Awatar użytkownika
Aginka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2636
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:50

26 wrz 2008, 10:09

Kristi, oj Ty to masz z teściami .... ale i tak Ci się dziwię a może Cię podziwiam że wytrzymujesz .... mnie tesciowa wkurzała, to poprostu omijałam i omijam ją szerokim łukiem ... nie chodzę , nie jeżdzę ... nie dzwonię, nie oddzwaniam , a jak tatuś chce to dzieci do babci bierze , a i Kapika to tylko do babci na podwórko bo do domu mu nie wolno wchodzić .... ja swoje podwórko pozamiatałam .... kobieta na życie mi nie daje - nie dzielimy nic - więc niech się nie wtrąca.... i jestem o wiele zdrowsza ..... żeby mi się "obce" babsko do życia i wychowywania wtrącało ??? :ico_nienie: :ico_nienie: :ico_nienie: - ale ja to chyba jędzą jestem .....

[ Dodano: 2008-09-26, 10:14 ]
Masz racje ze u takiego bobasa 6-7 miesiecy to widzisz kiedy robi kupke,ale taki maly przeciez nie rozumie ze tam ma zrobic kupe czy siku.. mi sie wydaje ze dziecko musi byc tego swiadome i zeby zrozumialo.. tak mysle ja
tak ... masz racje maluch musi być swiadomy i zrozumiec to .... tale kiedyś ktoś mi tłumaczył że takie dzieci koło roczku naprawde potrafią już to pojąć .... bo to podobno jest powiązane z nawykami i przyzwyczajeniami .... dziecko wie że tak ma być i koniec... a później jest już coś takiego jak strach przed nowością ..... - ale ja sie na tym nie znam.... ale znajoma mi tłumaczyła to na przykładzie takim że dziecko pojmuje co jest dobre ..... np noszenie .... maleństwa nawet miesieczne szybko załapują że na rekach jest super.... inne że np na brzuszku jest lepiej i na pleckach nie chcą i odwrotnie .... dzieci chłoną wszystko jak gąpka .... więc "coś" w tym napewno jest ....

Awatar użytkownika
Kristi
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2259
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:14

26 wrz 2008, 15:01

Hej hej ;-)
Moje dzieci juz sobie spia,a ja klikam do was szybko bo w miedzy czasie robie tez obiadek ;-)
Dzisiaj nareszcie to autko-Traktorek przyszlo :ico_brawa_01:
Ten Traktorek to jest prawie ze nowe.. kilka razy bylo uzywane ale cena byla dostpna a Nicolka ile ma radosci.. o rety .. tak sie cieszy z tego traktorka i wogule nie chcialaby z niego schodzic :-D a nawet sie Marcuskowi podoba ten traktorek bo sie ostro i mocno trzyma kierownicy i siedzi sobie twardo.. :-D takze mam traktorek do obu moich dzieci :ico_brawa_01:
I ogulnie dzien do polodnia minal szybko.. nawet spacerek zaliczylismy ;-) Bo pogoda zimna.. ale slonce tak troche sie uchyla i zaglada :ico_oczko: :-D
A zaraz wam pokaze kilka zdjec tego autka-Traktorka :ico_oczko:
Milego dnia wszystkim zycze.

Aginka masz racje mi tez mowila to zdanie moja babcia ze "dzieci chlona wszystko jak gabka" i powiem ci szczerze ze przy drugim dziecku naprawde czlowiek juz inaczej sie zachowuje w niektorych sytuacjach.. np.jak ze spaniem Nicole to ja na rekach bujalalam,a Marcuska od poczatku we wozku czasami sporadycznie na rekach.. i tak samo z noszeniem. Nicolka byla dyndana na rekach ile sie dalo i przez wszystkich.. Marcuska tez oczywiscie nosze ale juz nie tak jak Nicolke bo niemam na to tyle czasu.. :ico_noniewiem: :ico_placzek:
Dziekuje za komplemencik.. a z jak sobie radze z moimi tesciami?? Ciezko mi jak cholera bo wiele juz razy bym wybuchnela i powiedziala im co mysle.. ale ja to czasami sie odezwe delikatnie a czasami niee.. i to jest takie wszystko ze soba zwiazane.. moj maz chce miec dobry kontakt ze swoimi rodzicami.. i ja to tak tylko dla niego robie zeby i miedzy nami bylo dobrze i to tak znosze.. ale przeciez kiedys nie wytrzymam i powiem im co o tym wszystkim mysle.. No ale to jest tylko tyle dobrze ze widze tesciow raz na tydzien to jeszcze jakos jest..

Gabi dokladnie niemam z moimi tesciami lekko.. ale nie daje sie im ..

A teraz te obiecane foteczki :

Obrazek
Obrazek
Obrazek
A tutaj Nicolka przy sniadanku ;-) Relax.. :
Obrazek
I Marcusek wcina Brezle ;-) :
Obrazek

Ok kochane to tyle foteczek jeszcze sobie zmienie w podpisie :ico_haha_02: :ico_oczko: buziaki dla was papa

[ Dodano: 2008-09-26, 15:16 ]
Wlasnie sie dowiedzialam bo mi mezulek zadzwonil ze przyjdzie okolo 18 00 :ico_zly: no ale co zrobic.. cos tam musi skonczyc... i tylko ja sie pocieszam tym ze pojedziemy na urlop za niedlugo to napewno pobedziemy sobie troche dluzej razem bo calymi dniami.. takze to jeszcze idzie jakos wytrzymac.. chociaz z drugiej strony to moglby juz byc w domku.A tym bardziej ze jutro tez moj mezulek do pracy idzie.. co w soboty zawsze ma wolne.. ale jak widac .. nadgodziny chce bic wiec tak musi byc..
A jutro to moj tylko na 4 godzinki pojdzie pracowac.. to jeszcze idzie wytrzymac :ico_oczko:

Awatar użytkownika
Aginka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2636
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:50

26 wrz 2008, 19:38

dla Emilki :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :509: :ico_brawa_01:


Jeszcze Wam powiem jak po wywiadówce .... jest ogólnie dobrze .... he he gdy wróciłam (ledwo żywa po 2 godzinach) zapytał i jak ?? odpowiedziałam że nie jest źle .... on na to - no ale który jestem w nauce? - a ja na to - mieścisz się w pierwszej dziesiątce.... pomyślał , pomyślał i powiedział, sprecyzuj bo przecież jest 7 dzieci w klasie .. nie miała Pani zastrzeżeń , ale jak powieziałam że dziennie potrafimy w domu odrabiać lekcje i uczyć się 2-3 godzin to Pani była w szoku i inni rodzice również .... gdyż powiedzieli że ich pociechy zadanie domowe odrabiają w 15 minut :ico_szoking: -a Pani dodała ... i są efekty zadania niedopracowane , dzieci nie czytają, nie umieją czytać, pisanie idzie fatalnie ... także z nami chyba nie jest źle ... faktem jest że chciałabym by Kapik był troszkę szybszy i samodzielny w odrabianiu lekcji - no załóżmy żeby nam wystarczało na to do 1,5 godziny .... no ale chyba się wyrobi i nauczy troszkę sam uczyć ...

[ Dodano: 2008-09-26, 19:52 ]
Kristi, traktorek fajny - my mamy podobny - niebieski i siedzenie ma oparcie ... tylko ma jeszcze do tego przyczepkę.... i musi być większy od Waszego - bo Malwinka nie dostaje nóżkami do pedałków ... i narazie Kapik ją woził na przyczepce .... ale w tolatobedzie już chyba na nią dobry ... tylko się zastanawiam czy ona "Wielka Damusia" bedzie chciała na "tatorzie" jeździć :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
iza
Gaduła niepokonana!
Gaduła niepokonana!
Posty: 809
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:38

26 wrz 2008, 21:45

witajcie moje kochane
no..w koncu udalo mi sie zalogowaC
postaram sie zagladac..jak tylko mi czas pozwoli a z tym cienko
matoi w dzien mi nie spi..woeczorem zasypia po 8 a ja razem z ni,..a w ciagu dnia ciezko znalezc czas...tyle sprzatania..kurde..za duzy ten dom

my z Julcia czyjemy sie dobrze..nie moge sie juz doczekac jak bedziemy razem.....
trzymajcie sie i ucalujcie swoje szkraby ode mnie!!!!

Awatar użytkownika
Aginka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2636
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:50

27 wrz 2008, 09:59

iza, jejku ... już tylko miesiąc i będzie Julka z Wami .... a Mati jest boski a spanie ... hm... myślę że niedługo i tak się mu świat przewróci do góry nogami jak pojawi się młodsza siostra .... więc i albo będzie lepiej - albo gorzej .... :ico_noniewiem:

Awatar użytkownika
Kristi
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2259
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:14

27 wrz 2008, 14:13

Dzien dobry ;-)
U nas ok,dzisiaj do polodnia wykapalam dzieci i juz ladnie sobie spia od godzinki ;-)
A my po obiadku juz.
Pogoda u nas nie za ciekawa.. niby slonko zaglada ale wieje zimny wiatr i zimno..
A i moja tesciowa dzwonila i zaprosila nas na obiad.. :ico_noniewiem: no bardzo wczas.. ale to jest tak jak moja babcia powiedziala. ze ten co daleko jest to wie juz tydzien na przod a ten co mieszka blisko to zawsze tak dwa dni przed albo nawet dzien.. :ico_noniewiem: no ale zaprosila.. :ico_oczko:

Gabi wielkie BRAWA dla Emilki :ico_brawa_01: jak ladnie szybko zalapala ze tam sie siku robi do nocnika super..

Iza fajnie ze zajrzalas.. no tak juz niedlugo i bedzie Julcia na swiecie juz bym chciala ja zobaczyc Pozdrowionka i trzymajcie sie ..

Aginka fajnie ze tez Malwinka ma traktorek.. moze jakies fotki wrzucisz.. Nicolka na swoim traktorku lubi siedziec.. ale wlasnie mala sie uczy jak ma pedalowac.. i moze w najblizszym czasie to zakapuje..

Milego dnia wam zycze buziaki :ico_oczko:

[ Dodano: 2008-09-27, 14:45 ]
A moje dzieci sobie spia,a ja jestem jeszcze na kompie..
Oj dlugo mi dzieci jakos spia dzisiaj.. bo to moze ta kapiel tak na nie wplywa :-D
A jak patrze sobie za okno.. to tam wieje strasznie az sie wychodzic z domku niechce..

Awatar użytkownika
Aginka
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2636
Rejestracja: 07 mar 2007, 16:50

27 wrz 2008, 15:34

Aginka fajnie ze tez Malwinka ma traktorek.. moze jakies fotki wrzucisz.. Nicolka na swoim traktorku lubi siedziec.. ale wlasnie mala sie uczy jak ma pedalowac.. i moze w najblizszym czasie to zakapuje..
he he he ... wrzucę - jak zrobię....(może wkońcu w przyszłym tyg wyjdziemy na dwór) ale u nas to wzasadzie Kapik ma traktorek ....

:ico_olaboga: moja córa to jest PSUJ jakiego świat nie widział ... już rozpracowała trzecie kolczyki .... ona nic nie może mieć długo - a BAŁAGANIARA - szkoda mówić ... hm ... po kim ona to ma ?
No właśnie - umieją Wasze dzieci soskładać zabawi , poskrzątać po sobie ??? bo po Malwinie to zostaje ślad jak po trąbie powietrznej ....

Awatar użytkownika
Kristi
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2259
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:14

27 wrz 2008, 16:40

Aginka moja Nicolka mowie ci jak np.bawi sie klockami iw szystko wiadomo porozrzucane lezy jak koniec zabawy to Nicolka pomaga przy sprzataniu,wklada te klocki tam gdzie ich miejsce i ja wychodze z podziwu bo normalnie Nicolka to tez lobuz ogromny ale jak chodzi o sprzatanie po zabawie to jak najbardziej zawsze pomoze i po sobie sprzata :-D :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:
A to ci Malwinka maly lobuz przynajmniej zostawia za soba slady i wiesz ze masz dziecko w domu bo takie zywe :ico_brawa_01: :-D

Teraz mam Nicolke na kolanach i wlasnie drukuje zdjecia moich dziecinkow dla dziadka a niech sie cieszy ma urodziny ;-) A wogule Nicolka to jak cos zje i sobie ubrudzi raczki to odrazu leci do lazienki i sobie je sama myje.. i nawet umie puscic sama wode i sama wylaczyc wode tez umie.. :ico_brawa_01: :ico_haha_02: :ico_brawa_01:
A Marcusek to znowu sobie spi :-)

Awatar użytkownika
Kristi
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2259
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:14

27 wrz 2008, 20:43

Gabi dziekuje w imieniu Nicolki ;-) Ale masz racje,bystra ta moja dziewczynka .
I ogromniaste :ico_brawa_01: dla Emilki tez jest madra dziewczynka juz ladnie robi siku na nocnik.I jak sie cos chce i podchodzi do tego z cierpliwoscia to mozna duzo osiagnac i to prawda jest :ico_brawa_01: :ico_haha_02:
Ciesze sie ze takie postepy z nocnikowaniem..

Ja juz powiem wam dobranoc na dzisiaj bo Marcusek juz sobie spi,a i powoli my sie bedzie szykowac do spanka..
Jutro te urodziny i ciekawe jak bedzie.. No nic nie nudze was wiecej..
Dobrej nocki papa

Awatar użytkownika
Kristi
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2259
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:14

28 wrz 2008, 21:23

Dzien dobry wieczorkiem ;-)
Widze ze przez weekend nie za duzo Babisek nas odwiedzilo.. :/ No ale moze sie to zmieni..
U mnie wszystko ok,o dziwo na urodzinkach tescia bylo Milo :-) I jakos tak wszyscy do siebie byli mili i byla fajna atmosfera.Moj szwagier i jego rodzinka maja dwa koty takie juz sa duze te koty i mala Nicolka miala zajecie.. bym powiedziala bardziej oj biedne te koty byly.. nawet jednego to Nicolka wziela na rece i niosla kawalek.. o rety pozniej jeden ten kotek to juz sie chowal pod piec przed Nicolka albo pod stol zeby Nicolka go zostawila w spokoju.. no ale to takie przygody mialy te koty z Nicolka albo odwrotnie :-D :ico_haha_02:
A Marcusek sie ladnie bawil swoimi zabawkami i patrzyl co jego kuzyni robi a oni akurat sobie grali w playstation.. i ogulnie bylo Ok.Pogadalam sobie z szwagrowka,i ze wszystkimi i fajno jest.
Marcusek juz sobie spi,a Nicolka nie dosc ze nie spala w polodnie dzisiaj.. bo ja juz mala ladnie usypialam prawie ze by mi zasnela to sie Marcusek obudzil i juz Nicolka pospala.. bo bylismy w sypialni wszyscy.. no i bylo juz po spaniu.. A teraz to Nicolce spanie przeszlo i jeszcze nie spi.. Dobrej nocki dobranoc paa

Gabi dzieki za wszystko i buziaki dla was :ico_oczko:

[ Dodano: 2008-09-28, 21:25 ]
Ja powiem wam jeszcze tylko ze tego zbytnio nie rozumim tych moich tesciow.. raz sa ok a raz Niee .. i tesc nie jest juz obrazony?? No smiesznie mam z tymi tesciami i z przygodami.. milej nocki paaa

Wróć do „Mam dwa latka, dwa i pół”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości