Awatar użytkownika
Bea
Towarzyska dusza
Towarzyska dusza
Posty: 49
Rejestracja: 12 kwie 2008, 22:22

27 kwie 2010, 22:16

Ja jeszcze karmię!!! Rzadko tu się odzywam, raczej czytam tu i tam, więc pewnie mnie nie kojarzycie, ale zwolenniczką karmienia jestem, choć przyznam sama, że trochę mnie to zaczyna męczyć. Tak naprawdę w wieku Mateusza (jutro skończy 19 miesięcy) to już takie karmienie nie jest potrzebne, ale jemu jest - do zasypiania wieczorem i w nocy. Chyba sama się w ten kozi róg zapędziłam, a teraz nie wiem jak z niego się wydostać. Może to wygodne, ale chyba wypada już powoli kończyć, tylko problem tkwi w tym, że on smoka nie bierze od ósmego miesiąca, a do teraz w nocy się budzi i wtedy bez cycunia ani rusz! Może któraś z koleżanek podpowie co robić? :ico_haha_01:

lilo

28 kwie 2010, 10:04

Bea, ciężko mi coś doradzić bo raczej sama będę potrzebować porady :ico_oczko: Moja smoka nie chce, a w nocy zamiast coraz rzadziej to budzi się coraz częściej i nie sądzę żeby z głodu - bardziej dla samej przyjemności przytulenia się i ssania. Więc dla mnie brak smoczka nie jest taką rewelacyjną sprawą.

Musisz chyba po prostu odstawić, nie będzie mleczka to w końcu przestanie się budzić. Ale na pewno nie będzie lekko bo synek jest już dość duży i niekoniecznie pomysł ten mu się spodoba :ico_oczko:
Mam koleżankę która karmiła 3 lata, oczywiście ostatni rok był tylko w nocy, i mi się podobał jej sposób - przestała go karmić właśnie w 3. urodziny - wcześniej tłumaczyła mu że w trzecie urodziny mleczko robi się niedobre i znika i dzieci już nie mogą go pić. On się z tym oswoił i mimo że widać było że mu trochę ciężko, gadał o tym dość często, to poszło im naprawdę łatwo to odstawienie, nie było rozpaczy i walki. A wina że już nie może ssać nie spadła na mamę, że nie chce dać tylko na czynniki "wyższe", nie można i już. A mały praktycznie automatycznie zaczął przesypiać noce.

Ale 1,5 roczne dziecko to chyba ciut za małe na taką metodę, ale warto obrać podobny kierunek i tłumaczyć.
Najgorsze jest to ( nie dosłownie), że im się nie dzieje żadna krzywda tylko ja tak namiętnie sobie to wmawiam, że będą biedne i samotne
Wiesz - ja po prostu zdaję sobie sprawę że te prawdziwie nadopiekuńcze matki tak naprawdę robią dziecku krzywdę.

Awatar użytkownika
Ania_R
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3237
Rejestracja: 10 mar 2007, 16:58

29 kwie 2010, 15:20

Cześć :-)
Jakiś czas temu (kilka miesięcy temu) pisałam już Wam że Maja zaprzestała cycowania w nocy i piła wode - tak było przez jakieś 2 miesiace (coś koło tego choć moze krócej ?? :ico_noniewiem: ) a potem zaczeły wychodzić ząbki, była marudna, teraz juz 4 miesiąc ma katar od ząbków, doszedl kaszel itd. No i czym ona sie czuła gorzej to dostawała cycusia bo tak sie uspokajała i przy chorobie miałam wrażenie że szybciej jej pomaga :ico_noniewiem: W efekcie cycuje od jakiejś 4 rano (czasem nawet wcześniej) i raz dziennie przed spaniem w dzień, ale jak jest chora czy źle sie czuje to i częsciej dobiera sie do cyca w dzień :ico_noniewiem: Wiem, ze to ja mam z tym problem żeby ją odstawić :ico_placzek: Nie umiem po prostu jak ona tymi swoimi oczkami na mnie patrzy, rozchyla mi bluzke i często mówi "cycy daaaa" (cyca daj) - wymiękam wtedy :ico_placzek: Miałam ją karmić do roku a ja wcale końca nie widze :ico_noniewiem:
No i nie chce żeby było tak że będem karmić pod koniec roku 2 :ico_olaboga: Poza tym zastanawiam sie czy do maleństwa nie idzie teraz za mało witaminek jak Maja wyciąga z mlekiem??? :ico_noniewiem: Licze tylko na to że wkońcu sama przestanie :ico_sorki:

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

29 kwie 2010, 19:46

z tego co kojarze to powinno sie przestac karmic piersia do okolo 19 tygodnia ciąży.
ale musisz swojego lekarza zapytać.

Awatar użytkownika
Ania_R
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3237
Rejestracja: 10 mar 2007, 16:58

29 kwie 2010, 19:55

JoannaS, myślałam że może któraś z Was miała takie doświadczenia że dzidzia sama przestała wkońcu chcieć cyca (ponoć około 7 miesiąca zmienia sie smak mleka), bo jakos nie mam przekonania do wypowiedzi tutejszych lekarzy i położnych :ico_noniewiem: nawet wiem co usłyszałabym (ale z ciekawości zapytam 10 maja na pierwszej wizycie u położnej) że moge karmić tak długo jak chce i to ode mnie zależy kiedy przestane... :ico_noniewiem:

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

29 kwie 2010, 20:55

Ania_R, a dlaczego chcesz przestac karmic??
Poza tym zastanawiam sie czy do maleństwa nie idzie teraz za mało witaminek jak Maja wyciąga z mlekiem???
na pewno otrzymuje to co potrzeba :ico_oczko:
z tego co kojarze to powinno sie przestac karmic piersia do okolo 19 tygodnia ciąży.
zupelnie sie z tym nie zgadzam
przy ciazy bez komplikacji, mozna do konca karmic piersia (a po porodzie dwojke dzieci :ico_oczko: )

JoannaS
Wodzu
Wodzu
Posty: 19289
Rejestracja: 21 lut 2010, 07:51

29 kwie 2010, 21:09

przy ciazy bez komplikacji, mozna do konca karmic piersia (a po porodzie dwojke dzieci )
a widzisz tego nie wiedziałam. napisałam to co slyszalam.

Awatar użytkownika
Ania_R
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3237
Rejestracja: 10 mar 2007, 16:58

29 kwie 2010, 21:19

a dlaczego chcesz przestac karmic??
jest kilka powodów:
- po pierwsze Maja uwielbia jeść i nie ma z tym problemu więc cyclubi, a nie potrzebuje
- dlatego że piersi mam wrażliwe strasznie teraz i jest to często po prostu bolesne
- dlatego ze nie chce by rano cycowała bo sie obie nie wysypiamy przez to
- dlatego ze nie chce potem karmić 2 dzieci
- dlatego ze potem będzie zazdrosna bardiej jak bedzie widzieć że karmie maleństwo

a ciężko mi ją odstawić
- ponieważ ona tak bardzo to lubi, tak sie przytulać, jest to dla niej dobre na wszystkie smutki :ico_sorki: a dla mnie dlatego tak ciezkie by ja odstawic :ico_placzek:

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

30 kwie 2010, 07:35

jest kilka powodów:
Twoja decyzja, ale bedzie Ci trudno odstawic
a zabki wyszly malej juz wszystkie?? bo jesli nie, to jestem pewna, ze to wstawanie i czeste picie minie, mala bedzie sama powoli rezygnowala z karmien - bo lubi jesc inne jedzonko

a o piersiach wrazliwych czytalam, ale moze warto by zminimalizowac ta ilosc karmien i dla Ciebie bylo by dobrze i dla coreczki (nie musialaby sie rozstawac z ulubionym cycusiem)

a z tym karmieniem 2 to tez roznie, bo wydaje mi sie wlasnie, ze jak bedzie widziala maluszka przy piersi, to wtedy bedzie zazdrosna, no chyba, ze mamusia da jej tez sie napic :ico_oczko: (bo jesli skonczysz, to nie wiem, czy mala zapomni o piciu, jak sie malenstwo urodzi byc moze bedzie chciala od nowa)
- ponieważ ona tak bardzo to lubi, tak sie przytulać, jest to dla niej dobre na wszystkie smutki
no i wlasnie z tego powodu bym jeszcze poczekala z ta decyzja

ale oczywiscie jeszcze raz napisze, ze to jest Twoja decyzja

a co z mlekiem??jakie bedziesz dawala jak odstawisz mala??

zycze powodzenia, obojetnie co zadecydujesz :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Ania_R
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3237
Rejestracja: 10 mar 2007, 16:58

30 kwie 2010, 10:35

a zabki wyszly malej juz wszystkie??
ma na górze 4 ząbki a na dole 2 i właśnie strasznie ciężko jej wychodzą dolne dwójki i wyjść nie mogą :ico_placzek:
moze warto by zminimalizowac ta ilosc karmien
próbowałam i nawet było już tak że karmiłam ją tylko 1 raz nad ranem i to juz z jednego cycusia bo mi nawet zaczoł pokarm zanikać, ale jak znów teraz przeziębiona i te zęby to spowrotem cycuje częściej :ico_noniewiem:
bo wydaje mi sie wlasnie, ze jak bedzie widziala maluszka przy piersi, to wtedy bedzie zazdrosna
właśnie tego sie obawiam :ico_chory:
a co z mlekiem??jakie bedziesz dawala jak odstawisz mala??
mleko Cow&Gate już jej dawałam nawet do spróbowania, ale ona je dużo nabiału więc nawet nie musiałaby mleka, tym bardziej że tak jak juz pisałam jej nie chodzi o to jedzenie czy picie mleka tylko samego cycusia... :ico_noniewiem:

Generalnie wiem że to ja mam większy problem żeby ją odstawić od cyca i powiedzieć NIE niż ona :ico_placzek: Za miękka jestem :ico_placzek:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości