Awatar użytkownika
sensibel
Dorosłem już do Liceum!
Dorosłem już do Liceum!
Posty: 1384
Rejestracja: 16 mar 2007, 11:01

30 lip 2008, 08:25

Hej :-)

DELFI ogromne gratulacje ślicznej córeczki :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: ale ma fajne ciemne włoski :-D rewelacja :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: daj znać jak się czujecie i dajecie sobie radę.

Gie sliczne imię dla córeczki :ico_brawa_01: sama mam już Zuzię, i muszę przyznać że coś jest w tym imieniu ujmującego i wszystkie Zuzie łącznie z moją są zadziorne, uparte ale słodkie, więc wszystko się im wybacza :ico_oczko:

A my dla synka nie mamy jeszcze imienia :ico_szoking: narazie jeszcze się nie zdecydowaliśmy, za dużo pomysłow. Pewnie tak jak z Zuzią, w szpitalu się zdecydujemy :-)

Moje dolegliowosci nie odbiegają od Waszych, mały też już mało się rusza, bardziej się rozciąga niż bryka, za to czkawki ma co chwila :-)
Wyprałam ciuszki, jak zaczęlam wyjmować je z worka to się zrobiły 3 pralki :ico_olaboga:
ale to z pościelą, więc może dlatego. Nie wiem czy zdołam to upchnąć w szafkę i czy wogóle zdąrzy to wszystko chociaż po razie założyć. :-) ale już dziś poprasuję i mogę jechać na porodówkę :-D

Awatar użytkownika
shoo
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2650
Rejestracja: 20 maja 2008, 17:56

30 lip 2008, 09:56

Jagna30, Gie, szkrab, dziekuje za zyczenia :-) :ico_sorki:

Delfi, mala przecudowna :ico_brawa_01: taka kruszynka...
Mnie tez trudno uwierzyc, ze taki dzidzius jest w moim brzuchu :ico_ciezarowka:

Boze, wczoraj wieczorem ogladalam program o obrzezaniu dziewczynek w Kenii w Afryce... robia im to "na zywca". Do teraz mam ich krzyk w uszach.. brrr :ico_noniewiem:
Moj A. az wyszedl z pokoju, bo nie mogl na to patrzec.

Jak dobrze, ze nie urodzilysmy sie w Afryce :ico_sorki: :ico_sorki:

Awatar użytkownika
Gie
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6179
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:52

30 lip 2008, 10:21

a jak się obrzeza dziewczynki?? bo ja słyszałam tylko o chłopcach... :ico_noniewiem: :ico_noniewiem: :ico_noniewiem:

no i generalnie jest to wszystko dla mnie chore... ale to po prostu inna kultura...

Awatar użytkownika
shoo
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2650
Rejestracja: 20 maja 2008, 17:56

30 lip 2008, 10:31

Gie, az mi sie ciezko to pisze. Obrzezanie dziewczynek polega na wycieciu (wytarganiu tepym narzedziem) lechtaczki i zaszyciu warg sromowych.... Pozniej taka dziewczynka (najczesciej po pierwszej menstruacji, kiedy staje sie "kobieta") ma zwiazywane nogi na kilka dni... Sika pod siebie, lezy i nie moze sie ruszyc.
Robia to, zeby kobiety sie nie puszczaly i zeby zachowaly dziewictwo do slubu. W trakcie nocy poslubnej, partner nie zwaza na szwy i kilka z nich peka, powodujac krwawienie. Podobnie z porodem... wyobrazcie sobie rodzic bedac "tam" zaszyta... bol podwojny, o ile nie potrojny... bo dziecko i pekajace szwy :ico_olaboga:
Dlatego tyle kobiet umiera w Afryce przy porodzie, z wykrwawienia.

To sie po prostu w glowie nie miesci... :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
Gie
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6179
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:52

30 lip 2008, 10:49

SHOO - nieźle... to jakiś obłęd... kultura, kulturą, ale żeby świadomie robić krzywdę dzieciom, albo w ogóle komukolwiek?? :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga:

Awatar użytkownika
shoo
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2650
Rejestracja: 20 maja 2008, 17:56

30 lip 2008, 10:58

Gie, no wg nich, to jest ok, bo tak mowi prawo islamskie... poza tym twierdza, ze to wyglada estetycznie i czysto (obled!). Dziewczynki maja przez to problemy z sikaniem, okresem itp.. Zakazenia caly czas i bezplodnosc w efekcie.
To jest kultura, gdzie kobiety nie maja nic do powiedzenia.. doslownie NIC.

Byla tam przedstawiona jeszcze swiezo poslubiona para, ona byla zaszyta, ale przed slubem chciala sie poddac operacji zdjecia szwow, zeby bylo latwiej przezyc noc poslubna i porod pozniej. Jej maz sie na to nie zgodzil, bo stwierdzil, ze to bylaby dla niego hanba, ze przyjaciele smialiby sie z niego, ze w Koranie jest napisane, ze to mezczyzna ma "otworzyc" kobiete.. i ogolnie gowno go obchodzi to, czy jego zone bedzie to bolalo czy nie i czy dostanie zakazenia, czy nie....
Dziewczyna sie zgodzila, bo wg wielkiej ksiegi ma byc posluszna mezowi :ico_puknij: :ico_olaboga: :ico_olaboga: :ico_olaboga:

Ja dziekuje za taka kulture. To jest po prostu jedna wielka dyskryminacja wymyslona przez jakiegos chorego psychola :ico_olaboga:

Az mi cisnienie skoczylo... heh.

Awatar użytkownika
margarita83
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2038
Rejestracja: 29 lut 2008, 19:50

30 lip 2008, 10:59

Dzień dobry :-)
Bardzo Wam dziękuję za życzonka dziewczynki moje

[ Dodano: 2008-07-30, 10:59 ]
:ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big: :ico_buziaczki_big:

[ Dodano: 2008-07-30, 11:05 ]
Gie, i shoo, proszę nie gadajcie o takich strasznych rzeczach na forum - przecież zaraz będę wyła i w ogóle nie będę chciała urodzić.

DELFI córunia śliczna i ja również jeszcze raz gratuluję. Tak się cieszę że już się rozpakowałaś :ico_prezent:

Co do moich dolegliwości - ta noc była okropna. Nie mogłam w ogóle zasnąć. Ok. 1.30 siedziałam z ojcem na balkonie :ico_szoking: a później się położyłam i turlałam z boku na bok :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: Zasnęłam było może ok. 3, a obudził mnie ojciec ok. 6.30 :ico_zly: :ico_zly: :ico_zly: Postanowiłam że będę leżała z nogami do góry i w ten sposób zasnęłam ok. 8 i wstałam właśnie jakieś pół godz. temu - czuję się całkiem nieźle, ale jestem spuchnięta, tzn. stopy i ręce.

[ Dodano: 2008-07-30, 11:06 ]
Aha, na szczęście moja mała mało co dokazuje :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

[ Dodano: 2008-07-30, 11:15 ]
Obrazek

Zdjęcie z dzisiaj:)

[ Dodano: 2008-07-30, 11:17 ]
Aha ponieważ Wam obiecałam zdjęcia z mojego ślubu to może obejrzycie je sobie na n-k??? Widzę że piszecie tu o niej więc myslę że to nie był by problem:) A ja nie chcę wrzucać tych fotek na serwer :-)

Awatar użytkownika
shoo
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2650
Rejestracja: 20 maja 2008, 17:56

30 lip 2008, 11:20

margarita83, sorry :ico_noniewiem: rzeczywiscie, na tym forum nie powinno sie poruszac tak drastycznych kwestii...

To dziwne, bo ja w ogole nie puchne (odpukac), moze tylko czasami wieczorem mam leciutko podpuchniete stopy, ale to nie zawsze.. i nawet nie wiem, czy mi sie to tylko nie wydaje. Pamietam, ze jak jeszcze pracowalam i caly dzien siedzialam, to wieczorem mialam kostki jak balony. A teraz, ze wiekszosc dnia spedzam na spacerkach i lezeniu brzuchem do gory - to nie mam takich problemow :-)
Co innego ze spaniem :ico_zly:

[ Dodano: 2008-07-30, 11:22 ]
margarita83, czy mi sie wydaje, czy Twoj brzucho idzie w dol? :ico_brawa_01:

I jak mozna Cie znalezc na n-k ? :-)

Awatar użytkownika
margarita83
Mistrzu dwa tysiace!
Mistrzu dwa tysiace!
Posty: 2038
Rejestracja: 29 lut 2008, 19:50

30 lip 2008, 11:28

Tak mój brzuchol opuszcza się mam wrażenie że z dnia na dzień coraz niżej.
Ja stopy wieczorem to mam takie że ledwo chodzę :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: a rano jak cię mogę - muszę jakoś przeżyć.

No tak pisałam o n-k a nie dałam namiarów :ico_puknij: :ico_puknij: :ico_puknij:
marta pietrzak (chrzanowska) sieradz :-) :-) :-)

Awatar użytkownika
Gie
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 6179
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:52

30 lip 2008, 11:38

SHOO - racja, nie będziemy się tu rozpisywać o takich okropnościach...

MARGARITA - wysłałam Ci zaproszenie na N-K i zaraz pooglądam sobie Twoje fotki :) :ico_brawa_01: :ico_brawa_01: :ico_brawa_01:

mi puchną trochę stopy (nie kostki) jak jest bardzo gorąco i dużo pochodzę w ciągu dnia... no i bolą... jeszcze jakiś czas temu ulgę przynosiła noc i jak się budziłam, to stopy nie byly spuchnięte, a teraz budzę się w prawdzie bez opuchlizny, ale jednak bolą mnie... :(

[ Dodano: 2008-07-30, 11:48 ]
chyba zrobię sobie nowy pedicure z nudów...

tak w ogole, to nie sądziłam, że dzień przed porodem będę w stanie zrobić sobie taki zabieg kosmetyczny.... wyobrażałam sobie, że mąż będzie mi musiał bieliznę zakładać ;)

Wróć do „Ciąża, czyli nasze 9 miesięcy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość