patrycja_g
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 878
Rejestracja: 02 wrz 2010, 08:18

18 paź 2010, 12:27

Jak widac co lekarz to inna opinia.
no dokladnie, tylko kogo tutaj sluchac :ico_oczko:

[ Dodano: 2010-10-18, 13:54 ]
murchinson, wlasnie dzwonilam do lekarza zeby zapytac o koszt tych badan prenatalnych i powiedzial ze on nie bierze za to pieniedzy, czyli niby nie obejmuje mnie refundacja ale jak chodze prywatnie to widac takie badanie robi za darmo

Awatar użytkownika
mama Izuni
Biegaczostruś na forum
Biegaczostruś na forum
Posty: 224
Rejestracja: 15 lut 2010, 01:30

18 paź 2010, 14:55

Hej dziewczyny
Witam nową mamę będącą mamą.
Ja po imprezie, było miło i nerwowo bo M i szwagier wypili 0,7 na łeb i wyobraźcie sobie same co potem wyrabiali? Aż ich z domu wygoniłam. To co wyprawiali to szkoda słów i powiedziałam mu, że na żaden koncert nie idzie. Jedzenia mi zostało tyle,że teraz rodzinę będę nim męczyła przez tydzień.
co do głowy to też bardzo często mnie boli i czasem biorę apap. Na mdłości nic nie biorę, ale mam już co chwilę niebotyczną zgagę i jak już nie daję rady to biorę alugastrim. Z Izą też tak miałam, od samego początku - zgaga. Tak ogólnie to mykam na dietę bo przez ten miesiąc przytyłam 3 kg i dostałam opr od lekarza. I w tym tygodniu postanowiłam powiedzieć w pracy, bo muszę wziąć wolne na te badania krwi więc trzymajcie za mnie kciuki. Niani już powiedziałam. Postanowiłam też że od stycznia idę na chorobowe, bo prawda jest taka,że tracę teraz co miesiąc na nianię 500 zł, a pieniądze nam się teraz przydadzą.
Tak pogoda jak na tą porę roku jest super bo jest ciepło i mam nadzieję że pójdę z małą na spacerek.
Co do ruchów dziecka, to ja czasem też mam tak,że mi się wydaje że to potomek, ale chyba naprawdę na to za wcześnie i w sumie to oby jak najmniej tych kopniaków. Iza to czasem przechodziła sama siebie, bywały noce że spałam ja i jej noga która wystawała mi z brzucha że M dawał jej cześć, a potem jak zeszła w dół to miałam siniaki na zebrach. To tak jak pamiętam czekałam na pierwsze kroki Izy a potem jak trzeba było ciągle ja pilnować, latać to już nie było tak fajnie, jak pierwsze zęby, czekaliśmy na ten ząbek do 8 miesiąca, a potem z worami pod oczami przez nieprzespane noce prosiliśmy by się skończyły :-D Oj :ico_szoking: się rozpisałam a pranie muszę złożyć. Trzymajcie się dziewczyny i uważajcie na siebie. Ja to tak głównie myślę o tobie Patrycja bo nie wiem czy nie za dużo masz na głowie, szczególnie ta praca taka bardzo nie systematyczna, to 12 godzin i jeszcze w niedzielę :ico_olaboga: Myślałaś o tym zwolnieniu? A jak twoja koleżanka? Dołączy do grona fasolek?

Awatar użytkownika
wiola85
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1892
Rejestracja: 19 mar 2008, 15:19

18 paź 2010, 16:36

Nowa ciesze sie ze wszystko jest dobrze i gratuluje :-D
A jakie oni badania przeprowadzaja w tych prenatalnych??

A wiecie ja sie dzis dowiedziałam, ze zona mojego szwagra tez jest w ciazy :-D super ciesze sie bardzo, termin na 21 czerwiec.

Teraz bedzie nam naprawde ciasno, bo my mieszkamy z tesciami, tescie na gorze domu, a my na dole, mamy 2 pokoje kuchnie i łazienke, a szwagier ma jeden pokoj tez na dole z zona, bo dom buduja. No i jeszcze teraz dwojka dzieciaczkow to bedzie nas duzo, ale jakos damy rade :-D

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

18 paź 2010, 16:52

hejka
na nic natchnienia nie mam :ico_noniewiem:
byłam dzisiaj u koleżanki pół dnia,potem odebrałam Hanię z pkola i się okazuje,że teraz znowu posiedzi w domu bo zaczęła mocno kaszleć :ico_chory:
nic dzisiaj nie robię,jeszcze od wczoraj mnie ząb pobolewa i w ogóle katastrofa :ico_olaboga:

wiola85 będzie u was ciasno ale i wesoło z 2 maluchów w domku :-D

dallas
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 2
Rejestracja: 16 paź 2010, 20:22

18 paź 2010, 17:43

czesc dziewczyny dziekuje za mile przywitanie
NOWA a jakie te badania prenatalne? i dlaczego
ja dzis po usg na przeziernosc martwiłam sie bo dosc "stara" jestem 34,5 ale na szczescie wszystko dobrze nt 1.7 i reszta rowniez w porzadku
jak na razie to chora jestem i niestety pracuje :ico_placzek: no coz mus to mus
aniawlk co do chorego meza to nie wiem czy słysałas takie powiedzenie np do mojego g pasuje idealnie
"gdy facet chory to umiera co minute i cierpi za miliony :ico_haha_01: "
wiola tak juz jestem mama dosc grzecznego brzdaca ktory co jakis czas przechodzi bunt jest kochany i jedynak ma 3 i pol roku jak urodze 2 to bedzie mial 4 lata az boje sie tej jego zazdrosci :ico_szoking:

Awatar użytkownika
zoola27
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 24 sie 2008, 20:07

18 paź 2010, 18:24

dziewczyny o jakich badaniach prenatalnych mowicie ???
tych specjalistycznych co sie przez pepek sonde wprowadza ??? (chyba nic nie pomieszałam.....bo jesli chodzi o usg to kazada kobieta okolo 12 tygodnia ciazy ma przeprawadzanie usg prenatalne

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

18 paź 2010, 21:44

dziewczyny o jakich badaniach prenatalnych mowicie ???
Ja będę miała usg genetyczne +badanie z krwi.Badanie usg prenatalne to badanie usg przedurodzeniowe, dlatego teoretycznie każde badanie w ciąży będzie takim badaniem.Badanie usg genetyczne różni się od normalnego usg tym, że musi być wykonane na bardzo czułym sprzęcie i trwa dłużej.Pozwala wykryć wady genetyczne i rozwojowe. Od aminiopunkcji różni się tym, że jest całkowicie bezpieczne dla płodu.Refundowane badania przysługują kobietom po 35.roku życia oraz te w rodzinie, której były wady genetyczne, po leczeniu onkologicznym.

Awatar użytkownika
zoola27
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 24 sie 2008, 20:07

19 paź 2010, 08:49

Murchinson, moj lekarz ginekolog przeprowadza taka genetyke normalnie w cenie wizyty przy kazdej ciazy :ico_oczko:

z Nataszka miałam w 11 tygodniu :ico_oczko:

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

19 paź 2010, 10:08

zoola27 No to super! Mądry lekarz!

patrycja_g
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 878
Rejestracja: 02 wrz 2010, 08:18

19 paź 2010, 10:35

hej :-)

Ja tez widac mam badanie prenatalne w ramach wizyt prywatnych bo normalnie placi sie za nie dodatkowo ale ze ja juz place za wizyte to mam to jakby w wyposazeniu :ico_oczko:

mama Izuni, tez juz sobie mysle ze troche jednak tego wszystkiego za duzo. Zawsze musialam miec dni zapelnione, jak mialam godzine wolna to sie nudzilam i szukalam zajecia ale teraz to mnie jednak bardzo meczy. Pracuje po 10 godz ale wlasnie w sobote i niedziele niestety tez. Juz postanowilam nieodwolalnie ze tego 12 listopada ide na zwolnienie i jedyne co bede musiala to jezdzic do szkoly :-) Dziekuje za zainteresowanie :ico_oczko:

Murchinson, chcialam zaczerpnac porady farmaceutycznej... co moge wziasc na biegunke? Strasznie mnie dzis meczy w domu bym przetrzymala i poddala sie temu ale w pracy tak biegac. Koszmar, a nie dalej jak wczoraj zastanawialysmy sie nad nifuroksazydem.

Wczoraj pojechalismy z R do kina, film 110 min a ja 3 razy do wc wychodzilam w trakcie. Myslalam ze te czeste oddawanie moczu to kwestia poczatku i konca ciazy a mnie trzyma i trzyma :ico_oczko:

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 1 gość