Tośka_30
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1367
Rejestracja: 09 sty 2009, 10:05

24 sie 2012, 17:56

tak Tibby, 20go urodzilam.

mnie martwi to, ze mala juz drugi dzien kupki nie robi, a duzo cyca...

Awatar użytkownika
Madleine
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3139
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:21

24 sie 2012, 18:03

mnie martwi to, ze mala juz drugi dzien kupki nie robi, a duzo cyca...
mi lekarka powiedziala,ze to normalne i jesli dziecko sie nie meczy,nie ciśnie,nie stęka i nie boli go brzuszek to spokojnie czekac na kupke. Dopiero jak nie robi dobrych kilka dni to mozna pol czopka glicerynowego dać.

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

24 sie 2012, 18:20

Tośka_30, Mi lekarka mowila ze na piersi dziecko moze robic i 7 Razy dziennie i raz na 7 dni wszystko normalne.
A Maksio zachowuje sie jakbym miala malo pokarmu wrrr. Od 11:30 do 16:10 nie spal tylko najchetniej cycka ale one nie zdazyly sie napelnic i zlosc. Zasnal dopiero na spacerze o 17:10 dostal 1 cycka zasnal przy nim przy odbijaniu sie obudzil i glodny dostal drugiego znowu zasnal i obudzil sie przy odbijaniu i znowu zly bo glodny a cyckiem gardzi bo pusty. I marudzi caly czas

[ Dodano: 24-08-2012, 18:37 ]
No i wsciekla jestem bo jesli to kryzys ile moze trwac 2 tygodnie??? Cycki mnie bola od ciaglego ssania wiec pokarmu powinno byc duzo, w nocy czesto je a czytalam ze nocne karmienie bardzo pobudza laktacje no i d.upa nie pomaga, butelka nigdy nie byl karmiony wiec o co chodzi? Teraz ewidentnie jest glodny podsypia jak go bujam a tak to zawsze o tej porze mial mocny sen ale musi byc najedzony by tak spal a nie jest.

Awatar użytkownika
Kasiala
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1482
Rejestracja: 11 lis 2011, 14:07

24 sie 2012, 22:09

Hejka

Gosia u mnie z cycochami też coś nie teges :ico_placzek: za dnia mam takie flaki że brak słó :ico_placzek: :ico_olaboga: i mała wisi mi na nich cały czas dzisiaj ją wodą oszukałam i dokarmiłam cycem wiem ze nie powinnam ale ona z nich nie schodzi... w nocy nawet ok ładnie śpi po 5-6h no i dzisiaj z nami w łóżku od 9 do 13 pospała ale w łóżeczku za dnia to nie ma mowy albo bujaczek albo nasze łóżko w ogóle nie w głowie jej spanie w łóżeczku... teraz też nie śpi tylko oczy jak 5 zł ale w łóżeczku leży... a na cycochy to kupiłąm herbatkę laktacyjną hippa i piję KARMI ale czy to coś pomaga :ico_noniewiem: na noc nawet pobudzam laktację laktatorem i przez to mam już 260ml mleka zamrozonego bo męczę do końca cycka tego co jej dałam i ściągam trochę z drugiej ale za dnia to nie ma mowy... dwa cycki dostaje i mam wrażenie dalej jej mało w dodatku takie nerwy ma nie raz na cycku ze szkoda gadać dzisiaj w parku na ławce jak ją karmiłam to ludzie patzryli na mnie jak na okaz bo tak darła się mała :ico_wstydzioch: :ico_placzek: a jak ją daje do cyca to tak jak by nie mogłą go złapać :ico_noniewiem: dramat w ogóle spacery to codziennie mam na syrenie aż mi wstyd :ico_noniewiem: :ico_wstydzioch: tylko na rękach w pozycji pionowej jej odpowiada... ja już sama nie wiem...

Tośka gratulacje!!! Już niedługo i się wynosimy stąd :ico_placzek: i jesienne mamy będą na tapecie :ico_brawa_01:

Ja się tak popsztrykałąm ze swoim ze :ico_olaboga: wiecie co od 2 tyg mu móiłam że jutro chcę wyjść na wieczór z domu bo dobry kolega ma 30 urodziny i odciągam specjalnie na tą okazję mleko i mrożę a on mi mówi ze jutro idzie na mecz któy o 19:45 się zaczyna i wróci koło 23 do domu... tak sie zdenerwowałam ze mówię do niego "to mleko możesz już wyje*bać" bo się nie przyda... porycząłam się... pierwszy raz chcę gdzieś wyjść i długo mu o tym mówiłam to on mi takiego psikusa robi!!! w goóle to dalej ni epracuje kasa się kończy 9 września chrzciny... ja juz mam dość on nawet pracy nie szuka wiecznie nosem w internecie i tylko słyszę że jest chory i ze nadal plecy go bolą... ale zeby na mecz jechać czy wyjsć do baru (co prawda raz w tyg ale wychdozi) to siłę ma i go nie boli...

:ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: moje dziecko zrobiło mi psikusa :ico_szoking: :ico_szoking: :ico_szoking: zasnęło same w łóżeczku jak smarowałam posta :ico_szoking: :ico_brawa_01:

jejku ja chciała bym być w ciazy... mieć Kaję i być w ciązy ale nie chcę drugiego dziecka po prostu podobał mi się okres ciąży tak od 32-37tyg :-D

Dziewczyny Wy karmicie 1 czy diwema piersami w sensie jak dziecko je to najpier jedną potem drugą czy tylko z jednej wystarczy bo Wam sie najada...? Ja jeszcze myślę że teściowa do mojej laktacji ma wiele do czynienia bo tak mnie wku*rwia z e nawet nie chcę tutaj pisać :ico_zly: ale teksty typu ze może mała się nie najada, ze mam nie treściwy pokarm, że ją brzuszek boli tyle ze ona to mówi do dziecka ale tak żebym słyszała... np"brzuszek boli boli tak tak tak... może nie dojadłam i głodna jestem" a jak płącze bo jej przeiwjam pieluchę to mówi"ale Ci krzywdę robią ojeju ojeju" to już jej odpowiednim tonem powiedziałam zeby tak dziecku nie móiła bo później przewijanie z krzywdą będzie się jej kojarzyć i zawsze będzie płakać i się denerwować!!!

Qanchota u Nas nie widać żadnego sladu ciemieniuchy!!! :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: mam nadzieję ze tak zoastanie ale widzę ze mała pod pachami się zapaca bo aż jej skórka schodzi czyli odparzenie :ico_placzek: ja piernicze juz mam dość upałów niech się skończą i będzie max 25stopni a co do kupy to moja dzisiaj robi dosłownie żółtąjak słońce po tym jak jej dałam wody :ico_puknij: i to jeszcze pod takim ciśnieniem ze jak ją M wkładał do wanny to ja stałam jakiś metr od nich i mnie obejała :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01:

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

24 sie 2012, 22:37

Kasiala, ja staram się dawać obie piersi...tzn zazwyczaj po pierwszej zasypia i drugą już wmuszam :ico_oczko:
A teściową niech gęś kopnie :ico_zly: Jak ja lubię te teksty o jałowym pokarmie :ico_zly:

[ Dodano: 24-08-2012, 23:55 ]
Kurcze laski... mały właśnie walnął jakąś dziwną kupkę :ico_zly: Sam śluz i piana :ico_olaboga: Sorki że tak obrazowo piszę ale może któraś ma w tym jakieś doświadczenie?
Nie piję mleka, nie jem jaj i masła...co jeszcze go może tak uczulać? Bo myślę że to objaw alergii :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
laupina
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3921
Rejestracja: 16 wrz 2007, 14:39

25 sie 2012, 09:23

Qanchita, jeśli podejrzewasz skazę białkową to trzeba odstawić całą krowę, łącznie z mięsem wołowym

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

25 sie 2012, 09:54

Kasiala, tak, ten okres ciąży jest fajny, ale końcówka dość męcząca już. :ico_noniewiem:

Qanchita, współczuję problemów z Tymkiem. A Jolcia też miała problemy, bo nie pamiętam już.

gosia888
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6322
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:00

25 sie 2012, 12:26

Kasiala widzę że na tym samym wózku jedziemy. Dzieci, karmienie i teraz jeszcze chłop :ico_zly: od wczoraj się nie odzywam. Tomek chciał na kolację kanapki z szynką po prosiłam P. by pojechał do sklepu a ten z pretensją że zmęczony :ico_zly: wkurzyłam się popłakałam i nie odzywam. Niech się wali. A Ty nie możesz poprosić teściowej by Ci posiedziała z Kają? Dlaczego masz rezygnować z własnych rozrywek? Tobie też się wypoczynek i rozrywka należy :ico_sorki: :ico_sorki:
Dziewczyny Wy karmicie 1 czy diwema piersami w sensie jak dziecko je to najpier jedną potem drugą czy tylko z jednej wystarczy bo Wam sie najada...?
ja karmię jedną. On je i zasypia, lub nie ciągnie i wypuszcza pierś. Wtedy już nie daje drugiej. Co prawda zwłaszcza wieczorem za chwilę chce znowu to mu daje drugą. Ale ogólnie daje jedną. A jak jest lepiej?

U nas ciemieniuchy brak :ico_sorki: a w czym kąpiecie? Bo podobno jak główkę się myje w tej wodzie z kąpieli jak np oilatum kąpiecie to może powstać. Ja kąpie w oilatum ale główkę myję przegotowaną wodą tak jak buźkę.

[ Dodano: 25-08-2012, 12:28 ]
Qanchita nie mam pojęcia co z tym śluzem :ico_olaboga: a w ogóle on taki widoczny jest że w pieluszce go widać? Bo ja nie wiem czy bym go nawet zauważyła.

Kasiala ja pije od 2 tygodni herbatki bociana i herbapolu na zmianę 4 razy dziennie.

Awatar użytkownika
Qanchita
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3185
Rejestracja: 20 sie 2009, 16:47

25 sie 2012, 12:42

jeśli podejrzewasz skazę białkową to trzeba odstawić całą krowę,
A śluz i pieniste kupki mogą o tym świadczyć? Bardziej mi to pod nietolerancje laktozy podpada :ico_noniewiem: W poniedziałek rano lecę do pediatry bo tak nie może być :ico_nienie:
A Jolcia też miała problemy, bo nie pamiętam już.
Tak. Jolka miała nietolerancje laktozy i uczulenie na kurze białko. Ale wydaje mi się że i tak nie było tak źle jak u Tymka. Wystarczyło że odstawiłam z jadłospisu mleko i jaja i było ok. Przetworzone produkty typu jogurty i kefiry czy ciasta w których są śladowe ilości tych alergenów mogłam jeść. Teraz nie jem jaj, nie piję mleka, nie używam masła... Chyba czeka mnie bardziej restrykcyjna dieta :ico_placzek: Pasma śluzu są grubości palca a Jolka miała tylko nitki :ico_noniewiem:

[ Dodano: 25-08-2012, 12:47 ]
a w ogóle on taki widoczny jest że w pieluszce go widać? Bo ja nie wiem czy bym go nawet zauważyła.
Pisałam wyżej...pasma grubości małego palca :ico_olaboga: bywa że więcej śluzu niż kału :ico_noniewiem:
a w czym kąpiecie? Bo podobno jak główkę się myje w tej wodzie z kąpieli jak np oilatum kąpiecie to może powstać. Ja kąpie w oilatum ale główkę myję przegotowaną wodą tak jak buźkę.
A widzisz...ja właśnie w tym oilatumie myję :ico_olaboga: Dzięki za radę :ico_sorki: Od dziś tylko woda przegotowana na główkę :-)

Tośka_30
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1367
Rejestracja: 09 sty 2009, 10:05

25 sie 2012, 18:43

Główkę powinno się zawsze spłukać czystą wodą, nawet jak nie ma włosków, bo w przeciwnym razie ciemieniucha pewna- tak jak pisze Gosia :)

Wczoraj narzekałam na brak kupek, to dziś mamy ich pod dostatkiem- aż 4 :)

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość