JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

14 wrz 2011, 13:39

woda tez byl klopt bo potrafila wyzlopac ponad 250ml i sie przesikiwala
Hania potrafila wypic 250 ml wody i to przy kazdej pobudce czyli 7-8 razy ale to w pierwszej dobie :-D .
w drugiej dobie tak samo a w trzeciej dobie 5-6 razy po 250 ml i kazdej nocy juz coraz mniej az zaczela przesypiac nocki a miala 5 msc.
i przy kazdej pobudce obowiazkowo pielucha musiala byc zmieniona bo przesikiwała.

NICOLA_1985

14 wrz 2011, 20:48

ale u mnie ta woda to była po coś innego hihi :ico_oczko: Karolina nie lubiała wody więc jak poczuła, że wode ma do picia to odpychała butelke(lub kubeczek) i zasypiała, i tak za kazdym razem az w końcu przestała sie upominać o picie lub jedzenie w nocy bo wiedziała, że nic innego po za wodą nie dostanie :-)

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

15 wrz 2011, 09:22

ale u mnie ta woda to była po coś innego hihi :ico_oczko: Karolina nie lubiała wody więc jak poczuła, że wode ma do picia to odpychała butelke(lub kubeczek) i zasypiała, i tak za kazdym razem az w końcu przestała sie upominać o picie lub jedzenie w nocy bo wiedziała, że nic innego po za wodą nie dostanie :-)
u nas było to samo, identycznie
czasem pociągneła łyczka czy dwa, ale to jak super upały były

w dzień pije wode bo lubi ale w nocy picia w ogóle nie potrzebuje

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

15 wrz 2011, 09:57

no wlasnie jakby moja odpychała wodę i zasypiała to pół biedy
moja robiła awanture na cały dom
i budzila mi Jagodę

NICOLA_1985

15 wrz 2011, 11:41

na każde dziecko znajdzie się sposób tylko właśnie trzeba wiedzieć na co można sobie ewentualnie pozwolić, ja nie miałam problemu takiego jakby Karolina robiła awanture, że kogoś obudzi bo wtedy była jedynaczką. no ale dzieci są różne i na każde działa inna metoda , może napojenie na maxa przed snem coś da?

Awatar użytkownika
jagodka24
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 8382
Rejestracja: 07 mar 2007, 15:05

15 wrz 2011, 13:05

NICOLA_1985, aktualnie problem się skończył bo od tyg śpi w nocy i nie je
nawet jak się obudzi to nie domaga się mleka

a na nią nic absolutnie nic nie działało
ani woda, ani rozwodnione mleko, ani nawet medykamenty na uspokojenie
także może poprostu przyszedł jej czas i juz

NICOLA_1985

15 wrz 2011, 15:32

no to dobrze, że już teraz ładnie przesypia nocki :ico_sorki: no widocznie niektóre dzieci tak mają , że po prostu musi przyjść taki czas dla nich na to aby przestały jeść lub pić w nocy , jedno jest pewne prędzej czy później na każde dziecko taki czas przychodzi, jedne dadzą sie przekonać sposobem inne muszą same o tym zdecydować ale każde w końcu z tego wyrasta :-)

zuzzka3
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 284
Rejestracja: 05 lis 2010, 20:48

15 wrz 2011, 16:41

Na Zuzię niestety nie działa w nocy woda, w dzień pije tylko wodę, żadnych soczków nie chce, ewentualnie słomkową herbatkę. W nocy jak próbowałam z wodą był niesamowity krzyk, nie działało. Pewnie jak u córeczki jagodka24 musi przyjść jej czas.

KarolinaNaObcasach
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 19
Rejestracja: 05 lut 2014, 17:18

Re: Jak oduczyć 11 miesięczne dziecko jeść w nocy??

10 wrz 2014, 09:55

W serwisie właśnie pojawił się artykuł na ten temat: http://naobcasach.pl/jak-oduczyc-maluch ... o-dziecka/ Też odradzają "oszukiwanie" dziecka wodą czy herbatką, a zalecają bardziej treściwe posiłki, czyli kaszki.

Wróć do „Kącik dla rodziców”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość