agusia22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2159
Rejestracja: 16 gru 2008, 12:35

02 lip 2009, 23:47

Powodzenia.
Ja w sobote jade na testy ale z surowicy krwi.

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

03 lip 2009, 14:41

powodzenia dziewczyny!!!!!!!!!!!!!

BeataW
Wodzu
Wodzu
Posty: 10941
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:58

03 lip 2009, 21:00

no to trzymam kciuki ja nastepne mam w pon
ja też,a kolejną we środę.Maraton :ico_haha_01: Ale dobrze,im szybciej tym lepiej :ico_sorki:
Marcia mam pytanko? Czy jak odczulasz na dany alergen,czy tez nie możesz podawać go 2 tyg przed odczulaniem i 2 tyg po????Bo o tym,że 2 tyg po odczulanie nie można,to wiedziałam,ale ta lekarka powiedziała,że przed odczulaniem też nie można.
Dlatego dziś odczulałam na mleko, bo ani ja,ani Piotrek nie spożywaliśmy mleka od dawna (ja też mam obowiązkową dietę,bo nadal go karmię piersią). W przyszłym tyg odczulam chyba na jabłka,bo też dawno nie jedliśmy...od dzisiaj zaczęłam dietę bezglutenową,wiec za 2 tyg odczulamy na gluten, potem jajka i marchewka

Awatar użytkownika
Marcia77
Wodzu
Wodzu
Posty: 11779
Rejestracja: 08 lip 2008, 16:04

04 lip 2009, 13:06

Bo o tym,że 2 tyg po odczulanie nie można,to wiedziałam,ale ta lekarka powiedziała,że przed odczulaniem też nie można.
to pierwsze słysze..ale ja i tak narazie osdtawiłam wszytko oprocz mlaka i kaszek na kr nie jest uczulona i bede po kolei odczulac zeby mogła zupki jesc..a deserki to na samym koncu

[ Dodano: 2009-07-13, 16:42 ]
bylismy dzis sprawdzic czy odczulenie na mleko pomogło..urzadzenie wskazywało ze tak..od jutra wiec podjaje normalne mleki i zobaczymy..trzymajcie kciuki :ico_sorki: :ico_sorki:

BeataW
Wodzu
Wodzu
Posty: 10941
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:58

15 lip 2009, 19:38

bylismy dzis sprawdzic czy odczulenie na mleko pomogło..urzadzenie wskazywało ze tak..od jutra wiec podjaje normalne mleki i zobaczymy..trzymajcie kciuki
Marcia a nie masz jakiegoś okresu karencji? Bo nam 2 tyg po odczulaniu nie wolno podawać jeszcze tego składnika, bo podobno istnieje wtedy ryzyko,ze alergia wróci :ico_szoking:
My mleko odczulaliśmy prawie 2 tyg temu, od niedzieli spróbuję już podać. Potem był gluten, i teraz odczulamy białko jajka
Dziś zrobiła Piotrkowi dodatkowy test nabiału i wyszło,ze jest jeszcze uczulony na twaróg i ser żółty :ico_olaboga: Dla mnie trochę to dziwne,bo skoro jest juz odczulony na mleko, to jak może być uczulony na twaróg, który jest robiony z mleka???No,ale nie dyskutuję,odczulę go na to,dla spokojnego sumienia
Zostało nam jeszcze do odczulenia:
- jabłko
- marchew
- jad os i pszczół
- twaróg
- ser żółty

agusia22
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2159
Rejestracja: 16 gru 2008, 12:35

15 lip 2009, 21:03

Trzymam kciuki zeby odczulanie pomoglo :ico_sorki:
Dajcie znac :ico_sorki: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Marcia77
Wodzu
Wodzu
Posty: 11779
Rejestracja: 08 lip 2008, 16:04

17 lip 2009, 07:51

Marcia a nie masz jakiegoś okresu karencji? Bo nam 2 tyg po odczulaniu nie wolno podawać jeszcze tego składnika, bo podobno istnieje wtedy ryzyko,ze alergia wróci
tak tak miałam okres karencj własnie 2 tyg i wąłsnie po tych dwóch tyg sprawdzilismy..teraz daje juz przez tydz normalne mleko i jest oki :ico_sorki: :ico_sorki:

nam z najpilniejszych rzeczy do odczulenia został gluten i żółtko..musze sprawdzic jeszcze selera bo w tych słoiczkowych zupach jest praktycznie w kazdej, jabłak narazie ne odczulam bo niunia i tak nim pluje i wymiotuje wiec sobie narazie odpusciłam

BeataW
Wodzu
Wodzu
Posty: 10941
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:58

17 lip 2009, 10:07

tak tak miałam okres karencj własnie 2 tyg i wąłsnie po tych dwóch tyg sprawdzilismy..teraz daje juz przez tydz normalne mleko i jest oki
aha :ico_oczko: Bo u nas jest trochę inny system, sprawdza 2 dni po odczuleniu i od tej chwili każe liczyć 2 tyg :ico_oczko: Widać co gabinet to inna metoda :ico_oczko:

My dzisiaj robimy drugi raz białko jajka. Od poniedziałku mogę juz podawać mleko :ico_brawa_01: A pod koniec następnego tyg gluten :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

17 lip 2009, 17:12

dziewczyny a to błyskawiczne odczulanie nie jest szkodliwe dla dziecka????????????????Jak to działa???chodzi mi o wewnętrzne działanie. (w organizmie) :ico_noniewiem:
bo wydaje mi się ta metoda mało popularna, ale czy dlatego, że jest po prostu droga czy także z innych powodów????

BeataW
Wodzu
Wodzu
Posty: 10941
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:58

17 lip 2009, 20:56

nie sądzę,żeby było to szkodliwe,bo w jaki sposób miałoby szkodzić? :)
Ogólnie odczulanie takich dzieci nie jest popularne, bo uznaje się,że takie dzieci z alergii wyrastają...więc większość rodziców po prostu czeka,aż alergia sama minie
Mnie też powiedziano,że mogę odczulać lub czekać do ok 3-4 r.ż. ,że samo minie..
tylko mnie szkoda Piotrka,miał takie plamy na całym ciałku,które rozdrapywał do krwi,że wolałam odżałować te parę stówek i odczulić go
Na razie efekty są, plamy stają się mniej widoczne, oby tak dalej :ico_sorki:

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość