Awatar użytkownika
jula81
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 306
Rejestracja: 21 lut 2011, 19:47

19 sie 2012, 21:45

A jaką jecie pomidorową?
Ja zdecydowanie z ryżem. Chociaż czasem mama robiła z makaronem.

A jada się u Was rosół z ziemniakami?
Ja pomidorową jadam i z ryżem i makaronem, a rosół tylko z makaronem.

Izuś
, ale super zdjęcia. Dzieci będą miały co wspominać. Konrad już jaki duży i jak ładnie stoi :ico_brawa_01:

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

20 sie 2012, 08:17

rosół z ziemniakami? a ktoś wogóle tak jada ? :ico_szoking:
u mnie tylko cienki makaron, najlepiej swojski :-D

agus z meldunkiem u nas jest tak, ze jezeli zglasza sie urodzenie dziecka, to domeldowuja go automatycznie do miejsca zameldowania matki, a numer PESEL nadaja do m-ca, wyznaczaja m-czny termin i potem mozna pytac czy juz jest..
a w UK nie rejestruja dziecka?nie melduja?

elibell
4000 - letni staruszek
Posty: 4833
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:45

20 sie 2012, 09:12

agus z meldunkiem u nas jest tak, ze jezeli zglasza sie urodzenie dziecka, to domeldowuja go automatycznie do miejsca zameldowania matki, a numer PESEL nadaja do m-ca, wyznaczaja m-czny termin i potem mozna pytac czy juz jest..
a w UK nie rejestruja dziecka?nie melduja?
tyle, że nam żyjącym za granicą robia z tym problemy, umiejscowić dziecko musimy, wiec wydaja akt urodzenia, ale już meldunek nie jest z urzedu nadawany niestety, trzeba osobiście sie fatygować z dzieckiem, bo fizycznie musi być w Polsce w chwili zameldowania.
A w UK nie ma czegos jak meldunek, tutaj ludzie tak czesto zmieniaja adresy zamieszkania, że jakby wymyslono meldunek to by urzedy pękały w szwach i telefony urywały sie wciaż:) No i niestety, my jesteśmy obywatelami Polski wiec takie sprawy załatwia się w Polsce. Nie ma obywatelstwa z ziemi tylko z krwi, więc jak agus czy ja mamy mężów Polaków to wszystko przez Polskę załatwiamy, jedynie ratowałoby nas, pięć lat ciagłej pracy przed urodzeniem dziecka, wtedy robią brytyjski paszport, ale nie oznacza to że dziecko jest obywatelem brytyjskim, bo to czesto ludzie myla niestety.
Nawet przez Konsulat nie można wystąpić o PESEL, bo to tylko w wyjątkowych sytuacjach jest:(
Nasze dzieci po skończeniu secondary school czyli cos jak u nas liceum, dostaną wybór jakie obywatelstwo chca zachować bez zdawania egzaminów dodatkowych, bo tak jak my byśmy chcieli miec brytyjskie obywatelstwo musimy wystapic o rezydenturę i zdawać egzaminy z angielskiego i historii anglii.

a rosołu też nigdy z ziemniakami nie jadłam, tylko z makaronem i nie mam pojęcia jakby mógł smakowa. A pomidorowa jak dla mnie albo z ryżem albo z makaronem, nie ma znaczenia i tak uwielbiam:)

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

20 sie 2012, 10:39

ciekawe jak w UK szukaja dluznikow skoro nie trzeba miec meldunku? :ico_noniewiem: :-)

Awatar użytkownika
izabelllla123
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2091
Rejestracja: 15 sty 2011, 16:54

20 sie 2012, 11:23

rosół z ziemniakami? a ktoś wogóle tak jada ?
u nas sie jada :-D albo z lanym ciastem, makaronem, lub ryżem jak kto woli :-D

Moja mala Myszka spi od 9 w łóżku rozwalona na całośc jego powierzchni :-D

Izuś ale Konradek słodziaczek, i niesamowity siłacz z niego z tata na zdjęciu i jak ladnie stoi wielkie gratualacje :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
Agus
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 532
Rejestracja: 14 kwie 2011, 13:00

20 sie 2012, 11:43

dzieki laski za informacje :ico_sorki: :ico_sorki: elibell Ty jak zwykle obeznana :-D my mamy wyrobionny polski akt urodzenia od lutego, i myslalam ze wtedy powinien dostac pesel ale trzeba najpierw zameldowac a pesel przyjdzie po meldunku - dzwonilam do urzedu - tak wiec nie bede miala duzo do zalatwiania w Polsce i napewno zdaze ze wszystkim :ico_brawa_01:
Agus a Ty jesteś zameldowana w PL? Bo jeśli tak to dziecko z marszu dostaje taki adres zameldowania jak matka.
ja jestem zameldowana i chcialam go wpisac na moj adres ale musi byc wlasciciel mieszkania a moja mama tez w UK.. ale jesli automatycznie dostanie moj adres to jeszcze lepiej :ico_oczko:
A czemu chcesz meldowac małego w PL???? Potrzebujesz??? Ile lat jestescie w UK???? Jedno z rodziców jesli pracuje tu 5 lat to możesz o brytyjski paszport sie starac dla małego.

wiesz ja sie nastawiam na to ze kiedys wrocimy do Pl, chcialabym zeby w Polsce poszedl do szkoly no i wole miec tam wszystko urzedowo pozalatwiane zeby pozniej nie bylo nagle problemow :ico_noniewiem:

u nas ogorkowa z ziemniakami, rosol z makaronem a pomidorowa z ryzem lub makaronem ale preferuje ryz :-) a grzybowej nie lubie :ico_nienie:
ciekawe jak w UK szukaja dluznikow skoro nie trzeba miec meldunku?
rzadko kto sciga tu dluznikow, czesc naszych znajomych anglikow nie placi po rok rachunkow za wode czy gaz, jak masz dziecko to Ci nie odetna. my mielismy raz problem z dostawca internetu bo skasowali nas za rozlaczenie uslugi jak zjezdzalismy do Polski ale nie wiedzielismy ze byla oplata, poszlo to niby do firmy windykacyjnej ale my wrocilismy po kilku mcach i dopiero pozniej jak sie spotkalismy z kumplem na ktorego adres byla przekierowana poczta to dostalismy ten rachunek. tak wiec zaplacilismy z pol roku po dacie i nie bylo zadnych problemow, zadnych dodatkowych oplat, a mysle ze jakbysmy nie zaplacili to nikt by nas nie scigal, chyba ze przez tego samego dostawce znow bysmy brali internet..

[ Dodano: 20-08-2012, 11:45 ]
a i jeszcze jak kiedys w banku zrobilismy 200f debetu bo wyplacilismy kase z kredytowki to powiedzielismy ze nie wiedzielismy ze to bylo platne i menager banku nam to anulowal.. bardzo sa ugodowi i nie patrza na kase jak w Polsce.

Awatar użytkownika
Kocura Bura
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5842
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:44

20 sie 2012, 12:52

Cześć!

Z kawusią i placuszkiem :-)
albo z lanym ciastem
ooo, widzisz, zapomniałam o lanym cieście- pyszne jest z rosołkiem!
No i z ryżem też jadaliśmy.
A ja robię tylko z makaronem, bo tak wszyscy lubimy.

Agus, no to przynajmniej wiesz na czym stoisz i fajnie,że szybko pozałatwiasz.

ladybird23
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5261
Rejestracja: 27 kwie 2007, 17:27

20 sie 2012, 13:11

lane ciasto do rosolu tez pasuje..
ale z ryzem, albo tym bardziej z ziemniakami to sobie nie wyobrazam..

Agus to tam zyc nie umierac :-D

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

20 sie 2012, 13:35

szkieletorek pisałaś, że rzadko używasz wózka "parasolki", a może chciałabyś odsprzedać? Bo my często wyjeżdżamy i przydałby się nam na pewno
lane ciasto do rosolu tez pasuje..
ale z ryzem, albo tym bardziej z ziemniakami to sobie nie wyobrazam..
rosołek z ryżem jest bardzo dobry na żołądek. Oczywiście trzeba gotować na jakimś na przykład udku ale z całkowicie zdjętą skórką, żeby tłuszczu nie było. Ja Alankowi robiłam jak był maleńki bo to najdelikatniejsza zupka, delikatniejsza niż z makaronem.

Awatar użytkownika
izabelllla123
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2091
Rejestracja: 15 sty 2011, 16:54

20 sie 2012, 14:06

Dziewczyny doradzcie mi jakie krzesełko do karmienia kupic
potrzebuje takie co ma wymienne tacki
jest dośc wysokie, stabilne?

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość