Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

08 cze 2011, 21:20

Koroneczka to w takim razie kupię Emolium, może skóra będzie po nim lepsza, bo pamiętam, że ja miałam po nim super skórę. Ja Krzysia też muszę budzić, żeby dojadł, dlatego zmieniam mu pieluchę po karmieniu, bo wtedy się budzi, jak nie doje, to później częściej się domaga, ale nie zawsze też uda mi się go dokarmić i za 1,5h je znowu i wydaje mi się, że właśnie przez to częste karmienie boli go brzuszek, bo w nocy je co 3h i problemów nie ma.

Emilia ja coś czuję, że u Krzysia też będzie długo ten kikucik, bo nawet położne w szpitalu mówiły i miały wątpliwości czy mu odcinać klamrę, ale pediatra kazała odciąć.

Mojego męża wezwali na awarię :ico_sorki: wróci w nocy, a rano musi do Gniezna jechać :ico_sorki:

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

08 cze 2011, 21:23

My kąpiemy Maksia codziennie w Emolium, wy raczej używacie Oilatum- mówicie, że lepsze? W sumie ma fajną skórę po tym, a na początku też miał bardzo suchą.
Koroneczka jak Maksiowi podpasowało emolium to nie zmieniaj! Ja emolium nigdy nie miałam więc nie wiem czy lepszy ale też jest polecany obok oilatum i allerco.
My czasami (tzn. może ze 3-4 razy do tej pory) małego po kąpieli smarujemy balsamem svr topialyse sensitvie. Mam go dla siebie ale może być stosowany dla niemowląt.
Taka przesuszona skóra to cecha noworodków ważne by się nie utrzymywała długo.
wiecie co, zauwazylam, ze Antosi udalo sie kilka razy swiadomie - tak mi sie wydaje - usmiechnac do mnie jak do niej gadalam :ico_oczko:
Ja dostałam taki piękny uśmiech po dzisiejszym nocnym karmieniu jak go odłożyłam do łóżeczka, pogłaskałam po główce. Też nie wiem na ile to było świadome ale było bardzo miłe.

Markotka ja jak miałam oillan to nie działał na mnie-skóra jak była wysuszona tak pozostawała nadal. Mój siostrzeniec jak miał 2 lata był w nim kąpany to też nie działało a dodatkowo oboje mieliśmy od niego okropne uczulenie.
Może spróbuj emolium skoro dla Ciebie było dobre a jakby okazało się że też nie pasuje dla Krzysia to sama zużyjesz.
Szampon też mam Oilatum.

[ Dodano: 08-06-2011, 21:25 ]
Markotka a Krzyś ma te bóle w jakiś stałych godzinach czy różnie?

[ Dodano: 08-06-2011, 21:30 ]
A, zapomniała Wam napisać, że pojechaliśmy dziś na szczepienia i....Mateusz ich nie dostał. Jak była pediatra na wizycie patronażowej to powiedziała, że wszystkie szczepionki są u nich i nie musimy kupować w aptece. Jak dzwoniłam w piątek zapisać małego na szczepienie to usłyszałam, że te które chcę są, mają ich dużo i wystarczy dla nas. To pojechaliśmy i lipa-szczepionek brak. Dostaliśmy recepty i mamy wrócić za tydzień. :ico_zly: się na maksa. Jedyna dobra wiadomość to Mateusz waży już 4160g i ma 56cm.

Awatar użytkownika
NOWA
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3679
Rejestracja: 29 paź 2007, 14:50

08 cze 2011, 22:17

hej

Mam dośc tych upałów, od jutra ochlodzenie :ico_sorki:

Dziś byłyśmy na wizycie,oczekałysmy się ponad godzinę :ico_olaboga: , osłuchowo wszystko w porządku, katar też przeszedł :ico_brawa_01: ,malutka wazy już 4700 g :-) .
Co do kropel to nam kazała podawać 3 razy po 10 kropli (Espumisanu), polecała tez Bobotic.
Mała ma plamki na twarzy, lekarka stwierdziła, że alergiczne, obstawiam truskawki, wczoraj zrobiłam pyszny koktajl.

murchinson to niefajnie z tymi szczepionkami, ja zawsze dzwoniłam dla pewności dzień wczesniej i rezerwowałam. My idziemy 22.06 , podliczyłam z lekarką , musimy przygotować ok. 700 zł
A stosujecie plasterki emla?? sa podobno teraz bez recepty, ale lekarka móiwła, że nie zaleca się ich stosowania przed ukonczeniem 3 m.z.

koroneczka Liwia nawet dzielnie upały znosi, dzis i wczoraj nawet w dzień ładnie spała :ico_sorki:

markotka współczuje nocnej akcji Krzysia, ja tez tak raz miałam, akurat jak męża nie bylo, dobrze, że Pola mnie nie wołala, płacz takiego maluszka jest straszny.
Liwia tez ma takie napady płaczu, czasami widzę, ze brzuszek dokucza, ale często na rekach sie uspokaja, więc już może wychowuje nas sobie :-)

My kapiemy codziennie i stosujemy Oilatum, emulsje, szampon i krem (ale nie codziennie malutką kremuję)

emilia :ico_brawa_01: za miesiąc Tosi , długo u Was ten pepek odpada, u nas odpadł po tygodniu.
Trzymam kciuki za szybka poprawę z oczkami :ico_sorki:

zoola moja córa tez ma ciekawe pomysły, trzeba miec oczy dookoła glowy, ale widzę, że jest zazdrosna, teraz sporo czasu spędza z teściową, ona przeważnie odbiera ja z pkola i spedza z nią popołudnie, jak jesteśmy same we trójkę to strasznie wymyśla, Liwia płacze to ona tez marudzi :ico_olaboga:

Dziewczyny ile wczesniej idziecie do księdza w sprawie chrztu???

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

09 cze 2011, 09:20

cześć :-D
Murchinson Krzysiu ma te ataki o różnych godzinach, raz do południa, raz po południu czy wieczorem, ale wczoraj nic mu nie było, a espumisan dostał tylko 2 razy, tyle że ja wypiłam znowu herbatkę koperkową. Dzisiaj spróbuję nie dać mu espumisanu, a napiję się tylko herbaty.
Z tą szczepionką nieźle Was załatwili :ico_zly:

NOWA bierzecie dodatkowe szczepienia, że aż 700z Wam wyszło?

Krzysiowi zaropiało lewe oczko :ico_noniewiem: ja też miałam problemy z lewym okiem, mógł coś po mnie odziedziczyć?
Super pogoda dzisiaj-leje :ico_oczko: ale przynajmniej chłodniej jest :ico_sorki:

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

09 cze 2011, 09:31

Witam,
chłodno i pochmurno a nawet mogę powiedzieć, że zimno w stosunku do wczorajszego dnia.

Emilia a ja jakoś tak zakodowałam sobie, że Tosia kończy dopiero 3 tydzień a tu miesiąc minął.

Nowa u mnie szczepionki kosztują 6w1-180zł, rotawirusy-240, pneumokoki-280. Z tych nerwów zapomniałam zapytać o te plasterki ale będę rozmawiać dziś z ciotką to się zapytam jeśli znowu nie zapomnę :ico_noniewiem: Liwia ładnie przybiera na wadze.

Aniu ja wczoraj posmarowałam Mateuszkowi potówki bepanthenem i dziś nic nie ma. U nas było ich niewiele ale jeśli masz tę maść to spróbuj.

Markotka i jak wózek Ci się sprawuje?

Awatar użytkownika
markotka
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5514
Rejestracja: 17 mar 2009, 15:45

09 cze 2011, 09:34

NOWA w sprawie chrztu planowaliśmy w tym tygodniu iść, ale chyba się nie wyrobimy a chcielibyśmy 17 lub 24 lipca

[ Dodano: 2011-06-09, 09:36 ]
Markotka i jak wózek Ci się sprawuje?
rewelacyjnie :ico_brawa_01: tylko na nierównym terenie strasznie buja małym, ale może t kwestia wyregulowania amortyzacji, muszę sprawdzić

Awatar użytkownika
wiola85
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1892
Rejestracja: 19 mar 2008, 15:19

09 cze 2011, 09:59

Witam :-)

U nas niestety nadal wysypka i to wieksza niz wczoraj :ico_olaboga: a masc bedzie zrobiona dopiero jutro.

markotka, u nas tez te ataki sa w nieokreslonych porach, jak mu sie podoba tak płacze, ale zawsze przed spaniem, znaczy przed kąpiela stasznie krzyczy.

NOWA, łądnie malutka wazy :ico_brawa_01: u nas wczoraj na wadze u lekarza pokazało 5100 :ico_szoking:
Szybko przybiera prawie 1200 na miesiac, ale Filip tez tak przybierał, jak miał 3 miesiace to wazył 7100. A teraz wyglada normalnie wszystko sie uregulowało jak zaczał sie przemieszczac raczkowac i chodzic :-D

Murchinson, ojojoj nieciekawie z tymi szczepieniami.
A co do usmiechu to super sprawa, ja tez uwielbiam jak malutki tak slodko sie usmiecha, chociaz narazie tego mało bo wiecej płacze niz sie smieje.
A najbardziej mi sie podobaja jego dołeczki w policzkach, sa takie słodkie :-D

Aniu u nas narazie jest podejrzenie skazy, wszystko niedługo sie okaze, a twoja malutka tez ja ma,. bo ma problemy ze skora, czy to cos innego??

U nas dzis zimno i pada brrr

Murchinson
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3534
Rejestracja: 23 wrz 2010, 15:08

09 cze 2011, 10:19

A najbardziej mi sie podobaja jego dołeczki w policzkach, sa takie słodkie :-D
Bo to najsłodsze w tym uśmiechu :-D
Wiolu odstaw wszystko co pochodzi od krówki-mięso, mleko, sery, jogurty itd. Może tak dieta+maść szybko pomoże.

Markotka ja to przez większe wertepy bardzo zwalniam i mały "nie fruwa" w gondoli. Co do ropiejącego oczka-nie wydaje mi się by odziedziczył to po Tobie.

Awatar użytkownika
wiola85
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1892
Rejestracja: 19 mar 2008, 15:19

09 cze 2011, 10:26

Murchinson, ja juz jestem tylko na zwykłym mleku modyfikowanym. Od czasu tego zapalenia piersi.
Zobaczymy jak bedzie po masci.

Awatar użytkownika
aniawlkp86
Wodzu
Wodzu
Posty: 24940
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:59

09 cze 2011, 10:26

witam

to ja zaraz się wezmę za założenie nowego wątku o ile mała się nie obudzi :ico_oczko:

na szczęście dzisiaj już chłodno :ico_sorki:
wiecie co, zauwazylam, ze Antosi udalo sie kilka razy swiadomie - tak mi sie wydaje - usmiechnac do mnie jak do niej gadalam



Ja dostałam taki piękny uśmiech po dzisiejszym nocnym karmieniu jak go odłożyłam do łóżeczka, pogłaskałam po główce. Też nie wiem na ile to było świadome ale było bardzo miłe.
no ja ostatnio też mam takie wrażenie,że Milenka uśmiecha się do mnie jak do niej gadam,więc to chyba już takie świadome uśmieszki :ico_brawa_01:

Murchinson z tym szczepieniem nieźle was załatwili,też bvm się wkurzyła :ico_sorki:
malutka wazy już 4700 g
duża dziewczynka :ico_brawa_01:
Dziewczyny ile wczesniej idziecie do księdza w sprawie chrztu???
1-2 tyg przed
Aniu ja wczoraj posmarowałam Mateuszkowi potówki bepanthenem i dziś nic nie ma. U nas było ich niewiele ale jeśli masz tę maść to spróbuj.
niestety nie mam :ico_sorki: ale ja to już nie wiem nawet gdzie ona ma potówki a gdzie nie :-/
Aniu u nas narazie jest podejrzenie skazy, wszystko niedługo sie okaze, a twoja malutka tez ja ma,. bo ma problemy ze skora, czy to cos innego??
tak ma skazę bo ma problemy ze skórą na buzi :ico_sorki:

[ Dodano: 09-06-2011, 10:27 ]
wiola85 a jakie mleko podajesz?

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość