Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

01 sty 2008, 22:32

MamciaKochana Czekamy na zdjęcia!

MamciaKochana pisze:ale piekne postanowienie na nowy rok!!!


Czuje, że to ostatnia szansa bo póxniej będzie już tylko ciężej. Tylko zastanawiam się -jeśli mi wyjdzie oczywiście- czy będę musiała dokupić drugie łóżeczko dla dzidziusia bo juz nie chce się na nowo wpakowac w spanie we troje- od razu do łóżeczka!

Ja też ide już spać, umyć się i nasmarować swój brzuszek kremen nawilżającym ziajka.... :-D :ico_spanko: DOBRANOC!

Awatar użytkownika
kelly
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 846
Rejestracja: 16 mar 2007, 14:26

01 sty 2008, 22:59

a my sylwestra spedzilismy w gronie przyjaciol u nas w domu. kameralnie 6 osob ale bylo fajnie. o 12 fajerwerki i okazalo sie ze mamy super widok z balkonu (pierwszy sylwek w tym mieszkaniu). no i ten widok mamy taki ze przed nami nie ma zadnych blokow i widac bylo sztuczne ognie w calym miescie super. impreza skonczyla sie kolo 4 ja juz opadalam z sil i wtedy Tymek sie obudzil. do 4.30 przy nim siedzialam i trzymalam za raczke az zasnie. rano obudzil sie o 7. a o 9 przyszla po niego moja mama. zaproponowala nam ze go wezmie do siebie zebysmy mogli sie wyspac. oj przydalo sie.

karolas bardzo ladne zdjecia i Amelka jak super sobie stoi. a propos sto lat dla niej :ico_tort:

Malgorzatka zycze Ci zebys wytrwala w swoim postanowieniu. powodzenia

Awatar użytkownika
olala
4000 - letni staruszek
Posty: 4269
Rejestracja: 19 lip 2007, 20:34

02 sty 2008, 09:17

Witam w nowym roku!!!!!!!!

My byliśmy na imprezce w sobote (29 grudnia), nieco wcześniejszej z klubem nurkowym. Oj, ale było fajnie wypić sobie piwko po półtorarocznej abstynencji. Po pół szklanki już mi się w głwoie kręciło :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01:


odstawianie od piersi: jest dobrze, Asia się cycusia nie domaga, nie zagląda mi w dekolt, ale pewnie gdybym ją przystawiła to by się oderwać nie mogła. Troche mam wyrzuty sumienia, że odmawiam jej czegoś co tak bardzo lubiła, takich rarytasów jak mamine mleczko. No ale kiedyś musiał nadejść ten moment. Łatwiej by było gdyby kiedyś Asia sama zrezygnowała albo mi by się nagle mleczko skończyło i na taki moment czekałam ale sie nie doczekałam wiec sama musiałam podjąć tą decyzję.
A mleczko caly czas jeszcze w cycusiach mam, choć są już takie ble sflaczałe i mniejsze :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:
noce: Asia ciągle jeszcze sie budzi i musi dostać butle z mlekiem albo herbatą, nadal pobudki co 2 godziny.

aga0406
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2444
Rejestracja: 14 wrz 2007, 08:08

02 sty 2008, 10:20

Witam
... i znów w pracy, oj te wolne dni tak prędziutko przeleciały :ico_placzek:

Wszystkiego naj, naj, najlepszego w tym Nowym 2008 Roku dla Was, Waszych Pociech i rodzin!!!!

Duzo zdróweczka i sto lat dla 11 miesięczniaków Miłoszka, Joasi i Kubusia, Amelki , Juleczki :ico_tort: :ico_prezent: :ico_tort:

Dla wszystkich chorowitków powrotu do zdrówka :ico_buziaczki_big:

Sylwestra spędziliśmy sami z dzieciakami w domku. Raduś z tatą o północy poszli puszczać fajerwerki na dwór, a ja z Wojtusiem oglądaliśmy to widowisko z okna. Wojtuś normalnie był zauroczony :-D ani odrobinkę się nie bał i rozglądał się na całego gdzie tylko coś było widać.
Efektem puszczania tych fajerwerków przez młodzież pod oknami był spalony jeden balkon, na który wpadła petarda i dzięki refleksowi jednego pana nie poszło na mieszkanie. Wbiegł na 4 piętro wyważył drzwi i zaczął gasić ten balkon, a potem dojechała straż pożarna i zabezpieczyli to. :ico_olaboga:

ząbkowanie my mamy kolejne 2 ząbki - dolne jedyneczki - wylazły dwa na raz :ico_olaboga: Nieprzespane noce o których piszecie nie są mi obce :-) do tego gorączka i marudzenie na okrągło :ico_olaboga:

jedzenie jak już wspominałam dla Wojtusia nie ma rzeczy której by nie zjadł. Okazało się, że uwielbia zwykłą sałatkę jarzynową :ico_haha_01: normalnie aż się trzęsie na jej widok.

Małgorzatko super brzusio i zazdroszczę kopniaczków! A nerwy i płacz w ciąży to przecież normalne :ico_oczko: ze mną było trudno wytrzymać taka byłam nerwowna :ico_zly:

karolas super świąteczne foteczki :ico_brawa_01: a kierownica to faktycznie dobry prezent dla całej rodziny :ico_oczko:

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

02 sty 2008, 10:47

Hej

:ico_tort: Julci, Oliwera i Robercika na 11 miesięcznice

[ Dodano: 2008-01-02, 09:58 ]
aga0406 pisze:my mamy kolejne 2 ząbki


Gratulacje!

olala pisze:Asia ciągle jeszcze sie budzi i musi dostać butle z mlekiem


A zagęszczasz jej mleczko? Bo jak ja nie zagęszczałam to tez miałam co chwilka pobudki a teraz daje Wojtusiowi gęste mleczki- z kaszką- i w noc i w dzień i jest spokój. W nocy podaje jedną łyżeczkę więcej kaszki do mleka i pobudki mam dwie. Mi się zdaje, że maluszki jeszcze maja prawo jeśc w nocy i się budzić więc może zamist herbatki podaj mleczko, gęste.

I noc w łożeczku :ico_brawa_01: Udana, nawet bardzo- ale jak pójdzie dziś to się przekonamy. Wojtus obudził sie 3 razy w nocy: pierwszy raz zapodałam smoczek i mały zasnął, potem obudził się po 2 godzinach na jedzonko i zasnął znów no i rano jak tata do pracy się wybierał zbyt głośno (przed 4 rano) ale grzecznie leżał, coś tam sobie opowiadał ale ani ja ani T. sie nie odzywaliśmy do niego, nie zwracaliśmy uwagi, nie podchodzilismy więc zaraz po zgaszeniu światła jeszcze przez kilka minut marudził, coś brzęczał sobie ale przekręcił się na boczek i zasnął...do 8:30 :ico_szoking: byłam w szoku, bo nigdy mi tak długo nie spał :-D Nie wiem czy to tylko raz ale ja i T. się wyspaliśmy i mogliśmy się przytulac ile wlezie bo jak był nasz mały przecinek to nic z tego... :-D

[ Dodano: 2008-01-02, 09:59 ]
PS. To co mogę tą melise pić czy nie?

Awatar użytkownika
olala
4000 - letni staruszek
Posty: 4269
Rejestracja: 19 lip 2007, 20:34

02 sty 2008, 11:55

Małgorzatka pisze:
olala pisze:Asia ciągle jeszcze sie budzi i musi dostać butle z mlekiem


A zagęszczasz jej mleczko? Bo jak ja nie zagęszczałam to tez miałam co chwilka pobudki a teraz daje Wojtusiowi gęste mleczki- z kaszką- i w noc i w dzień i jest spokój. W nocy podaje jedną łyżeczkę więcej kaszki do mleka i pobudki mam dwie. Mi się zdaje, że maluszki jeszcze maja prawo jeśc w nocy i się budzić więc może zamist herbatki podaj mleczko, gęste.



Daje jej Bebiko GR czyli mleczko z kleikiem ryżowo-gryczanym. Podobno dzieci niecycowe nie budzą się w nocy więc moze teraz jak cycusia już nie ma przestanie wreszcie się budzić.

Ale może spróbuje jeszcze dosypać nieco kaszki do tego.


Czy wchodziłyście dzisiaj na strone nasza-klasa.pl? Bo ja coś dzisiaj nie moge tam wejsc.

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

02 sty 2008, 13:26

olala Spróbuj, moze zadziała i zaspokoi Twoją dziecinkę!

Podwałayście już zupę koperkową Ja właśnie gotuję, z ziemnaczkami, marcherką i potem żółtko podam, jakie jeszcze zupy podajecie, bo ja już nie wiem co mu gotować.

[ Dodano: 2008-01-02, 12:54 ]
No i co z kaszą kuskus można podawać czy nie? To jest kaszka z pszenicy!

Awatar użytkownika
MamciaKochana
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2042
Rejestracja: 08 mar 2007, 00:02

02 sty 2008, 14:55

Malgosiu mi sie zdaje ze melise mozesz pic, bo to tak lagodnie naturalnie uspokajajaca, no i to ziolo jest, a nie medycyna chemiczna, wiec smialo, ja pilam, i nic mi sie nie dzialo hihihi
a co do kaszki to tej kuski nie znam ale z przenoicy kaszke jej podaje, nawet podaje ta prawdziwa dla dorolsych, owsianke tez i wcian az jej sie uszy trzesa, zawsze z tlustym mlekiem zeby troche bylo tluszczyku a nie tak na diecie, i mala to uwielbia! a nic jej nie wyskoczylo bo czasem po nie ktorych jedzonkach dostaje pryszczy na twarzy, a po tych kaszkach nic. Ja jej tez ryz sam podaje, zupek w sumie nie robie bo kiedys podawalam kilka razy, ale wydalo mi sie ze troche za wodniste robilam, wiec mniej protein dostala, wiec zaczelam robic takie zmielone warzywka troche bardziej rozcienczone, a tak to jej daje wszystko co mamy na obiadek, z malymi uchyleniami, np jak jest papryka w sosie to oddzielam :-D


wiecie
wyskoczyly mi 4 wielkie opryszczki na ustach. A. dostal opryszczke, nie calowalalm go wogole, ale w ostatni dzien jak juz mu prawie zniknela to dlalam mu malego buziaka w nowy rok, i kurcze bo bylam chora ostatni tydzien i oslabiona i tak mnie wziely ze 4 na raz wyskoczyly, moje usta sa murzynskie, wygladam okropnie, ale juz masc i plasterki polozylam na usta wiec mam tylko nadzieje ze bedzie lepiej. Julii nie moge calowac bo jak dostanie opryszczke echh to by bylo ciezko.....a tak lubie ja calowac w czulenko, policzki hihihihi :ico_noniewiem:


moze dzis sie wezme za zdjecia bo juz je na komputer wrzucilam wczoraj wieczorem wiec dzis wieczorem wystarczy tylko na serwer wrzucic. oby mi czasu starczylo...

Awatar użytkownika
myszka_g
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1554
Rejestracja: 16 maja 2007, 13:44

02 sty 2008, 15:39

Małgorzatka, Dominika też budzi się w nocy jeść ale tylko raz, to chyba dlatego że w ciągu dnia tak szaleje że w noce musi sie najeść i nabrać sił. :-)

Awatar użytkownika
Magdzinka
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1205
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:19

02 sty 2008, 16:58

I ja witam w Nowym Roku :ico_buziaczki_big:
Sylwestra spędziliśmy jednak w domu, bo ci znajomi do których mieliśmy iść rozchorowali się na zapalenie oskrzeli :ico_noniewiem:
Joasia wytrzymała do 12.30 więc nowy rok przespała, fajerwerki jej nie obudziły, nawet wyszliśmy na chwilę z domu i na szczęście w tym czasie się nie obudziła, za to rano wstała tylko 15 minut później niż zwykle czyli o 7.45, a my z mężem nie mogliśmy się zwlec z łóżka tzn on nie mógł, a ja musiałam :ico_noniewiem:

Małgosia mi się zdaje, że kuskus możesz dawać, przecież kanapeczki dawałaś już dawno, a wnich też jest gluten. No i koperek też mozna. Ja Asi pierwszą zupkę w życiu jak miała 5 miesięcy to właśnie koperkową ugotowałam :-)
Też zazdroszczę ci kopniaczków w brzusiu :ico_oczko:

olala ja nie mogę jakoś się zdecydować na odstawienie Asi od piersi, bo obie to lubimy ale chyba już powinnam bo w marcu wyjeżdżam na tydzień :ico_placzek: :ico_olaboga: a martwię sie tym już od listopada. Ja nie mam pojęcia czy moja Asia przełknęłaby mleko modyfikowane, no i w nocy też się budzi kilka razy i nie chce mi się do niej wstawać i podawać butli tylko biorę ją do siebie i zasypiam dalej i dzięki temu jakoś jestem wyspana rano i mogę iść do pracy. No ale cały czas się zastanawiam czy już skończyć to karmirnie czy jeszcze nie i nie mogę się zdecydować i nie wiem co będzie lepsze :ico_noniewiem: gdyby nie ten wyjazd to w ogóle bym się nie zastanawiała tylko czekała aż to może samo jakoś by się rozwiązało a tak nie wiem . A ty dlaczego już się zdecydowałaś? I długo podejmowałaś desyzję? Sama nie wiem co robić?

Samych słodyczy dla Amelki i Julki z okazji 11 miesięcy!!! :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość