Awatar użytkownika
Agus
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 532
Rejestracja: 14 kwie 2011, 13:00

22 sie 2011, 21:14

A zapomniałam Agus śliczniutki ten Twój syneczek... taki do schrupania. Oczka ma cudne
Dziekuje :-D Tez czasami mam ochote go zjesc :ico_haha_01:
co do żółtaczki koniecznie trzeba to sprawdzić i naciskać lekarza aby zrobił badania na poziom bilirubiny zła diagnoza upośledza pracę wątroby.
te jego oczeta to mnie uposledzily bo poszlam do lekarza, zapytalam o ropiejace oczko i rozgadalam sie o tych krostkach ktore ma i nie zapytalam o te zolte bialka.. :ico_zly: :ico_zly: brak slow.. wiec jutro ide jeszcze raz :ico_wstydzioch:
w 5 mc po porodzie jak okazało się że jestem w ciąży!!
:ico_szoking: ja musze isc po jakies tabletki.. bo gumka niezbyt mi pasi :ico_noniewiem: a poza tym powodzenia Karolina, jakies oznaki juz masz?
i mam jeszcze jedno pytanie do karmiących piersią: jakie słodycze jecie?
Ja juz jadlam czekolade i ciasteczka kruche z kawalkami czekolady.. Ale po troszku, np 2-3 kostki w ciagu dnia i maly nie zachowywal sie jakos inaczej niz zwykle wiec czasami sobie troszke podjadam ale nie za duzo.

jeszcze was pozniej doczytam bo malemu glodomor sie wlaczyl :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
martasz
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1050
Rejestracja: 01 mar 2011, 16:58

22 sie 2011, 21:20

A powiedzcie mi przy karmieniu nie można jeść czekolady tylko ze względu na możliwość uczulenia dziecka czy może powodować problemy z brzuszkiem?

Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

22 sie 2011, 22:05

a ja czekolady jem tonami:P
9.07 wyszlam ze szpitala, 10.07 była pra pra babcia i jadłam delicje ;)
na 2 dni odstawiłam bo myslałam ,że jej szkodzi ale sie okazało ,zenie:)

szczepienie na NFZ , skojarzone nie na moje fundusze :(
jak wezme becikowe i zasiłek poporodowy to jej te rotawirusy wezme i pneumokoki...
3 x po 310zł i 2x po 270 zł... :ico_sorki:

[ Dodano: 22-08-2011, 22:07 ]
a ja juz biore tabletki AZALIA dla kobiet karmiących:)
lekko sie plami przy nich 2x w miesiacu po 3 dni ale nie ma jako takiego okresu bo bierzesz ciągle, bez przerwy na okres...
także ten...mam nadzieje,że nie wpadniemy poraz 2 aczkolwiek gumki tez są :D
strzeżonego pan bóg strzeże : :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
martasz
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
JEEEST! Przekroczyłem 1000 postów!
Posty: 1050
Rejestracja: 01 mar 2011, 16:58

22 sie 2011, 22:50

A my po szczepieniu, mała ma gorączke nie chce pić płacze... koszmar.ale to tylko 12h. czyli do 23. :D chyba...
zawsze po szczepieniu tak jest?
Różnie to bywa, nie zawsze jest gorączka czy inne rzeczy. Podobno po tych skojarzonych są mniejsze problemy.
właśnie dziewczyny na jakie szczepienie się decydujecie? I ile takie skojarzone kosztują?
My wybieramy skojarzone 5w1, mniej zastrzyków Antoś dostanie :-) i wg naszej lekarki są lepsze, koszt to ok 120-130zł za dawkę. W pierwszym roku są chyba 3. 31 sierpnia idziemy na szczepienie.

[ Dodano: 22-08-2011, 22:53 ]
W tym cyklu szczepień do 3 lat wychodziło chyba 10 zamiast 17 wkłuć.

[ Dodano: 22-08-2011, 23:03 ]
a ja czekolady jem tonami:P
9.07 wyszlam ze szpitala, 10.07 była pra pra babcia i jadłam delicje ;)
na 2 dni odstawiłam bo myslałam ,że jej szkodzi ale sie okazało ,zenie:)
To dobrze, że Liwce nic nie jest :-) Może kawałek zjem któregoś dnia i zobaczę:-)
a ja juz biore tabletki AZALIA dla kobiet karmiących:)
lekko sie plami przy nich 2x w miesiacu po 3 dni ale nie ma jako takiego okresu bo bierzesz ciągle, bez przerwy na okres...
także ten...mam nadzieje,że nie wpadniemy poraz 2 aczkolwiek gumki tez są :D
strzeżonego pan bóg strzeże : :ico_brawa_01:
[/quote]

Hahahd to jeśli ustrzelicie rodzeństwo dla Liwki zacznijcie grać w lotka :-D

Ja nie wiem sama czy chcę wracać do tabsów przed drugim dzieckiem, może jak przestanę karmić..sama nie wiem :-/ ale z drugiej strony tabsy to wygoda :-)

Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

23 sie 2011, 08:04

Hahahd to jeśli ustrzelicie rodzeństwo dla Liwki zacznijcie grać w lotka

KOCHANA :)) w totka od 2 miesiecy gramy :D
a ostatnia kumulacja to nawet 3 nie mielismy :P
aczkolwiek z dzieckiem udalo sie za pierwszym razem :ico_sorki:
chyba mimo tabsów bede dygała co miesiąc :P


wogóle to siema ! :):*
In.your ... właśnie ma cesarkę. TRZYMAMY NADAL KCIUKASKI :*
U nas nocka idealna :) o 22 zasneła i o 2 sie obudziła, i o 6 wstała zjadła kaszke i spi dalej :ico_brawa_01:

bardzo mocno krwawie jak przestałam brac antybiotyki wczoraj rano :( :ico_sorki:
o 12 ide do ginki... mama mówi ,ze łyżeczkowanie pewnie mi zrobią...
dygaaaaaam

Awatar użytkownika
zirafka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7734
Rejestracja: 19 paź 2007, 18:55

23 sie 2011, 09:35

A powiedzcie mi przy karmieniu nie można jeść czekolady tylko ze względu na możliwość uczulenia dziecka czy może powodować problemy z brzuszkiem?
i to i to... zreszta czekolada jest silnie alergizująca...
nina0226 napisał/a:

Malinkax33 napisał/a:
A my po szczepieniu, mała ma gorączke nie chce pić płacze... koszmar.ale to tylko 12h. czyli do 23. :D chyba...
zawsze po szczepieniu tak jest?


Różnie to bywa, nie zawsze jest gorączka czy inne rzeczy. Podobno po tych skojarzonych są mniejsze problemy.

no róznie dzieci przechodzą, u nas jak Kuba był szczepiony to obeszło sie bez bólu ale w razie czego czopek paracetamolu mieliśmy w zapasie..
jak wezme becikowe i zasiłek poporodowy

my juz dawno wzięliśmy becikowe :-D
My wybieramy skojarzone 5w1, mniej zastrzyków Antoś dostanie

my tez, zreszta Kuba tez był tak szczepiony...
zjadła kaszke

bosz pierwsze słysze zeby tak małe dziecko jadlo kaszkę :ico_szoking:
U nas nocka okropna a to ze względuy na to, ze mąz był w pracy od 19 do 7 rano no i latałam w nocy pomiędzy pokojami bo jak nie jedno bylo głodne to drugie sie budziło i mnie wolało :ico_szoking: :ico_olaboga: jestem padnięta... teraz stary śpi , Kuba u babci na szczęście a my odpoczywamy z Mają, ale zaraz po karmieniu wyruszamy w rejs bo musze ja zarejstrowac na te bioderka.

Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

23 sie 2011, 10:12

zirafka,
kaszke tzn : na 90 ml wody 4 łyzeczki humany i 1 płaska kleiku jabkowego;p

Awatar użytkownika
Agus
Gaduła nie do pokonania
Gaduła nie do pokonania
Posty: 532
Rejestracja: 14 kwie 2011, 13:00

23 sie 2011, 10:46

Hej! Laskiiii ale jestem dzisiaj wyspana :D:D Tak pomyslelismy ze moze malemu jest rzeczywiscie za cicho i dlatego nie chce spac wiec jak polozylam go o 21 to zostawilam wlaczony tv i spal do 2!! Jak nigdy.. Potem zasnal przed 3 i wylaczylam tv to o 5 juz pobudka.. Znow wlaczylam zasnal o 5:30 i wstal dopiero o 9! Masakra, chyba juz nie wylacze telewizora haha :-D

My bedziemy malego szczepic na jakies DTaP, IPV, Hib i PCV, ale u nas sa szczepienia za darmo wszystkie.. Tylko ze tu sa 3 w pierwszych 16 tyg a w Polsce zdaje sie ze 4?
a ja juz biore tabletki AZALIA dla kobiet karmiących:)
lekko sie plami przy nich 2x w miesiacu po 3 dni ale nie ma jako takiego okresu bo bierzesz ciągle, bez przerwy na okres...
To fajne tabletki, moja kolezanka dostala takie ze jak sie godzine spozni to od razu okres dostaje.. :/ Ja dzisiaj ide z malym do lekarza to od razu jakies sobie wezme, zobacze jakie mi przepisze.
Ja nie wiem sama czy chcę wracać do tabsów przed drugim dzieckiem, może jak przestanę karmić..sama nie wiem :-/ ale z drugiej strony tabsy to wygoda :-)
No wlasnie, wygoda.. Gumki sa do bani :ico_olaboga:
In.your ... właśnie ma cesarkę. TRZYMAMY NADAL KCIUKASKI :*
Dolaczam sie! Ale ona juz dawno kurcze pisala ze w szpitalu jest.. Niezle ja trzymaja :/
mama mówi ,ze łyżeczkowanie pewnie mi zrobią...
A na co to lyzeczkowanie?? :ico_szoking:
Malinkax33 napisał/a:
jak wezme becikowe i zasiłek poporodowy

my juz dawno wzięliśmy becikowe :-D
Ja nadal czekam az mi przyznaja.. Ale przynajmniej 'oddadza' za zwloke wiec sie troche skumuluje :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Zirafka wspolczuje.. Ja z jednym dzieckiem ledwo daje rade a co dopiero z dwojka :ico_olaboga:

nina0226
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1422
Rejestracja: 25 lis 2010, 18:21

23 sie 2011, 10:50

bardzo mocno krwawie jak przestałam brac antybiotyki wczoraj rano :( :ico_sorki:
o 12 ide do ginki... mama mówi ,ze łyżeczkowanie pewnie mi zrobią...
jak to łyżeczkowanie? czyli krwawisz niby, bo nie wyjęli Ci do końca łożyska czy jak? W takich momentach cieszę się, że miałam cesarkę i że wyjęli mi wszystko dokładnie i problem z głowy :ico_noniewiem:

U nas nocka ok, mały chyba sobie ustalił już pory spania i wstawania w nocy. Bo wczoraj chciałam go położyć wcześniej, tzn ok 21, ale nie było nawet takiej opcji, bo zjadł i oczy szeroko otwarte. Na szczęście ja sobie odpoczęłam, bo mąż się nim zajmował. Ale po 22 znowu pociumkał cyca i co prawda nie zasnął przy nim, ale odłożyliśmy go do kołyski i po chwili stęków i jęków sam zasnął :ico_brawa_01:. Potem pobudka jak co noc o 1, a potem przed 5, no i gdzieś do 7 nie mógł zasnąć. Potem pospał z godzinkę, zdążyłam w domku posprzątać i znów głód mu się włączył. No i oczywiście już później to co go odłożę, to za 10min, że jestem głodny i udało mi się go uspać dopiero o 10.

A wasze dzieci też tak twardo śpią, że nawet odkurzacz je nie obudzi? Mój jest super pod tym względem, bo nawet koło niego mogę chodzić z odkurzaczem, a on nie drgnie :-P

[ Dodano: 23-08-2011, 10:55 ]
Malinkax33 napisał/a:
In.your ... właśnie ma cesarkę. TRZYMAMY NADAL KCIUKASKI :*

Dolaczam sie! Ale ona juz dawno kurcze pisala ze w szpitalu jest.. Niezle ja trzymaja :/
no właśnie długo ją męczą!

Malinka a ja mam pytanie: w jaki sposób dostaniesz ten zasiłek poporodowy? To dlatego, że jesteście bezrobotni, czy że się uczysz? Może i ja bym mogła coś takiego dostać :-P

A ja becikowego jeszcze nie odebrałam, nawet jeszcze nie zdążyliśmy zarejestrować małego, ale dziś mąż to zrobi, w końcu.

Awatar użytkownika
Malinkax33
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 695
Rejestracja: 11 mar 2011, 09:45

23 sie 2011, 11:07

Nie wiadomo skądto obfite krwawienie :(
miałam usg i nie ma złogow poporodowych ale nie wiem :( dyyygam troszke.


co do zasiłku to dlatego ,że nie mamy dochodów żadnych :(
P. nie zarejestrowany pracuje a ja sie ucze :(
i rodzinne 68zł i dodatek do zasiłku 165zł...dzis mi list przysłali...

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość