w ciaze.sa tabletki anty ktore mozna stosowac podczas karmienia piersia.my narazie nie stosujemy zabezpieczenia no tylko przerywany juz mamy sprawdzony ale o tabletkach tez musze pomyslec kiedys zazywalam i bylam bardzo zadowolona.
a co do noska to juz ucalowany i nie boli :ico_haha_02:
bylismy u lekarki kacperek wazy 5420 i ma całe 60 cm :-D kawał byczke z niego hihi
po poludniu poszlismy nad wisle na ryby a teraz spi chlopak padniety :-)

asika82
4000 - letni staruszek
Posty: 4112
Rejestracja: 03 sie 2007, 10:46

01 lip 2008, 22:03

Ja się zastanawiałam czy to oby na pewno ginekolog
kurcze już sama nie wiem co mam myśleć. Mój ginek nie jest młokosem prosto po studiach i ma bardzo dobrą opinie. kurcze musi wiedzieć co mówi. Mam mętlik w głowie :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2008-07-01, 22:08 ]
http://www.femalelife.pl/scripts/starti ... /index.php tu jest napisane,ze jesli tylko karmi się piersią regularnie a ja tak własnie karmię to nie dochodzi do owulacji

Awatar użytkownika
AgaSza
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1642
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:54

02 lip 2008, 10:22

Poczytałam co nieco o tym karmieniu i antykoncepcji i jak chcesz Asia to Ci za dwa tygodnie przywiozę książkę o tym to sobie poczytasz. Generalnie karmienie piersią chroni przed ciążą ale trzeba karmić regularnie, często i dziecko dość długo musi ssać pierś. Nie należy podawać innych napojów nawet herbatki, tylko zawsze na każde żądanie pierś. W tej książce było napisane, żeby nawet smoczka nie stosować tylko zawsze uspokajać podając pierś. No ale napisane jest również żeby jednocześnie bardzo uważnie obserwować swój organizm. Nie wiem czy kiedykolwiek stosowałyście metodę objawowo-termiczną, ale właśnie te zasady należy stosować chcąc karmienie piersią uznać za metodę antykoncepcji. Bo każdy nawet najmniejszy zaobserwowany śluz może zwiastować owulację, każdy wzrost temperatury ciała również powinien dać do myślenia. Karmienie piersią jako sposób na niezaciążenie to jedna z zasad NPR, a to nie jest łatwe (przynajmniej dla mnie). Pigułki, spiralki, prezerwatywy czyli typowa antykoncepcja to trochę takie pójście na łatwiznę, biorę=nie zajdę=kocham się zawsze wtedy kiedy mam ochotę. W NPR tak nie jest i dlatego jest trudniej. Podziwiam osoby które stosują taką metodę (z tym karmieniem piersią włącznie), bo ja kiedyś próbowałam i wymiękłam :-) Mam przyjaciółkę która z powodzeniem to stosuje, mierzy codziennie temperaturę ciała, obserwuje śluz i szyjkę macicy i o żadnej antykoncepcji nie ma mowy.
Asia a nawet jak zajdziesz w ciążę po raz drugi, to czy stanie się tragedia? Antoś będzie miał rodzeństwo :-)

[ Dodano: 2008-07-02, 10:26 ]
Myszka_ pisze:nie chcę obrażac Twojego lekarza, ale ile ona m lat??

ja myślę że to nie jest kwestia wieku tylko przekonań, ja uważam że dobrze że są jeszcze tacy lekarze którzy propagują życie zgodnie z naturą i znają się na tym, większość teraz to tacy co tylko receptę na pigułki przepiszą i na tym się ich rola kończy
lekarz taką metodę zaproponował, to teraz trzeba się samemu dobrze zastanowić i podjąć decyzję- i jak chcesz pigułki mimo to, to na pewno przepisze

asika82
4000 - letni staruszek
Posty: 4112
Rejestracja: 03 sie 2007, 10:46

02 lip 2008, 11:22

AgaSza pisze:Asia a nawet jak zajdziesz w ciążę po raz drugi, to czy stanie się tragedia? Antoś będzie miał rodzeństwo :-)
I w tym droga Agato tkwi sedno sprawy,ze ja już myślę o trzecim dzieciaczku nawet a drugie to obowiązkowo będzie i nie bardzo długo będę na nie na pewno czekać. Trochę tylko martwi mnie to,że jestem po cc żeby wszytko tam dobrze się pogoiło. Mój Marek jest bardzo szczęśliwy,że ginek nie dał mi pigułek ( jak chcę to oczywiście powiedział,że wypisze recepte) bo on chętnie już by i na Ule czekał. Jeśli zajdę w ciąze to ja na prawdę będę bardzo szczęśliwa, chciałabym mieć dzieci z małą różnicą wieku jak Agata ale świadomie podjąć o tym decyzje będzie myślę trudno. Chyba nie będę kombinować z zastrzykami czy innymi wynalazkami i zaufam mojemu ginkowi do września tak jak mi poradził. Wtedy znowu mnie obejrzy i zobaczymy co będziemy robić dalej. A jakby co to znowu założe nowy wątek na Wspólnym terminie. :-D
Pamiętam jak Magdasz była w rozterce ,że zaszła w ciąże z Dawidem a póżniej była szczęśliwa,że dzieci mają dobry ze sobą kontakt.
Wiecie co ja nie mam ani stresu ani większych obaw w związku z tym,że teraz nie zabezpieczamy się i to jest wspaniałe,ze mimo prawie 3 miesięcznego synka mogłabym już znowu ogladać malutką fasolkę. Jeśli ktoś jest ograniczony pracą albo innymi względami to mogłaby być to tragedia tak szybka ciąża. Mnie to jednak nie dotyczy. :-)

[ Dodano: 2008-07-02, 11:30 ]
A jeszcze o moim ginku .Jest dobrym lekarzem,położnikiem specjalistą, pracuje w szpitalu i ma doświadczenie. Codziennie jest kolejka do niego na wizyte głownie kobiet w ciąży więc bardziej będe wierzyła w to co on mówi a nie w historie typu kolezanka kolezanki brata zaszła w ciąże karmiąc piersia bo tak napradę nie wiemy jak ona karmiła. Gdyby np Agasza karmiła regularnie i zaszła w ciąże to dałoby mi to do myślenia a tak to niech się dzieje wola nieba. :ico_oczko:

Awatar użytkownika
AgaSza
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1642
Rejestracja: 06 mar 2008, 10:54

02 lip 2008, 12:11

asika82 pisze:chciałabym mieć dzieci z małą różnicą wieku jak Agata ale świadomie podjąć o tym decyzje będzie myślę trudno.

moja decyzja nie była świadoma, właściwie to nawet decyzją nie można nazwać, bo o czym tu decydować jak się już zaciążyło :-) I chyba tak jest najlepiej, bo gdybym ja miała się decydować, to pewnie Ewa jeszcze byłaby jedynaczką, a tak nie jest i jest super!

asika82 pisze:Gdyby np Agasza karmiła regularnie i zaszła w ciąże to dałoby mi to do myślenia a tak to niech się dzieje wola nieba. :ico_oczko:

Ja zaszłam w ciążę jak Ewa miała 7 miesięcy czyli dostawała już stałe posiłki, jakieś zupki-papki, soczki, kaszki. Karmiłam ją nadal piersią ale już tylko w nocy.

[ Dodano: 2008-07-02, 12:16 ]
A teraz pytanie z innej beczki: co wiecie na temat opalania w solarium w czasie karmienia? można, nie można? i dlaczego?

Awatar użytkownika
Pati85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5910
Rejestracja: 08 mar 2007, 18:05

02 lip 2008, 12:44

Witam sorki, ze sie do Was wtrace na chwilke....

Wszystkie dzieciaczki cudne :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Joanna24 odezwij sie czasem do mnie na gg czy jakos tak

Asika82 no super fotki Antosia, a jaki z niego przystoniak i rosnie jak na drozdzach :ico_brawa_01:

asika82
4000 - letni staruszek
Posty: 4112
Rejestracja: 03 sie 2007, 10:46

02 lip 2008, 13:22

AgaSza pisze:pewnie Ewa jeszcze byłaby jedynaczką, a tak nie jest i jest super!
no właśnie, kto wie może za rok i u nas będzie już podwójny super :ico_haha_01:
Pati85 pisze:no super fotki Antosia, a jaki z niego przystoniak i rosnie jak na drozdzach
A dziekuje w jego imieniu :-)
Pati85 pisze:sorki, ze sie do Was wtrace
a nie ma za co, każdy gość mile widziany.

Awatar użytkownika
Myszka_
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3255
Rejestracja: 08 mar 2007, 15:25

02 lip 2008, 22:12

AgaSza pisze:ja myślę że to nie jest kwestia wieku tylko przekonań, ja uważam że dobrze że są jeszcze tacy lekarze którzy propagują życie zgodnie z naturą i znają się na tym, większość teraz to tacy co tylko receptę na pigułki przepiszą i na tym się ich rola kończy
lekarz taką metodę zaproponował, to teraz trzeba się samemu dobrze zastanowić i podjąć decyzję- i jak chcesz pigułki mimo to, to na pewno przepisze

w pełni się z Tobą zgadzam, ale lekarz mówiąc swojej pacjentce, że jest taka możliwośc to powinien jej wszystko dokładnie wyjaśnic, bo jak sama piszesz wg książki, trzeba przestrzegac kilku zasad, a z tego co zrozumiałam to on Asi tego do końca nie wyjaśnił :ico_oczko:

Asika wybacz, mam nadzieję że nie jesteś urażona moim zapytaniem o Twojego gina, ale zaskoczyło mnie właśnie to, że powiedział Ci że karmienie piersią jest metodą antykoncepcyjną i nic więcej, pozostawiając Cię z wieloma niewiadomymi.
Mnie mój gin zapytał na wizycie czy mylę o następnym dziecku i o antykoncepcji, odpowiedział, że chcę miec drugie dziecko ale dopiero za jakieś 2-3 lata i wtedy mi powiedział, że najlepiej w takiej sytuacji zdac się na tabletki.

AgaSza pisze:A teraz pytanie z innej beczki: co wiecie na temat opalania w solarium w czasie karmienia? można, nie można? i dlaczego?

nie ma przeciwwskazań, ale należy zasłonić brodawki i sutki, ponieważ w czasie karmienia są bardzo wrażliwe i mogą zostac podrażniona a co gorsza nawet poparzone, a piersi powinno się posmarowac kremem z filtrem, żeby też je troszku ochronic

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość