Awatar użytkownika
Pruedence
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2325
Rejestracja: 23 cze 2007, 10:57

19 mar 2010, 21:53

A moje dzieci już spią, tosia też padła bo nie spała w dzień, więc mam wolny wieczór :-D
Właśnie wystawiłam na allegro 10 par starych butów Tosi może ktoś cos kupi, a jak nie to ida na śmietnik.

Inia co rozumiesz przez sformuowanie szybko kąpie? że wcześnie? staram się przed 18 bo on po prostu przed 19 idzie spać i jak przegapie to już go nie kąpie bo go rozbudzam i wtedy nie zaśnie do 23. Kąpie go koło 15 minut z przygotowaniem i posprzątaniem, mydle na przewijaku potem do wanienki, plusku plusk i spowrotem na przewijak, ubieram, czesze, czyszcze nosek i uszka, oliwka na czółko bo mu się łuszczy skórka i koniec, potem cycek, butla i i idzie spać :-D

Awatar użytkownika
Shiva
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2338
Rejestracja: 15 kwie 2009, 19:28

21 mar 2010, 12:49

Witajcie - forum nareszcie działa. W piątek nie miałam czasu zajrzeć, a gdy w sobotę wygospodarowałam chwilkę okazało się, że nic z tego :ico_noniewiem:
U nas w porządku. Justynka wczoraj miała senny dzień, była bardziej grzeczna niż zwykle i ładnie pospała w ciągu dnia.
W piątek wieczorem poszliśmy z mężem do Filharmonii na koncert z okazji 35 lecia pracy artystycznej mojego znajomego profesora. Justynka grzecznie z dziadkami posiedziała, a my mogliśmy się trochę odprężyć. Ogólnie nie mogę powiedzieć, że jestem "fanką" muzyki poważnej, ale potrafię się czasem zachwycić dobrym wykonaniem niektórych utworów. 2 godzinny koncert minął tak szybko, że zanim się obejrzałam już wracaliśmy do domu. Największy plus tego wyjścia, ze nareszcie po tylu miesiącach miałam okazję ubrać się elegancko (co prawda ledwo się wbiłam w moje przed ciążowe spodnie na kant, no i co najważniejsze umalowałam się ;-) Od razu moja samoocena wzrosła :ico_brawa_01: Helen, Anetka -radzę spróbować, mi pomogło - nawet pryszcze mnie nie zraziły :-D

lilo , świetnie wyglądasz w nowej fryzurce :ico_brawa_01: No i to naprawdę fajnie, że macie znajomych z dziećmi w podobnym wieku :-)

Pruedence, świetna ta nowa kurteczka, no i Adaś jak słodko w niej wygląda :ico_brawa_01: Kurcze robisz smaka tymi wszystkimi wypiekami :ico_olaboga:

Helen, zakupy to jeden ze sposobów by polepszyć sobie humor, tak więc śmiało, czas kupić coś dla siebie :-) A co do egzaminów, to wierzę że dasz radę :ico_sorki: Będziemy trzymać kciuki :-) No i dużo zdrówka dla Ciebie i córci :ico_sorki:

geheimnis , jak się czyta co napisałaś o wizycie u lekarza, to normalnie szlak trafia :ico_olaboga: Ale głupia baba, normalnie nie powinno się jej nazywać mianem lekarza :ico_puknij: Powinna się puknąć w tą pustą łepetynę :ico_zly: A Ty się w ogóle tym nie przejmuj :ico_sorki: Życzę by zapalenie szybko minęło :ico_sorki: :ico_sorki:

inia1985, wszystkiego najlepszego dla Wikuni :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: Mam nadzieje, ze maleńka już się lepiej czuje po tym szczepieniu :ico_sorki: No i oczywiście trzymamy kciuki za znalezienie pracy przez Twojego męża :ico_sorki:

anetka607 , współczuję. Mam nadzieje, że Klara juz jest grzeczniejsza i daje Ci trochę odpocząć. A co do wyglądu, to tak jak pisałam, wystarczy się umalować i ubrać trochę bardziej elegancko niż zwykle i od razu samoocena wzrasta, nawet jeśli wyskoczy pryszcz ;-)
A i jeszcze jedno. Co prawda pytałaś się Inii, ale ja się wtrącę :ico_wstydzioch: Każde dziecko samo wie ile ma jeść. Jak Justynka mało (wg mnie) zje i próbuję ją dokarmić to się strasznie szarpie, wyrywa, płacze, ale jak jest głodna to je bez zbędnych ceregieli. oznacza to, ze nasze dzieci same najlepiej wiedzą ile jedzenia im potrzeba. Mądrale nasze kochane :-D Rano pierś wystarcza sama, a dopiero w ciągu dnia pierś + butla (czasem zjada 120, a czasem tylko 60).

Pogoda się poprawiła - dziś pierwszy dzień wiosny. Życzę nam wszystkim by słoneczko już pięknie świeciło i przestało padać :ico_sorki:

Awatar użytkownika
inia1985
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3491
Rejestracja: 14 sie 2009, 15:28

21 mar 2010, 14:49

Pruedence, Chodziło mi o to, że wcześnie :-D To fajnie masz, że Ci Adaś tak szybko usypia, moja dopiero o 22, więc kąpiemy ją po 20-tej :ico_noniewiem:

anetka607, moja Niunia też coraz chętniej na rękach chce być, bo jak leży to nie jest tak ciekawie :ico_oczko: A moja Wika też nie je za dużo butli - na dobę ok. 450-550 ml + 4-5 razy pierś.

Shiva, dzięki Shiva :-) jakie piękne zmiany w profilu :ico_brawa_01: Super, że wypad się udał :ico_brawa_01:

anetka607
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 03 mar 2009, 15:21

21 mar 2010, 15:55

Shiva, super zdjecia

Shiva, inia1985, ja sie troche zaczynam denerwowac bo moja coraz mniej cyca ssie i ja juz praktycznie malo co mam :ico_placzek: zaraz zostaniemy na samej butli

ale dzisiaj zrobila nam super niespodzianke, jak zasnela ok 19 to ja ja wzielam do karmienia przed 6 bo sie obudzilam w szoku ze jasno a ona sie sama nie dopominala o jedzenie :ico_brawa_01: oby juz tak zawsze bylo, no ale w dzien jest strasznie upierdliwa, no dzisiaj wyjatkowo grzeczna ale wczoraj ona ryczala mi na rekach bez powodu a ja ja bujalam i razem z nia wylam i tak wylysmy ponad godzine :ico_puknij: pozniej ona przestala a ja jak sobie przypominalam to znowu ryczalam wiec polowe dnia przeryczalam ale dzisiaj mi lepiej, bylismy w kosciece i sie nagapilam na grube baby i mi jest lepiej :ico_wstydzioch:

[ Dodano: 2010-03-21, 15:03 ]
a to najnowsze zdjecia mojego potworka

Obrazek

Obrazek

a to jak sie zachowuje na brzuchu, od tego zaczela sie jej wczorajsza histeria

Obrazek

Awatar użytkownika
Shiva
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2338
Rejestracja: 15 kwie 2009, 19:28

21 mar 2010, 17:36

inia1985, anetka607, dzięki :-D

anetka607, śliczne fotki. A i wielkie brawa za tak pięknie przespaną noc :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
Wiem co czujesz, jak siedzę sama z małą i ona ryczy bez powodu, to mi też łzy same lecą z bezsilności :ico_olaboga: Staram się sobie tłumaczyć, że jej się krzywda nie dzieje, ale cóż - niewiele to daje :ico_puknij:

leona
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9353
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:27

21 mar 2010, 19:50

hejka

pare dni mnie nie bylo bo awarie kompa mielismy, pozniej forum nie dzialalo :ico_noniewiem:

u nas ok
przed weekendem byla sliczna pogoda :ico_brawa_01: i z Marcelkiem zaliczalismy dluuugie spacerki :ico_brawa_01:
wczoraj padalo caly dzien i siedzielismy w domu

Marcel dalej ladnie przesypia nocki :ico_brawa_01: zasypia ok 21ej, ostatnio na karmienie budzil sie przed 5ta :ico_szoking: :ico_oczko:
gorzej z moimi cycami bo po tylu godzinach sa przepelnione :ico_olaboga: a i tak zanim klade sie spac to odciagam :ico_noniewiem:

anetka607, super foteczki
a na czym corcia lezy na brzuszku?? nie kladziesz jej na plaskim?? moze wtedy bedzie lepiej
Marcel tez dalej nie za bardzo lubi lezenie na brzuchu, polezy z 2 minutki i zaczyna sie zloscic :ico_noniewiem:

Shiva, super foteczki w profilu :ico_brawa_01:
a kiedy Justynka zaczela chwytac grzechotke??
a czy siega juz do zabawek?? np do wiszacej karuzelki??

tak sie wlasnie zastanawiam kiedy dzieci zaczynaja siegac do zabawek :ico_noniewiem:
moj maly jeszcze nie wie chyba do czego sluza raczki :ico_noniewiem:
chociaz od niedawna odkryl ze mozna je wsadzac do buzi i nawet dobrze smakuja :-) :ico_oczko:

anetka607
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3326
Rejestracja: 03 mar 2009, 15:21

21 mar 2010, 21:09

a na czym corcia lezy na brzuszku?? nie kladziesz jej na plaskim??
jak klade na plaskim to automatycznie jest histeria a na tym zdjeciu na rogalu lezy ok 1 min wytrzymala

leona, moja chyba ok 2,5 m-ca zaczela swiadomie stukac w zabawki, grzechotki a chwytac zaczela ok 3 m-cy , teraz juz fajnie trzyma i do buzi wpycha, i ostatnio raczka racze odkryla i lapie raczki palcami mietoli i sie przyglada, smiesznie to wyglada, ale woli jak cos wisi i wtedy lapie i na wszystkie strony macha, czyli mata sie sprawdza bo do rak za bardzo nie lubi brac, chyba za ciezko jej

leona
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9353
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:27

21 mar 2010, 21:28

moja chyba ok 2,5 m-ca zaczela swiadomie stukac w zabawki,
aha, Marcel na razie tylko wpatruje sie w zabawki i smieje sie do nich :ico_oczko:

wlasnie zjadl butle i usypia w lozeczku :ico_oczko:

lilo

21 mar 2010, 21:32

Shiva, śliczne nowe fotki :ico_brawa_01:

anetka607, moja dzisiaj miała taki dzień, jęczała i jęczała i nie wiedziałam o co jej chodzi. Nawet jej gorączkę mierzyłam bo mi się wydawało z tego wszystkiego że za ciepła jest. Męczące to no ale co zrobić - jakby mogły to by nam powiedziały co im brakuje :ico_oczko:
Mało spała, teraz od 19,00 niby śpi ale też się przebudza co chwila i coś jej jest, stęka i kręci się.

Fotki super :ico_brawa_01: Fajnie się wasze dzieciaki bawią już, moja dopiero zaczyna się interesować zabawkami jak jej czymś zamacham przed buźką. Ale nie chwyta i nie wyciąga rączek, jak Marcel.
Marcel tez dalej nie za bardzo lubi lezenie na brzuchu, polezy z 2 minutki i zaczyna sie zloscic :ico_noniewiem:
2 min to całkiem nieźle, moja raczej też nie leży dłużej :ico_oczko:

Julka budzi się ciągle 2 razy w nocy, do tego czasem jak wstanie o 5 to stwierdza że spania koniec. Trochę zaczynam być zmęczona, ale to też chyba przesilenie wiosenne. Te 2 dni dużo spędziliśmy na dworku i normalnie oszołomiona jestem tym świeżym powietrzem :ico_oczko:

Oby taka pogoda już została :ico_sorki:

Dobrej nocki :ico_oczko:

leona
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 9353
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:27

21 mar 2010, 22:03

2 min to całkiem nieźle, moja raczej też nie leży dłużej :ico_oczko:
no tak tylko ze Julka wysoko glowke podnosi a Marcel :ico_noniewiem: leniwiec
do tego czasem jak wstanie o 5 to stwierdza że spania koniec.
moj tak kilka dni temu mial, obudzil sie na karmienie po 5tej i juz wyspany :ico_haha_01:

ja jeszcze ucinam sobie drzemke z synusiem z rana, bo jak wezme go do nas do lozka jak sie obudzi i zje, troche pogadamy(z godzinke albo dwie) no i potem drzemka :ico_oczko:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość