Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: Trzylatki wiosenno-letnie !!!! (kwiecień-lipiec 2010)

01 wrz 2013, 16:09

Wiśnia trzymam kciuki.
A potem co? Idziesz do pracy?

Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

Re: Trzylatki wiosenno-letnie !!!! (kwiecień-lipiec 2010)

01 wrz 2013, 18:03

Wiśnia, powodzonka! :-)

I nie jesteś sama, ja jutro też pędzę rano z Nikosiem do przedszkola :-)
Mężuś zawiezie nas na 8.30 na śniadanko :-) JA na razie szykuję się jutro na cały dzień, a na miejscu okaże się na ile będę tam mojemu przedszkolakowi potrzebna :-) Poza tym chciałabym zobaczyć jak wygląda dzień w przedszkolu i co moje dziecko będzie robiło. A dalej w kolejne dni zobaczymy jak Nikoś się zaadoptuje, chociaż ja jestem pełna spokoju i wiem, że nie będzie z Nim problemów.

W marcu byliśmy na kilka godzin w przedszkolu by je obejrzeć i pierwszy raz w życiu z obcymi osobami został sam na godzinę a mnie kazał iść na miasto, a teraz jest jeszcze bardziej otwarty i samodzielny, więc się nie martwię :-) I lgnie do dzieci i zabaw :ico_brawa_01:

Byliśmy z Dziadkami w tym tygodniu na zakupach, trzeba było trochę rzeczy dokupić do Jego garderoby :-) Więc już gotowy do przedszkola na całego!
Muszę dziś jeszcze spakować trochę ubrań na zmianę, na wszelki wypadek. I już, gotowi! :-D

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

Re: Trzylatki wiosenno-letnie !!!! (kwiecień-lipiec 2010)

01 wrz 2013, 18:15

Moja mała dziumdzia też gotowa do pkola.
Ale ona zaczyna dopiero 9tego.

:-D pozdrawiam!! i powodzenia jutro dla was i przedszkolaków!

Ja ja sobie przypomnę jak mój "hopsa do przodu" Bartek ryczał w przedszkolu, to mi się słabo robi.
Ale tutaj są inne klimaty w pkolach, więc o Milenę się nie martwię. A i ona sama zna kolej rzeczy, bo przez półtora roku damiana odprowadzała (i będzie oddział obok właściwie).

wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

Re: Trzylatki wiosenno-letnie !!!! (kwiecień-lipiec 2010)

01 wrz 2013, 18:29

ja o zuzke tez sie nie boje tylko o karole ale zobaczymy. ona nie chce w ogole jesc nie raz jej pierwszy posilek to obiad. pozniej serek ok 17 i mleko na kolacje owoce sa ble nie raz na sniadanie zje tosta. aa i wazy 12.900 wiec tez nie malo nie wiem czym to dziecko zyje. a w sumie od tygodnia jest na bakier z jedzeniem.
a do pracy chce isc porozsyłałam cv ale meilowo bo nie mam z kim dzieci zostawic ale zaczne osobiscie od 2 tygodnia wrzesnia jak karole zostawie w zlobku. chcialam isc do mopsu ale nie przyjma mnie tam bo musze miec skonczone studia w pracy socjalnej lub socjologi a ja jestem po ped. specjalnej

Awatar użytkownika
karo-22
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1400
Rejestracja: 25 sty 2010, 16:06

Re: Trzylatki wiosenno-letnie !!!! (kwiecień-lipiec 2010)

01 wrz 2013, 22:05

A mój Synek mi dziś zapowiedział, że On chce iść sam do przedszkola, a nie ze mną :ico_haha_01: :ico_haha_01: :ico_haha_01: Więc musiałam obiecać, że Go odprowadzę i wrócę do domu :-)

No Wiśnia, powodzenia dla Ciebie i dużo siły, bo ja sobie takiego Malucha nie wyobrażam oddać... Nie wyrobiłabym. Oby Karolka jakoś to zniosła :ico_sorki:

wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

Re: Trzylatki wiosenno-letnie !!!! (kwiecień-lipiec 2010)

02 wrz 2013, 06:40

narazie bedzie razem ze mna ale dzis w nocy dala mi wycisk od 12 do 3 w nocy nie spała i pospala do 6.15. zaraz ide zuzke budzic.
o zuze sie boje bo ona nie mowi zeby nie byla jakims popychadlem u tych starszych dzieciakow.
pwodzenia karo

Awatar użytkownika
Martalka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5386
Rejestracja: 31 sty 2009, 01:08

Re: Trzylatki wiosenno-letnie !!!! (kwiecień-lipiec 2010)

02 wrz 2013, 09:47

wisnia, u nas mówienie ruszyło.. jest coraz lepiej! Chociaż dość niewyraźnie, bo wiele spółgłosek Milena gubi, mówi jakby samymi samogłoskami czasami. A czasami ok.
Puszczam jej "słucham i uczę się mówić" z chomika sciągnięte. Ale to jak mi się przypomni.
A sama od siebie kupiłam serię logopedyczną "kocham czytać" i uczymy się czytać, ponieważ za umiejętność czytania odpowiada lewa półkula mózgu, czyli ta sama co za mówienie, i rozwijając umiejętnośc czytania (bardzo prosto, bo samogłoski, potem sylaby dziecko poznaje) rozwija się też obszar mózgu odpowiedzialny za mowę.
jest to metoda symultaniczno-sekwencyjna, tzw. metoda krakowska. I nie uczysz np, że "M" to literka "em", tylko uczysz tego w całej sylabie np. "MA", "MO", "MI". I dziecko poznaje całe sylaby.
Oczywiście Milena jeszcze nie czyta, ale chętniej powtarza co mówią dzieci z książeczek serii. Np. "Ola mówi O", "świnka mówi III" itd.

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: Trzylatki wiosenno-letnie !!!! (kwiecień-lipiec 2010)

02 wrz 2013, 16:48

a ja zapisałam Bobika na konsultację do logopedy. nie zaszkodzi. idziemy 19.09
M. dzwonił do przedszkola i póki co czekamy dalej na telefon ew. w sprawie przyjęcia. Mają dzwonic.


wisnia, jak Karolinka po pierwszym dniu?

wisnia3006
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6458
Rejestracja: 29 maja 2009, 15:30

Re: Trzylatki wiosenno-letnie !!!! (kwiecień-lipiec 2010)

02 wrz 2013, 18:06

zuzka zachwycona chodz jak mnie zobaczyla to poplakala sie ze szcześcia i usciskała karole. pani powiedziala ze ladnie sie bawila tylko juz troszke za dlugo jej bylo i o 13.30 zaczela troszke poplakiwac.
a karola caly czas z mala to ladnie sie zachowywała a jak wyszłam na chwile zaplacic za złobek to był ryk i nie mogli jej uspokoic. nie chciala nic jesc ale to sie nie dziwie bo w domu tez nie chce.

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

Re: Trzylatki wiosenno-letnie !!!! (kwiecień-lipiec 2010)

20 wrz 2013, 16:01

Co tu taka cisza?

Wiśnia, jak Zu w przedszkolu? Rozwinęła się z mówieniem jakoś?

My byliśmy z Bobim u logopedy. Pani stwierdziła ze samogłoski bardzo ładnie mówi, a nad reszta czeka nas praca. Póki co dużo mówienia, powtarzania i pytania o obrazki. Za miesiąc niecały kolejna wizyta.

Karo, jak sie czujesz juz po połowie ciąży.? Faktycznie chłopak potwierdzony?

Martalka, jak u ciebie? Teraz za dnia masz tylko Jasia, bo reszta w szkole/przedszkolu, co?

Wróć do „Przedszkolaczki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość