Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

17 lip 2011, 20:55

cześć :-)

Jesteśmy po chrzcinach, Krzyś w kościele był aniołkiem, ale za to później dał nam w kość :ico_sorki: z brzuszkiem coraz gorzej, BioGaia dylko jednego dnia pomogła :ico_noniewiem: jutro znów idę z nim do lekarza, bo teraz płacze całe dnie i praktycznie nie śpi, zasypia dopiero ok 20-21 i jedynie w nocy jest spokojny :ico_sorki:
Mam kilka fotek z chrztu, ale mój szwagier to taki genialny fotograf, że prawie każde zdjęcie spieprzył, większość jest rozmazana tak, że nic nie widać :ico_zly:

my i chrzestni
Obrazek

Obrazek

chrzestni
Obrazek

my
Obrazek

takie słodkie aniołki były na stole
Obrazek

prababcie
Obrazek

[ Dodano: 2011-07-17, 21:18 ]
Krzysiu od wczorajszego popołudnia nie robił kupki, puszcza tylko śmierdzące bączki :ico_noniewiem: wczoraj kupkę zrobił dopiero po południu i to 4 z rzędu :ico_szoking:
Ogólnie zaczął się bardzo ślinić, nie wiem czemu :ico_noniewiem:

Koroneczko u nas sex tez jest lepszy, chociaż muszę się wspomagać nawilżaczem :ico_oczko: na początku byłam przerażona luzem, ale teraz jest już ok :ico_oczko: zdziwiło mnie to, że wygląd zewnętrzny niewymownej zmienił się, ale na lepsze, więc nie narzekam :ico_oczko:

Murchinson jaki kolos z tego dziecka :ico_szoking:

Patrycja pięknie Filipek śpi :ico_brawa_01: normalnie zazdroszczę :ico_oczko: chociaż u nas nocne spanie też coraz lepiej, już zdarzają się przerwy 5h, tylko w dzień kiepsko, ale to przez brzuszek :ico_sorki: Dużo zdrówka!

Wiola sto lat dla Ciebie i męża :ico_prezent:

Ania kupiłaś sobie ten lactinatal? Ja piję jeszcze teraz dodatkowo sok jabłkowy pól na pół z wodą i o dziwo działa!

emilia7895
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7551
Rejestracja: 14 maja 2007, 09:41

17 lip 2011, 22:20

pczeczytalam co napisalyscie, ciekawe czy bede pamietac co odpisac :ico_oczko:

markotka, biedny Krzys, oby mu szybko przeszly te kolki :ico_sorki:
jak Tosia jest bardzo rozdrazniona, suszarka ja uspokaja, probowalas?
fajne zdjecia, super pomysl z tymi aniolkami
a w co Krzys byl ubrany?
Jesteśmy po chrzcinach,
tez juz bym chciala byc po

jak myslicie, czy w koscile mozna nakarmic dziecko> bo ja juz o tym mysle :ico_olaboga:
Krzysiu od wczorajszego popołudnia nie robił kupki, puszcza tylko śmierdzące bączki
a jak z karmieniem? dajesz malemu mm?
Ogólnie zaczął się bardzo ślinić, nie wiem czemu :ico_noniewiem:
taki okras chyba, Tosinka tez zaczela i puszcza takie smieszne banki
Ja piję jeszcze teraz dodatkowo sok jabłkowy pól na pół z wodą i o dziwo działa!
ooo, o tym nie slyszalam

Koroneczka, i Patrycja, swietne zdjecia w podpisach :ico_brawa_01:
to któreś chyba dokazywało :ico_oczko:
jedno i dtugie, ale nie bylo najgorzej :ico_sorki:

w tym tygodniu staralam sie nie jesc mleka itp i zauwazylam, ze Tosi buzka sie poprawila, ogolnie sama malutka jest spokojniejsza i lepiej spi
kup tez mamy wiecej, codziennie jedna, 2, czasem 3
ponadto wczoraj zasnela przed 22 i spala prawie do 6 :ico_szoking: poprzedniego dnia o godz wczesniej sie obudzila, nie wiem czy to wiejskie powietrze jej sluzylo, bo prawie caly dzien na dworze pedzalismy, czy to od tego nabialu
staralam sie ale dzis dopiero doszlam do wniosku, ze bulki na sniadanie w swoim skladzie tez maja mleko, co?

P zaraz przyjedzie z pracy, ja pije herbatke na mleko :ico_oczko:

[ Dodano: 17-07-2011, 22:20 ]
najpierw byliśmy nad jednym jeziorkiem, potem nad drugim,
a gdzie jezdzicie? :ico_oczko:

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

17 lip 2011, 22:51

Witam z domu,
droga spokojnie-Mateuszek przespał prawie całą, obudził się na karmienie i potem znowu zasnął.
Wiolu dla Ciebie i męża wszystkiego naj...:ico_buziaczki_big: :ico_prezent:
mnie dzisiaj coś głowa boli :ico_noniewiem:
Mnie już drugi dzień boli a właściwie to tak ćmi a to dla mnie gorsze bo bardzo irytujące.
Murchinson, to ogromny ten chłopczyk :ico_szoking: Czym oni go karmią?? hihi
Wyłącznie cycuchem, ciotka podobno wygląd jak cień człowieka (choć ona zawsze tak wyglądała, rozm. XXS) bo je tylko bułkę wrocławską i pije wodę bo mały ma kolki i uczulenie na białko mleka krowiego. A waga młodego to po tatusiu. Starszy syn jak się urodził ważył 4,5kg ale po 3 miesiącach miał 7kg. Teraz szukają drugiego fotelika samochodowego bo ten właściwie już za mały bo do 9 kg.
Markotka super, że macie to za sobą, my dopiero 9.10. Krzyś jeździ bez wkładki dla niemowląt czy tylko na chrzciny wyjęłaś? Ja zastanawiam się nad jej zdjęciem, dobrze że tak gąbka pod wkładką jest na rzep to podłożę pod pupę i nie będzie się zapadać.Aniołki śliczne. Oby kolki szybko przeszły.
Ogólnie zaczął się bardzo ślinić, nie wiem czemu :ico_noniewiem:
Bo to taki okres. O soku jabłkowym nie słyszałam ale o kefirze i karmi tak (to ostatnie polecały mi nawet położne w szpitalu).
Śmierdzące bączki są ze złego trawienia i nie ma znaczenia czy dziecko na mm czy cycku bo układ pokarmowy musi się ukształtować-tak mi powiedziała pediatra.U nas też tak było jak były kolki.
nie wiem czy to wiejskie powietrze jej sluzylo, bo prawie caly dzien na dworze pedzalismy, czy to od tego nabialu
I jedno i drugie.
jak myslicie, czy w koscile mozna nakarmic dziecko> bo ja juz o tym mysle :ico_olaboga:
Pewnie, że można choć wiem że niektórzy księża się trochę burzą. Moja siostra weszła do zachrystii i tak spokojnie nakarmiła i przewinęła. Lepiej dać dziecku jeść niż ma płakać i nie patrzeć na to czy komuś się to podoba czy nie.

Dziewczyny świetne zdjęcia.

Awatar użytkownika
zoola27
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 24 sie 2008, 20:07

18 lip 2011, 08:42

markotka ten sok jabłkowy to domowej roboty ??? czy kupny ze sklepu ???

moj kolos ma 7 tygodni i wazy 6 kilo .Nataszka miała 3 miesiace z taka waga...
nawet nie mysle ile bedzie wazył jak bedzie miał pól roku.......

Awatar użytkownika
Koroneczka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2246
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:10

18 lip 2011, 09:14

Wreszcie coś się tu ruszyło :-) :-)
U nas dziś okropna pogoda- teraz pada i jest nieciekawie, nie wiem czy na spacer się wybierzemy :ico_noniewiem:
Maksio zapadł chyba w śpiączkę :-) Zasnął wczoraj o 21.30 spał do 2.30, potem obudził się o 6 i śpi do teraz! A w nocy wstaję może na 10 minut, bo on troszkę podydli cycucha i zasypia :-)
Koroneczka napisał/a:
najpierw byliśmy nad jednym jeziorkiem, potem nad drugim,

a gdzie jezdzicie? :ico_oczko:
Najpierw byliśmy na naszych ostrowskich Piaskach od rana, a popołudniu pojechaliśmy do Antonina, bo tam moja babcia na domku byłą :ico_oczko:

markotka, super, że już po chrzcinach, fotki super :-) Dobrze, że Krzyś był grzeczny! I oby te kolki przeszły wreszcie :ico_sorki: Duży chłopiec już z niego, bardzo urósł :-)
A jak pokarm Twój? Dokarmiasz jeszcze?
Pewnie, że można choć wiem że niektórzy księża się trochę burzą. Moja siostra weszła do zachrystii i tak spokojnie nakarmiła i przewinęła. Lepiej dać dziecku jeść niż ma płakać i nie patrzeć na to czy komuś się to podoba czy nie.
Też tak uważam!

Nie wiem czy nie obudzić tego mojego Okruszka :ico_noniewiem:

[ Dodano: 18-07-2011, 09:18 ]
moj kolos ma 7 tygodni i wazy 6 kilo
Duży chłopczyk, ale mój Maksio też już troszkę przybrał, wreszcie nabrał trochę ciałka i nie jest już taki chudy :ico_oczko:

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

18 lip 2011, 09:54

cześć :-)

Krzysiu ładnie spał w nocy, pierwszy raz obudził się o 1:00 (zasnął o 20:00) :ico_brawa_01: później o 4:00 i o 8:0, a teraz śpi :ico_brawa_01: Zrobił wreszcie kupkę :ico_sorki:
Karmię go i piersią i MM, samą pierś dostaje w nocy, w dzień raczej odciągam i daję mu z butelki, bo wiem ile zjadł. MM dostaje max 3 porcje na dobę po 120ml, ale nie zawsze tyle wypije.
Sok jabłkowy piję z tymbarku z kartona-jabłko antonówka albo champion i naprawdę działa, bo ściągam dużo więcej-wczoraj miałam pełną butelkę od laktatora i jeszcze bym ściągnęła coś :-D

Koroneczko my też nosimy głównie rozm.56, niektóre rzeczy 62 ale te mniejsze, młody wyrósł tylko ze skarpetek najmniejszych, bo ma duże stopy i serdelkowate łydki i najmniejsze czapeczki są za małe, bo główkę ma dużą 39cm :ico_noniewiem:

Zoola Tymonek duży, bo duży się urodził :-)

Murchinson super, że Mateuszek tak ładnie znosi podróż :ico_brawa_01: Krzyś w samochodzie też od razu zasypia, ale jak się zatrzymamy, albo mąż jedzie za wolno, to się budzi i ryczy :ico_haha_01: Wkładkę z fotelika wyjęłam, bo za bardzo pokręcony siedział, zostawiłam mu tylko pod pupą tą odczepianą część i ma kocyk wyłożony. Podawałaś może Mateuszkowi Delicol? Wczoraj farmaceutka dała mojemu mężowi, a wysłałam go po kateter Windi, żeby mały się odgazował i kupkę zrobił, ale nie było.

Emilia my jak byliśmy się w piątek wyspowiadać, to po mszy była taka krótka konferencja przedchrzcielna, na której ksiądz mówił w skrócie jak przebiega chrzest i co kiedy mamy robić, powiedział też, że jak dziecko będzie płakać, to śmiało mamy iść do zakrystii i tam siedzieć nawet cały czas, wyjść tylko na czas chrztu, ale na szczęście nie było takiej potrzeby, bo Krzysiu cały czas spał, lekko tylko się skrzywił przy oblewaniu głowy. A ubrany był w koszulę w kratkę i spodnie z materiału-męski strój w wersji mini :-D tutaj powinno być widać Obrazek

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

18 lip 2011, 11:59

Cześć,
u mnie też pochmurno i tylko 16 st.
Mateusz jak zjadł wczoraj wieczorem o 18 120ml, potem jeszcze dostał po kąpieli 60 to spał do 4.40 :ico_szoking: :-D pogadała do Luckiego i zasnął. Spał do 7, obudził się na 30 min. bo chciał pić i spał do 10. Po 1,5 godz. znowu zasnął. Mam nadzieję, że zaczyna wydłużać sobie spanie w nocy.
Podawałaś może Mateuszkowi Delicol? Wczoraj farmaceutka dała mojemu mężowi, a wysłałam go po kateter Windi, żeby mały się odgazował i kupkę zrobił, ale nie było.
Nie podawałam ale może warto spróbować. Ja jestem przeciwna stosowaniu kateteru.

Zoola ale Tymonek od razu był duży, może teraz nabiera ciałka a potem "wystrzeli w górę".

[ Dodano: 18-07-2011, 12:00 ]
A, ten z góry znowu coś remontuje-teraz piłuje :ico_puknij:

[ Dodano: 18-07-2011, 12:01 ]
Wreszcie coś się tu ruszyło :-) :-)
Zobaczysz jaka cisza się zrobi jak dziewczyny zaczną wracać do pracy.

patrycja_g
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Śmigam już bez trzymanki po forumku
Posty: 878
Rejestracja: 02 wrz 2010, 08:18

18 lip 2011, 13:02

dzieki dziewczyny, tak dla jasnosci to pierwsze zdjecie to rehabilitacja na "pilce" czyli brzuchu tatusia :ico_oczko:
Zobaczysz jaka cisza się zrobi jak dziewczyny zaczną wracać do pracy.
tylko my zostaniemy bo nie mamy gdzie wracac :ico_oczko:

emilia7895, u nas ksiadz na naukach powiedzial zeby dzieci byly nakarmione, ale wepchnij dziecku na sile, u nas nie dalo rady spodziewlismy sie ze bedzie krzyk ale cala msza przespana za to jak tylko przekroczylismy drzwi kosciola to trzeba bylo wyciagac butle. Taka kobieta wziela coreczke i poszla do lawki z boku pol mszy ja karmila spozniona przyszla przed oltarz ale ksiadz sie tylko usmiechnal, a chlopczyk za nami jadl z butelki kolejne pol mszy po czym odbilo mu sie na pol kosciola :-D

markotka, jak bedziecie mieli dajel ten problem to dajcie pol czopka glicerylowego my tak robimy co 2 dzien i Filip jest duzo spokojniejszy i my sie mniej denerwujemy bo on nam juz robil raz na 5 dni. Czasem wypada "ten dzien" i nawet nie zdazysz podac bo sam zrobi wiec powoli zaczyna sie to regulowac :-)

Mialam miec czas dla siebie a z wczorajszego grilla przywiezlismy corke kuzynki. Ma 15 lat i zakochala sie w Filipie no i tydzien z glowy :ico_oczko:

I zapisujemy malego na nauke plywania. Jak tylko wrocimy z wakacji to bedzie chodzil. Tesciowie uparli sie ze mu zafunduja wiec jak ma miec z tego pozytek to niech chodzi. Nawet kosztem tego ze bedzie to robil z tesciowa :ico_oczko:

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

18 lip 2011, 13:04

Murchinson Krzysiu też coraz dłużej śpi, teraz właśnie zasnął w leżaczku od chrzestnej, nie śpi jedynie jak brzuszek go męczy. Ten kateter chciałam w akcie desperacji wypróbować, ale wiem, że to tylko w ostateczności. Podaję mu ten Delicol i póki co jest spokój z brzuszkiem, ale pierwszy dzień nowych kropli zawsze jest ok, więc się jeszcze nie cieszę :ico_sorki: Twój sąsiad jest po prostu... :ico_olaboga:

U mnie od rana też było brzydko, ale teraz już cieplej i nawet słoneczko raz po raz wyjrzy zza chmurki :-)

Ponad miesiąc temu zamówiłam z jednego sklepu internetowego parasolkę do wózka firmową Implasta, zero kontaktu z ich strony, ja cięgla dzwonię i się upominam, a oni obiecują oddzwonić albo napisać i oczywiście tego nie robią, w zeszłym tygodniu zażądałam zwrotu kasy i nie zwrócili mi :ico_zly: Chyba dzisiaj ich policją nastraszę, bo to pod oszustwo podpada :ico_zly:

Awatar użytkownika
Koroneczka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2246
Rejestracja: 19 paź 2010, 11:10

18 lip 2011, 13:20

tylko my zostaniemy bo nie mamy gdzie wracac :ico_oczko:
No i ja :ico_oczko: ALe jakoś się tym nie przejmuję!

Murchinson :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: dla Mateuszka za spanie! Maksio też coraz dłużej śpi w nocy i coraz dłużej nie śpi w dzień :-) Ale jest grzeczny!
Ponad miesiąc temu zamówiłam z jednego sklepu internetowego parasolkę do wózka firmową Implasta, zero kontaktu z ich strony, ja cięgla dzwonię i się upominam, a oni obiecują oddzwonić albo napisać i oczywiście tego nie robią, w zeszłym tygodniu zażądałam zwrotu kasy i nie zwrócili mi :ico_zly: Chyba dzisiaj ich policją nastraszę, bo to pod oszustwo podpada :ico_zly:
O kurcze! Postrasz ich postrasz, nie ma co!

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość