MedPolonia
Noworodek Forumowy
Noworodek Forumowy
Posty: 4
Rejestracja: 24 kwie 2012, 10:39

24 kwie 2012, 10:40

Szanowni Państwo,

Rumień, wyprysk, swędzenie, łuszcząca się skóra, plamy, pęcherzyki, zaognione i sączące się zmiany na buzi, rękach i nogach to objawy atopowego zapalenia skóry. Jej pierwsze oznaki pojawiają się już u niemowląt. Niestety przyczyny tej przewlekłej choroby są nie do końca poznane. Na szczęście lekarze coraz lepiej potrafią radzić sobie z jej objawami tak, aby skutecznie przynieść ulgę dzieciom dotkniętym tą chorobą. Atopowe zapalenie skóry (AZS), najczęściej jest objawem towarzyszącym alergii wziewnej, pokarmowej lub kontaktowej. Zazwyczaj też współistnieje z innymi, typowo alergicznymi dolegliwościami, takimi jak alergiczny nieżyt nosa, astma oskrzelowa czy objawy ze strony przewodu pokarmowego. Choroba jest bardzo uciążliwa i nieprzyjemna zarówno dla dziecka jak i całej rodziny. Dlatego jeśli zaobserwujemy u dziecka nawracające zmiany skórne, koniecznie skonsultujmy je z lekarzem pediatrą. Pozwoli to nam wykonać testy i ustalić leczenie.

Zespół Poznańskiego Szpitala i Przychodni MedPolonia

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

25 kwie 2012, 09:35

zaglądam do Was bo sama nie wiem co jest ze skórą Konradka

jak miał już 3 miesiace to miał na główce nad uszami plamy (tylko w tych dóch miejscach)
takie czerwonawe łuszzczące jak strupek

diagnoza liszaj
był pimafukort efekt chwilowy dodatkowo wyszło to samo na łokciu
potem Triderm i zaleczył szybko te zmiany :ico_sorki:

jednak nie na długo :ico_olaboga:
niedawno znów wyszło na rączce, tym razem na całym przedramieniu, na drugim łokciu troszke i na główce z jednej strony :ico_olaboga:

druga lekarka powiedziała zę to AZS :ico_olaboga:

ale poza tymi miejscami skóra jest czysta, nie ma wyprysków, policzki ma śliczne gładkie
cała skóra jest ok, brzuszek, plecki, nóżki :ico_sorki:
tylko łokcie i nad uszkami :ico_noniewiem:

już sama nie wiem co myśleć :ico_olaboga:
wg mnie problem jest "miejscowy" bo tylko te same miejsca są złuszczone :ico_noniewiem:

stosujemy emolienty i masć z apteki robioną

[ Dodano: 25-04-2012, 09:39 ]
czy są jakieś podpowiedzi jak stwierdzić ze to na prawde AZS?

czy to zawsze łaczy sie z alergią?


Kondziu nie ma na nic uczulenia
jak miał grype jelitową lekarka kazała nam podawać mu kakao na wodze a miał nie całe pół roku i nic mu nie wyskoczyło :ico_sorki: toleruje kakao a wiem ze jest silnie uczulajace :ico_noniewiem:

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

25 kwie 2012, 13:15

potem Triderm i zaleczył szybko te zmiany :ico_sorki:
Mnie pani alergolog jak jej powiedziałam że pediatra przepis Triderm powiedziała ze lekarz powinien mieć więcej oleju w głowie bo to jest bardzo silny steryd i dla takich dzieci ona nie przepisuje go nigdy a nawet jeżeli to w stanach bardzo ciężkich.
Te maści sterydowe nie leczą tylko na chwilę dają poprawę.Ja ich juz nie używam bo to nic nie daje.
Moja też ma w konkretnych miejscach nie całe ciało.

[ Dodano: 25-04-2012, 13:17 ]
Ja natłuszczam skórę tak często jak tylko to możliwe.Przy każdej zmianie pieluszki a nawet częściej.Aha i nie kąpie jej codziennie tylko co 2-3 dni.

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

26 kwie 2012, 10:47

czy to zawsze łaczy sie z alergią?
Niestety, asz to zapalenie skóry wywołane już niewielką dawką alergenu. To, że syn nie ma uczulenia na kakao to nie znaczy, że nic innego go nie uczula. Nie zawsze musi to być jedzenie. Teraz jest sezon pylenia.
Mój syn ma azs wywołane mlekiem-zmiany na twarzy, udach i pod kolanami, a ja mam przez grzyby i pleśnie (których wszędzie pełno na drzewach) orz topolę (ale to na granicy z normą)-zmiany pod pachami, czasami na skroniach, w teraz po raz pierwszy na dłoniach. U mnie zmiany pojawiają się sezonowo-grudzień-styczeń, maj, jesień.
Przy azs zmiany najczęściej są na łokciach (zarówno w ich w zgięciu jak i na zewnątrz), kolanach (tak samo jak z łokciami), szyi, twarzy, kostkach nóg czasami zmiany są też na całym ciele.
Przy diagnozie stosuje się kryteria Hannifina-Rajki (wpisz w google)-typowe umiejscowienie, swędzące zmiany, łuszczące się zmiany (sucha skóra, rybia łuska), przewlekły i nawrotowy przebieg. Dermatolog, który raz widział azs od razu to rozpozna. Mi diagnozę właściwą postawił dopiero 4 lekarz.

szkieletorek
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3423
Rejestracja: 25 maja 2011, 11:57

26 kwie 2012, 14:52

Dermatolog, który raz widział azs od razu to rozpozna. Mi diagnozę właściwą postawił dopiero 4 lekarz.
Moją Lili widziało chyba 3lub 4 pediatrów i jeden mówił że skaza inny że coś zupełnie innego.Żaden nie powiedział mi o AZS .Dopiero alergolog postawił diagnozę.

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

01 maja 2012, 11:53

:ico_olaboga:
dzięki dziewczyny za podpowiedzi, ja juz sama nie wiem, zaleczyłam mu te zmiany na rączkach, i teraz jest ok :ico_sorki:

ale oskrzela ma zarypane :ico_placzek: kupiliśmy nebulizator i narazie podajemy leki wziewne

a jakies badania powinnam zrobić zeby stwierdzić azs? moze badanie krwi na Ige?
bo te kryteria nie bardzo mi pasują :ico_noniewiem:

[ Dodano: 01-05-2012, 11:54 ]
Te maści sterydowe nie leczą tylko na chwilę dają poprawę.Ja ich juz nie używam bo to nic nie daje.
no tak ale bez tego sie powiększało i z plamki wielkosci 1cmx1cm zrobił sie placek wielkosci 6x6cm :ico_szoking: a tego malutko sie daje :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

01 maja 2012, 22:47

izuś_85, badałaś małego pod kątem grzyba???

[ Dodano: 01-05-2012, 22:50 ]
Niestety, asz to zapalenie skóry wywołane już niewielką dawką alergenu.
nie zawsze :ico_oczko:
czasem AZS nie ma nic wspólnego z alergią, ale takie niealergiczne AZS występuje raczej tylko u dorosłych i naprawdę bardzo rzadko.

jak plamy będą się pojawiać zrób małemu testy

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

05 maja 2012, 10:48

izuś_85, badałaś małego pod kątem grzyba???
no nic nie robiłam :ico_olaboga: poszlismy na szczepienie, powiedziałąm lekarce ze liszaj znów nawraca (była inna niz poprzednio)
a ona do mnie "to nie liszaj tylko atopia"
i nic :ico_zly:
zero informacji, poprostu na oko stwierdziła ze ma azs :ico_noniewiem:
wypisała recepte na robioną maść i nawet słowem sie nie odezwała jak częśto i do kiedy mamy smarowac :ico_puknij: a jak zapytałam to z łaską powiedziała :ico_puknij:

żadnych badań, nic :ico_noniewiem:

posmarowałam ku kilka razy maścią, plamy zeszły, stosuje emolienty i zadnych plam nie ma, ani strupków, skóra gładka jak zawsze

nie wygląda mi to na azs, widziałam dzieci z azs i miały całą skórę taką szorstką, i z plamami takimi strupkowatymi
a mój ma całą skórę gładziutką zawsze, tylko dwa miejsca są jakby zainfekowane, nad uszkiem i na łokciu :ico_noniewiem:
:ico_olaboga: ale teraz znów ani śladu, nawet kropeczki nie ma :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Blanka26
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3583
Rejestracja: 07 mar 2007, 17:37

06 maja 2012, 15:48

izuś_85, bo jej tak wygodnie, powie AZS i ma spokój, wypisze steryd i po sprawie. idź do dermatologa, poproś o wymaz.

Awatar użytkownika
izuś_85
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9059
Rejestracja: 21 gru 2008, 21:25

07 maja 2012, 08:42

izuś_85, bo jej tak wygodnie, powie AZS i ma spokój, wypisze steryd i po sprawie. idź do dermatologa, poproś o wymaz.
no włąśnie, chyba tak zrobie, póki co mały ma skórę ok :ico_noniewiem:
ani jednej kropeczki, myjemy w emolium,
ale na słońce smaruje go kremem z filtrem dax sun i jest ok

jak mu coś wyskoczy to poprosze o skierowanie do dermatologa


my chodzimy do przychodni gdzie są 3 lekarki, dwie są cudowne ale ta jedna jakaś poryta no ale zmieniają sie i nie zawsze moge chodzić do jednej...
Majke tyle razy osłuchiwała, prosiłam żeby sprawdziła jej serduszko i nic nie słyszała, a sie okazuje ze Maja ma zaburzenia rytmu około 83 razy na godzine czyli w ciągu 1 minuty 1-2 razy słychać ze serce staje :ico_puknij: a ona usłyszała dopiero jak jej o tym powiedziałam :ico_szoking:

[ Dodano: 07-05-2012, 08:46 ]
jak byliśmy z Konradem u innej lekarki (tej która zdiagnozowała liszaj) a propos jego kaszlu to jej powiedziałąm ze tamta stwierdziła azs :ico_noniewiem:
pokręciłą głową i powiedziałą ze nie wyglada na to zeby miał azs bo skóra jest gładka ale ze nie widziała go ostatnio wiec nie wie na jakiej podstawie lekarka wysnuła diagnozę :ico_noniewiem: i odesłała mnie do niej

Wróć do „Ogólnie o zdrowiu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość