basik334
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 974
Rejestracja: 09 mar 2007, 12:15

18 lip 2007, 13:22

Asiu, no skrobnij opisik jak było :-)

joanna1111
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3382
Rejestracja: 11 mar 2007, 21:49

18 lip 2007, 13:23

chwilke potrwa :-D

[ Dodano: 2007-07-18, 13:39 ]
Wiec kochane.Jak Wam pisalam nie bylo nic i nic ale we czwartek okolo 16 cos mnie zlapalo.Kokretnie bol jak na okres + bol krzyza ale w dole.Myslalam ze to jakies przepowiednie i za jakis tam czas cos bedzie,ale te bole stawaly sie regularne no i nie bede pisala ze bolesne bo poco kogos straszyc.Wiec zdazylam sie wykapac naszykowac w spokoju moj facet tez i czekalismy az bedzie tak ze nie bede mogla wytrzymac do 23:50.Pojechalismy do szpitala bo nie bylam jeszcze dokladnie pewna a oni porobili wszystkie badania i dali nam pokoik rodzinny zebysmy tam sobie poczekali az szyjka macicy sie odpowiednio otworzy.Acha bo jak dotarlam to bylo rozwarcie na 2 cm. A wlasnie w tym pokoiku odeszly mi wody gdzies po 20 min. ale bol robil sie nie do wytrzymania wiec poprosilam o znieczulenie do kregoslupa i dobrze bo to przyspieszylo akcje.Od 6 lub 7 zaczelam juz powoli przec.Pozycje wszystkie wyprobowalam i lekarz stwierdzil ze to zabawa i wziol sie do roboty bylo kolo mnie 5 babek ktore pomagaly w porodzie ale mala w ostatniej chwili sie obrucila twarza do wylotu i lekarz zdecydowal sie na kleszczowy.To tez nic nie pomoglo wiec wzieli mnie na cc bo to bylo juz 3 godz i chodzilo o czas.No i szczescie bo mala byla 3 razy owinieta pepowina.Urodzila sie dokladnie o 10:29.Mala wzieli na badania a dumny tata siedzial kolo mnie.Oboje ryczelismy a nie plakalismy.Potem byla intensywna bo cos bylo ze mna nie tak a konkretnie z zle znioslam to znieczulenie i bylam az po cycki bezwladna.Trwalo kolejne 2 godz.I dali mi mala do karmienia.No i tak siedzielismy sobie 5 dni w szpitalu z kolkami,bolami,nieprzespanymi nocami no itd.itd.Teraz siedze w domku i oooooooooooooodddddddddddddyyyyyyyyyyycham :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

[ Dodano: 2007-07-18, 13:42 ]
Dziewczyny jakies fotki nastepnym razem a teraz ide sie polozyc .Dziekuje Wszystkim za gratulacje i slowa otuchy przez sms-ka.Ogromna buzka :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent:

Awatar użytkownika
Viola
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3773
Rejestracja: 12 maja 2007, 12:08

18 lip 2007, 13:50

Basik, Joasiu - Kinga dziś w nocy urodziła Elizę!!!!
Basia podała wspaniałą wiadomość.
Joasiu super, że już jesteś z nami.
Anulaf też już pewnie tuli swoją Amalię...

Awatar użytkownika
abegano
Mam Doktorat z forum!!!
Mam Doktorat z forum!!!
Posty: 1691
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:39

18 lip 2007, 14:02

[size=150][glow=darkred]GRATULACJE DLA KINGI I MAGDY[/glow][/size] :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent: :ico_prezent:
Mój pediatra na kolkę polecił mi kropelki Infacol (na ulotce pisze że od 1 miesiąca ale można stosować wcześniej) lub herbatkę PLANTEX. Kropelki drogie (23 pln) a herbatka po 1,10 za saszetkę.

basik334
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 974
Rejestracja: 09 mar 2007, 12:15

18 lip 2007, 14:09

W takim razie dla Kingi i Elizki OGROMNE gratulacje!!

Asiu, bidulko, to faktycznie masz po czym odpoczywać! Jak teraz się czujesz po cc? Jakie miałaś to znieczulenie? Widzisz, Jaś też był 3 razy owinięty, szczęście że wcześniej miałam wskazania do cesarki. No ale teraz będzie już tylko lepiej, byle ten pierwszy tydzień minął! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Aha, mój synek dziś był ważony - na mamusi żarełku przytył już 60 dkg!

małolata
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 852
Rejestracja: 10 mar 2007, 11:36

18 lip 2007, 14:27

No to ponowne gratulacje, Kingusiu!!!! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: Czekam na fotoski! :ico_oczko:

A ja stawiam z okazji 1 dnia do terminu. Ciekawa jestem ile jeszcze do porodu :ico_noniewiem: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: :ico_kawusia: :ico_kawa: :ico_kawusia: :ico_kawa: :ico_kawusia: :ico_kawa: :ico_kawusia: :ico_kawa: :ico_kawusia: :ico_kawa: :ico_kawusia: :ico_kawa:

[ Dodano: 2007-07-18, 14:30 ]
Sylwia, słyszałam że na kolkę dobra jest suszarka i ogrzewanie brzuszka maleństwa, tylko z daleka, żeby dolatywało ciepłe powietrze,ale żeby krzywdy nie zrobić!!!!!

[ Dodano: 2007-07-18, 14:34 ]
A jeśli nie suszarka, to wyprasowaną (czyli po prostu "podgrzaną") pieluchę tetrową można na brzusiu położyć! Można też delikatnie masować zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara.

Awatar użytkownika
sosim
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Dorastam! Mam 1 ząbek!
Posty: 726
Rejestracja: 08 mar 2007, 19:26

18 lip 2007, 14:46

heloł ja ciagle :ico_ciezarowka:
joanna1111, dzieki za opis porodu

Awatar użytkownika
Viola
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3773
Rejestracja: 12 maja 2007, 12:08

18 lip 2007, 15:27

jak moich chłopców bolały brzuszki to dawałam im wodę koperkową "Gripe water" (kupuje się w aptece)
Jest to preparat bezpieczny, delikatnie usuwający gazy trawienne u niemowląt, bez alkoholu. Pomaga również w pozbyciu się bólów brzuszka, które występują u niemowląt szczególnie w okresie przed przejściem na pożywienie w stanie stałym. Gripe Water łagodzi niepokój, który nie pozwala dziecku spać i czyni je niespokojnym.
Zastosowanie: Bóle brzucha u niemowląt, wzdęcia.
Przyjmowanie: Od 1. miesiąca życia - 1 łyżeczka od herbaty 6 razy w ciągu doby.Od 6. miesięcy do roku życia - 2 łyżeczki od herbaty 6 razy w ciągu doby.
i pomagało.... :ico_haha_02:
Abegano mojej znajomej pediatra też zapisała infacol, ale nic nie pomagało...
dopiero pomogły czopki Viburcol N lek homeopatyczny.
HEEL VIBURCOL N czopki
DZIAŁANIE I WSKAZANIA:

Stany niepokoju u niemowląt i małych dzieci, infekcje wirusowe (leczenie wspomagające), bolesne ząbkowanie.

skuteczny w stanach niepokoju u niemowląt i małych dzieci przebiegających z gorączką lub bez
stosowany od 1. dnia życia dziecka
redukuje rozdrażnienie związane z:
okresem ząbkowania
szczepieniami ochronnymi
kolkami jelitowymi
infekcjami
przywraca spokojny sen
bezpieczny i dobrze tolerowany
DAWKOWANIE:

W ostrych dolegliwościach 1 czopek doodbytniczo kilka razy dziennie. Po uzyskaniu poprawy 1 czopek 2-3 razy dziennie. U niemowląt od 1. dnia życia do 6. miesiąca do 2 czopków dziennie.

[ Dodano: 2007-07-18, 15:36 ]
aha i jak pamiętam to piłam herbatkę z Hipp-a najpierw dla kobiet karmiących a potem drugą ułatwiającą trawienie. Wyciągi z ziół przechodziły do mleka z piersi i to też pomagało...

Anulaf
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2380
Rejestracja: 08 mar 2007, 13:05

18 lip 2007, 15:37

Kuku!!!
Mnie wlasnie ze szpitala wypuscili!!! :-D :-D :-D Juz dosyc mialam tego siedzenia tam!!! :-D :-D :-D
Amalia urodzila sie w sobote 14/07!!! :-D :-D :-D Prosze bardzo, uslyszala prosby rodzicow i w weekendzik jak trzeba!!!!! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Opowiem wam wiec moja historyjke, to sie posmiejecie!!! :ico_oczko: Na calym oddziale w szpitalu wszyscy ja znaja!!!!! hihihi!!!
Wiec bylo to tak...
Z piatku na sobote mialam skurcze przez cala noc co 30-40minut, wiec spanie bylo niezbyt! :ico_zly: Rano troche krwii, jak miesiaczka mi odeszlo, wiec zadzwonilam do poloznej i umowilysmy sie, ze kolo 11tej do niej pojade, zeby sprawdzila co i jak! Pojechalismy wiec z mezem (dalej mialam takie skurcze nieregolarne i nie mozna powiedziec bolesne, tylko tak mnie sciskalo!) i polozna podlaczyla mnie do aparaturki, sprawdzila, czy dzidzia jest ok! Wszystko bylo w pozadku i powiedziala mi, ze moge zaczac rodzic w byle jakim momencie, ale ze moze to potrwac w takim nieregolarnym tempie (skurcze powodowaly juz zmiany, ale poniewaz nieregolarne to za wolno!!!) i ze bede zmeczona z powodu braku snu! Dala mi wiec taka mixture poloznych (zupelnie naturalna mieszanka z jakims tam olejem, sokiem brzoskwiniowym, werwena itd) i powiedziala mi, zeby ja wypic powolutku przez godzine! Pojechalismy wiec do domu, gdzie zjedlismy sobie obiadek i ja stwierdzilam, ze zrobie sobie jeszcze pranie, zeby takiego stosu po powrocie do domu nie bylo! Najpierw pierwsze pranko bylo bez problemu, a przy drugim pralka mi sie zaciela i ani rusz!!! Musialam wszystko wyciagnac i w wannie plukac i recznie wyciskac! W miedzy czasie wypilam mixturke! ba!!!! No i w trakcie plukania pranka dostalam skurczy! :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking:
Powiedzialam wiec corze pisz na kartce co ile minut jest skurcz! Pierwsze trzy skurcze byly co 5min!!! godzina ok 16tej30 ups!!!! zadzwonilam do poloznej i umowilysmy sie za 45min w szpitalu! Chcialam skonczyc plukanko i nastepne skurcze byly juz co 3min! Skonczylam robotke i pojechalismy do szpitala! ok 17tej
W trakcie drogi nie liczylam juz co ile mialam skurcze, ale wiedzialam, ze coraz czesciej! Przez nastepne ok 30minut (30km jazdy) bylam skoncentrowana i z usmiechem podjechalismy pod szpital! Ostatni skurcz, jak juz auto bylo przed drzwiami szpitala i zanim wysiadlam spowodowal strate wod, ale glowka zamknela od razu ich wyplyw, no i na droge wlozylam podpaske wiec nie zmoczylam siedzenia! Powiedzialam mezowi, ze trace wody, wiec szybko zadzwonil na polozna, no ale mojej jeszcze nie bylo w szpitalu, wiec poprosil, zeby ktos nam otwozyl i przyszedl nam pomoc, bo on musial zaparkowac samochod pare metrow dalej! Ja wysiadlam wiec sobie sama z auta i zrobilam 10metrow do takiej barierki w korytarzu! Na niej wlasnie sie przyczepilam, czy moze lepiej zawislam i stwierdzilam, ze ani kroku wiecej zrobic nie moge, bo mi dzidzia na podloge wyskoczy!!!! :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking:
Jakies osobki zaczely wolac polozne "tutaj jakas pani rodzi, prosze sie pospieszyc!!!" No i 3 osoby przyszly z fotelem na kolkach i mi mowia "prosze sobie usiasc!" a ja na to ze nie moge! "no to idziemy powolutku", a ja ze to tez nie moge! Wzieto mnie wiec pod pachy i polozono na tym fotelu i takiej dziwnej pozycji i biegiem zawieziono do pierwszego zamykanego pomieszczenia! Tu na takim wyrku przerzucono mnie szybciutko i zciagnieto galocie i majcie! A ja zostalam z pupa zawieszona w powietrzu (robilam mostek! :ico_szoking: ) Zapytalam czy maz jest! On mi powiedzial, ze tak! Polozna (jakas nie wiem kto bo oczy mialam zamkniete) powiedziala mi, ze wloski dzidzi juz widac i po drobnym wysilku (dwukrotnym) dzidzia wyskoczyla! :-D :-D :-D :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: W tym momencie moja polozna byla w korytarzu i ktos jej powiedzial, ze jakas pani rodzi expresowo! :ico_zly: Ona byla strasznie zawiedziona, bo przegapila w ten sposob moj porod!
Taka to juz byla sobie historyjka!!!
Mala wazyla wiec 2kg700 i miala 47cm! No i z powodu tej wagi to nie chcieli mnie wypuscic ze szpitala w poniedzialek i trzeba bylo poczekac az mala odzyska wage porodowa (bo zeszla na 2.5kg)!
To by bylo na tyle! :-D

Awatar użytkownika
Viola
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3773
Rejestracja: 12 maja 2007, 12:08

18 lip 2007, 15:44

[size=150]Anulaf Ogromne Gratulacje!!!![/size]
:ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
tak czułam, że Amalia jest juz w ramionach mamusi... :ico_haha_02: :ico_haha_02:
a historię z porodu przeczytałam z zapartym tchem....uf dzielna byłaś!!!! a poród rzeczywiście expresowy !!!!!

[ Dodano: 2007-07-18, 15:49 ]
ObrazekObrazek

Obrazek

Obrazek
:ico_urodzinki: :ico_prezent: :ico_urodzinki:
Obrazek

Obrazek

1.Ula lat 25 - syn Pawełek ur.22.06.07r 3020 g,52cm Obrazek
2.Sandra16 lat 23 - syn Szymuś ur.22.06.07r 3080 g,54cm Obrazek
3.Basia334 lat 27 - syn Jaś ur.26.06.07r 3380 g,56cm Obrazek
4.Abegano lat 30 - córka Natalia ur.29.06.07r 3000g,55cm Obrazek
5.Barbapuppa lat 31 - syn Tadzio ur.09.07.07r 3000g,53cm Obrazek
6.Madziorka hihi lat 27 - syn Leoś ur.11.07.07r bd Obrazek
7.Joanna1111 lat 31 - córka Julii ur.13.07.07r. 3610g,55cm Obrazek
8.Majka782 lat 24 - syn Szymon ur.13.07.07r. 3600g,56cm Obrazek
9.Magdalena24 - syn Szymon ur....07.07r. 3150g, 56cm Obrazek
10.Anulaf lat 36 - córka Amalia ur.14.07.07r. 2700g, 47cm Obrazek
11.Kinga lat 19 - córka Eliza ur.18.07.07r........Obrazek


Obrazek


Obrazek :588:
1. Zapalka lat bd - syn termin porodu 03.07.07
2. Aagaa lat 29 - syn Bartus,Kubus lub Jas termin porodu 07.07.07
3. Moniw - syn Grześ termin porodu 15.07.07
4. Sosim lat 30 - córka Zosia termin porodu 17.07.07

Obrazek :509:
1/ Justyna30 lat 25 - corka Veronisia termin porodu 30.07.07
2/ Viola lat 31 - corka Milenka termin porodu 30.07.07

1/ Malolata lat 17 - syn Kubus termin porodu 19.07.07
2/ Sylwia lat 19 - syn Kubus termin porodu 30.07.07
3/ Wisienka24 lat 25 - syn Szymon termin porodu 30.07.07

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

[ Dodano: 2007-07-18, 15:59 ]
Anulaf Sylwia przesyła gratulacje dla Ciebie !!!! nie może wejść na tt.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość