mariola
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1805
Rejestracja: 29 sie 2007, 21:50

06 lut 2008, 22:45

No naprawde cyrki z tymi chrzcinami zamiast ulatwiac czlowiekowi i cieszyc sie ze chce ochrzcic dziecko to oni daza do tego ze polowa ludzi z powodu biurokracji nie bedzie chrzcic dzieci

Awatar użytkownika
Fintifluszka
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3623
Rejestracja: 16 mar 2007, 20:39

07 lut 2008, 10:23

wiecie ja mam taki komfort, że jak ksiądz nie będzie nam chciał dziecka ochrzcić-to wydaje mi się absurdem, bo przecież w tym wszystkim nie chodzi o nas dorosłych i o nasze sakramenty tylko o nowego potencjalnego chrześcijanina... chcą z małych ludzi robić jezusków odkupujących grzechy rodziców-żenada... tak czy siak ja mogę zawsze pojechać do katedry z dzieciątkiem-tu patrzą na to w sposób racjonalny, wszystko się załatwia od ręki...
Monia, ja mojego facecika całego myję mydełkiem... pupkę i osprzęt też-bez ściągania napletka oczywiście, spłukuję czystą wodą i jest dobrze-nic się nie dzieje, żadnych wyprysków i innych takich, a jak się powinno robić "według podręcznika" to nie wiem

My dzisiaj mieliśmy spokojną nockę z dwiema pobudkami na cyca, od rana spokój... czekam na teściową-powinna być lada moment, bo jedziemy do szpitala na pobranie krwi do zbadania poziomu bilirubiny-biedaczek, będą go kłuli w główkę... Kuby niestety z nami nie będzie... ale teraz jak mnie tak mały aprobuje to ktoś musi zarabiać pieniążki...

[ Dodano: 2008-02-07, 09:26 ]
Mój szkrab dzisiaj kończy 3 tygodnie :ico_brawa_01:
...bycie rodzicem sprawia, że nawet w tak absurdalną "rocznicę" chciałoby się wyprawić uroczystość-zadziwiające :ico_puknij: :ico_haha_01:

przymierzam się właśnie do chusty dla bobasa, ale wypróbujemy ją jak Kuba wróci, bo się boję, że bym coś sknociła przy wkładaniu małego w tą kangurkę...

Awatar użytkownika
Goonia
Korona za gadulstwo;-)
Korona za gadulstwo;-)
Posty: 578
Rejestracja: 28 lip 2007, 09:47

07 lut 2008, 12:59

Hej babeczki!!!
Mnie się nawet jeszcze ni chce myśleć o chrzcie. Nawet chrzestnych jeszcze nie wybraliśmy :-D .
Monia odnośnie "klejnocików" to używam emulsji Oilatum podczas kąpieli, a potem dokładnie smaruję mleczkiem z Nivea. Podczas przewijania pod jąderkami i w pachwinkach smaruję zawsze Sudokremem. Napletka nie ściągam, bo podobno nie wolno.
Justyna wyślij fotkę jak ubierzesz chustę:) :-D

[ Dodano: 2008-02-07, 12:05 ]
Madzia śliczna ta Twoja córcia !!!!

mariola
Jestem mózgiem tego forum!
Jestem mózgiem tego forum!
Posty: 1805
Rejestracja: 29 sie 2007, 21:50

07 lut 2008, 14:38

Czesc dziewczyny nasze amelka zrobila sobie dzisiaj pobudke o 4 rano i do 6 nie spala tylko w moich rekach rozgladala sie i co jakis czas ciagla cyca a jak ja odlozylam do lozeczka to zaczynal sie pisk.

Awatar użytkownika
marcia_pod
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1476
Rejestracja: 26 cze 2007, 20:46

07 lut 2008, 15:21

Hey! Wiecie co z Gosią (Mz74) ???

Ja u mojego syneczka po kąpieli buźkę , oczka i siusiaka przemywam świeżo sparzonym rumiankiem. pediatra mi zalecił nawet żebym co którąś kąpiel rumianku wlała bezpośrednio do wody - to dobrze robi dla skóry.

Dobrze że ja juz mam chrzciny za sobą!!! U nas jakoś łatwo poszło, żadnych problemów. imprezka sie udała. wstawie Wam fotki.

madziarka81
Trzy tysiące lat minęło...
Posty: 3081
Rejestracja: 23 mar 2007, 17:10

07 lut 2008, 15:42

Cześć dziewczyny.
Ja tez juz powoli odnajduje sie w nowej sytuacji. Co prawda Patryk dalej jest zazdrosny o siostre ale juz powoli tak jakby ja zaczynał akceptowac.
U nas nie wiem kiedy bedzie chrzest, jeszcze o tym nie myślelismy tzn kiedy zrobimy. Chcemy przy okazji wziąść slub kościelny ale nie wiem czy cos z tego wyjdzie, głównie chodzi o kase ale kto wie? Zobaczymy.

Malutka teraz spi, na szczęscie jest spokojna, gdyby Patryk był grzeczniejszy to nie narzekałabym w ogóle. Ale chyba nie da sie miec wsztskiego na raz :ico_oczko:

Mojego Macka prawie w ogóle ostatnio nie ma w dzien w domu, cały czas pracuje, do tego ma dodatkowe zajęcie i tak z jednej pracy smiga do drugiej. Ale pomaga mi duzo w miare możliwości. I zawsze razem kąpiemy małą.

Awatar użytkownika
marcia_pod
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1476
Rejestracja: 26 cze 2007, 20:46

07 lut 2008, 15:47

Obrazek
Chrzest mojego synusia!!! tam za mna widać mojego brata

Obrazek
to ja już po Mszy!!! Widzicie jaką mieliśmy śliczną pogode?

Obrazek
tak wygląda śpiworek w którym chrzciłam maluszka. śliczny jest , na zdjęciu tak nie widać tej bieli - aż w oczy razi , a jaki puszek jest w środku to Wam mówie sama bym chciała takie coś w mojej kurtce - cudeńko!!!
a jak sie odepnie te szeleczki to sie wyciąga dzidzie i jest normalna kurteczka!!

aha a to wczoraj mój mąż wlazł do łóżeczka do Krzysia(-;
Obrazek


No i uciekam!!!

[size=150]Smutno mi dziś strasznie!!!! [/size]:ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek: :ico_placzek:

Mój mąż właśnie dolatuje do UK. nich tą Polskę ....
Dlaczego tutaj nie można uczciwie zarabiać że by można żyć normalnie???? :506: :506: :506:
Tylko musimy sie rozstawać - jeszcze teraz jak dziecko takie maleńkie i ja potrzebuje pomocy i dziecko tez kontaktu z ojcem.
Żal mi mojego Andrzeja - przegapi tyle cudownych chwil ze swoim synkiem.
Ach ten pieprz....świat!!!

Awatar użytkownika
Renia0601
Cyber rusałka
Cyber rusałka
Posty: 5742
Rejestracja: 15 lis 2007, 14:27

07 lut 2008, 17:16

Witam, się podpinam pod was bo u nas cisza straszna.

marcia_pod, to na ile teraz wyjeżdża? Zdjęcia z chcin cudne. Ja chrzcczę najprawdopodobmniej w pierwszy dzień Świąt.

A co do mycia 'męskości' to też słyszałam że nie można skórki ściągać i tak też robiłam ale po ostatnim pobycie w szpitalu pediatra powiedział że wręcz trzeba ściągać do samiutkiegop końca że nawet jak coś krewka pójdzie to trzeba riwanolem. A w sumie fakt że trzeba bo mój M. nie miał tak robione i później mu musieli nacinać końcówkę :ico_nienie:

Obrazek
Z wczoraj moje Słońce

Awatar użytkownika
marcia_pod
Zrobiłem Magistra z forum!
Zrobiłem Magistra z forum!
Posty: 1476
Rejestracja: 26 cze 2007, 20:46

07 lut 2008, 18:18

Renia0601 pisze:nawet jak coś krewka pójdzie to trzeba


radze nie!!! nie róbmy az takiej krzywdy dzieciaczkom przecież to boli!!!. najlepiej delikatnie odsunąc i przemyc zeby sie tam brud nie zbierał i resztki kosmetyków ale jak nie idzie to nie wolno na siłe bo to BOLI, a ewentualny zabieg w przyszłości jest niebolesny.

mozna przemywac tak jak pisałam rumiankiem albo właśnie rivanolem.

Renia0601 pisze:marcia_pod, to na ile teraz wyjeżdża?


jeszcze nie wiemy, zobaczymy w jakich cenach są bilety i być może za dwa trzy miechy przyjedzie na tydzień i znów poleci :ico_placzek:

Awatar użytkownika
żona
Jestem najmądrzejszy na forum!
Jestem najmądrzejszy na forum!
Posty: 1511
Rejestracja: 01 maja 2007, 17:03

07 lut 2008, 18:35

marcia_pod, strasznie ci współczuję, że musicie się rozstawać z mężem. I w ogóle podziwiam facetów, bo jednak to oni wyjeżdżają, harują za granicą ,zeby tu utrzymac rodzinę, tęsknią i nie mogą patrzec jak ich pociechy rosną. Ja bym chyba tego nie zniosła! To są tacy nasi bohaterowie!
Mam nadzieje,ze przyjdzie dzień kiedy będzie mógł zarobić na rodzine tutaj na miejscu i nie będziecie się już musieli rozstawać na tyle tygodni! Silna jestes babka i dasz sobie radę na pewno! Całe szczęście czas nie stoi w miejscu i te tygodnie minął raz dwa przy takim uroczym maluszku :ico_brawa_01:

Wróć do „Noworodki i niemowlęta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość