Awatar użytkownika
asiam_26
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 652
Rejestracja: 09 mar 2007, 16:29

08 sty 2008, 14:35

KatelajdkaDal Bartusia za nocniczek :ico_brawa_01: Ł. też używa co napawa mnie dumą :-D Ale ja muszę go zabawiać bo inaczej nie usiedzi.
DorotaAle Agatka wysoka my dopiero wchodzimy w rozmiar 80 i waży 9 kg. Rosołek już dawałam ale chyba nie posmakował za bardzo ( po tatcie to ma bo on też nie przepada a ja wręcz przeciwnie).
Rozstanie straszna rzecz ale powitania cudowne :-D
olalaja też mam piersi jak flaczki smaruję kremem do piersi Dove ale nie jestem pewna czy to coś pomaga :ico_noniewiem:
qunickzdrówka dla Niusi
KajuniaAle fajnie macie z sankami pewnie też po lesie jak spacerki? My nie mamy jeszcze kupimy dopiero po następnej wypłacie.
MagdzinkaAle strachu miałaś przeżycia z tym wózkiem współczuję . Dla Asieńki za samodzielne jedzenie łyżeczką :ico_brawa_01:
MałgośZdrówka dużo kurujcie się. A jak tam w US? Wózek mi się podoba też taki chciałam ale u nas nie do dostania.
MLDla Tobiaszka za pierwsze samodzielne kroczki :ico_brawa_01: Współczuję rozstania z mężem i strachu jaki za pewne codziennie odczuwasz gdy myślisz o tej misji, ale to niedługo się skończy będziecie razem i wszystko będzie już tylko lepiej.
MamaJulciWielkie dzięki za odpowiedź w sprawie torby do implasta :ico_buziaczki_big: Będę trzymać kciuki abyś dostała tą wymarzoną pracę. Ja też nigdy już nie powiem złego słowa na implasta kocham go normalnie a nowy wózek trafił do kąta.

Awatar użytkownika
qunick
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1507
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:35

08 sty 2008, 14:59

No to Nina chyba najmniejsza ze wszystkich dzieci ...Waży 7,5 kg a jaka wysoka to nie wiem bo juz dawno na szczepieniu była mierzona i wtedy miała 70 cm
Dla Tymusia Kostunie serdeczne życzenia! :ico_buziaczki_big: Ciekawe co u niej?

Awatar użytkownika
olala
4000 - letni staruszek
Posty: 4269
Rejestracja: 19 lip 2007, 20:34

08 sty 2008, 15:31

asiam_26, a jaki wózek odstawiłaś do kąta? Ja zaczynam rozglądać się za spacerówkami - parasolkami, bo jak przyjdzie wiosna to pewnie będziemy częściej gdzieś wyjeżdzać samochodem i przyda sie mniejszy rozmiarowo po złożeniu wózek.
Co sądzicie o Peg Perego P3 albo Maclarenach?


Waga Asi:
ma około 8700g, wzrost: muszę zmierzyć, jakiśmiesiąc temu miała 74cm, ale mam wrażenie że ostatnio urosła.


Odstawienie od piersi: jest dobrze, Asia pewnie już nie pamięta, że było coś takiego jak cycuś. Tylko przyzwyczajenie w nocy do jedzenia zostało, ale dziś w nocy dostała mleko tylko raz a tak wode do picia i nawet tą wodą sie zadowoliła.


Pasty do zębów: myjecie dzieciaczkom zęby jakąś pastą? Troche poczytałam o próchnicy butelkowej i się przeraziłam , bo Asia pije w nocy mleko z butli i przy tym zasypia wiec nie ma mozliwosci umycia ząbków. a wy dajecie w nocy sztuczne mleko?

Awatar użytkownika
asiam_26
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 652
Rejestracja: 09 mar 2007, 16:29

08 sty 2008, 16:26

olalaNie bardzo pamiętam model Nevada ( dobry na lato ale na zimę kompletnie się nie nadaje)a już wiem firma ProBaby - ale to nie jest parasolka jej wielką zaletą jest składanie bo składa się jedną ręką i bardzo mało miejsca zajmuje w bagażniku a i postawić ją można po złożeniu przy ścianie. Gdzieś czytalam, że paraolki można używać dopiero po ukończeniu 3 roku życia żeby krzywdy dziecku nie zrobić ale za grosz nie pamiętam gdzie.
Co do mycia zębów to używamy takiej malej szczoteczki canapol baby z silikonu ale to bardziej do przyzwyczajenia w nocy cycujemy jeszcze tak, że za bardzo Ci nie pomogę. Mclareny nie za bardzo mi się podobają i koszmarną cenę mają ( kolosalna jak na parsolkę)a PP muszę obczaić na allegro to później napiszę co o nich myślę.

Awatar użytkownika
Kajunia25
4000 - letni staruszek
Posty: 4709
Rejestracja: 09 mar 2007, 12:08

08 sty 2008, 16:57

olala pisze:myjecie dzieciaczkom zęby jakąś pastą?

Ja przymierzam sie na razie do zakupu specjalnej szczoteczki dla dzieci bo mała ma na razie tylko 2 ząbki i taka higiena ze szczoteczką lub gazikiem nałożonym na palec jest wystarczająca - tak czytałam. A gdy dziecko ma już wiecej zabkow to niby dopiero zasadne jest mycie szczoteczka+pasta :ico_haha_02:
P.S. W nocy raz karmię butlą :562:

Dorota.M. pisze:Kajunia Agatka śpi od 11:00 do 11:30 i od 15:00 do 15:30 więc zaledwie godzine w dzień, ale za to w nocy to od 20:00 to 9:00 rano (z jedną pobódką na mleko)

My jeszcze w sumie to nie mielismy okazji tych saneczek wyprobowac bo sniegu jak kot napłakał i w dodatku w nocy znika :ico_olaboga:

ząbki dziewczyny, u nas od pojawienia sie jednego do momentu ukazania drugiego minął miesiac - i czekamyna nastepne i moje pytanie w zwiazku z tym: czy nastepne wychodza juz szybciej???
To naprawdę malutko Ci śpi w dzień, ale widocznie tyle potrzebuje.
Ja tęsknię za okresem kiedy Milenka w dzień ucinała sobie 3-4 drzemki :ico_noniewiem:

asiam_26 pisze:KajuniaAle fajnie macie z sankami pewnie też po lesie jak spacerki? My nie mamy jeszcze kupimy dopiero po następnej wypłacie.


[ Dodano: 2008-01-08, 15:59 ]
ale odpowiedzi mi pobzikowaly :ico_olaboga:
ale chyba sie skapniecie :ico_wstydzioch:

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

08 sty 2008, 19:53

hej!

Ja szybciutko bo nie mam czasu: egzamin zaliczony, mały mało je i jest marudny..pewnie idą zęby!

Awatar użytkownika
Iwona77
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 611
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:49

08 sty 2008, 22:23

ML,Małgosiaprzykro mi z powodu waszych problemów i zyczę rychłego ich rozwiązania lub zakonczenia waszych trosk i powrotu humoru,buziaki :)

asiam,mamajulci ja tez bardzo sobie chwale volanta i dobrze ze sie go nie pozbylam,problem z zakładaniem pokrowca zniknal,jakos widac zle sie za to bralam na poczatku,wszystko ok a o trojkołowkach to jak juz mowilam,kto nie sprobowal nie bedzie mial porowniania ale ja juz innego wozka sobie nie wyobrażam.Mimo ze jest to ogolnie duzy wozek to z jednym kołem na przodzie zawsze bardziej sie go gdzies wcisnie. Ale torby niestety nie mam a żaluje, zanim sie zorientowalam ze by sie przydala to juz mi nie byla tak niezbedna ale przy drugim dziecku na pewno od razu kupie.

mycie ząbkówja myje tylko szczoteczka silikonowa, jak czytałam to na tych pastach co byly w markecie to wszedzie było napisane od 1 roku.

Pomysl ze zdjeciamisuper,fajnie patrzec i porownywac wasze dzieciaczki i oczywiscie swojego tez wkleje

Tu Patrus ma 1 dzien

Obrazek

Chcialam wkleic nowe zdjecie jak teraz wyglada ale cos mi komputer szwankuje,musimy go tez przeinstalowac bo ciagle sie zamyka i w koncu nie ruszy


Co z nowosci- zabkow nowych nie ma
-wczoraj mialam goraczke ni stad ni zowad, ani kaszlu ani kataru,nic tylko goraczka
-dzis wysypka
-diagnoza.....wiatrówka :ico_placzek: (ktora mnie jakos omiała szaerokim łukiem jak do tej pory) :ico_placzek: :ico_placzek:
Martwie sie o Patryka jak sie zarazi,co to bedzie :ico_olaboga:


Buziaki dla wszystkich małych Jubilatów :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort:

Awatar użytkownika
kelly
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 846
Rejestracja: 16 mar 2007, 14:26

08 sty 2008, 22:47

dziewczyny super ze wklejacie zdjecia, fajnie tak popatrzec jak dzieci uroly. u Iwony na zdjeciu fajnie widac jak Patryk niewiele dluzszy od przedramienia, a teraz...

Ma;gorzatka piekny brzusio ale ja bym jeszcze chyba takiego nie chciala ;)
gratuluje zdania egzaminu

spanie Tymek zasypia o 8 i budzi sie o 6.30, ale za to spi bez zadnych przerw

drzemki Tymek ma w dzien dwie drzemki od 8.30-9.30 i od 15.00 do 16.00

mycie zabkow ja jeszcze Tymkowi nie mylam ale trzeba bedzie zaczac

Awatar użytkownika
Kajunia25
4000 - letni staruszek
Posty: 4709
Rejestracja: 09 mar 2007, 12:08

08 sty 2008, 22:47

Hekkate pisze:Danielowi w ciągu 1.5 miesiąca wyszło 6 ząbków i od 20 listopada do tej pory nic więcej nie przebiło się.

Jaaaacie!! Ale tempo!!
Więc wynika z tego że nie ma żadnej reguły w jakim odstępie się pojawiają :ico_haha_02:
Co do drzemek, hekkate a o której wtedy Ci Danielek na noc usypia??
U mnie nie ma mowy o dodatkowej drzemce bo mała jest po tej jednej i tak wystarczająco rozbawiona i strasznie ruchliwa a wieczorem nie aż tak chętnie usypia :ico_noniewiem:

Iwona77 pisze:wczoraj mialam goraczke ni stad ni zowad, ani kaszlu ani kataru,nic tylko goraczka
-dzis wysypka
-diagnoza.....wiatrówka (ktora mnie jakos omiała szaerokim łukiem jak do tej pory)
Martwie sie o Patryka jak sie zarazi,co to bedzie

Współczuję Iwonko :ico_noniewiem:
Bądźmy dobrej myśli - że Patryczek się nie zarazi :ico_pocieszyciel:

[ Dodano: 2008-01-08, 21:49 ]
Małgorzatko graatuluję zdania kolejnego egzaminu!
:ico_prezent:

Awatar użytkownika
Iwona77
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 611
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:49

08 sty 2008, 22:52

O tak bedzie chyba lepiej widac roznice

Obrazek

A tu teraz, troche niewyrazne, bo ja robiłam ale za to najbardziej widac jak sie zmienił

Obrazek

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość