Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

06 sie 2012, 20:56

gluten nalezy zaczac podawac dziecku ok 5 mc przy karmieniu mm oraz ok 4
Ja wyczytalam ze teraz norma na gluten to 5 miesiecy skonczone i zaczynac podawac. To sie chyba co chwile zmienia bo podobno kiedys bylo ze w okolicy roczku dopiero podawac.

Awatar użytkownika
Gusia90
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 625
Rejestracja: 28 maja 2009, 10:55

06 sie 2012, 21:14

Mad., te normy wiecznie sie zmieniaja, moja kumpela jest na pielegniarstwie i jak mieli w zeszlym roku pediatrie to gluten ok roku niby mialo sie podawac a zupki i deserki po 6 mc, jak Krzyś był mały to gluten po 6 mc.

Tak więc mam gdzies te normy i działam intuicyjnie i jak narazie jest dobrze, pozatym musze ta diete mu rozszezac skoro mleka nie chce jesc a na samej kaszce byly brzydkie kupki.

Mad., a córa śliczna :ico_brawa_01:

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

06 sie 2012, 21:29

Gusia90, no moje chlopaki,po urodzeniu tez byli domnie podobni,potem Andrzejek "poszedl" w tesciowa i jej rodzine :ico_oczko: Szymek narazie jeszcze do mnie :-D
i działam intuicyjnie i jak narazie jest dobrze
- no ja mialam obawy,odnosnie tej kaszki,bo jednak Szymek jest ponad 4 tygodnie przed terminem urodzony,ale jak mu mialam podac sztuczne mleko ( w cyckach jakis chwilowy kryzys byl),to dalam mu kaszke i jak narazie zrobil dzis 3 piekne kupki :-D

Mad.
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5060
Rejestracja: 19 cze 2011, 12:02

06 sie 2012, 22:54

Gusia90, u nas na zwimowym watku sa tez dzieci ktore do mleka beee. Jedza inne rzeczystopniowo i toleruja :-) U nas gluten zaakceptowany bez problemowo.
No i dziekujemy za dobre slowo ;-)

Awatar użytkownika
Asieńka86
Ja wiem wszystko o forum
Ja wiem wszystko o forum
Posty: 658
Rejestracja: 02 lis 2011, 17:48

07 sie 2012, 07:05

Gusia rzeczywiście chłopcy podobni do siebie bardzo :-)
kingoza śliczne fotki :ico_brawa_01:
Asieńka86, super foteczki i musze ci powiedziec,ze Piotrek wogole nie wyglada na takiego duzego :ico_szoking:
jak jesteśmy na szczepieniu to Piotruś wzrostem bardziej podobny jest do tych dzieci starszych, jego rówieśnicy to takie maluszki jeszcze :ico_haha_01:
ja już widzę że Piotruś przystopował ze wzrostem, wagą i jedzeniem.. Mleka pije co 3 godziny po max150 ml, a miesiąc temu potrafił pić co 2 godz i to nawet po 210ml.. zobaczymy w czwartek na szczepieniu, jakie wymiary będą :ico_sorki:
Mad., te normy wiecznie sie zmieniaja,
no właśnie, normy na podawanie glutenu zmieniają się bardzo często, najlepiej chyba podawać intuicyjni.. instynkt matki i tak będzie wiedział co robić :-)
A za nami straszna nocka. Piotrek budził się co 2 godziny z płaczem.. wczoraj po południu ciągle płakał, a podczas płaczu nerwowo pakował rączki do buźki.. coś mi się wydaje że niedługo nam 1 ząbek wyjdzie.. muszę dziś camilię kupić- mojej chrześniaczce pomagało.. oby zadziałało na Piotrku, bo póki co daję ibufen i po paru chwilach zaczyna się śmiać... teraz już od pół godz nie śpi, ale płakał strasznie, dałam ibufen- parę chwil i zaczął się śmiać :ico_sorki:

dzwoneczek82
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2143
Rejestracja: 24 lut 2011, 22:32

07 sie 2012, 09:29

witamy

my mamy skierowanie do alergologa i mamy zrobić test na nietolerancje laktozy, bo jak wczesniej pisałam wam ze mały non stop jest niespokojny, płaczliwy i pobudzony. I teraz doszły paskudne nocki. Kręci sie , wierci, przebudza sie bardzo czesto. A w dzien przez 90% dnia płacze :ico_noniewiem:

i jeszcze wyeleminuję gluten na jakiś czas...

Awatar użytkownika
iw_rybka
Wodzu
Wodzu
Posty: 17728
Rejestracja: 07 mar 2007, 18:40

07 sie 2012, 09:30

.. coś mi się wydaje że niedługo nam 1 ząbek wyjdzie.
- a dziaselka ma rozpulchnione?

U nas nocka ok,maly znowu dal pospac do rana :-D

[ Dodano: 07-08-2012, 09:31 ]
A w dzien przez 90% dnia płacze :ico_noniewiem:
- ojej,to faktycznie o cos musi chodzic :ico_olaboga: Mam nadzieje,ze bedzie ok :ico_sorki: :ico_sorki: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Gusia90
Już śmiało chodzę po forum!
Już śmiało chodzę po forum!
Posty: 625
Rejestracja: 28 maja 2009, 10:55

07 sie 2012, 11:55

Bry :-D

Bartek właśnie zalicza drzemke a ja bym mogla sobie wlosy zrobic ale jakos checi brak :ico_haha_02:

Stawiam mega tort :ico_tort: :ico_tort: :ico_tort: za nasza 3 rocznice ślubu!

ale to zleciało :ico_szoking:

dzwoneczek82, mam nadzieje ze bedzie wszystko dobrze :ico_sorki:

Asieńka86, Bartka też biora za starszego bo duzy jest

ostatnio bylismy na kontrolnym usg przezciemieniowym i wtedy Bartek mial 3 mc skonczone a doktorka do mnie to ile synek ma? 5 mc to chyba minimum..

Ja tez czekam na te 2 pierwsze jedynki ale przebic sie nie chca, na szczescie marudny nie jest

Awatar użytkownika
kingoza
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2003
Rejestracja: 01 maja 2011, 15:22

07 sie 2012, 12:03

mam nadizeje ze minie mi to wypadanie bo inaczej olysieje .. tak czy siak mam 3 klaki na krzyz :ico_zly:
gusia :ico_brawa_01: 1000 lat ...

Awatar użytkownika
tibby
Wodzu
Wodzu
Posty: 10053
Rejestracja: 10 sie 2009, 14:13

07 sie 2012, 12:26

kingoza, minie, minie. Moja częstotliwość wypadania włosów już się ustabilizowała. Ale to trochę zajęło po porodzie. :ico_noniewiem:

Wróć do „Pierwsze kroczki, czyli roczek za mną!”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości