moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

16 gru 2008, 17:41

My też bez fluoru, dentystka mi kiedys powiedziała zeby jak najdłuzej nie dawac jej takiej pasty

mikusia
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1207
Rejestracja: 07 wrz 2008, 19:27

16 gru 2008, 22:50

moni dobrze że to napisałaś bo właśnie ostatnio biłam się z myślami czy nie powinno się już przejść na fluor. Ale teraz będe wiedzieć żeby tego nie robić :-) ale nie wiesz do jakiego mniej więcej wieku możemy podawać takie pasty bez fluoru?

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

16 gru 2008, 23:10

Jak będę to się wypytam dokładnie, planuje iść w piątek.

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

17 gru 2008, 09:17

ja myje Jagusi ząbi elmexem - on ma fluor, tzn chyba... :ico_noniewiem: nie rozumiem dlaczego pastą bezfluorową miałabym Jadze myć ząbki - nie zwracalam na to uwagi, dla mnie było naturalne, ze fluor jest jej potrzebny :ico_noniewiem:
a co do smoczka - to wczoraj już był luzik zupeły :ico_haha_01: wprawdzie zasypiała i tak dluzej niż zawsze, bo jakieś 40 min, ale za to ani razu się smoczka nie domagała ani nie budziła w nocy. Nawet jest teraz z tego dumna - tak ja chwaliliśmy, bo jak ktoś przyjdzie do nas to opowiada, że wyrzuciłyśmy smoczka za okno :ico_brawa_01:

moniś to 3mam kciuki :ico_brawa_01: oby sie udało :-D wierzymy w Ciebie zdolna bestyjko :ico_oczko:

a ja dziś odebrałam moje wyniki na hormony tarczycy i wg norm podanych na wynkach - są idealne :ico_brawa_01: poszłam na badania prywatnie i za same badania krwi ponad 80 zł zapłaciłam !!! :ico_noniewiem: ale przynajmniej wiem, że wszystko z tarczycą w porządku :-) Teraz pozostały zestaw badań, już od ginekologa i jak wszystko się uloży to od maja starania o :ico_ciezarowka: :ico_brawa_01:

mikusia
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1207
Rejestracja: 07 wrz 2008, 19:27

17 gru 2008, 13:29

eve a no dla małych dzieci fluor nie jest wskazany dlatego powinny mieć myte ząbki pastą bez fluoru :ico_noniewiem: :ico_noniewiem: bo nie potrafią jeszcze jej wypluwać i prawidłowo wypłukiwać.. a nadmiar fluoru w organizmie może szkodzić :ico_noniewiem: jakoś tak to było :ico_noniewiem:

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

17 gru 2008, 16:05

Dziewczyny jednak dzisiaj poszłyśmy. Pierwsza wizyta za :-D nami, Marti była bardzo spokojna, ale równocześnie wszystko ja interesowało. Najbardziej spodobał się jej fotel dentystyczny, nawet nie chciała żebym ją wzięła na kolana. Siedziała sama, największa frajda gdy fotel zaczął się podnosić do góry i jak wlączyli lampę. Trochę się obawiałam czy nie ugryzie ale na szczesnie nie. Ladnie otworzyła buźkę i pokazała ząbki. Na razie mam obserwować, zęby są mocne tylko maja ten ciemny nalot, mam przyjsc znowu do kontroli za jakies 2 miesiące.
Co do pasty to mozemy używać elmex, ale pod warunkiem że dziecko umie wypluwać. Z tego wszystkiego nie zapytałam czy ona ma w składzie fluor.

mikusia
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1207
Rejestracja: 07 wrz 2008, 19:27

17 gru 2008, 20:32

moni elmex z tego co kojarze to zawiera fluor ;-)

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

17 gru 2008, 21:40

No to nie wiem...

Byłam na tej rozmowie... ponoć sie spodobałam, ale zobaczymy. Ma do mnie zadzwonić w poniedziałek. Praca polegałaby na prowadzeniu biura w firmie która zajmuje sie sprzedaża wyrobów hutniczych. Hehe w koncu jestem córką Hutnika.

Awatar użytkownika
eve.ok
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5871
Rejestracja: 12 mar 2007, 19:20

18 gru 2008, 11:36

moniś to trzymam mocno kciuki zey się powiodło :ico_brawa_01:

dziewczyny - tak mnie zbiłyscie z tropu, ze dzisiaj podczas wizyty u mojego stomatologa rozmawiałam z nim o fluorze w pastach dla dzieci i on mówił zupełnie coś innego niz wy :ico_noniewiem: powiedział, ze jeśli używam pasy dla dzieci o niskiej zawartości fluoru (np. elmex) to nawet jeśli Jaga coś połknie to nic się nie stanie bo te pasty sa tak skonstruowane, że ich producenci to przewidzieli... :ico_noniewiem: mówił tylko, ze niektórzy każą dzieciom podawać dodatkowo fluor w tabletkach albo kroplach i zeby tego nie robić, bo ponoć fluor tak na prawdę spełnia swoja rolę nie "od srodka" ale na powierzchni zęba. Poszperałam w necie i większośc potwierdza tę teorię wiec zostaję przy elmex-ie. Zresztą...jakie funkcje spełnia pasta bez fluoru?! - to tak z ciekawości. Moze co najwyżej dezynfekuje ale już nie chroni np. przed kwasami w nocy, no nie?
A na 5.01 umówiliśmy się na Jagusi tzw. wizytę adaptacyjną :ico_brawa_01:

A ja przez to, ze wcześniej chodziłam do dentysty który okazał sie nie być niekompetentny dwa wzglednie wyleczone zeby trzeba rozpruwać, bo sa wyleczone źle i prochnica wchodzi :ico_noniewiem: Poszłam teraz do najdroższego w miescie (mam nadzieję, ze w ślad za kasą idzie kompetencja - póki co jak najbardziej) i zajął sie mna kompleksowo. Moze nawet założę aparat na dolne ząbki jak wyleczę wszystkie bo górne mam naturalnie idealnie prose a na dole niekoniecznie :ico_noniewiem:

mikusia
Zaczynamy gimnazjum!
Zaczynamy gimnazjum!
Posty: 1207
Rejestracja: 07 wrz 2008, 19:27

18 gru 2008, 13:18

eve no to dobrze że nam piszesz tu o tym fluorze :-) teraz będziemy wiedzieć że spokojnie go możemy podawać :-) no i widzisz... co lekarz to inna opinia :ico_noniewiem: :ico_noniewiem:

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość