NICOLA_1985

06 lip 2012, 05:50

Hej
Martalka piękna sesja mój Kris miał sesje w szpitalu 2 dni po urodzeniu i dostalismy fotki razem z albumem w którym się woleja fotki i pisze o pierwszych sukcesach ;-)

Mój Krystianek nie dał mi przespać dzisiaj ciągiem ani pół godziny... Całą noc kaszlal bidoczek i ma gorączkę i katar muszę dzwonic jak otworzą przychodnie i iść z nim do lekarki jestem wykończona .... A do 15 będę z nimi sama

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

06 lip 2012, 08:08

karo-22, podeślij trochę tych czeresienek :ico_sorki: :ico_sorki:

nicola, współczuję chorującego Krystianka.

ja dziś już odrobinę w stresie przed jutrzejszą obroną :ico_chory:

[ Dodano: 06-07-2012, 09:35 ]
wiecie, co sobie uświadomiłam? że 04.07 Laura naszej samanty skończyła 2 latka! :ico_brawa_01: wielkie brawa dla Laury :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: czyli jeszcze Nikoś i będziemy już znów się przenosić :ico_brawa_01:

NICOLA_1985

06 lip 2012, 15:33

No to sto lat dla Laurusi
Teraz czekamy tylko na Nikosia :-D

Mój krisrk chory ma obturacyjne zapalenie oskrzeli więc mam nieciekawie..

wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

06 lip 2012, 16:09

NICOLA_1985, wspolczuje choroby i zycze zdrowka

wiecie co dzis zuzka zrobila? ona chce caly czas na rece a ja juz nie mam sily jej dzwigac i dzis powiedzialam sobie stop. kulka razy juz tak bylo ze pchalam wozek i zuzka na rekach. wiec dzis powiedzialam koniec i darla sie rzucala ale bylam nieugieta dotego sie zesrala i cala brudna byla. ludzie sie patrzyli ale w d.. to mialam. w koncu dotarla do domu a ja jestem z siebie dumna. ale 1.5 godziny trwal nas spacer po chleb

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

07 lip 2012, 09:14

Witajcie Dziewczyny, jestem z doskoku ;)

Tibby, kciukasy moje mocno za Ciebie zaciśnięte &&&&&&&& Już Twój następny post do nas będzie jako pani mgr :-D

Kaczorek, bardzo mi przykro :ico_pocieszyciel: Mam nadzieję, że wyjazd dobrze Wam zrobi i psychicznie i fizycznie! Na pewno się uda następnym razem!

Martalka, Jasio jest przesłodziuchny!!! Jaka fajna sesja!!! Cudna pamiątka! :ico_brawa_01:

Wiśnia, :ico_brawa_01: za wytrwałość! Jakkolwiek dziwnie by to w tej sytuacji zabrzmiało, dsotarczyłaś Zuzi sporą dawkę poczucia bezpieczeństwa - dziecko potrzebuje stanowczego silnego rodzica - wówczas tylko czuje się bezpieczne. Myślę że teraz będzie tylko lepiej w tym względzie :-) Oczywiście raz na jakiś czas jeszcze Cię będzie testowała, ale Twój sprzeciw już nie wywoła aż takich emocji :-)

Karuś, mmmmmm.....czeresienki...uwielbiam

Goździk, będę drążyć temat nocnikowania i się przyczepie do Ciebie :ico_oczko: bo teraz mam podobnie jak opisywałaś i mam pewne wątpliwości. Dawiś na nocnik sika często, ale nie zawsze. Czasem wręcz celowo stoi z uśmiechnięta miną i leje na podłogę, ja reaguję tylko w ten sposób że spokojnie mówię że do sikania służy nocnik i nic więcej, wówczas on idzie po ścierkę i sam po sobie wyciera. On wie że moja euforia i brawa będą jedynie po sikaniu na nocnik, nie mniej w dlaszym ciągu dośc często go omija. Nie ma mowy też żeby zrobił kupe na nocnik - za nic! Tylko na stojąco. Na spacerkach różnie - raz nasika na trawe, a raz nie. raczej nie komunikuje że chce. Jeśli lata na golasa po mieszkaniu i chce mu się to zazwyczaj sam idzie siada na nocnik, a potem ciągnie mnie pokazać co zrobił żebym mu biła brawa. OK. Chciałabym tak zawsze, ale niestety.... No i mam teraz następujące wątliwości - może doświadczone Dziewczyny podpowiecie cos w temacie:
1) czy zakładać majtki w domu? w majtkach sika do majtek i mu to nie przeszkadza, a jak jest z gołą pupcią przeważnie sika na nocnik. Z drugiej strony przecież nie wychodzi gdzieś na golasa, wiec musi chyba jakoś nauczyć się funkcjonować w majtkach :ico_noniewiem:
2) czy zakładać pieluchę? Np wychodzimy gdzieś na dłużej, jazda samochodem itd., czy to mu w głowce nie namiesza że raz wolno lac pod siebie a raz nie :ico_noniewiem:
3) na noc chyba nie ma wyjścia - pielucha musi być. Goździk, a jak u Ciebie jest z nocą?
Kurcze, tak się zastanawiam czy uda nam się tego lata :ico_noniewiem: Z jednej strony widzę ze strony Dawisia dużo współpracy, więc nie chciałabym przegapić tego momentu, z drugiej - przez pewne rzeczy nie możemy przeskoczyć. Nie wydaje mi się że nie jest gotowy - dobrze wie kiedy chce siku lub kupkę.
No to troche siusiowo-kupkowo się zrobiło :ico_oczko:

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

08 lip 2012, 13:32

:ico_tort: za wczorajsza obrone. jestem juz upragniona pania mgr :ico_brawa_01:

[ Dodano: 08-07-2012, 13:33 ]
jula, nasz tez stoi i patrzy jak sika. wolac, nie wola wcale. ja sie go musze pytac czy chce siusiu :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
gozdzik
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6008
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:41

08 lip 2012, 13:56

tibby, :ico_urodzinki: :ico_urodzinki: :ico_urodzinki: :ico_urodzinki: :ico_urodzinki: :ico_urodzinki: :ico_urodzinki: :ico_urodzinki: :ico_urodzinki: :ico_urodzinki: :ico_urodzinki: :ico_urodzinki: :ico_urodzinki: :ico_urodzinki: :ico_urodzinki: :ico_urodzinki: :ico_urodzinki: :ico_prezent: OGROMNE GRATULACJE
julchik22, a więc tak :
1. wydaje mi sie ze jednak powinnaś zakładać majteczki ju nawet nie ze względu na naukę nocnikowania ale na higienę ja bałabym sie ze może jakis włosek czy cos dostanie sie pod napletek czy jakis śmieciuszek i moe sprzyjać infekcją
2. na ten czas unikałabym naprawdę długich wyjazdów samochodem lub robiła postój co jakis czas
my w początkowej fazie zabieraliśmy nocnik ponieważ Bartoszek mial opory sikac gdzie popadnie
jesli chodzi o zachętę sikania na polu to mówie tak
- Bartoszku gdzie zrobimy kałużkę a on mi pokazuje tu no to ściągam majteczki i siusiamy
albo oooo zobacz jaki fajny kamyczke zrobimu tu siku itp
3 na noc zakładam ale kupiłam te ala majteczki z pampersa zeby kojarzyły sie juz bardziej z majteczkami niz z pielucha sa niby wagowo wieksze ale sie sprawdzily
teraz w nocy proponuje nocnik jak sie przebudzi i wysadzam go za zgodą
Kurcze, tak się zastanawiam czy uda nam się tego lata
z opisu wnioskuje ze jestescie bardzo blisko przełam moze byc z dnia na dzien tak jak u nas
ja na początku miałam takie :ico_szoking: jak potrafił mi na dzien ponad 25 matasów zasikać

co do kupy to niestety dzieci maja wielkie opory robienia ich na nocnik u nas więcej ląduje w gatki niz do nocnika
- przed wami dobre dwa miesiące nauki :-)

ale zdecydowanie u was będzie to o wiele szybciej a wpadki moga zdążyć jeszcze sie przez dłuższy czas
ja zawsze w plecaczku mam majteczki i jakies lekkie spodenki geterki
i nie czekam az sam zawoła co jakis tam czas proponuje wyżej wymieniony sposób zrobienia siku :-) jak nie chce to oki odpuszczam i po jakimś czasie ponawiam próby
czasem po dziecku widac ze robi sie niespokojne kreci sie chyta ...
z dnia na dzień świadomość u dziecka zwiększa sie o kolejne doświadczenia choc nam sie wydaje ze nie ma postępów cos tam w tych główkach sie dzieje :)

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

08 lip 2012, 15:02

dla was kochane:

Obrazek

Awatar użytkownika
gozdzik
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6008
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:41

08 lip 2012, 20:22

hahahaha ale świetne :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

NICOLA_1985

08 lip 2012, 23:36

Hej
Tibby gratuluje Pani MAGISTER :-D :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
U nas dobre wieści Krystianek już lepiej , komputer będę mieć we wtorek , samochód też już naprawiony... Uf...
A co do odpieluchowania to mój Krystian cały dzien chodzi w majtkach po domku, na dwór zabieram zawsze na zmianę majteczki i spodenki a w nocy zakładam pampka. Młody leje tylko na panele jak na razie nie zasikal ani kanapy ani łóżka nawet na dworze i 2 samochodzie trzyma siku i nie zrobi , na nocniku niechetnie siada na kibelek też nie , nie woła a pytany czy chce siku przewaznie odp że nie , kupę wali w majty i wtedy sie chowa . Jak nasika to czasem mnie wola po fakcie a czasem leci po scierke i sprzata po sobie . Nie jest zle bo my w zasadzie dopiero tydzien się uczymy :-)

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość