Awatar użytkownika
zborra
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9819
Rejestracja: 19 kwie 2007, 21:41

14 maja 2007, 13:02

Ja bym nie chciała znieczulenia...Mimo, że bałam sie porodu jak cholera i tego bólu i w ogóle...Bolało momentami tak, że chciałam iść do domu i obiecywałam sobie, że z dziećmi w moim życiu juz koniec... Ale teraz jestem z siebie dumna, że wytrwałam...I na pewno nie będę prosić o zzo przy kolejnym dziecku...Tak, juz mi przeszło złe nastawienie, nie pamiętam bólu tylko miłe chwile. To na prawdę można wytrzmymać bez wspomagania! :-D

Magdalena_82
Wodzu
Wodzu
Posty: 11437
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:16

14 maja 2007, 17:25

zborra, :ico_brawa_01: dzielna babeczka z Ciebie, ale wiesz każda kobitka jest inna, jedna bardziej wytrzymała, inna mniej , ja jednak twierdzę że jeżeli kobieta jest mniej wytrzymała to nie powinna się katowac, bo tak nie da sie nawet myśleć. Ja nie dałabym rady bez znieczulenia :ico_oczko:

PS. GRATULACJONY z powodu narodzin córci :ico_brawa_01: :ico_prezent: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
zborra
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9819
Rejestracja: 19 kwie 2007, 21:41

15 maja 2007, 12:23

Dzięki! masz rację... Jak ktoś z góry wie, że nie da rady, to po to jest znieczulenie...Nie jest się mniej mamą przez to. Każdy zna swój organizm...Ja myślałam, że nie dam rady, ale postanowiłam się zmierzyć ze swoimi słabościami...Może gdybym miała cięższy poród o inaczej bym mówiła...Ale chyba nie było tak źle...

Awatar użytkownika
kasia1983
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2032
Rejestracja: 13 mar 2007, 10:20

15 maja 2007, 13:00

zborra może i nie jesrt mniej mamą ale napewno ciebie będę bardziej podziwiać niż tą kobietę ktora sie zdecydowała na znieczulenie każda to wytrzyma trzeba tylko stawić temu czoło

julie_377
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 959
Rejestracja: 08 mar 2007, 10:12

15 maja 2007, 14:11

kasia nie kazda i nie zawsze rozny ludzie maja prog bolu a po co sie meczyc skoro mozna sobie pomoc???? wszystko jest dla ludzi i zadna nie jest mniej mama bo wziela znieczulenie :ico_noniewiem: ja rodzilam bez znieczulenia bo wszytsko szybko szlo ale nastepnym razem nie wiem mozliwe ze wezme...

Magdalena_82
Wodzu
Wodzu
Posty: 11437
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:16

15 maja 2007, 15:04

zgadzam się z Julie...kazda ma inny próg bólu...każda kobieta jest inna , inaczej reaguje jej ciało...
ale żadna nie jest gorsza, tylko dlatego ze wziela znieczulenie, Myslę że nie można tutaj mówić..."o ta jest lepsza bo nie wzięła znieczulenia" :ico_noniewiem: dziewczyny nie .zyjemy w średniowieczu...Znieczulenie to normalna sprawa, nic złego.
Poza tym tak jak słusznie zauwazyła zbora wazne jest tez to jaki kobieta miała poród...są kobitki których poród trwał 1 godzinę a są takie których poród trwa po kilkanaście godzin...
ja miałam wywoływany poród, a podczas takiego porodu skurcze są bardziej bolesne , tak mi mówiłam położna (ale juz po porodzie...zeby mnie nie nastraszyć)

julie_377
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 959
Rejestracja: 08 mar 2007, 10:12

15 maja 2007, 16:14

dokladnie zgadzam sie z maggie w 100% moj porod trwal 3 giodziny ale jesli trwalby 24.... napewno chcialabym odpoczac...
a nie sadze zeby byla taka regula ze im wiecej bolu kobieta wytrzyma tym bardziej bedzie malenstwo kochac :ico_noniewiem:

[ Dodano: 2007-05-15, 16:15 ]
zreszta kasia tobie jeszcze troche do porodu zostalo... zycze szybkiego i lekkiego :-)

Magdalena_82
Wodzu
Wodzu
Posty: 11437
Rejestracja: 07 mar 2007, 13:16

15 maja 2007, 18:39

julie_377 pisze:a nie sadze zeby byla taka regula ze im wiecej bolu kobieta wytrzyma tym bardziej bedzie malenstwo kochac :ico_noniewiem:

no raczej napewno nie :ico_haha_01:

..ale wszystkim mamuskom zycze szybkich i lekkich porodów :ico_oczko:

Kasia3
Umiem skakać na skakance po całym forum
Umiem skakać na skakance po całym forum
Posty: 955
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:37

15 maja 2007, 19:10

[size=150]Dziewczny powiem wam ciekawostke. [/size]
W Kanadzie ponad 30 lat stosuje się znieczulenie, kiedy kobieta ma 4cm rozwarcja, nic nie kosztuje jest w standardzie, jedynie nie stosują tego względem bardzo młodych mam, nastolatek, aby je przestraszyć i aby zastonowiły się zanim ponownie wskoczą do łóżka. Ja się cieszę, ze znieczulenia, bo ja nie daje rady z ciągłym bólem trwającym godziny, jestm marniok, ale nie wstydze się. Silna jestem w innych kwestjach, tu nie musze. Dzięki Bogu. :ico_sorki:

Aldi
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 17
Rejestracja: 16 maja 2007, 17:33

17 maja 2007, 13:40

Ja rodziłam bez znieczulenia. Też mi się zdawało w trakcie, że nie wytrzymam, że umrę!!
Ale jakoś żyję :ico_haha_01: Nie będę oszukiwać, ból jest ogromny, szczególnie pod oxytocyną, ale znieczulenie mozę rozkojarzyć i przeciągnąć drugą fazę porodu. Wiem to od doświadczonych lekarzy.

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość