Awatar użytkownika
isiawarszawa
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1760
Rejestracja: 26 lut 2009, 15:16

05 lut 2011, 19:01

askra, to tak w przenośni napisałam ;-) żadna obsesja :-D

misia81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6721
Rejestracja: 17 paź 2008, 00:52

05 lut 2011, 19:10

wisnia3006, isiawarszawa, witajcie dziewczyny bardzo mi miło was poznać i trzymam kciuki za was jak i za mnie :ico_brawa_01:
akurat kisiel mozesz
ohh super raj dla mojej buzi dziś go sobie zrobie :ico_brawa_01:

A ja dzis od rana nic nie jadłam bo po prostu nie miałam kiedy i dopiero ok 17 zjedlismy z mężem obiadek..ale rybka troszke ziemnaczków z jogurtem naturalnym i ćwikła z chrzanem bo to musi być! noi troszeczke gotowanej kapustki...pochodziłam dziś znów poruszałam się i najwyżej jak będę głodna to zjem albo pomarańczke,albo po prostu ten kisiel z owocami :ico_sorki: noi moja ciocia dała mi takie łupiny do picia na moje zaparcia lek nazywa się ISPAGUL to bez recepty mozna kupic zobaczymy czy pomoże...

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

05 lut 2011, 19:24

misia81, o matko!! kobieto nie pij tego! to sie stosuje tylko od czasu do czasu i to nie w przypadku kiedy nie wiadomo dokladnie co ci jest i z czym zaparcia sa zwiazane!
a jak juz chcesz koniecznie (na własną odpowiedzialnosc :ico_oczko: ) to pij wiecej niz 2 l picia dziennie, bo inaczej ci łupinki napęcznieją w jelitach i dopiero się zobaczysz co znaczy zaparcie....

wszelkie środki na zaparcia są do bani...nie mozna ich stosowac nawet kilka razy z rzedu. Raz jak sie zdarzy to spoko, ale tak to to nie!! jesli zmiana diety nie pomaga nalezy sie udac do lekarza, a i tak byc ostroznym przy tym co ci przepisuje, bo niestety rozni sa lekarze.

misia81 czy ty probowałas choć troche "domowych sposobów"??

misia81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6721
Rejestracja: 17 paź 2008, 00:52

05 lut 2011, 20:04

o matko!! kobieto nie pij tego!
ciocia moja to pije i jej pomogło,mówiła,ze tylko mam to pić aż mi sie wyreguluje wszystko spokojnie :ico_oczko:
czy ty probowałas choć troche "domowych sposobów"??
cały czas to robie śliwki jabłka ananasy nic nie daje nawet błonnik nic! a u lekarza byłam to dostałam LACTULOSUM i to jest dopiero na przeczyszczenie :ico_sorki:

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

05 lut 2011, 20:17

ale lactulosum jest o niebo bezpieczniejsze od tych łupin!! to, ze ciotka to pije to nie oznacza, ze zdrowe...ale zresztą jak chcesz...to twoj wybór.

Próbowałaś wypić rano na pusty żołądek kubek kefiru? Albo jogurtu naturalnego? (bez cukrowego), sok z kapusty kwaszonej? suróweczki z kapusty często? sliwki suszone na 15 min przed jedzeniem tylko dosłownie kilka, bo w większej ilości powodują wzdęcia? Ostry sok pomidorowy? Codziennie na czczo szklanka wody z duuuużą ilością soku wyciśnietego z cytryny?
Ananasy i jabłka jak dla mnie przeczyszczające nigdy nie były.

Moje zdanie jest takie, ze biorąc cokolwiek na przeczyszczenie nigdy tego nie uregulujesz...Lactulosum mozna wypic w cięzkich stanach, ale tak to to tylko i wyłącznie odpowiednia dieta pełna błonnika, owoców i warzyw i wody!!

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

05 lut 2011, 21:02

Dieta dietą, ale tak naprawdę to jak teraz zrzucicie zbędne kg, to później też trzeba o siebie dbać. Jak ma się skłonności do tycia albo jakieś problemy zdrowotne to tym bardziej.

W sumie jeżeli chodzi o moją wagę to nie mam co się czepiać :ico_oczko: ale wkurza mnie mój brzuch. Niestety sama sobie jestem winna, bo teraz nie ćwiczę a jak nie ćwiczę to od razu mi rośnie oponka i boczki. W domu mi się nie chce, mam nadzieję że od marca wrócę do ćwiczeń... bo wakacje coraz bliżej.

misia81
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6721
Rejestracja: 17 paź 2008, 00:52

05 lut 2011, 21:06

ale lactulosum jest o niebo bezpieczniejsze od tych łupin
lactulosum to już srodek przeczyszczający jest,a te łupinki poczytaj o nich nawet kobiety w ciąży to biorą :ico_oczko: ja nie mam zamiaru tego brac w nieskończonośc do tygodnia jak się nic nie ruszy to dam spokój...bo ja wiem jakie mogą byc tego konsekwencje :ico_sorki: ale dziekuje za rade przyda sie napewno :ico_sorki:
a po lactulosum mam tylko straszne wzdęcia i gazy i boli mnie brzuch także to nie dal mnie :ico_nienie:

zajadam ten kisielek :-D ja słyszałam,ze taki kisiel równiez dobrze robi na jelita :ico_noniewiem:

askra
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2648
Rejestracja: 22 paź 2010, 19:12

05 lut 2011, 21:55

a te łupinki poczytaj o nich nawet kobiety w ciąży to biorą
wiem co to jest Ispagul i wiem, ze w zyciu bym tego w ciązy nie wzięla. A Lactulosum owszem piłam kilka razy (chyba 4) na początku ciąży jak nie mogłam dac rady.
jesli ty po lactulosum masz taka reakcje to tym bardziej nie powinnas nic brac do tego wszystkiego.
A co ci powiedział lekarz na te zaparcia?

Awatar użytkownika
isiawarszawa
Profesor Tik-takologii
Profesor Tik-takologii
Posty: 1760
Rejestracja: 26 lut 2009, 15:16

05 lut 2011, 22:17

sama sobie jestem winna
oj ja tez u siebie jestem duzo winna, gdybym sie wzieła za siebie wczesniej miałabym 20 kg do zrzucania mniej, eh...

moni26
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5989
Rejestracja: 09 mar 2007, 11:55

05 lut 2011, 23:23

a tak szczerze... to czemu teraz wzięłyście się za siebie? Dla siebie samej czy dla męża, chłopaka?

Wróć do „Fitness, Diety i odchudzanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość