katinka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 130
Rejestracja: 21 lis 2009, 11:55

29 gru 2009, 13:45

Mmarta-dziekuje kochana jestes ale zeby nie bylo zludzen to ja chyba ta fotke wstawie dzis lub jutro ps martus to ty masz sliczny brzuszek i wygladasz cudnie i zeby nie bylo nic a nic ci nie slodze hehgehe
Nicola-ja tez zapisuje sie do klubu przyda mi sie napewno tak jak napisalas rodzimy idziemy na aerobic jakies kosmetyki i powinno byc dobrze :-D

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

29 gru 2009, 14:33

Cześć Laski! :-) Widzę, że fajny temat poruszyłyście! Ja dziś rozmawiałam z taką moją znajomą, która pokłada wielką nadzieję, że bardzo przytyje w ciąży :ico_puknij: . Generalnie staram się nie zwracać uwagi na oczekiwania takich "dobrze życzacych", ale ona akurat jakoś zawsze zazdrościła mi szczupłej sylwetki. Nie wiem jak to będzie i ile przytyje - to chyba nie jest najważniejsze - najważniejsze żeby dziecko było zdrowe, ale takie komentarze owijane w bawełne czasami po prostu wkurzają :ico_zly: . A swoją drogą moje drogie, chyba mi waga zwariowała, bo jak ważyłam się 2 dni temu, to pokazała mi 58 kg, a dzisiaj już 61 (zawsze ważę sie na czczo). Po ciele nie zauważam jakichs widocznych zmian, więc albo waga swiruje albo marzenia znajomej się spełniają :ico_oczko:
Słuchajcie, a co sądzicie o ćwiczeniach w ciąży? Ja kiedyś trenowałąm bardzo intensywnie, ale przez ostatnie 2 lata nei miałam na to czasu i zaniedbałam sport dlatego w pierwszym trymestrze nie odważyłam się iść na ćwiczenia dla kobiet w ciaży. Drugi trymestr ponoć jest juz bardziej bezpieczny, a w moim mieście wynalazłam klub, w którym 2 razy w tyg odbywają się zajęcia dla kobiet w ciąży (niby na różnych etapach ciaży) no i się zastanawiam czy sie nie zapisać. Chciałabym też chodzić na basen, ale ten ktory lubię jest w innej mieścinie i daleko jechać, a tu wszytskie jakieś szkolne, płytkie i nie wzbuzające zaufania :ico_noniewiem:
W każdym razie, choć po moim ciele jeszcze zmian nie widać, to i tak już doąłczam do Waszego klubu odchudzajacych się po ciąży - dla radochy własnej i na przekór "dobrze życzacym" :-D

mmarta, trzymam kciuki za zdróweczko Igusi! :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

29 gru 2009, 14:45

A ja się jak na razie odchudzać po ciąży nie zamierzam.
Ważę normalnie 50-51 kg, teraz w ciąży już 57,5. W poprzednich dobiłam do 70ciu. Potem szybko wracałam do swojej wagi- dietka karmiącej jest, a właściwie powinna być lekkostrawna i zdrowa, karmienie wyciąga zapasy z ud, brzucha i pupy, macica szybko się obkurcza jak się karmi, do tego lato, spacerki, owocki. gdybym dodatkowo na siłownię poszła, to zostałby ze mnie patyk :)
Ale na ujędrnianie pupy i brzucha się piszę :)

Nicola 45kg to już szkielet IMO ;) Ja ważąc 48 nie mogłam na siebie patrzeć. Blada, policzki zapadnięte, wystające żebra, biodra, obojczyki, kolana, łehhh :P oczy podkrążone... Bałam się na siebie patrzeć.
W ciąży co prawda dupsko mi puchnie, ale za to buzia ładnieje, bo się wypełnia ładnie (tak od 60 kg w górę).
A Twój brzuszek naprawdę proporcjonalny, super :)

Ja muszę się najpierw sfotografować :)

NICOLA_1985

29 gru 2009, 15:27

ja juz po zakupkach i małym spacerku :-D ziemniaczki wstawione, dzisiaj na obiadek warzywa na patelnie z kurczaczkiem i ziemniaczkami :-) troche bajzel ale nie mam juz siły sprzatac.. poodkurzałam ogarnełam ogólnie zmieniłam posciele i mam dosc :ico_oczko:
czekam na tego mojego ksiecia z bajki az z pracy przyjdzie :ico_oczko:
Karolina nawet grzeczna dzisiaj .. chyba ma dzien dobroci :-D

ja w pierwszej ciazy wazyłam maxymalnie 64 kg i mam nadzieje ze w tej ciazy wiecej wazyc nie bede :ico_sorki:
mam tylko dylemat z karmieniem.... chce karmic naturalnie.. ale... nie wiem jak długo.. Karolina karmiłam niecałe 4 miesiace... zastanawiam sie czy potraktowac na rowno zeby pozniej nie bylo wyrzutow sumienia ze ktores z dzieci faworyzowalam? czy karmic jak najdłuzej?

ja tez nie mialam nigdy problemow z waga bylam szczupła tylko ze j mam typowa figure gruszki - szczupłe ramiona i szersze biodra... i przewaznie jak tyje to wlasnie w biordach posladkach udach i brzuchu a jak chudne to w ramionach piersiach.... taka jakas beznadziejna dysproporcja... :ico_noniewiem: a jak bym zaczela cwiczyc moze by sie to jakos po mału wyrównało? nabralabym troche miesni na te moje chude gałezie (ramiona) a straciłabym żyć , uda i brzuch.. nie zalezy mi na konkretnej wadze bo jesli sie dobrze wyglada to mozna sie czuc dobrze we wlasnym ciele w kazdej wadze ale jesli ma sie takie jakies nieatrakcyjnie rozlane ciało... zwisajacą skóre, pozbawiona elastycznosci to nawet wazac 40 kilo mozna czuc sie źle... a jedrnego ciała nigdy nie za wiele! :-D

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

29 gru 2009, 15:40

zastanawiam sie czy potraktowac na rowno zeby pozniej nie bylo wyrzutow sumienia ze ktores z dzieci faworyzowalam? czy karmic jak najdłuzej?
ja radzę karmić jak najdłużej tylko się da. przecież to dla dobra dzidzi wszystko. :ico_oczko:

katinka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 130
Rejestracja: 21 lis 2009, 11:55

29 gru 2009, 16:14

Julchik a co to za znajoma ktora tak ci zyczy :ico_olaboga: wydaje mi sie ze wiekszosc z nas chciala by przytyc jak najmniej w miare MOZLIWOSCI a co do cwiczen sama mysle nad plywalnia bo inne cwiczenia nie przychodza mi do glowytylko ja zaliczam sie do tych ;leniwych jak mam isc gdzies sama to dreszcz mnie przechodzi wolala bym z osoba towarzyszaca
Martalka a ty to szczesciara jestes chudziutka z natury wiec tu w zupelnosci rozumniem dlaczego niechcesz sie po ciazy odchudzac
Nicola w 100 % sie z toba zgadzam jak ladne cialko to kilogramy sa niewazne ale jak nie to niestety tylko silownia jakis aerobic i dietka nas ratuje
no nic ja tez uciekam robic obiadek

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

29 gru 2009, 16:22

Dokładnie. Ja też karmiłabym jak najdłużej się da, hehe- żeby potem nie było wyrzutów pt "mogłam dłużej a zrezygnowałam" ;)
Ja Damiana karmiłam 3 miesiące dłużej niż Bartka, i gdyby nie ciąża, karmiłabym nadal :) nie widzę w tym nic złego, nie czuję się z tym źle.
Poza tym, po co gdybać i kierować się jeszcze nieznanymi nam emocjami. Zobaczysz co będzie w wtedy zdecydujesz/zdecydujecie :)

Moim zdaniem lepiej nie rezygnować. Bartek przynosił mi różne cuda wianki z przedszkola, od kolegów z podwórka, starsze dzieci mają jednak kontakt z szerszą liczbą osób (jelitówkę przeszłam z 2miesięcznym D na piersi- byłam jak zdechak wtedy). Nie wiem jakim cudem, ale mleko było, mimo, że ja byłam bliska odwodnienia, bo czego nie wypiłam to "wracało". Damian jelitówki nie złapał, a przechorowaliśmy ja, mąż i Bartek. To samo z infekcjami gardła itd.

julchik22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1475
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:22

29 gru 2009, 16:50

Nicola, właśnie, zapomniałam powiedzieć, że ładniutki masz już ten brzuszek :-) Ja też słyszałam, że fajnie jest karmić jaknajdłużej :-)

Katinka, znajoma - to taka wścibska baba, która próbuje wydawać się miłą, ale jej nie wychodzi :ico_oczko:

NICOLA_1985

29 gru 2009, 17:38

no to zobaczymy jak bedzie z tym karmieniem.... do porodu jeszcze daleko....

ja teraz odpoczywam, mężu drzemie na wersalce.. Karolina juz troche zmeczona ale byle zeby do 18.00 wytrzymała pozniej ja wykapie to troche odżyje a pozniej bajka i spac :-)

Awatar użytkownika
mmarta81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7911
Rejestracja: 20 mar 2008, 09:59

29 gru 2009, 19:56

NICOLA_22, karm ile tylko sie da bo z tego sa same + :-D
ja tez ma taki zamiar :-D
julchik22, oby jak najmniej takich znajomych :ico_oczko:
Martalka,no dziwne to ze mleko jest nawet jak sie jest odwodnionym :) ale jak gdzies sie zaginie na pstyni z dzieckiem to sie ja przynajmniej wykarmi
katinka, mozemy razem chodzic na silownie tylko troche daqleko masz nie z 2 konca miasta :ico_noniewiem:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość