Awatar użytkownika
arvona
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 113
Rejestracja: 09 mar 2007, 03:03

14 sty 2008, 20:48

Hania tez uwielbia zabawe balonami :)

u nas Hania mleko pije tylko w nocy + to co w kaszce. a poza tym je tez danonki, jogurty, bialy serek a to produkty mleczne. wiec sie nie martwie tym ze nie wypija 600 ml mleka.. przeciez jej nie zmusze a zbytnio mleka nie lubi. parowek narazie jej nie daje.

Magdzinka malutka napewno pije tyle mleczka ile jej potrzeba :) nie martw sie tym :)

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

15 sty 2008, 13:30

Dziewczyny a ile ważą wasze szkraby??

Jak z nocami, przesypiają wam. U nas Marti zasypia ok 20-21. Nie raz jest tak ze sie przebudzi ok 2 ale pokreci sie i spi dalej. Pozniej to roznie z nią, spi nawet do 8 ale to ajk zostaje na noc u moich rodziców. Nam robi wczesniej pobudke hehe nie raz koło 5 rano. Nie ma siły aby zasneła spowrotem w swoim łózeczku, biore ja do nas. Przytuli sie i odrazu zasypia... wiem ze to nie dobre ale nie ma na nią siły... i spi tak do 7.

Awatar użytkownika
Magdzinka
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1205
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:19

15 sty 2008, 16:43

moni26, oj ze spaniem to u nas narazie masakra jest :ico_olaboga:
Joaś zasypia niestety przy cycusiu i wtedy ją odkładam do łóżeczka ale nastepuje to ostatnio nawet ok 23.30 :ico_olaboga: Nie wiem skąd ona ma tyle energii i nie zależy to w ogóle od dzremek w ciągu dnia bo czy je ma czy nie to i tak późno robi się śpiaca. W nocy też sie budzi na cycka - wtedy biorę ją do siebie i już do rana ok. 7.30 śpimy już razem....

A jeśli chodzi o wagę to dokładnie nie wiem - coś ok. 10 kg - zapisałam się na szczepienie na koniec stycznia to wtedy dokładnie będę wiedziała jaką Aśka ma wagę i wzrost.
Dziś byłyśmy u neurologa - to już nareszcie przedostatnia wizyta - rehabilitacja na którą chodziłyśmy tyle razy też już nie jest potrzebna :ico_brawa_01: wszystko się wyrównało, kręgosłup prosty :ico_brawa_01: i podobno bardzo dobrze, że Joasia jeszcze nie stoi i nie chce chodzić - narazie sprawnie jej idzie bieganie na czworakach i to jest OK. Gorzej , że jeszcze nic nie chce mówić - ani mama ani tata czy baba - w ogóle żadnych sylab nie łączy ( chociaż parę miesięcy temu to robiła :ico_noniewiem: ) i jak tak dalej pódzie to znów zacznie się chodzenie po logopedach i foniatrach :ico_olaboga: a już tak się cieszyłam , że z tymi naurologami i rehabilitacją koniec.

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

16 sty 2008, 11:40

Magdzinka bądż dobrej mysli... napewno Joasia zacznie mówic i to juz nie długo.

Jezeli chodzi o martyne to jej bużka sie nie zamyka. Dodatkowo ma swoje okreslenia na nie które rzeczy np: bebek - Chlebek; pi - pies, mi - miś, pipi- pić , a mimi to ryba itd.

Awatar użytkownika
arvona
Częstowpadacz na plotki
Częstowpadacz na plotki
Posty: 113
Rejestracja: 09 mar 2007, 03:03

16 sty 2008, 18:10

u Hani ze spaniem to roznie przewaznie przesypia cala noc a czasami zdarzy jej sie obudzic na piciu.

co do wagi dawno nie bylismy u lekarza z mala ale w piatek idziemy wiec sie dowiem.

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

16 sty 2008, 19:24

My jutro na szczepienie idziemy, to tez się dowiem dokładnie ile wazy :)

Awatar użytkownika
Magdzinka
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1205
Rejestracja: 07 mar 2007, 20:19

18 sty 2008, 17:53

moni26, i jak po szczepieniu????? Jak waga i wzrost córci? Dowiedziałaś się czegoś nowego na temat rozwoju rocznych dzieciaczków? I kiedy teraz na następne szczepienia się idzie?
My idziemy po roczku, 30 stycznia to też dokładnie zmierzą mi Asię bo ostatnio taka jakaś długa mi sie wydaje :)

A od wczoraj mamy 5 zęba :ico_brawa_01:

fasolka
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 90
Rejestracja: 22 mar 2007, 19:27

19 sty 2008, 19:52

Witamy ! Julcia waży chyba 9.250 i ma 73 cm byliśmy na szczepieniu i wszystko jest dobrze:) Teściowa u mnie była w gościnie i dowiedziałam się że dziecko morzę głodem więc biegiem do lekarza i usłyszałam że babcia przewrażliwiona....Postanowiliśmy Julcię odzwyczaić od nocnego spania z nami.... 2 razy kaszkę dostaje, zupkę, danio, jakieś owocki, które zje albo i nie, paróweczkę lubi...wszystkiego po troszku:) Humorek mi się poprawił. Pozdrawiam Was dziewczynki:*

SANDRUSIA))
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3059
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:51

20 sty 2008, 14:32

witam :) dawni mnie nie bylochcialam na poczatek kilka foteczek wkleic :ico_haha_01:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
kubus wazy 12,5kg je wszystko mleczko pije 3 razy dziennie tzn 2 razy i raz kakao na krowim mleczku :)
chcialam zlozyc zyczenia wszystkim dziecaczka ktore skonczyly juz roczek :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort:

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

20 sty 2008, 19:25

Hej dziewczyny :) Moniś mnie troszkę zmobilizowała wiec sie pojawiam. Mam nadzieję, ze znajdę czas na częstsze zaglądanie ;)
U nas wszystko w porządku. Jaguś biega od kiedy skończyła 11 m-cy, mówi też dość dużo, choć większość jeszcze w jej tylko zrozumiałym języku ;) Waży 10,5 kg, ale dlatego że schudła, bo jesteśmy świeżo po grypie żołądkowej, wiec trochę w dół uciekło. Jest przy tym wysoka bardzo dziewczynką (ma ok. 85 cm; ciuszki nosi na 98) i wiecznym żarłoczkiem. Bez przesadyzmu - zjada dużo więcej niż ja czy mój maż w ciągu dnia. Począwszy od 240 g mleka z kaszką (obowiązkowo rano i wieczorem) przez ok 3-4 skibeczki chlebka, jogurta naturalnego (innych nie może, bo uczulają ją) deserki, jabłka, biszkopty, chrupki, po 2 parówki dziennie, swój obiadek, obiad ze mną, kawał placka i cuda niewidy...Musimy przed nią chować jedzenie. I to już nie jest śmieszne :ico_noniewiem: Wprawdzie wcale po niej nie widać tych ilości (poza wzrostem), ale potem są perturbacje żołądkowe przez takie obżarstwo :) Poza tym jest baaaardzo ruchliwa i tylko jedno ją w miejscu zatrzymuje. Bajeczki:) Może je czytać godzinami. Opowiada sama sobie, pokazuje paluszkiem te przedmioty których nazwy zna i zadręcza mnie zebym jej opowiadała wciąż na nowo...Ja sie cieszę z jej upodobań ale ile można w kółko przez pół godziny o jednym bałwanku nadawać...? :-D

Zresztą...co ja będę opowiadać. same zobaczcie ;)

Dojrzała książeczkę pod fotelem - zdeterminowana :)
Obrazek

W kregu swoich zainteresowań :) Jaga uwielbia samochody. Tego dostała od nas na Gwiazdkę. Specjalnie z jednego odlewu - nic jeszcze mu nie urwała ;)
Obrazek

W trakcie lektury - skupiona :)
Obrazek

Z jabłuszkiem - wydzielonym :) Tutaj widać jaka jest wysoka
Obrazek

I tutaj ze swoim nabytkiem ostatnim od chrzestnej - wózek. Dla pięciolatki bardziej, ale co tam:)
Obrazek

A tutaj dzień przed urodzinami Jaga baloniki pomaga dmuchać ;)
Obrazek

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość