Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

16 cze 2009, 15:14

crazymum, współczuję wam tej męczarni. A czytałaś o skutkach ubocznych elidelu??poczytaj, troszkę w internecie jest napisane. sterydy są szkodliwe, ale przynajmniej wiadomo jak działają, a elidel???może nie będę Ci pisać.

Awatar użytkownika
crazymum
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 5
Rejestracja: 15 cze 2009, 11:56

17 cze 2009, 09:32

Delicja, no toś mnie nastraszyła! Poszperałam trochę w necie i znalazłam info, że podobno elidel został wycofany w Stanach, ponieważ jest rakotwórczy! W przyszłym tyg idę z Zosią do naszej p. doktor, to zapytam jak to jest z tym elidelem, zakładam, ze wie coś na ten temat i prawdę powie... Czyli co - sterydy zrobią wielki come back? Pozdrawiam

Awatar użytkownika
julia.l
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2972
Rejestracja: 14 maja 2008, 19:34

17 cze 2009, 13:21

Ja wbardzo mocnych zaostrzeniach stosowałam Elocom ale to tak naprawde minimalne ilości i na to elo-baza i o 2,3 dniach skóra była szysta a w ciągu dnia Cetaphil MD, na twarz sterydów nie używam. Od dłuższego czasu odpukać dajemy już rade bez sterydów-teraz czekamy na termin testów skórnych na pokarmy

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

17 cze 2009, 21:32

crazymum, przepraszam,że cię przestraszyłam, ale wiesz lepiej dmuchać na zimne. koniecznie zapytaj o elidel lekarkę. Nawet jeśli ona będzie zachwalała, ja mimo wszystko bym odstawiła. A sterydy tylko w zaostrzonym stadium. Stosuj ten emolient, o którym pisałaś. smaruj nawet kilka razy dziennie całą córcię. trzymajcie się!!!

BeataW
Wodzu
Wodzu
Posty: 10941
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:58

21 cze 2009, 21:27

nas nazywa się Atopiclair. Popatrzyłam w internecie na ceny - trochę kosztuje, ale uważam, że warto
a napisz,po jakim czasie działa? Bo ja to kupiłam, stosuję u Piotrka od tygodnia 2-3 razy dziennie i nie widzę ŻADNEJ,nawet minimalnej poprawy

Awatar użytkownika
Marcia77
Wodzu
Wodzu
Posty: 11779
Rejestracja: 08 lip 2008, 16:04

21 cze 2009, 22:37

witam dziewczynki..i ja dołączam do grona dzieciatka z AZS..byłam z niunia w zeszłym tyg u dermatologa i tak ja zdignozował..sama wiem czy isc jeszcze do alergologa..bo teraz i tak zadnych testów mi nie zrobia..poczytam sobie ten wateczek moze znajde jakies cenne rady bo narazie jestem przerazona :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga:

agusia22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2159
Rejestracja: 16 gru 2008, 12:35

21 cze 2009, 22:46

Marcia77, witaj w tym nieszczesnym gronie :-)
Ja juz od prawie roku mecze sie z AZS i jeszcze nie znalazlam zadnego cudownego leku choc jest juz zdecydowanie lepiej :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

BeataW
Wodzu
Wodzu
Posty: 10941
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:58

22 cze 2009, 09:12

Marcia77, przykro,że i Twoja niunia ma to dziadostwo :ico_olaboga: Jakie u Was są objawy?
Ja juz od prawie roku mecze sie z AZS i jeszcze nie znalazlam zadnego cudownego leku choc jest juz zdecydowanie lepiej
Ja walczę pół roku, na razie doraźnie pomagał tylko Elocom,ale wiadomo- steryd, więc używam go rzadko,jak już Piotrek jest cały w plamach i drapie je do krwi. Wtedy podleczam go tym 3-4 dni i potem stosuję Emolium czy ostatnio Atopiclair,ale efekty są marne czy nawet żadne, bo w kilka dni po zaprzestaniu smarowania Elocomem plamy wracają :ico_placzek: Karmie cycem,więc mam ścisłą dietę bezbiałkową, kaszki dostaje na Nutramigenie i kicha- nic nie pomaga :ico_noniewiem:

agusia22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2159
Rejestracja: 16 gru 2008, 12:35

22 cze 2009, 10:27

BeataW, u mnie jest to samo dopuki stosuje steryd jest dobrze a pozniej znow Go obsypie.Najgorsze sa dlonie i stopy nawet sterydem ciezko je wyleczyc.

A co do kapieli w nadmanganianie potasu to czy to cos pomaga i jak tak to ile sie tego sypie?

Awatar użytkownika
Marcia77
Wodzu
Wodzu
Posty: 11779
Rejestracja: 08 lip 2008, 16:04

22 cze 2009, 11:31

Marcia77, przykro,że i Twoja niunia ma to dziadostwo :ico_olaboga: Jakie u Was są objawy?
przede wszytkim wysypka na cąłym ciele..najwiecje na brzuszku..pod kolankami robia jej sie az takie odparzenia bolesne..najgorsza jest jedna nózka na kt ma naczyniaka bo skóraz robiła sie na nim bardzo szorstka i mała to tak swedzi ze cały czas rozdrapuje..narazie nie znalazłm winowajcy..pani kazął nam zmienic mleko na bebilon pepti ale po miesiacu stosowania niewile sie zmieniło wiec mysle ze to nie mleko..szukam dalej..narazie mamy smarowac po kapieli Silolem i w ciagu dnia emulsja z Iwostin..smaruje dopiero pare dni wiec narazie efektów zadnych :ico_olaboga:

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość