Awatar użytkownika
patrycjaaa
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 472
Rejestracja: 07 wrz 2010, 13:36

15 kwie 2011, 08:54

eh u mnie tez weekend nie bedzie ciekawy K juz z rana pojechal do Wrocka a ja sie tylko stresuje ze jak sie zacznie porod to go nie bedzie ;/ na dzis mam termin zobaczymy co dzien przyniesie ;) kuzyna zona tez ma na dzis termin i nic ja nie pobiera we wtorek ma isc do lekarza i jakby co da jej skierowanie do szpitala to bysmy sie razem spotkaly bo ja tez mam na 19 skierowanie ehhh dzis bede caly dzien chodzila nerwowa i tylko czuwala czy cos sie nie zapowiada
:ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

tabogucka
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1532
Rejestracja: 01 wrz 2010, 22:01

15 kwie 2011, 09:53

Dzien dobry
Sejana wspolczuje tych tesciow...tez mialam gosci z Pl na 2 dni....i myslam ze padne a ja mam jedno dziecko nie 3!!! i to brzydko z ich strony wolac na mala jakims przezwiskiem za Twoimi plecami :ico_nienie: ja na syncia wolam Sisio -wiec tak tez wszyscy mowia...moj wujo sie smial ze on tak dziecka nazywal nie bedzie bo mu zycie chce tym przezwiskiem zmarnowac :ico_haha_01: (on myslal ze to od sikania) a ja go wolam Sisio od Syncio i Szymus w jednym :-D :-D :-D


Noc a w zasadzie wieczor to byl koszmar od 19 maly plakal nono stop do 23: 30-a bylam z nim sama bo tata pojechal do znajomych(amaly dokladnie po jego wyjsciu sie zaczal wydzierac)- mi sie wydaje ze to go brzuszek boli od tych antybiotykow ktore ja jem (2 rozne podwojna dawka!!!) wiec mi go szkoda.... i ja tez przeplakalm te 4 godziny ....
a teraz mnie tak leb boli...
Dziewczyny brala ktoras antybiotyk karmiac -moze jaks kolezanka??? Jakie kolwiek info na ten temat bede wdzieczna.... bo sie wykoncze.... :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

[ Dodano: 2011-04-15, 09:55 ]
Moze to kolka .... bo nie chce za zdne skarby malego odstwaic od cyca- ale tez nie moge patrzec jak sie meczy ...(lekarze mi powiedzilei ze te antybiotyki nie powinny wplywac na dziecko -Erytromycyna i Metronidazol) a to jescze 5 dni.... :ico_placzek:

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

15 kwie 2011, 09:57

WITAM KWIETNIOWE MAMUSIE 2011!!!!!!!!!!!

TRZYMAM KCIUKI ZA TE JESZCZE NIE ROZPAKOWANE! ;-)

mamusia kwiecień 2010!

Awatar użytkownika
Fintifluszka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3623
Rejestracja: 16 mar 2007, 20:39

15 kwie 2011, 10:03

Taboguck, powinnas spytac pediatry czy przy tym antybiotyku mozesz karmic piersia!! chocby zadzwon do przychodni i spytaj, bo to wazne!.

czesc dziewuchy, u nas nocka w miare ok, niunia byla na czuwaniu dlugo, ale starczalo jej jak mogla possac mojego palucha, albo zebym ja glaskala, nie plakala w kazdym razie...

Sejana, jak ja uwielbiam takie akcje :ico_olaboga: widze, ze tesciowie ci juz daja popalic...
dziwne, ze niuni nie mozecie ubezpieczyc :ico_olaboga: nam wlasnie wczoraj pobrali z konta kase za Pole, aale musze przetlumaczyc akt slubu, zeby akt urodzenia malej dostac :ico_noniewiem: nie wiem gdzie to zalatwic teraz, a do kinder i elterngeldowych formalnosci by sie przydalo...

no i nam wyplacili ten kindergeld zalegly-przydal sie bardzo :ico_oczko:
a pytalas kiedys ile za mieszkanie placimy-1100e :ico_olaboga:

mala warczy w lozeczku juz

Ania, faktycznie malo spi Martynka :ico_szoking: ale wydaje mi sie, ze Gabriel tez miewal takie noce :ico_noniewiem: nawet Pola miala juz taka dobe kiedy prawie nie spala i ona najchetniej sie uspokaja u mnie na brzuchu :ico_noniewiem: trzeba moze znalezc na twoja core jakis sposob...

Poli pepek odpadl, ale sie nie zasuszyl chyba jak trzeba, wczoraj do poloznej dzwonilam, ale nie odbierala, wiec dzisiaj sprobuje raz jeszcze...

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

15 kwie 2011, 10:23

Sejana, jak ja uwielbiam takie akcje :ico_olaboga: widze, ze tesciowie ci juz daja popalic...
dziwne, ze niuni nie mozecie ubezpieczyc :ico_olaboga: nam wlasnie wczoraj pobrali z konta kase za Pole, aale musze przetlumaczyc akt slubu, zeby akt urodzenia malej dostac :ico_noniewiem: nie wiem gdzie to zalatwic teraz, a do kinder i elterngeldowych formalnosci by sie przydalo...
ja znalazlam polska tlumaczke w Neustadt a.d. Weinstraße i przeslalam jej moj wyrok sadu mailem, na srode ma byc gotowy... przetlumaczenie 1 strony - 35€ :ico_olaboga:
i pozniej bedzie go trzeba zawiesc do Standesamtu i tam dopiero beda robili uznanie mojego polskiego rozwodu - czesc z Was wie o tym, ze jestem juz po rozwodzie, ktory dostalam jeszcze w PL, a tutaj go musza uznac i do tego P. musi dolozyc swoj akt urodzenia i dopiero wtedy dostaniemy akt urodzenia. A ten cholerny akt jest nam potrzebny i do ubezpieczalni i zeby mala zameldowac i do eltern i kindergeldu, wiec poki co z papierami stoimy w miejscu... i pewnie troche to potrwa znajac niemieckie urzedy...
a pytalas kiedys ile za mieszkanie placimy-1100e :ico_olaboga:
az tyle?? :ico_olaboga: my placimy niecale 600€ za 3 pokoje, 72metry
Poli pepek odpadl, ale sie nie zasuszyl chyba jak trzeba, wczoraj do poloznej dzwonilam, ale nie odbierala, wiec dzisiaj sprobuje raz jeszcze...
u nas tez juz dawno odpadl, ale nadal jakis dzwiny jest :ico_olaboga: dzisiaj o 17.30 przyjdzie polozna juz 4 raz to moze mi poradzi co dalej :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

15 kwie 2011, 10:57

hej
ja jestem taka zmęczona, że śpię na siedziaco. W nocy małego biorę do łóżka podaję cyca i śpię a on je. :ico_olaboga:
w środę byliśmy na szczepieniu mały waży prawie 5 kg ale bardzo płakał no i od tamtej pory wieczorami jest bardzo marudny :ico_placzek:
a ja wczoraj byłam u gina na kontroli.ale o tym później

NowaSejana porąbana ta rodzinka P. :ico_puknij:
a moja teściowa wcześniej nic mi nie pomagała tak teraz jak tylko uśłyszy że mały zaczyna płakać już leci łapać go na ręce, co mnie totalnie wpienia :ico_zly: a co ja własnego dziecka uspokoic nie umiem :ico_zly: w końcu jej coś powiem bo nauczyli nosić i musiałam go oduczać przez 2 dni. no i oczywiście cudowne rady, ostatnio uwzięła się na dopajanie, choć tłumaczę że pije pierś, ale do niej to nie dociera :ico_puknij: :ico_puknij: :ico_puknij:

tabogucka wczoraj byłam u gina i dostałam środek o nazwie gynalgin, szczerze zastanawiam się czy nie odstawić na ten czas małego od piersi, chociaż to dopochwowe, mało się wchłania do krwi, ale coś się wchłania.gin zapewnia, że jest bezpieczny. środek ten zawiera metronidazol właśnie. Gin mi powiedziała, że przy stosowaniu doustnego metronidazolu nie można karmić dziecka!!!!!!!!!wydziela się w większej ilości do mleka niż do krwi!!!!!!!!!!!!!!!!!!pędź do pediatry i zapytaj koniecznie. Ile ty już to łykasz???co do erytromycyny nie wiem.

Aniaaa ja bym się nie przejmowała tym brakiem snu. mój mały czasem całymi dniami nie spał. dzieci czasem tak mają i pewnie zmieni się to za cwhilę

Fintifluszka, gratuluje dużej zdrowej córeczki!!!

tabogucka
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1532
Rejestracja: 01 wrz 2010, 22:01

15 kwie 2011, 11:01

spytaj, bo to wazne!.
Pytalam tych co mi przepisywali -jeden lekarz ginekolog -drugi lekarz ogolny!!! wg nich -NIE POWINNY WPLYWAC NA DZIECKO!!! Ale nto nie byla 100%gwarncja ze nie beda...
A teraz sie wlsnie doptrzylam na pudelku ze nawet dawke mi upieprzyli...

Mam 21 tabletek metronidazolu brac przez 7 dni 3 razy dziennie...to po ile wychodzi tabletek za kazdym razem???

1 !!!!
a ta glupia lekaraka wpisala 2!!! :ico_olaboga: i teraz nie wiem czy brac po jednej....czy ciagnac po 2 ale to byloby tylko 4 dni na antybiotyku a nie 7...Ale byc moze Sisia boli brzusio od takiej podwojnej dawki... no szlag mnie trafi i zrobie w koncu krzywde jakiemus lekarzowi !! to ze mnie upieprzyli to pol biedy ale zeby moje dziecko mialo cieprpiec przez ich lekkomyslnosc to nie daruje... :ico_zly:

aco do papierow -to ja jako "zagraniczna" dolaczam sie do Fintifluszki i Sejany ze to wrzod na pupie ta papierkowa robota... My nawet u lekarza malego nie mozemy zarejstrowac bo nie mamy aktu urodzenia :ico_olaboga: Akt urodzenia w tym urzedzie tu gdzie mieszkamy dostalibysmy dopiero 2 tygodnie po 3 maja :ico_puknij: :ico_puknij: :ico_puknij: Do starego urzedu tam =gdzie sie on urodzil mamy 2 godziny drogi z 2 przesiadkami w jedna strone plus czekanie tam w urzedzie i mielismy dzis jechac ale ze on taki bidny byl wczoraj i ja tez sie czuje dzis nie najlepiej to sobie musimy odposcic az do poniedzialku!!! Wiec o tyle o ile ja mama swojego starego lekarza o 2 godziny od domu ...tak maly nie ma zadnego...
Jedyne co mi do glowy przychodzi to zadzwonic do poloznych ...ale one tez pewnie gowno doradza wzgledem antybiotuku bo to powyzej ich kompetencji....

[ Dodano: 2011-04-15, 11:04 ]
pędź do pediatry i zapytaj
u nas nawet nie ma peediatry jako takiego... masz lekarz aogolnego i na skierwoanie gdzies dalej sie czeka z 6 tygodni ... kurde nie wiem isc prywatnie szukac ...ale tez sie nie wie na jakiego lekarza sie trafi...

[ Dodano: 2011-04-15, 11:06 ]
Blanka 26 ja sie boje ze jak go odstawie od cyca to sie oduczy ....on ma dopiero 16dni... albo starce mleko...
jedyne co nam do glowy przyszlo to karmic go na zmiane raz z buteliki formula a raz z cyca i jakos przezyc te kilka dni...

chociaz ja sie zaczynam zastanawiac czy to nie kolka ...
bo to plakanie to bylo wczoraj wieczorem -odkad usnal po polnocy to sie tylko na cyca budzil i spi ladnie....nie placze nie marudzi...

Awatar użytkownika
patrycjaaa
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 472
Rejestracja: 07 wrz 2010, 13:36

15 kwie 2011, 11:09

eh ta zona kuzyna co ma tez termin na dzis przeed chwila sie dowiedzialam ze nad ranem urodzila ;/ wszyscy w kolo rodza wczesniej odemnie teraz to juz chyba naprawde sama zostalam :ico_placzek: :ico_placzek: troszke mi przykro i jeszcze mojego K nie ma :ico_placzek:

NowaSejana
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5095
Rejestracja: 05 sty 2010, 14:03

15 kwie 2011, 11:31

a moja teściowa wcześniej nic mi nie pomagała tak teraz jak tylko uśłyszy że mały zaczyna płakać już leci łapać go na ręce, co mnie totalnie wpienia :ico_zly: a co ja własnego dziecka uspokoic nie umiem :ico_zly: w końcu jej coś powiem bo nauczyli nosić i musiałam go oduczać przez 2 dni. no i oczywiście cudowne rady, ostatnio uwzięła się na dopajanie, choć tłumaczę że pije pierś, ale do niej to nie dociera :ico_puknij: :ico_puknij: :ico_puknij:
widze, ze u Ciebie nie lepiej :ico_olaboga:
zobacze co wymysla na weekend jak przyjada, ogolnie to ja ich bardzo lubie i zawsze docinki tescia jakos znosilam, a ze oni u nas az tak czesto nie bywaja to nie bylo tak zle... a oni chcieli zebysmy razem mieszkali :ico_olaboga: wtedy odchodzilyby dopiero szopki...
mam nadzieje, ze tesciowa bedzie taka sama fajna jak przed porodem i nie bedzie mnie zameczac swoimi super radami... pozyjemy, zobaczymy :ico_noniewiem:

Dobrusia
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 529
Rejestracja: 30 sie 2010, 16:41

15 kwie 2011, 12:13

ja sie boje ze jak go odstawie od cyca to sie oduczy ....on ma dopiero 16dni... albo starce mleko...
ściągaj sobie mleko przez ten czas to na pewno Ci nie "wyschnie" ;-) a co do oduczenia się ssania cycka to ja słyszałam że to niekoniecznie prawda i te kilka dni nie powinno go oduczyć... Może spróbuj, zdrowie malutkiego jest ważniejsze :ico_sorki:

NowaSejana, Fintifluszka, ale Wy macie z tymi papierami roboty :ico_olaboga:
masakra...
a teściowie też masakra... :ico_sorki: ale u mnie co do małego to jest też podobnie tzn jak płacze to od razu alarm i na ręce biorą, i takim sposobem teraz wydaje mi się że często mały płacze sobie ale nie dlatego że go coś bardzo boli tylko żeby go ponosić...
jak tylko uśłyszy że mały zaczyna płakać już leci łapać go na ręce, co mnie totalnie wpienia :ico_zly: a co ja własnego dziecka uspokoic nie umiem :ico_zly: w końcu jej coś powiem bo nauczyli nosić i musiałam go oduczać przez 2 dni.
oduczyłaś go noszenia? Może ja też spróbuje, ale jak to zrobić:-) ??

[ Dodano: 2011-04-15, 12:15 ]
patrycjaaa, trzymaj się malutka już niedługo, na dziś masz dopiero termin, więc spokojnie :-)

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość