wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

24 sty 2012, 16:43

smoczek to atrybut dziecka i ma odruch ssania do 6 miesiąca
a zuzka z mowa masakra ale znam dziecie do maja tyle samo co zuzia i dalaj maja smoka a mowia wszystko

Sylwia, mnie tez wkurzaja ale nie przejmuj sie nimi. a jakie plany na rocznice slubu? ktora to juz?

Awatar użytkownika
Sylwia
Beze mnie to forum nie istnieje!
Beze mnie to forum nie istnieje!
Posty: 1917
Rejestracja: 04 kwie 2007, 13:25

24 sty 2012, 16:51

Wiśnia 4 rocznica... planów nie mamy :) w sobote gdzies wyskoczymy bo na tygodniu to ciezko :)

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

24 sty 2012, 16:54

i dalaj maja smoka a mowia wszystko
- czyli to tez nie jest zaden wyznacznik :ico_sorki: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Sajurka
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 128
Rejestracja: 09 sty 2012, 08:31

24 sty 2012, 17:13

Sylwia, olej teksty znajomej ;) i rob swoje. Ja mam pełno ciuszkow, wszystkie zakupy rozłozyłam na miesiace, nie stac mnie na to aby np. w kiwetniu wszystko na raz kupowac ;)

mysle,ze gdyby ich synek miala kolke albo ogolnie silny odruch ssania,to pani napisalabym inaczej
dokladnie ... i nie pisałaby tekstow o zakorkowaniu :ico_noniewiem:

Witam
U mnie ok - jutro obciazenie glukoza. Pozdrawiam Was i wszystkiego dobrego za kolejne tygodnie ciazy.

evvelka
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 673
Rejestracja: 20 wrz 2011, 06:34

24 sty 2012, 17:13

binius Ty juz Kochana po remoncie?? ooo... ja jeszce w lesie.. płakac mi sie normalnie chce.. ;/ ależ Ci zazdroszcze ;(
Kochana powodzenia, ja zaczynałam remont 14 listopada i trwał on 10 tygodni, po odliczeniu świąt 8 tygodni. Byłam na podobnym etapie ciąży co Ty, bo w 23 tygodniu ciąży chyba i powiem Ci że teraz się ogromnie cieszę, że już po ale nie polecam nikomu i nigdy bym się nie zgodziła na coś takiego gdym wiedziała co mnie czeka. Także trzymam kciuki by u Was poszło w ekspresowym tempie, bo ja zamiast cieszyć się ciążą stresowałam się i zamartwiałam czy z kasą wyrobimy.
mam to samo..;/

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

24 sty 2012, 17:15

kingoza - mysle,ze gdyby ich synek miala kolke albo ogolnie silny odruch ssania,to pani napisalabym inaczej :ico_oczko: Roznie jest ze smoczkiem,ja usilowalam dac Zuzi juz w szpitalu (z zalecenie pielegniarek,bo Zuzia musiala lezec pod lampami i nie moglam jej nosic i tulic) ale ona nie chciala i nie brala,dopiero po operacji jak z narkozy sie wybudzila,to wziela smoka i spala spokojnie :ico_sorki:
Ciekawe czy to pierwsze dziecko. Wtedy każda udana metoda wydaje się możliwa, idealna i trafna.
A jak się urodzi drzymord ;) to zmienia się pogląd :ico_haha_01:

ja nie uważam , że smok to atrybut dziecka. Bo atrybut to coś nieodłacznego.
Ale faktycznie niektórzy zatykają spokojne dzieci tylko dla wyglądu :ico_haha_01:
Jeden smok zamierzam mieć. Ale szczerze mówiąc, wszystko zależy od dziecka :ico_sorki:

Co do dyskusji fotelikowej, nie ma u nas opcji wożenia bez fotelika, choc Bart ze szpitala wracał na rękach :ico_noniewiem: Ale to usilna namowa mojej mamy, że za mały na fotelik ;)
POtem jednak za dużo słyszałam o wypadkach i tragedii bo dziecko jechało bez fotelika..
No i ja patrzę bardzo na ilość gwiazdek...
Wiem, że ceny są hmmm- można się pokroić, wiem wiem, bo rok temu kupowaliśmy dla całej trójki i gdyby nie pieniążki z chrzcin, to zwyczajnie nie dałoby rady czegoś dobrego kupić... ale IMO fotelik jest nawet ważniejszy niż wózek.

evvelka
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 673
Rejestracja: 20 wrz 2011, 06:34

24 sty 2012, 17:17

jej wkurzaja mnie teksty znajomych typu / nie powinnas jeszcze trzymac i kupowac ubranek dla malej.... bo wywolasz porod... / ehhh to kiedy ja mam kupowac jak bede ledwo chodzic pod koniec ciazy ??
takie glupie gadanie.. dzisiaj mnie tes wszytscy wkurzali ze takie rzeczy jak lozeczko i wozek kupuje sie po porodzie bo moze sie nie udrodzic i kase sie utopi.. co za debile..
a maly jak wroci ze szpitala to bedzie na podlodze spal bo na lozeczko sie dlugo czeka jak na allegro zamawiam..


Kingoza- wozek ładny :))

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

24 sty 2012, 17:19

jutro obciazenie glukoza
- jak widze slowo glukoza,to mnie napina na sama mysl :ico_olaboga: Powodzenia :ico_sorki:
A jak się urodzi drzymord ;)
- :ico_smiechbig: :ico_smiechbig: :ico_smiechbig:

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

24 sty 2012, 17:19

binius Ty juz Kochana po remoncie?? ooo... ja jeszce w lesie.. płakac mi sie normalnie chce.. ;/ ależ Ci zazdroszcze ;(
Kochana powodzenia, ja zaczynałam remont 14 listopada i trwał on 10 tygodni, po odliczeniu świąt 8 tygodni. Byłam na podobnym etapie ciąży co Ty, bo w 23 tygodniu ciąży chyba i powiem Ci że teraz się ogromnie cieszę, że już po ale nie polecam nikomu i nigdy bym się nie zgodziła na coś takiego gdym wiedziała co mnie czeka. Także trzymam kciuki by u Was poszło w ekspresowym tempie, bo ja zamiast cieszyć się ciążą stresowałam się i zamartwiałam czy z kasą wyrobimy.
mam to samo..;/
lepiej teraz niż potem maluszka pylić itd. Byle mieć to z bani :)
Ja bym wolała nawet znaleźć teraz mieszkanie do wynajęcia takie do remontu trochę, i zrobic to teraz...
a tak... czeka nas zmiana mieszkania w lipcu.... pakowanie z takim maluchem, pewnie i jakieś odmalowanie, nie wiadomo jaki stan będzie...

agasio
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 687
Rejestracja: 05 lip 2011, 18:00

24 sty 2012, 17:20

hej mamuśki!!
Powiem szczerze, ze mi sie tez ten artykuł nie podobał, moje dzieci nie używały smoczków przez około 2-3 pierwsze miesiace życia, a potem, uczylismy je tego wrecz na siłe, bo ciągle by tylko wisiały na moim cycku, jak odstawiłam od piersi to był wrzask, bo cos chiały ssac, dlatego mój mąż juz miał tego dość, i faktycznie korkował je na siłe, ale dzięki temu moje piersi i ja odpoczełyśmy trochę. teraz też zamierzam kupić dla oli smoka. A co do mówienia w wdy zgryzu. Sylwia miała smoka do 3 lat, mówiła i mówi pięknie- obecnie wygrywa konkursy recytatorsie, ząbki tez ma prosciutkie. Damianek ssał około 2,5 roku zaczął mówić późno, bo dpiero po 3 latach, mił wadę wymowy i obecnie nosi aparat bo ma za dużo zębów, rosną mu po dwie dójki w jednym miejscu. I jakoś nie widzę zwiazku ze smoczkiem.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość