Awatar użytkownika
Iwona77
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 611
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:49

09 maja 2007, 17:17

Ja tez mysle ze lepiej poczekac do ukonczenia 4 m-ca.
Mo Patryś ostatnio po kapieli czyli gdzies ok 21 idzie spac i je dopiero po 5 rano i spi dalej a potem staly rytm czyli co 2,5h.

Awatar użytkownika
Iza@
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 424
Rejestracja: 08 mar 2007, 20:22

09 maja 2007, 17:44

Dorota ja mam ta sama maść co ty na dziasełka Mirelce pomaga.



dorota80 witaj
:ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
mysiaac
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 308
Rejestracja: 13 mar 2007, 22:56

09 maja 2007, 18:43

Czesc Wszystkim
Zwracam honor, doczytalam sie na opakowaniach ze to wszystko jedzonko po 4. miesiacu, ech a mialam juz ochote co nieco gesciejszego dac Patiemu.

No ja juz waze tyle co przed ciaza z czego przybralam po porodzie 2 kilo po w pierwszym tygodniu po porodzie wazylam troszke mniej niz przed ciaza.

A pati wazyl 2 tygodnie temu 6300 z waga urodzeniowa 4460. Powoli oduczam go przebywania na rekach i idzie nam super, ograniczam sie do jednokrotnego w ciagu dnia usypiania na rekach.

No i znowu akcja cwiczenia patryka. Za dwa tygodnie zaczynamuy dcodzienne fizjoterapie z czego jeden dzien spedzimy caly w instytucie bo rano jeszcze musimy odwiedzic neurologa, bedzie sie dzialo mam nadzieje ze to nie zepsuje Patiemu calego dzionka i nie bedzie z tego powodu mial zlego humorku.

Mnie zaczely wypadac wlosy ale w stanie podobnym do tego sprzed ciazy wiec nie jest zle, za to mam atak pryszczy i wygladam jakby mnie co po gebie pogryzlo, w dodatku nie mozna przy karmieniu uzywac ostrych srodkow na tradzik, wiec pozostaje chwiowo jeszcze kuracja mydlo i woda, moze bedzie dobrze.

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

09 maja 2007, 18:47

mysiaac pisze:Powoli oduczam go przebywania na rekach i idzie nam super, ograniczam sie do jednokrotnego w ciagu dnia usypiania na rekach.


Napisz mi jak to robisz... PROSZE! Ja już nie daję rady ... !! Błagam o pomoc!

Awatar użytkownika
mysiaac
Maniak forumowy
Maniak forumowy
Posty: 308
Rejestracja: 13 mar 2007, 22:56

09 maja 2007, 19:37

Małgorzatka no to bedzie bardzo trudne, ale dzieki temu ze u szwagierki nauczylam sie nie reagowac na placz dziecka jak chce zeby je na rece do usypiania brac, wiec to chyba mi pomoglo byc "twarda" przy plakaniu dziecka. Jak mi zaczyna Patryk plakac w lozeczku staram sie go rozsmieszac co nawet pomaga bo Pati bardzo lubi sie smiac. Jak nie dzialm na niego ja to proboje smoczka i zabawek grzechoczacych lub wydajacych dzwieki, no i w sumie jak wiadomo nie zawsze to podzala. Czasami daje za wygrana ale to rzadko, czasami tez czekam az sie uspokoi, ale jak juz wpada w histeryczny placz no to nie mam wyjscia. Rozpoznaje tez czy Patryk usiluje mnie przekabacic bo robi tak ze sie krzywi badz zaciaga do placzu i za chwile patrzy na mnie czy ja na to reaguje, przedtem lecialam do kazdego placzu ale teraz lece i sprawdzam co sie dzieje jak sie nie dzieje nic strasznego to staram sie go uglaskac w lozeczku. Niektorm dzieciom pomaga rowniez kladzenie pod skosem otwardej dloni na klatce piersiowej, tak mi pokazywali terapeuci no ale nie wiem jak oni to robili bo jak ja klade reke tak samo to to nie pomaga. Sadze tez ze pomoglo nam to ze jak na cwiczeniach terapeuci nie ulegaja na jego placz tylko go uspokajaja po swojemu.
Nie wiem po prostu jak to nam wychodzi, maly tez sie lubi bawic pielucha tetrowa,. kolderka i ma taki bardzo intensywnie kolorowy ochraniacz do ktorego lubi gadac, a w sytuacjach krytycznych (za co moge zostac skarcona i ja i wiele mnie podobnie postepujacych) pomaga telewizor.

Małgorzatka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 7230
Rejestracja: 08 mar 2007, 12:27

09 maja 2007, 21:09

mysiaac Dziękuje ! :ico_buziaczki_big:

Awatar użytkownika
karolas
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2031
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:26

10 maja 2007, 08:52

HEKKATE ale mi smaka narobiłaś tymi racuszkami tzn. podobnymi do racuchów :), tylko powiedz mi co to za twaróg musi byc? tłusty? półtłusty? i ile to tak na szklanke biorąc jest 50gram maki? bo ja to wszystkie przepisy mam na szklanki :), jakbys mi napisała bedę wdzięczna
MAMCIA a powiedz co z tym Julci kaszelkiem co tak sie martiwłaś? bo albo nie doczytałam gdzieś albo nie napisałas jeszcze? bo mieliscie chyba isc do lekarza z tym jej kaszelkiem i katarkiem i co?
Ja pamietam to mini łozeczko które macie przystawione do waszego łozka chyba twój maz nawet je sam robił co nie? pamietam bo jeszcze jak sie kulałysmy z brzuszkami to wkleiłas fotke tego łozeczka fajne ono i niezły pomysł no ale z pewnoscia juz za małe sie robi, ale ceny to kosmiczne na łozeczka macie w tej Danii, chcecie kupic takie łozeczko drewniane ze szczebelkami dla dziecka do ok.3 roku zycia czy juz cos w stylu kanapki-sofki? bo jk takie ze szczebelkami to bardzo drogie są tam w porownaniu z naszymi cenami ale jak juz normalne łozko to w sumie umiarkowanie.
LUTOWKI,INNE DANIA mi nasza pediatra powiedziała,ze jak karmie Amelke tylko piersia i niczym nie dokarmiam to tak ma byc do 5 miesiaca, dopiero jak skonczy 5 miesiecy czyli to bedzie w lipcu to moge zaczac myslec o jednym nowym produkcie dziennie tj. najpierw starte jabłuszko albo ugotowana marchewka,potem soczki, pozniej mozna bedzie wkruszyc biszkopta itd... ale do 5 ms. tylko pierś
A ma moze któras z was jakiegoś fajnego linka odnosnie przechowywania mleka kobiecego tzn. chodzi mi głownie o zamrazanie ile moze byc czasu zamrozone i jak potem to jest z odmrozeniem.
Ja sie dowiem ile Amelka wazy w poniedziałek bo idziemy do szczepienia to wazona tez bedzie ;)
WCZASY a planujecie jakis wyjazd na wakacje? my tak tzn. głownie ja zaciekle szukam czegos w necie nad morzem w okolicach Kołobrzegu albo w samym Kołobrzegu bo nie mamy samochodu i to bedzie niezła wyprawa hi hi, dwójka dzieci,wózek i pociagiem niezły czad co nie? a swoja droga moze któraś z was pochodzi znad morza i moze bi mi zaklepała jakąś kwaterke po małej znajomości? hi hi :ico_oczko:
A wa lsnie MIRELL ty chyba jestes pochodzisz z rejonu morza co?

Awatar użytkownika
Iza@
Mistrz pióra
Mistrz pióra
Posty: 424
Rejestracja: 08 mar 2007, 20:22

10 maja 2007, 10:06

Karols z chęciom zaprosiła by was do siebie lecz na wakacje już nas nie będzie w Polsce ale popytam znajomych gdzie znajdziecie jakieś w miarę tani hotel a i ja w samym Kołobrzegu nie mieszkam .

Awatar użytkownika
karolas
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2031
Rejestracja: 08 mar 2007, 14:26

10 maja 2007, 11:42

HEKKATE no bedzie to niezła wyprawa ale ja marze zeby sie wyrwac z tego centrum, usiasc na plazy posłuchac szumu fal ach ......

Awatar użytkownika
ML
Seryjna gaduła
Seryjna gaduła
Posty: 481
Rejestracja: 12 mar 2007, 09:16

10 maja 2007, 12:07

CZeść

właśnie wrociliśmy z przychodni - szczepienia. Tobiś nawet dzielnie zniósł ukłucie. Za to rozpłakał się u pediatry i w poczekalni - może dlatego, że inne dzieci płakały.

Co do dokarmiania to lekarz powiedział żeby zaczekać jeszcze miesiąc do 4 miesiąca i wtedy można ewentualnie coś podać innego. Teraz jeszcze nie - żeby nie obciążać maluszka.
Dzisiaj się ważyliśmy - 6900 ( jak się urodził miał 3580). Niezły klocuszek z niego :ico_oczko: .

Co do uzypiania na rękach to my tego nie praktykujemy. Tobiś zasypia w łóżeczku ze smokiem w buzi, a czasami jak jest padnięty to bez zmoka. Czasami trzeba mu pomóc, jak jest bardzo marudny - albo karuzelą, albo suszarką a w ostateczności odkurzaczem. Ale ostatnio coraz rzadziej. Jest tak zawsze padnięty zabawą, że zasypia sam.

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość