Awatar użytkownika
Shiva
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2338
Rejestracja: 15 kwie 2009, 19:28

04 sty 2010, 18:29

meg, z tym niespaniem u mnie jest podobnie jak u Ciebie. Mała potrafi nawet ze 3 godziny na piersi wisieć i nie ma szans na odstawienie. Potrafi pół nocy nie spać tylko na rekach lub przy piersi siedzieć :ico_olaboga: Podobnie jest w ciągu dnia. Jej godziny to 4-10 i 13-17 wówczas najbardziej jest marudna. Ale to wszystko wina bólu brzuszka i kolek. Poza tym mam wrażenie że sie nie najada. Bo czasem tak strasznie tarmosi mi piersi z taką wręcz złością :ico_szoking: A wszystko to przez to, ze poznała co to butelka :ico_placzek: i na początku jak mleczko szybko płynie jest oki, ale potem gdy trzeba popracować - mój mały łakomczuszek jest leniwy.

anetka607, Rybka z tego co mówiła dziś miała wrócić z Zuzią do domku :-) Maleńka czuje się już lepiej :ico_sorki: :ico_sorki:

anetka607, nasze kruszynki to takie małe cwaniaczki, wiedzą jak sobie rodziców podporządkować :ico_oczko:

Świetne wieści że dorotaczekolada wraca jutro do domku :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

anusiek, Justynka też miewa często czkawkę. Najlepiej ciepło otulić i mimo wszystko przystawić do piersi. W sumie gdy dzidzia najedzona to bardziej poprzytula się i possie tylko troszeczkę pierś. W każdym razie tak jest u mnie. Ale ja mam mało pokarmu, więc może dlatego nie ulewa i nie wymiotuje.

Pruedence, ja zaczynam się zastanawiać nad taka chustą, bo przy tak absorbującym dziecku jak Justynka nic nie mogę w domku zrobić - a tak miałabym ręce wolne :-D

Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

04 sty 2010, 19:20

Co do wiszenia na cycu, Adaś je tak 1h-1,5h potem śpi tak 2-3h, ale w nocy lubi się przytulać i koło mnie śpi grzecznie a w łóżeczku ciągle kwęka, a w dzień śpi bez problemu :ico_olaboga:

Co do czkawki, Adaś ma po jedzeniu jak go dobrze nie odbije, pomaga mu cyc, tak tez mi położne w szpitalu radziły, ale jemu się nie ulewa w ogóle, dwa razy co mu się ciut ulało to było po sztucznym dokarmianiu w szpitalu.

Dorotaczekolada- obyś wyszła jutro z Leną do domku!

Awatar użytkownika
Renia0601
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5742
Rejestracja: 15 lis 2007, 14:27

04 sty 2010, 23:16

Witam 'świeżynki' kurcze moje dziecie skończyło już dwa latka na tym forum a tu takie fajne małe brzdące :ico_brawa_01:
poczytałam co tam naklikałyście i wtrącę się jeśli moge ;-)
Wit.K
oboje dostawali tylko że starszy ulewał non stop i miał kolki i nie zauważyłam różnicy a młodsza wogóle nie ulewa a jest na samym cycu, jeszcze sztuczności nie skosztowała
Spanie
Arturek długo sypiał w dzień, drzemki takie dwu-trzy godzinne standardowo. A Maja śpi pół godziny a później trzeba się bawić dwie i tak od początku. W nocy na szamanko budzi się co dwie godziny więc nie pośpię za długo ;-)

'Moje' grudniowo-styczniówki się jakoś wykruszają to czasem mogę zerknąć i służyć dobrą radą :ico_oczko: :ico_oczko:

Awatar użytkownika
patisiaaa
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 43
Rejestracja: 14 lis 2009, 00:06

04 sty 2010, 23:17

dziewczyny potzrebuje szybko jakis sprawdzony ssposób na kolke lub bol brzucha nie wiem juz co to dokladnie jest. ratunku bo juz nie daje rady.

Awatar użytkownika
Shiva
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2338
Rejestracja: 15 kwie 2009, 19:28

04 sty 2010, 23:48

patisiaaa, ja stosuję herbatki hippa rumiankową i koperek włoski. Można je stosować od 1 tygodnia życia. U nas póki co się sprawdzają. Pomagają też kropelki ESPUTICON 3x2 krople (dostałam je od lekarza na brzuszek gdy byłyśmy w szpitalu).

[ Dodano: 2010-01-04, 22:55 ]
Barbapuppa bardzo mi się podoba efekt Twojej pracy przy stronce tytułowej :-D naprawdę fajnie Ci wyszło :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
milutka204
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7293
Rejestracja: 25 mar 2008, 16:14

05 sty 2010, 08:27

patisiaaa, nie ma takiego spodobu my meczylisny sie 4 mies

Awatar użytkownika
Renia0601
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5742
Rejestracja: 15 lis 2007, 14:27

05 sty 2010, 09:23

dokładnie, jeżeli to kolka czego naprawdę nie życzę to sposoby Shiva mogą tylko złagodzić ale inie muszą. Moje pierwsze miało kolkę prawie pół roku

Awatar użytkownika
Shiva
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2338
Rejestracja: 15 kwie 2009, 19:28

05 sty 2010, 11:26

Renia0601, wiem, że kolki nie da się "wyleczyć", natomiast troszkę złagodzić jej objawy jak najbardziej :-) Choć to też zależy od dnia i stopnia nasilenia :ico_noniewiem: Już próbowaliśmy wszystkich dostępnych sposobów, z różnym skutkiem :ico_wstydzioch:

Dziś znowu gorsza noc, mała spala z przerwami 2 godziny :ico_szoking: miedzy 3-4 i 6-7. Leedwo widzę na oczy, a jeszcze dziś wizyta położnej i wizyta u pediatry :ico_olaboga:

meg
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 228
Rejestracja: 27 maja 2009, 16:54

05 sty 2010, 12:01

Shiva... współczuję. ja dziś jestem po lepszej nocy na szczęście :-)
trzy dni temu zaczęłam pić melisę- dwie saszetki i odwar z kopru włoskiego- 1 saszetkę. nie wiem... może to troszkę pomaga, uspakaja dziecko i ewentualne dolegliwości...
nie wiem czy te melisy za dużo nie piję... muszę to skonsultować z jakimś lekarzem chyba.

Awatar użytkownika
anusiek
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1380
Rejestracja: 22 maja 2009, 20:17

05 sty 2010, 12:49

witam,

fatalnie się czuję mam katar i głowa mi pęka... :ico_placzek: ehh jak nie urok...
boję się że zarażę malca :ico_placzek:
meg, mój mały ssie ok godziny, może dłużej i zasypia jak Go odkładam do łóżeczka to czasem się budzi i kręci, przeciąga ale nie płacze...zazwyczaj zasypia po chwili. Próbuje Go nauczyć zasypiać samemu bo potem ciężko odzwyczaić od spania na rękach.
anusiek, Justynka też miewa często czkawkę. Najlepiej ciepło otulić i mimo wszystko przystawić do piersi. W sumie gdy dzidzia najedzona to bardziej poprzytula się i possie tylko troszeczkę pierś. W każdym razie tak jest u mnie. Ale ja mam mało pokarmu, więc może dlatego nie ulewa i nie wymiotuje.
no właśnie teraz się obawiam bo wtedy przystawiłam i chlustnęło z Niego jak z fontanny.

Napisałam do Rybki, może odpisze co u Nich, czy wyszły już do domu...
'Moje' grudniowo-styczniówki się jakoś wykruszają to czasem mogę zerknąć i służyć dobrą radą
no pewnie zapraszamy :-)
Dziś znowu gorsza noc, mała spala z przerwami 2 godziny miedzy 3-4 i 6-7. Leedwo widzę na oczy, a jeszcze dziś wizyta położnej i wizyta u pediatry
no to powodzenia :-)

ale macie masakrę, współczuję. Mój brzdąc potrafi przespać 4 godziny, zasypia sam w łóżeczku (czasem potrzebny jest smoczek albo pogłaskanie po główce)
tego i Wam z całego serca życzę :ico_sorki:

ps. też polecam herbatki Hipp tyle że ja nie podaję małemu a sama piję rumiankową i koperkową.

przyjemnego dnia życzę.

[ Dodano: 2010-01-05, 11:52 ]
ps. Daniel trzymamy kciuki żebyś jak najszybciej miał swoje dziewczyny przy sobie w domku :-)

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość