Awatar użytkownika
aga216
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5370
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:39

03 cze 2011, 12:02

aniawlkp86, poczytaj sobie na necie i nim :ico_oczko:

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

03 cze 2011, 12:03

aniawlkp86, poczytaj sobie na necie i nim
będę musiała :ico_sorki:

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

06 cze 2011, 08:29

dziewczyny ja też miałam obawy, kupiłam wiec jeden na próbę :ico_oczko:
i okazało sie ze moje obawy są bezpodstawne :ico_sorki:
dziś nie wyobrażam sobie lepszej antykoncepcji

miałam obawy zdrowotne bo niestety mam tendencje do żylaków, ale zapytałam gina i powiedział ze krążki mają takie samo ryzyko powstania zakrzepicy jak podczas stosowania tabletek anty, powiedział ze nie widzi zwiększonego ryzyka wystąpienia tego schorzenia


co do samego krązka
jest on dość miekki i gumowy jak kółeczko od prezerwatywy
przed włozeniem ściska sie go dwoma palcami i wsuwa tak samo jak tampon popychajac jednym palcem na taką głębokość jak sie wsuwa tampon czyli na długosć palca
i tyle kółeczko samo ułoży się w szyjce

wyjmuje sie go wilgotnym palcem, zaczepiając o jego krawędź zagietym palcem jak haczykiem :ico_haha_01: sam na pewno nie wypadnie

jest na takiej głębokosci ze wkłądajac palec czuć go opuszkiem ale znajduje sie na tylej ściance wiec nie czuć krążka "w środku" ani podczas sikania, ani podczas stosunku, date wyjęcia i załozenia nowego krążka radzę zapisać w kalendarzu w dzień włozenia bo jest tak wygodny ze po tych trzech tygodniach można o nim zapomnieć :ico_haha_01:

przy jego stosowaniu nie miałam żadnej infekcji, grzybicy ani innych dolegliwości
nie ma upławów, nie zmniejszyło mi się libido jak w przypadku tabletek :ico_noniewiem:
w sumie jak brałam tabletki to nie były mi potrzebne :ico_zly: bo nie miałam ochoty na nic podczas ich stosowania

w dodatku taki krążek działa "miejscowo" wydzielająć taką samą ilosc hormonów pod wpływem temperatury ciała, nie przechodzi przez ukłąd pokarmowy, wiec żadna biegunka nie spowoduje nieskutecznosci

[ Dodano: 06-06-2011, 08:46 ]
ps na ulotce chyba jest info zeby ostrożnie stosowały go osoby z migrenowym bólem głowy

ja nie miałam podczas jego stosowania bóli głowy choć w ciąży taka migrena to była codzienność :/ ale normalnie migreny nie mam wiec stosowałam bez obaw


zapytaj gina, wypróbuj jedno, dwa opakowania :ico_oczko: jeśli cos cie bedzie niepokoiło mozesz odstawić krązek


ja na początku bałam sie ze ten krązek nie działa, nie pozwalałam Przemkowi "kończyć" bo bałam sie ciąży, ale potem doszłam do wniosku co bedzie to bedzie i wtedy poszliśmy na całosć od tej pory bawiliśmy sie bez obaw :ico_oczko: w ciąże zaszłam w drugim cyklu po odstawieniu krążków, co było oczywiscie planowane :ico_oczko:


moje dwie koleżanki mają "drugie" dzieci z czasów kiedy stosowały Cilest i Mikrogynon :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01:


poza tym krązek można także stosować do "planowania" urlopu, skutecznie można przesuwać okres stosujac nawet 3 opakowania pod rząd bez robienia przerwy, oczywiscie pod okiem i przyzwoleniem ginekologa, w instrukcji jest o tym napisane :ico_oczko:


owulacja wraca w ciągu 2-8 tygodni od wyjecia krążka po zakończeniu antykoncepcji

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

06 cze 2011, 09:49

przed włozeniem ściska sie go dwoma palcami i wsuwa tak samo jak tampon popychajac jednym palcem na taką głębokość jak sie wsuwa tampon czyli na długosć palca
i tyle kółeczko samo ułoży się w szyjce
ja nigdy tamponów nie używałam to nie wiem czy bym czasem za głęboko go nie wsunęła :ico_wstydzioch: chyba nie ma takiej możliwości?
głupie pytanie :ico_wstydzioch:

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

07 cze 2011, 09:19

ja nigdy tamponów nie używałam to nie wiem czy bym czasem za głęboko go nie wsunęła :ico_wstydzioch: chyba nie ma takiej możliwości?
nie wsuniesz go za głęboko na pewno
bo wsuwasz go na długosć palca np środkowego :ico_oczko: tyle ile potrafisz, dalej sie nie da :ico_oczko: musiałabyś mieć palce jak inspektor Gadget takie teleskopowe hehe
jak wsuniesz to zobaczysz ze sam "wskakuje" w odpowiednie miejsce :ico_oczko:

nie mozesz go wsunac zbyt płytko bo po pierwsze nie usadowi sie tam gdzie powinien i wtedy mozesz go czuć, moze sprawiać dyskomfort i wtedy moze wypaść

musi być na tyle głęboko byś przy kucaniu nie czuła jego obecnosci :ico_oczko: jak wsuniesz zbyt płytko musisz go wsunąc dalej

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

09 cze 2011, 19:23

izuś_85 dzięki :ico_sorki: teraz w piątek jednak jadę do gina to się popytam o to :ico_sorki:

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

10 cze 2011, 10:26

izuś_85 dzięki :ico_sorki: teraz w piątek jednak jadę do gina to się popytam o to :ico_sorki:
spytaj :ico_oczko:

ja sie dowiedziałam od gina o tym krążku, poszłam po plastry bo nie pamiętam o tabletkach
ale gin polecił mi krążek zamiast plastrów :ico_oczko: i jestem zadowolona ze poznałam taką metodę antykoncepcji :ico_oczko: wiadomo ze kazdemu odpowiada co innego,
mam nadzieje ze ty też znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie :-D

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

16 cze 2011, 15:08

na razie wzięłam tabletki cerazette dla próby :ico_sorki:

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

16 cze 2011, 15:37

na razie wzięłam tabletki cerazette dla próby :ico_sorki:
karmisz piersia jeszcze prawda?
to nawet spoko są te tabletki, choć nie dla takiego sklerotyka jak ja :ico_wstydzioch:
o tabletkach trzeba pamiętać :ico_haha_01: o krążku sie zapomina :ico_haha_01:
nie wiem czy mozna stosować krążki podczas karmienia :ico_noniewiem:
aż sie spytam lekarza z ciekawosci na kolejnej wizycie :-D

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

16 cze 2011, 15:44

karmisz piersia jeszcze prawda?
tak i mam zamiar do roku :ico_sorki:
choć nie dla takiego sklerotyka jak ja :ico_wstydzioch:
ja też mam sklerozę ale ustawię sobie przypomnienie cały czas w telefonie :-D
nie wiem czy mozna stosować krążki podczas karmienia :ico_noniewiem:
ja też nie,ale gin tylko mi zaproponował te tabletki albo inne ale ich nazwy nie pamiętam :ico_wstydzioch:

Wróć do „Ginekologia - Położnictwo”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości