Dosody
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 1
Rejestracja: 25 maja 2016, 14:08

Re: Własna działalność, od czego zacząć?

25 maja 2016, 14:15

Jest dużo rzeczy, które można zrobić. Warto zainteresować się po części księgowością, marketingiem itp później można chociażby czymś takim jak system erp czy innymi systemami dla działalności :)

iska992
Specjalista od nawijania
Specjalista od nawijania
Posty: 292
Rejestracja: 23 mar 2014, 07:58

Re: Własna działalność, od czego zacząć?

27 maja 2016, 08:06

Myślę, ze w pierwszej kolejności warto zadbać o oprogramowanie do prowadzenia biznesu. Na http://www.lsisoftware.pl/ znajdziesz programy dla gastronomii, hoteli, sklepów itd. Z tego co widziałam są bardzo intuicyjne i pomagają w prowadzeniu biznesu.

mirka85
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 331
Rejestracja: 16 kwie 2014, 08:01

Re: Własna działalność, od czego zacząć?

27 maja 2016, 18:43

Prowadzenie własnej firmy nie jest proste. Zajrzyj sobie na https://6krokow.pl/z-czym-wiaze-sie-roz ... podarczej/ dowiesz się jak założyć firmę i z czym wiąże się jej prowadzenie. Myślę, że dzięki temu będzie ci łatwiej podjąć decyzję.
Ja z otwarciem firmy bardzo się ociągałam, tak bardzo się bałam ze byłam gotowa odpuścić. Na szczęście miałam przyjaciółkę która mnie bardzo wspierała i praktycznie zmusiła mnie do otwarcia DG :D Nie żałuję tej decyzji.

kawusiazrana
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 41
Rejestracja: 04 paź 2013, 14:00

Re: Własna działalność, od czego zacząć?

17 cze 2016, 18:45

Niestety w większości przypadków kasa fiskalna jest niezbędna. Warto dowiedzieć się przed zakupem jaka kasa będzie nam potrzebna. Inna kasa musi byc np do sklepu mięsnego, gdzie jest duży ruch a inna do gabinetu stomatologicznego. Duży wybór kas oferuje firma www.intermarket.com.pl . Z pewnością wybierzesz coś odpowiedniego.

uwodzicielka1
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 635
Rejestracja: 27 lip 2015, 13:14

Re: Własna działalność, od czego zacząć?

19 cze 2016, 16:25

Każdą działalność trzeba zacząć od dobrego pomysłu. Potrzebne jest duże zaangażowanie, mobilizacja i wiara we własne siły. Mój brat długo zabierał się do założenia własnej firmy transportującej towary i wreszcie dopiął swego. Wie, że właściwe zabezpieczenie przewożonego ładunku do podstawa. Dlatego do przewozu używa materiałów od firmy http://www.erg-system.pl z bogatą ofertą atestowanych skrzynek i pojemników transportowych, gwarantujące bezpieczeństwo przewożonego towaru.

Ela1595
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 67
Rejestracja: 28 sty 2015, 12:45

Re: Własna działalność, od czego zacząć?

23 cze 2016, 15:57

Dobry pomysł to podstawa. W dodatku warto by było przeprowadzić badania rynku aby poznać potrzeby potencjalnych klientów. Ja na przykład przeprowadziłam takie badania przy wsparciu Lemniscate. Wykorzystują metody PAPI i CAWI. Stworzyli profesjonalne analizy, które mogłam wykorzystać podczas zakładania firmy. powodują niewielkie elementy zwane kondensatorami elektrolitycznymi, pełniącymi funkcje filtrów w układach zasilania Postawienie diagnozy w takiej sytuacji, a następnie wymiana uszkodzonych podzespołów, to jedne z najprostszych czynności, które wykonują niemal wszystkie serwisy RTV. Do naprawy odbiornika nie jest potrzebna szczególna wiedza techniczna ani diagnostyczna, dlatego po wykonaniu takiej naprawy, w czasie nieprzekraczającym jednego roku, sprzęt najczęściej wraca z identyczną usterką, a nie rzadko ze śladami głębokiej destrukcji w części wrażliwej elektroniki, ponieważ niesprawne filtry są często powodem wielu zniszczeń wewnątrz sprzętu Najważniejszą, okazuje się tutaj wiedza, która oprócz wymiany niesprawnych elementów, pozwoli również usunąć przyczynę takiego zjawiska. Same kondensatory to wydatek nie większy niż 10 - 15 zł, w naszym serwisie, razem z wymianą ok. 60 - 80 zł. Jest to naprawa, która polega głównie na usunięciu przyczyny usterki, a potem wymianie uszkodzonych elementów, przedłużając życie odbiornika o wiele kolejnych lat. Aby ocenić koszt naprawy, niezbędny jest fizyczny kontakt ze sprzętem. Tylko wtedy można stwierdzić, na co cierpi nasz "pacjent" i jakie podjąć leczenie. Przypominamy, że wszystkie czynności związane z rozpoznaniem usterk i ustaleniem kosztów naprawy są całkowicie bezpłatne w naszym serwisie a rezygnacja z naprawy w takiej sytuacji nie powoduje Duży wybór pilotów oryginalnych, zastępczych i uniwersalnych Niedziałające przyciski pilota nie zawsze oznaczają jego zużycie. Bardzo często w takich sytuacjach wystarczy mała konserwacja urządzenia. Nasz serwis wykonuje również takie czynności.Nie wszystko można w domu. Co zrobić, gdy potrzebny warsztat?, Zmiana systemu nadawania telewizji naziemnej - nie musimy kupować nowego telewizora Nowy telewizor - co kupić, co warto wiedzieć Kiedy dostrzegamy nienaturalne objawy pracy naszego telewizora, np. dziwne odgłosy z wnętrza odbiornika (trzaski, "iskrzenia", itp.), towarzyszące tym odgłosom zakłócenia widoczne na ekranie, zmiany geometryczne obrazu, zmiany jasności świecenia, samoczynne wyłączanie się odbiornika lub całkowite wyłączenie się i brak reakcji na próby włączenia, należy zabezpieczyć go, odłączając wtyk sieciowy od zasilania 230V.Zabieg taki jest bardzo prosty do wykonania i bardzo często pozwala użytkownikowi zaoszczędzić kosztów naprawy. Uszkodzenia wielu dyskretnych elementów elektronicznych np. kondensatorów elektrolitycznych, często pociągają za sobą uszkodzenia innych kosztownych podzespołów, dlatego szybkie odłączenie zasilania, w takim przypadku jest bardzo istotne, aż do wizyty serwisanta. Wszystkich objawów nieprawidłowej pracy sprzętu nie jesteśmy w stanie opisać, pozostawiamy Państwu ocenę sytuacji, zawsze służymy poradą, gdy jest ona potrzebna. Zdarza się, że uszkodzenie sprzętu nie pozwala na wykonanie czynności serwisowych w domu. W szczególności telewizory LCD wymagają warunków warsztatowych - statyw umożliwia ustawienie sprzętu w dowolnej pozycji po zdemontowaniu obudowy, komputer stacjonarny z właściwym oprogramowaniem pozwala skutecznie diagnozować nieprawidłowości oraz wykonywać precyzyjne ustawienia sprzętowe Niezbędna jest wtedy czynność, do której odczuwana niechęć towarzyszy większości z nas - transport jakiejkolwiek rzeczy ciężkiej lub wielkogabarytowej z domu do warsztatu, i z powrotem Odbieramy sprzęt do naprawy własnym transportem W wyjątkowych sytuacjach służymy pomocą również w taki sposób. Przypadki takie dotyczą głównie osób, które nie są w stanie samodzielnie przywieźć sprzętu do naprawy, a sam tryb przyjęcia wymaga wcześniejszych ustaleń telefonicznych Kineskop jest lampą elektronową, w której elektrony emitowane przez podgrzewaną katodę formowane są w uporządkowaną wiązkę przez działo elektronowe, następnie przyśpieszane przez anodę uderzają w powierzchnię ekranu pokrytą luminoforem, wywołując jego świecenie Kineskop kolorowy zawiera trzy niezależne działa elektronowe, po jednym dla każdego koloru. Wiązki odchylane są przez to samo pole magnetyczne w taki sposób, że trafiają pod różnymi kątami w ten sam punkt, znajdującej się kilka centymetrów przed ekranem, maski. Po przejściu przez otwór maski każdy ze strumieni pada na plamkę odpowiedniego luminoforu - czerwonego, zielonego i niebieskiego Technologia zwykłego kineskopu próżniowego umożliwia realizacje telewizji trójwymiarowej bez okularów. Telewizja taka zamiast jednej kamery używa siatki kamer np 4x4, 8x8 lub 4x8
Ostatnio zmieniony 07 sie 2019, 15:28 przez Ela1595, łącznie zmieniany 1 raz.

olka991
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 85
Rejestracja: 26 cze 2016, 07:48

Re: Własna działalność, od czego zacząć?

27 cze 2016, 06:17

Przede wszystkim musisz wypromować firmę. Na http://alterweb.pl/ znajdziesz bardzo ciekawe artykuły o e-marketingu. Myślę, że mogą bardzo pomóc. Ja staram się cały czas dokształcać jeśli chodzi o marketing. Mam sklep online i jego wypromowanie jest dla mnie bardzo ważne.

olka991
Niemowlak forumowy
Niemowlak forumowy
Posty: 85
Rejestracja: 26 cze 2016, 07:48

Re: Własna działalność, od czego zacząć?

27 cze 2016, 08:35

Koniecznie zadbaj o porządną księgową. Możesz też skorzystać z czegoś takiego jak samodzielna księgowość online - https://wfirma.pl/?ref=45f40ad4f59605cc2c4005a39f771ad4 Z tego co wiem można testować ją za darmo przez jakiś czas, wystawiać fv, ogarniać kadry i płace itd. Ogólnie jest prosta w obsłudze i daje wiele możliwości.

papilon
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 22 cze 2016, 10:38

Re: Własna działalność, od czego zacząć?

27 cze 2016, 10:05

Przed każdym początkującym przedsiębiorcą długa droga:) Osoba, która chce założyć swoją działalność musi podjąć wiele ważnych decyzji związanych np z lokalem czy kadrami. Przedsiębiorca powinien śledzić na bieżąco informacje ze świata biznesu i dobrze znać przepisy BHP. Warto zaglądać na stronę http://www.portalbhp.pl, informacje tam zawarte przydadzą się podczas prowadzenia firmy.

Bulka
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 8
Rejestracja: 21 cze 2016, 15:59

Re: Własna działalność, od czego zacząć?

04 lip 2016, 17:27

Powinnas tez pomyslec o ksiegowosci. Bezpieczniej jest powierzyc to osobie, ktora sie na tym zna niz dzialac na wlasna rękę. Na https://www.portalfk.pl/zawsze można znalezc porade u ekspertow z tego zakresu.

Wróć do „Prawo, praca i polityka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość