elenar
Rozkręcająca się gaduła
Rozkręcająca się gaduła
Posty: 18
Rejestracja: 11 mar 2007, 00:06

08 maja 2007, 10:30

asiam_26 piszesz że bactroban nie pomógl - tzn nadal jest gronkowiec czy katar się utrzymuje??
Nam mówili że któreś z domowników może mieć gronkowca i zaraża dzidzię więc jak się nie pozbedziemy się bakteri to trzeba przebadać rodzinkę i ją też leczyć. Ja na razie stosuję 1 tydzień bactroban, a mamy go stosowac aż 3 tygodnie i juz mała nie ma kataru. A ty ile stosowałaś bactroban??. U nas to jedyny antybiotyk działający na obie bacterie więc nic innego nam nie przepisali, pozostają jeszcze antybiotyki dożylne ale to wiąze się z pobytem w szpitalu - a tego chcę uniknąc. żreszta pediatra nas skierowała do szpitala ale odmówili przyjęcia bo po 1 u nas panuje gryba jelitowa i dużo jest dzieci z tą przypadłością, po 2 podobno czasami nosicielstwa się nie leczy a Madzia akurat wtedy miała tylko lekki katarek i lekarz stwierdził że szkoda zdrowe dziecko kłaśc pośród chore bo na pewno coś złapie i szkoda dziecka. Zobaczymy za 2.5 tygodnia - może nam pomoże.

Awatar użytkownika
madzia22
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1124
Rejestracja: 11 kwie 2007, 20:14

08 maja 2007, 10:59

czesc dziewczyny my znowu w domku jestesmy :-) Iza kurcze ale rewelacyjnie wyglądasz (z tego co pamiętam to duzo przytylas ) jak ty to zrobilas?
co do szczepien to mala miala tylko przeciwko żółtaczce. co do ząbkowania to żabki mogą już wychodzic kiedy nawet czytalam ze sa pojeyncze przypadki ze dzieci rodza sie z zabkiem normalnie przezylam wtedy szok > co do pirsi to nawet jak jest malo mleka to lepiej przystawiac nawet jak by 2 krople tylko lecialy a im dziecko bedzie mniaj przystawiane to tym szybciej sie pokarm skonczy . Zycze zdrówka dla Was i dla Waszych dzieciaczków napewno jeszcze zaglądne pozdrawiam :-)

[ Dodano: 2007-05-08, 11:01 ]
jeszcze jedno pytanko jak tam wasze brzuszki bo ja mam taki brzuch jakbym byla w ciązy i nic mi nie znika :ico_szoking:

Awatar użytkownika
Iwona77
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 611
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:49

08 maja 2007, 11:36

Hekkate, Ja z wlosami na razie nie mam problemu ale po odzywkach z reguly wlosy sie troche bardziej i szybciej przeltuszczaja.
Lutowki Moj Patryk tez sie slini i dr tez mowila ze to slinianki i raczki pakowal mocn do buzi teraz juz mniej ale jkis taki pod wieczor marudny sie robi,jak w niedz. bylismy w gosciach to wzielam butelke ze swoim wczesniej odciagnetym mlekiem bo juz przed wyjsciem krzyczal i denerwowal sie przy karmieniu, i chyba tu nie chodzi o to ze malo pokarmu bo czasm nawet nie zdazyc sie zassac,nie wiem od czego tak bo to sie tak powtarza raz na jakis czas i znika,byc moze ze zdenerwowania bo ostatni w ten dlugi wekend to gosci troche pozapraszalismy no i sporo po sklepach chodzilismy wiec moze mial za duzo wrazen.

ML, ja tez sie smaruje balsamem opalajacym wiec chyba nie szkodzi to nic dzidzi ale oczywiscie piersi nie smaruje.

Dziewczyny a do kiedy trzeba prasowac wszystkie ubranka dzidzi czy wy jeszcze prasujecie wszystko nawet to co sie nie gniecie? No i do kiedy trzeba prac nowe ubranka?
madzia22, moj brzuszek prawie zniknal, zostalo mi jakies 7 cm wiecej no i chyba tu juz pozostaje tylko gimnastyka, nie oczekuje ze mi sie wszystko wchlonie.Jak soje prosto to niezle to wyglada,znaczy mam wciecie w talii i w ogole , gorzej jak siedze no to takie baleronki mi wystaja ze spodni.

Awatar użytkownika
MamciaKochana
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2042
Rejestracja: 08 mar 2007, 00:02

08 maja 2007, 12:40

madzia mi brzucholek wisi taki jak w trzecim miesiacu ciazy,a czasem plaski jest, zalezy od dnia, ale wiekszasc jest tego duzego bo skora mi jeszcze sie nie wciagnela ze tak po´wiem, ale smaruje sie kremem robie brzuszki i mam nadzieje ze pomorze...
Iwona77, ja nie prasowalam ciuszkow tylko jak Julcia sie urodzila to juz mialam uprasowane dla niej ciuszki, ale to dlatego ze my suszymy w suszarce wirnikowej a tam jest wysoka temperatura i ciuszki sie *same prasuja* zawsze prsociutkie ladne wychoadza, czasem tylko sukieneczki przeprasuje ale tylko dlatego ze w goscine idziemy, a tak to nie.
ml ja wczoraj pierwszy raz podalam cos takeigo jakby kleik w sumie niewiem co to jest pisze ze jest na bazie mleka z kukurydza, gruszka i bananem, mi nawet tez smakowalo i da sie z butli pic normalnie jak mleczko tylko smakowe, bo przedwczoraj mi sie kobita o trzeciej w nocy obudzila i pic chciala a ja :ico_nienie: nieprzyzwyczajona do takich obudzen w nocy, wiec wczoraj jej podalam ten kleik czy cos tam i spala super do szostej,ani sie nie skarzy na brzuszek, zadowolona, a wcinala jak zwykle mleczko, ona wogole dziwna jest co sie jej niepoda zje i nie marudzi hihihi nawet jakby roznicy niewidziala mimo ze podaje jej trzy rodzaje mleka :
-moje
-modyfikowane od 4 miesiaca
-modyfikowane bardziej kwasnie, i rzeczywiscie ma taki kwasny smak ze jak posmakowalam to bleeee a ona nic wcianala sobie,
no i wczoraj te kleiko-mleko jej podalam,
nic sie jej nie dzieje i teraz bede jej to podawac zawsze do spania bo super po tym spi, i niemusze sie budzic w nocy, tylko o 6 na karmienie z cyca i znowu do spania az do 8 wiec sie wysypiam, ale mysle ze tylko dzieki temu ze jej zmienilam mleczko na od 4 miesiaca i ten kleik do spania, bo sie kobita zaczela przebudzac najpierw o 5 potem o 4 a przedwczoraj o 3 wiec trzeba bylo cos wykombinowac :ico_oczko:
Iwona77, a ja teraz patrze ze twoj synus ma raczke w kieszeni na zdjeciu hahaha super zdjecie!! :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: prawdziwy MACHO :-D

Awatar użytkownika
mysiaac
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 308
Rejestracja: 13 mar 2007, 22:56

08 maja 2007, 15:10

Czesc Sloneczka kurcze jak mnie dawno nie bylo, ale ostatni otakie przerwy u mnie to norma wiec chyba sie przyzwyczailyscie. Korzystam wlasnie bo Patryk spi, co mu sie ostatnio w dzien zdarza zadko i krotko, no i czekam na mezusia bo pojechal na komisje w sprawie sluzby zastepczej.

No to najnowsze wiadomosci, zaczxelam sie cieszyc bo Patryk zaczal sie rwac do siadania :ico_haha_01: no to korzystajac z tej okazji nie zalowalismy mu raczek zeby sie podnosil. No i nie mozemy go uczyc bo mu sie glowka ciagnie ttylko na jedna stromne i ma lekka asymetria i nawet go teraz an pleckach nie moge klasc tylkko boczki zostaja. :ico_placzek: No to z radochy nici, ale dobrze wiedziec bo bym mogla mu "krzywde" zrobic tym siadaniem, no i by mogl nie wyjsc z tej asymetrii.

Wlanie mam pytanie, produkty oznaczone od 4 miesiaca, mozna dawac po skonczeniu 3ciego miesiaca czy dopiero 4tego miesiaca. No bo na opakowaniach nie pisze dokladnie, a tu jednak jak sie skonczy 3ci miesiac to sie zaczyna 4ty no i pomieszanie z poplataniem. Zbyt specyficzne w strukturze wizualnej aby moc zinterpretowac to slowami.

Awatar użytkownika
Iza@
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 424
Rejestracja: 08 mar 2007, 20:22

08 maja 2007, 15:34

Karolas ja byłam w połowie 4 miesiąca jak miałam już pierwszego zęba tak mi mówiła mama , dziś byłyśmy na szczepieniu i pediatra tez mi powiedziała ze pierwszego ząbka ona może mieć za miesiąc dwa albo nawet później a dziąsła już mogą boleć .





Hekkate mi tez wypadają kup sobie skrzyp polny w aptece mi pomaga i już go kiedyś stosowałam na wypadające włosy tez pomógł a już miałam takie gołe placki na głowie a to przez zmianę wody bo wtedy byłam w Holandi po miesiącu brania tego skrzypu wszystko wróciło do normy 9 zł 100 tabletek łyka się 2 dziennie.


madzia22 ja schudłam w miesiąc po porodzie 15 kg ale już dwa mi wróciły czyli waze 87 kg na tym zdjęciu tez avantr jest nie aktualny (4 miesiąc ciąży) ale kupiłam sobie sprawdzone tabletki zmniejszające łaknienie Apptrim 33 zł w aptece moja kuzynka pracuje w aptece sama na nich schudła 30 kg w ciągu roku mówi ze sa super nie chce się słodkiego , od jutra zaczynam kurację .
Cod o brzucha to mój wygląda jak w 5 miesiącu ciąży .

Iwona ja nie prasujie już od jakiś dwóch tygodni tylko pieluszki i to co jest pogniecione a gdzieś wychodzimy , kocyk ostatnio kupiłam był ładnie zapakowany i go nie prałam z proszku dla dzieci już tez zrezygnowałam jak byłam u mamy praliśmy w zwykłym i żadnego uczulenia nie miała.

Mysiąc a co znalazłaś od 4 miesiąca ? Jeśli pisze ze od 4 miesiąca to jak skończy 3 pytałam dziś pediatry wiedz możemy już dawać te co sa od 4 miesiąca.

Awatar użytkownika
madzia22
Forumowy szkolniak!
Forumowy szkolniak!
Posty: 1124
Rejestracja: 11 kwie 2007, 20:14

08 maja 2007, 17:13

Iza dobrze ze mi napisalas bo ja sie zaczynalam martwic ze sama jestem :-) waze tyle samo co ty tylko ze ja schudlam 13 kg dzieki ze piszesz o tabletkach to sobie tez kupię dzieki !

Awatar użytkownika
karolas
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2031
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:26

08 maja 2007, 18:07

HEKKATE ale mi dałaś do myslenia, siedze i główkuje gdzie jest to miejsce w poznaniu hhhmmmmm :ico_noniewiem:
LUTOWKI no łasnie mi sie az ryczec chce tak mi strasznie włosy wypadają , normalnie przy kazdym myciu a myje główe co drugi dzien to pełne garcie mam :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: juz widzę ze coraz mniej, taka cienka kiteczka mi sie robi, boję sie ze zrobia sie rpześwity o których piszesz MIRELL-IZA, strasznie to wyglada normalnie przy spłukiwaniu głowy az sie kurek w wannie zatyka tyle ich wypadnie boje sie jak ja bede wyglądać jak chce jeszcze karmic Amelcie ale te wypadaja ce włosy to cos strasznego :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:
A powiedzcie mi mozna sie poopalac troche na solarium jak sie karmi? słysząłyscie gdzies o tym? niedługo juz fajnie ciepło moze bedzie a ja taki bladościan ze szkoda słów-poppalałoby sie troszku co nie? :ico_oczko:
A moj brzuszek tez jeszcze widoczny, jak stane bokiem i patrze w lustro to jakbym w 3 miesiącu ciazy była :(, ćwiczyc mi sie nie chce-lenia mam, niby moja waga jest juz jak sprzed ciazy tzn. teraz waze 54kg. a wazyłam 52kg. wiec niby oki i w swoje spodnie juz sie mieszcze ale ten sflaczały brzuch woła o pomstę do nieba !!!!!
To sie skrytykowałam na maksa co nie hi hi hi
Ja nie prasuje małej ubranek juz w sumie jak skonczyła miesiąc tych co ciałka dotykają i nic jej nie jest, tylko jak na wyjscie gdzies tak jak MAMCIA KOCHANA prasuje sukienki albo bluzeczke a tak to nic nie prasuje, a i piorę od początku w bonuxie i tez nic jej kompletnie nie jest od samego urodzenia nie stosowałam innego proszku stwierdziłam ze jakby cos jej wychodizło to bede prac w Lowelii ale ze nic jej nie jest to mnie cieszy.

Awatar użytkownika
mysiaac
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 308
Rejestracja: 13 mar 2007, 22:56

08 maja 2007, 18:09

Iza no soczki i dania jednoskladnikowe hippa sa od 4 miesiaca niektore z tego co pisze na opakowaniach.

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

08 maja 2007, 18:25

hejcia

Padam z nóg, moja mała maruda daje mi w kość i cały czas :ico_placzek: , już nie mam siły....

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości